MaxiGame Forum HitPvP Hardwaren Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 Sonuncu

MaxiGamer
    iMeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    13 Ağustos 2015
    Konular 
    3
    Edilen Teşekkür 
     5
     Alınan Teşekkür  :  35

Masteries Passive Skill & Upgrade Sistemi

Merhaba beyler
    Gözlemlediğim kadarıyla vsro devri yavaş yavaş , kapanıyor ve bu duruma şu şekilde bir açıklık getirebiliriz neden hep ben değilde biz olmayalım neden bir türk değilde yabancı bilgi paylaşımında bulunsun birbirine yardım etsin burada ise bencillik devreye giriyor sizleri sıkmak istemiyorum genel olarak merak edilen bir çok sistem var bunları paylaşma kararı aldım
    Neden paylaşıyorsun sorusuna
    • Bu işi eline almış kişiler haricinde kimse bu iş üzerinden artık gelir elde edemeyecek potansiyele gelmiş durumda .
    • Yeni bir npc ekleme ücreti 20 TL olarak görülüyor ve bu emeğin değeri değil benim kanaatimce .
    • Ve bir nevi hak anlamına gelir ve konu uzar

Uzatmadan konuya girmek istiyorum
    Upgrade Sistemi
    Peki bu sistem nedir ?
    Herhangi bi weapon , veyahut belirlediğiniz bi itemi dönüştürmek

Bu sistem nasıl çalışırı ?
    Bu sistem basittir mantığını anlatıcak olursak scroll yardımı ile (instant return scrool ) kopyalamanızı öneririm ardından belirlediğiniz +'ya ulaşan itemi scroll yardımı ile yeni belirlediğiniz iteme dönüştür slot vs önemli değildir

Başlayalım
    SRO_VT_LOG > Programmability > Stored Procedures yolunu izleyip _AddLogItem'i açabiliriz. Şimdi buraya ekleyeceğimiz kod şu şekilde olacak ;

Bilgilendirme Kutusu
    IF (@ItemRefID = 3333) -- iMeh Upgrade Scroll idBEGIN

DECLARE @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.SIZE TINYINT, @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.1Wep int, @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Itm int ,
    @reqplus tinyint = '9',-- ilk item + @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.gplus tinyint = '0'-- Donusucek item +
    Set @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Size = (select InventorySize from sro_vt_shard.._char where charid = @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.id)
    set @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.1Wep = (select top 1 inv.itemid from sro_vt_shard.._inventory inv inner join sro_vt_shard.._items itm on inv.itemid = itm.id64
    where itm.refitemid in (select olditemid from _Upgrade) and itm.serial64 > 0 and inv.itemid <> 0 and inv.slot between 13 and @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Size and inv.charid = @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.id And optlevel >= @reqplus)
    Set @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Itm = (select top 1 refitemid from sro_vt_shard.._items where id64 <> 0 and id64 = @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.1Wep and serial64 > 0)
    if @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.1Wep > 0
    Begin
    Declare @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Itm int = case
    When @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.itm in (select olditemid from _Upgrade)
    then (select top 1 newitemid from _Upgrade where olditemid = @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.itm )
    Else 0 end /* will destroy any item that he tries to switch if he dont have required items */
    update sro_vt_shard.._items set RefItemID = @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Itm , OptLevel = @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.gplus where RefItemID = @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Itm and ID64 = @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.1Wep and Serial64 > 0
    End
    END

Tablo oluşturmak için New Query Excute etmeniz yeterlidir

Bilgilendirme Kutusu

USE [SRO_VT_LOG]
    GO

/****** Object: Table [dbo].[_Upgrade] Script Date: 8/13/2015 4:05:26 PM ******/
    SET ANSI_NULLS ON
    GO

SET QUOTED_IDENTIFIER ON
    GO

CREATE TABLE [dbo].[_Upgrade](
    [OldItemID] [int] NOT NULL,
    [NewItemID] [int] NOT NULL
    ) ON [PRIMARY]

GO

Ve Dönüştürülücek itemleri oluşturduğumuz tabloya eklemek için

Bilgilendirme Kutusu
    USE SRO_VT_SHARDDECLARE @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Item varchar(max) = 'Old item KOD'
    declare @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.item varchar(max) = 'New item KOD'
    declare @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.itemid int
    DECLARE @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ITEMID int
    set @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.itemid = (select id from _refobjcommon where codename128 like @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.item)
    set @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.itemid = (select id from _refobjcommon where codename128 like @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.item)
    insert sro_vt_log.._upgrade (olditemid,newitemid) values @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ItemID @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ItemID)

