AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil

Engineer
    Nursis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    23 Ağustos 2010
    Oyun
    CS:GO - Blade & Soul
    Konular 
    61
    Edilen Teşekkür 
     249
     Alınan Teşekkür  :  1,101
    R. Hali
    Nursis's: Cool

Giriş Yapılmayan Karakterleri Veritabanından Silme [Query]

Merhabalar arkadaşlar. Bu konuda belirli bir tarihten beri girmeyen eski karakterleri veritabanından silme işlemini paylaşıyorum. Öncelikle Query kodu ve Video "123we" isimli arkadaştan alıntıdır. Kendim denedim ve sorunsuzca çalışıyor. Bu yüzden sizlerle de paylaşmak istedim. Hemen başlayalım;

Query Kodu:
    SELECT al.CharID,  uwc.UserJID FROM SRO_VT_SHARD.dbo._User uwc LEFT JOIN SRO_VT_SHARD.dbo._Char al ON uwc.CharID = al.CharIDWHERE LastLogout < '2014-05-22 23:59:59' AND Deleted=0 AND CurLevel <111

UPDATE [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_Char]
       SET [Deleted] = 1
    WHERE LastLogout < '2014-05-22 23:59:59' AND Deleted=0 AND CurLevel <111

Videolu Anlatımı:

2. Aşağıdaki 2 üye Nursis isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    ForceMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    23 Eylül 2017
    Konular 
    34
    Edilen Teşekkür 
     28
     Alınan Teşekkür  :  2

Benzer bir kodu denemiştim ve sorunlar çıkmıştı. Bunu deneyen var mı acaba ? 8 yıllık bir sürü akademi, stal bot, oyunu bırakmış charlar var bunları silsem sw daha stabil çalışır

MaxiGamer
    Chatlak Emir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    09 Nisan 2015
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    19
    Edilen Teşekkür 
     71
     Alınan Teşekkür  :  37
    R. Hali
    Chatlak Emir's: Topofthewalk

Alıntı ForceMan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer bir kodu denemiştim ve sorunlar çıkmıştı. Bunu deneyen var mı acaba ? 8 yıllık bir sürü akademi, stal bot, oyunu bırakmış charlar var bunları silsem sw daha stabil çalışır
    Bu kodun herhangi bir hata sebebiyet vereceğini düşünmüyorum.
    Query belirli bir tarihten önce ve 111 lv den düşük charların Delete değerini 1 olarak güncelliyor. Query den anladığım x bir itemin servicesini 1/0 olarak değiştirmekten bir farkı yok bu query sonrası veritabanında herhangi bir delete işlemi yapılmadığı için tablolar arası bağlantıda da bir kopukluk olmayacak dolayısı ile de herhangi bir hata olacağını düşünmüyorum.
    Sadece ilgili char artık oyunda erişilemez duruma gelmiş olacak.

Açıklama Kutusu
    Daha bu veya buna benzer bi Query kullanmadım sadece Query deki komutları yorumladım.
    Veritabanın da yapılacak herhangi bir işlemde oyunun kapalı olması ve mutlaka yedek alınmış olması olası hatalarda geri dönüş yolu olacaktır.