MaxiGame Forum HitPvP AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 Sonuncu

MaxiGamer
    kovboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    12 Ocak 2014
    Oyun
    Silkroad, BattleField 4
    Konular 
    36
    Edilen Teşekkür 
     183
     Alınan Teşekkür  :  432
    R. Hali
    kovboi's: Depressed

vSRO Mob Spawn Rate Düzenleme ve Mob Bug Fix

Çoğumuz serverlarda pet bugu mob bugu vb durumlarla karşılaşmışızdır. Çok sayıda çözüm mevcut.

Bilgilendirme Kutusu
    Ayrıca tüm eliteleri kaldırmak ile alakalı şu konuya göz atabilirsiniz : Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

Bu konuda mob spawnlarını levellerine göre düzenleyerek bugu önlemeye çalışacağız. Bunun yanında özgürce mob spawnlarıyla oynayarak da belirli leveller için spawn miktarlarını yükseltebileceğiz.
    declare @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Level int = 1
    declare @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Level int = 140
    declare @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.SpawnCount int = 1

--select * 
    update Tab_RefNest set dwMaxTotalCount = @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.SpawnCount
    from Tab_RefNest as A
    inner join Tab_RefTactics as B
    on A.dwTacticsID = B.dwTacticsID
    inner join _RefObjCommon as C
    on B.dwObjID = C.ID
    inner join _RefObjChar as D
    on C.Link = D.ID

where 

D.Lvl between @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Level and @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Level
    and
    CodeName128 like 'MOB%'
    and
    Rarity = 0
    anddwMaxTotalCount > 0
    Ve link olarak :
    Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

Bilgilendirme Kutusu
    Moblar genel olarak region başına 1~3 spawn olarak eklenmiştir. Her spawndan ortalama 7 mob spawnın etrafında 30 metrelik bölge içerisinde rast gele doğar. Kesilen her mobun yerine yenisi 1~12 saniye içerisinde doğacaktır. Buradaki spawn noktasından doğan spawn sayısı bizi ilgilendiren bölümdür. Orjinalde genel olarak 7~9 arası ayarlıdır.

dwMaxTotalCount = 1 >> Düşük spawn değeri. Kasılmaya yeterlidir ancak item partilerine çok çok düşük gelecektir.
    dwMaxTotalCount = 7 >> Normal spawn değeri. Kasılmaya ve item partilerine yeterlidir.
    dwMaxTotalCount = 12 >> Yüksek spawn değeri. Bireysel kasılmak oldukça zordur ancak partiler için birebirdir. Oyuncu hemen hemen hiç koşmadan yeni bir mob bulabilecektir.

Spawn değerini 1 ile 15 arasında tutmanızı öneririm. Server Cap'inizin 10 veya 20 altından düşük lvl mobların spawnlarını 1 ile 3 arasına çevirmenizi öneririm. Kasılmak kolaysa 1, zorsa 3 yapın. Çok zorsa 4 yada belki 5 yapabilirsiniz. MaxLvl oyuncuların kasılacağı mobları da 7-9 arası öneririm.

Açıklama Spoilerine de göz atmanızı öneririm.

Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın

Serverinizdeki mob durumunu /worldstatus komutu ile gözlemleyebilirsiniz.

Yorulabiliyorum,
    Sanıldığı gibi para içinde yüzmüyorum,
    Sosyal sorunlar yaşayabiliyorum,
    Zaman ayıramayabiliyorum,
    Kırılabiliyorum...

Robot Değilim

2. Aşağıdaki 6 üye kovboi isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

Genel Görevli
    onurgs59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    19 Haziran 2009
    Konular 
    113
    Edilen Teşekkür 
     123
     Alınan Teşekkür  :  605

# Onaylandı.Paylaşım için teşekkürler
    Hiçbir sistem güvenli değildir

MaxiGamer
    esrarperdesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    03 Aralık 2012
    Konular 
    10
    Edilen Teşekkür 
     21
     Alınan Teşekkür  :  10

Alıntı kovboi Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Çoğumuz serverlarda pet bugu mob bugu vb durumlarla karşılaşmışızdır. Çok sayıda çözüm mevcut.