Yapması maksimum 5dakika , kolaymış değilmi

Gelelim Masteries Skillere

Masteries Skill Nedir ?
    Pasive olan skiller oyununuzda scroll yardımı ile açılır ve büyük bir görsel şölen haline getirir job ile büyük işler ortaya çıkıyor benden size tüyo

Resim
    Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın

Özellikleri

Masteries Skill Database Kısmı

Ben Sizlere scrollarıda eklenmiş halde veriyorum

NOT :idleri kendinize göre düzenlemeyi unutmayın

Kaymalar olmaması için txtleri direkt erişim sağlayabilirsiniz

Masteries Skill Media kısmı

Lütfen idleri kendinize göre düzenlemeyi unutmayın

Prosedurü ise kendiniz çoğaltabilirsiniz detaylı şekilde anlattım

Bilgilendirme Kutusu
    IF (@Operation=41 AND @ItemRefID between'78057'and'78067') -- İmehProcedure --Scroll ObjID 'leri ama bir grubun mesela HP artıranınki BEGIN
    DECLARE @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız. int =(Select RefObjID from SRO_VT_SHARD.dbo._Char where CharID @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID)
    DECLARE @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.SORGU int
    IF @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız. between '1907'and'1932') --Char CH ISE yapar. ELSE koyman lazım EU için
    BEGIN
    IF(@ItemRefID=78057) --Scroll ObjID
    BEGIN
    IF EXISTS (SELECT*FROM SRO_VT_SHARD.DBO._CharSkill WHERE CharID @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID and SkillID BETWEEN '45457'and'45460') --bu id aralığı varsa sadece skill ID +1 yapar bir sonraki skille geçer
    BEGIN
    UPDATE SRO_VT_SHARD.DBO._CharSkill SET SkillID=SkillID+1 WHERE CharID @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID and SkillID BETWEEN '45457'and'45460'
    END
    ELSE
    BEGIN
    INSERT INTO SRO_VT_SHARD.DBO._CharSkill(CharID,SkillID,Enable) VALUES @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID,45457,1) -- Hiç yoksa eğer 1Lv olan skilli ekler temeldekini
    END
    END

END

Görüşmek üzere

2. Aşağıdaki 8 üye iMeh isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

Atıldı
    wien32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    09 Ocak 2015
    Oyun
    Silkroad, Silkroad-R
    Konular 
    124
    Edilen Teşekkür 
     60
     Alınan Teşekkür  :  235
    R. Hali
    wien32's: Happy

Onaylandı...

MaxiGamer
    ByDesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    08 Ekim 2013
    Konular 
    11
    Edilen Teşekkür 
     54
     Alınan Teşekkür  :  210
    R. Hali
    ByDesto's: Breezy

öncelikle paylaşım için teşekkürler fakat şöyle bir durum var. prosedürler SRO_VT_LOG ta çalıştırılıyor. ve ben gibi bir çok kişi LOG kaydı tutturmaz. LOG tutulmayınca da bu prosedürler çalışmaz. bunu ekleyebilirsen Shard a ekle derim ( benim fikrim). Tekrardan Teşekkürler
    Bir Çin Atasözü Derki: Çalışıyorsa Kurcalama!

MaxiGamer

K. Tarihi 
    13 Ağustos 2015
    Konular 
    3
    Edilen Teşekkür 
     5

Alıntı ByDesto Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    öncelikle paylaşım için teşekkürler fakat şöyle bir durum var. prosedürler SRO_VT_LOG ta çalıştırılıyor. ve ben gibi bir çok kişi LOG kaydı tutturmaz. LOG tutulmayınca da bu prosedürler çalışmaz. bunu ekleyebilirsen Shard a ekle derim ( benim fikrim). Tekrardan Teşekkürler
    Aksam müsait olursam ilgilenirim.

MaxiGamer
    trnaxsobi1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    04 Şubat 2015
    Oyun
    VSro&Silkroad/
    Konular 
    13
    Edilen Teşekkür 
     46
     Alınan Teşekkür  :  70
    R. Hali
    trnaxsobi1905's: Sleepy

kodlar çok düzensiz yani full hata alıyoruz [UpgradeSystem eklerken ] düzenlerseniz sevnirim.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    13 Ağustos 2015
    Konular 
    3
    Edilen Teşekkür 
     5

Herhangi bir SilkRoad dosyalarına bulaşmış ve içinden çıkamamış olanların genel tepkileri;

- Herşey tamam ama bir tek bu kaldı.
    - Arkadaş koskoca forumda yardım edecek kimse yokmu?
    - DB Kodluyormmm
    - Herşey buglu çalışmıyor

Gibi gibi uzuyorda uzuyor... Paylaşımınızı yapın ve bekleyin, bilen biri elbet görecek ve cevap verecektir. Üst üste mesaj atınca sorununuz çözülmüş olmuyor. Bu arada, sorununuz tahminimce yanlış ekliyorsunuzdur if neyden sonra eklenir Google amcaya sorun, nasıl kullanacağınızı söyleyecektir. Bol şanslar.

Bölüm Görevlisi
    OVE čovjek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Ağustos 2015
    Oyun
    Silkroad Online,CS : GO,Zula
    Konular 
    52
    Edilen Teşekkür 
     57
     Alınan Teşekkür  :  267
    R. Hali
    OVE čovjek's: Doh

böyle hata alıyorum yardımcı olurmusunuz Teşekkurler

MaxiGamer

K. Tarihi 
    13 Ağustos 2015
    Konular 
    3
    Edilen Teşekkür 
     5

Forum , charid olarak göstermiş düzenleyip CharID yaparsanız sorunsuz kullanabilirsiniz.

Bölüm Görevlisi

K. Tarihi 
    05 Ağustos 2015
    Oyun
    Konular 
    52
    Edilen Teşekkür 
     57
    R. Hali

Alıntı iMeh Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Forum , charid olarak göstermiş düzenleyip CharID yaparsanız sorunsuz kullanabilirsiniz.
    Tam olarak nereye CharID yazıcam ben birkaç deneme yaptım ama yıne hata aldım

MaxiGamer

K. Tarihi 
    13 Ağustos 2015
    Konular 
    3
    Edilen Teşekkür 
     5

Alıntı panicmoas Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Tam olarak nereye CharID yazıcam ben birkaç deneme yaptım ama yıne hata aldım
    Tw verirseniz özelden yardımcı olabilirim yoğunum şuanda.

Bölüm Görevlisi

K. Tarihi 
    05 Ağustos 2015
    Oyun
    Konular 
    52
    Edilen Teşekkür 
     57
    R. Hali

Harika bi çalışma olmuş sorunsuz güzel çalışıyor çalışmalarının ve başarının devamını diliyorum

MaxiGamer
    CrawL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    29 Eylül 2013
    Oyun
    Vietnam Silkroad
    Konular 
    37
    Edilen Teşekkür 
     10
     Alınan Teşekkür  :  29
    R. Hali
    CrawL's: Cheerful

Teşekkürler eline sağlık

MaxiGamer
    kralkomra1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    08 Şubat 2015
    Konular 
    7
    Edilen Teşekkür 
     4
     Alınan Teşekkür  :  0

Msg 102, Level 15, State 1, Procedure _AddLogItem, Line 42
    Incorrect syntax near '@charID'.
    Msg 137, Level 15, State 2, Procedure _AddLogItem, Line 44
    Must declare the scalar variable "@gender".
    Msg 102, Level 15, State 1, Procedure _AddLogItem, Line 48
    Msg 102, Level 15, State 1, Procedure _AddLogItem, Line 50
    Msg 102, Level 15, State 1, Procedure _AddLogItem, Line 54

nasıl çözeriz bunu
    @[MENTION];[/MENTION]

MaxiGamer
    OfficialX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    28 Ağustos 2014
    Konular 
    10
    Edilen Teşekkür 
     4
     Alınan Teşekkür  :  29

Alıntı kralkomra1 Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Msg 102, Level 15, State 1, Procedure _AddLogItem, Line 42
    Msg 137, Level 15, State 2, Procedure _AddLogItem, Line 44
    Must declare the scalar variable "@gender".
    Msg 102, Level 15, State 1, Procedure _AddLogItem, Line 48
    Msg 102, Level 15, State 1, Procedure _AddLogItem, Line 50
    Msg 102, Level 15, State 1, Procedure _AddLogItem, Line 54

nasıl çözeriz bunu
    Aynı hataları bende alıyorum Passive skilllerin Prosedürünü okuturken bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.

MaxiGamer
    LooKMyRiSe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    14 Nisan 2013
    Konular 
    37
    Edilen Teşekkür 
     33
     Alınan Teşekkür  :  26
    R. Hali
    LooKMyRiSe's: Happy

Alıntı OfficialX Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Aynı hataları bende alıyorum Passive skilllerin Prosedürünü okuturken bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.
    @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID yazan kısımlarda C büyük yapın büyük ihtimal düzelicektir.

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 Sonuncu