Bilgilendirme Kutusu
    Ayrıca tüm eliteleri kaldırmak ile alakalı şu konuya göz atabilirsiniz : Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

Bu konuda mob spawnlarını levellerine göre düzenleyerek bugu önlemeye çalışacağız. Bunun yanında özgürce mob spawnlarıyla oynayarak da belirli leveller için spawn miktarlarını yükseltebileceğiz.
    declare @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Level int = 1
    declare @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Level int = 140
    declare @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.SpawnCount int = 1

--select * 
    update Tab_RefNest set dwMaxTotalCount = @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.SpawnCount
    from Tab_RefNest as A
    inner join Tab_RefTactics as B
    on A.dwTacticsID = B.dwTacticsID
    inner join _RefObjCommon as C
    on B.dwObjID = C.ID
    inner join _RefObjChar as D
    on C.Link = D.ID

where 

D.Lvl between @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Level and @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Level
    and
    CodeName128 like 'MOB%'
    and
    Rarity = 0
    anddwMaxTotalCount > 0
    Ve link olarak :
    Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

Bilgilendirme Kutusu
    Moblar genel olarak region başına 1~3 spawn olarak eklenmiştir. Her spawndan ortalama 7 mob spawnın etrafında 30 metrelik bölge içerisinde rast gele doğar. Kesilen her mobun yerine yenisi 1~12 saniye içerisinde doğacaktır. Buradaki spawn noktasından doğan spawn sayısı bizi ilgilendiren bölümdür. Orjinalde genel olarak 7~9 arası ayarlıdır.

dwMaxTotalCount = 1 >> Düşük spawn değeri. Kasılmaya yeterlidir ancak item partilerine çok çok düşük gelecektir.
    dwMaxTotalCount = 7 >> Normal spawn değeri. Kasılmaya ve item partilerine yeterlidir.
    dwMaxTotalCount = 12 >> Yüksek spawn değeri. Bireysel kasılmak oldukça zordur ancak partiler için birebirdir. Oyuncu hemen hemen hiç koşmadan yeni bir mob bulabilecektir.

Spawn değerini 1 ile 15 arasında tutmanızı öneririm. Server Cap'inizin 10 veya 20 altından düşük lvl mobların spawnlarını 1 ile 3 arasına çevirmenizi öneririm. Kasılmak kolaysa 1, zorsa 3 yapın. Çok zorsa 4 yada belki 5 yapabilirsiniz. MaxLvl oyuncuların kasılacağı mobları da 7-9 arası öneririm.

Açıklama Spoilerine de göz atmanızı öneririm.

Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın

Serverinizdeki mob durumunu /worldstatus komutu ile gözlemleyebilirsiniz.

Kovboi Nursisin Bir Konusu Vardı Unique Spawn Ekleme Programı Npc Ekleme Programındaki gibi Char Yeri Bİlirtiyordun Oraya İstediğin Unique Spawn Oluyordu Onun Linki Kırık Bana Linkini Veya Benzerinde Bir Programı Atabilirmisin Hocam

MaxiGamer

K. Tarihi 
    12 Ocak 2014
    Oyun
    Silkroad, BattleField 4
    Konular 
    36
    Edilen Teşekkür 
     183
    R. Hali

Alıntı esrarperdesi Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Kovboi Nursisin Bir Konusu Vardı Unique Spawn Ekleme Programı Npc Ekleme Programındaki gibi Char Yeri Bİlirtiyordun Oraya İstediğin Unique Spawn Oluyordu Onun Linki Kırık Bana Linkini Veya Benzerinde Bir Programı Atabilirmisin Hocam
    Malesef elimde yok arşive almamışım
    Yorulabiliyorum,
    Kırılabiliyorum...

Robot Değilim

MaxiGamer
    fullspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    07 Kasım 2012
    Konular 
    26
    Edilen Teşekkür 
     125
     Alınan Teşekkür  :  22
    R. Hali
    fullspeed's: Bouncing

Alıntı kovboi Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

Malesef elimde yok arşive almamışım
    add uniqe tool Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Mesaj fullspeed tarafından (27 Mart 2015 Saat 14:54 ) değiştirilmiştir.

7. Aşağıdaki 2 üye fullspeed isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    trapezuncrea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    04 Aralık 2014
    Oyun
    CyberRoad
    Konular 
    19
    Edilen Teşekkür 
     4
     Alınan Teşekkür  :  87

ama oyunun zewki kalmaz 2.3 gs yapmaya calıssınlar mob sorunu ortadan kalksın benım 5 gs li serverim 1.sıra jangan atılan mob 2. sıra jangan cave atılan mob 3.sıra cos 4 sira roc 5. sira alex

MaxiGamer

K. Tarihi 
    12 Ocak 2014
    Oyun
    Silkroad, BattleField 4
    Konular 
    36
    Edilen Teşekkür 
     183
    R. Hali

Alıntı trapezuncrea Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    ama oyunun zewki kalmaz 2.3 gs yapmaya calıssınlar mob sorunu ortadan kalksın benım 5 gs li serverim 1.sıra jangan atılan mob 2. sıra jangan cave atılan mob 3.sıra cos 4 sira roc 5. sira alex
    Yerine göre değişir ben genelde 101+ başlatan biriyim örneğin. Benim gibi server açanların o kadar moba ihtiyacı olmuyor
    Yorulabiliyorum,
    Kırılabiliyorum...

Robot Değilim

MaxiGamer
    esrarperdesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    03 Aralık 2012
    Konular 
    10
    Edilen Teşekkür 
     21
     Alınan Teşekkür  :  10

Alıntı fullspeed Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    add uniqe tool Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Eywallah hocam çok sağol

GRAFİKER
    nevfell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    27 Ağustos 2010
    Oyun
    Grafiker - Cinema3d
    Konular 
    132
    Edilen Teşekkür 
     1,002
     Alınan Teşekkür  :  538
    R. Hali
    nevfell's: Cool

Aynen bende count hatası alıyorum moob sayısını azalttım mirroda sonuca bakıcam şimdi
    Youtube Kanalımıza Abone Olun : www.youtube.com/iMaxiGame

Facebook Sayfamızı Beğenin :
    www.facebook.com/MaxiGame

Twitter Sayfamızı Takip Edin : twitter.com/iMaxiGame

Silkroad Afiş Logo Grafik Tasarım: www.maxigame.com

Ne Mutlu Türküm Diyene...[M.Kemal Atatürk]

MaxiGamer
    soner2384 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    27 Mayıs 2009
    Oyun
    Silkroad Online
    Konular 
    6
    Edilen Teşekkür 
     12
     Alınan Teşekkür  :  4
    R. Hali
    soner2384's: Festive

s.a kolay gelsin jupıter templedeki 2. ve 3. katlardaki elite monster lar server açıldığında spawn oluyor kesildikten sonra spawn olmuyor 24 saat bekledık hala olmadı bununla ilgili bi yardım olabilirmi acaba

1, 4. 5. ve 6. katlarda sorun yok unıquelere kadar spawn oluyor sadece 2. ve 3. katlardakı eliteler olmuyor ?

MaxiGamer
    malmalsanane093 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Nisan 2011
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     3
     Alınan Teşekkür  :  1

elinize sağlık teşekkürler

14. Aşağıdaki üyeler malmalsanane093 isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer
    msc061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    17 Ekim 2011
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     17
     Alınan Teşekkür  :  1

Teşekkürler

MaxiGamer
    byks41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)