MaxiGame Forum HitPvP AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil

MaxiGamer
    bk0nline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Ağustos 2016
    Oyun
    Crysis\SilkRoad
    Konular 
    3
    Edilen Teşekkür 
     30
     Alınan Teşekkür  :  9

Unique Sox Drop ekleme

Herkese merhaba, öncelikle vakit ayırıp yardım etmeye çalışan herkese şimdiden teşekkürler.Gecenin bu saatinde olduğumdan dolayı şuan hiçbir fikir yürütemiyorum;
    Coin sistemine ve job Point sistemine dayalı bir database editledim. Herşey güzel bir sorun yok. Mob a da Unique ye de istediğim itemi ekleyebiliyorum. Sorunda bu istemediğim itemi eklemek istiyorum, Mesela Unique ye Sox drop eklemek istiyorum. Mantığını bir türlü uyduramadım.

Query kodu ile mob a drop ekliyorum ancak item ID istiyor o kodda, ben de item ID yerine örnek : ITEM_CH_%_%_08_%_RARE olarak ekleyebileceğim item ID yerine SET e ve DECLARE ye ne tür bir kod gerekiyor çözemedim. RefMonster_AssignedItemDrop tablosundada sadece Item ID yi görüyorum.Tek tek elle itemleri DropRatio'larına göre ayarlayabilirim ancak çok zaman alır. Daha kısa bir fikri olan varsa cevaplamalarını bekliyorum.

Kullandığım Query ;
    Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın

İyi forumlar

Bölüm Görevlisi
    OVE čovjek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Ağustos 2015
    Oyun
    Silkroad Online,CS : GO,Zula
    Konular 
    52
    Edilen Teşekkür 
     50
     Alınan Teşekkür  :  198
    R. Hali
    OVE čovjek's: Doh

Alıntı bk0nline Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Herkese merhaba, öncelikle vakit ayırıp yardım etmeye çalışan herkese şimdiden teşekkürler.Gecenin bu saatinde olduğumdan dolayı şuan hiçbir fikir yürütemiyorum;
    Coin sistemine ve job Point sistemine dayalı bir database editledim. Herşey güzel bir sorun yok. Mob a da Unique ye de istediğim itemi ekleyebiliyorum. Sorunda bu istemediğim itemi eklemek istiyorum, Mesela Unique ye Sox drop eklemek istiyorum. Mantığını bir türlü uyduramadım.

Query kodu ile mob a drop ekliyorum ancak item ID istiyor o kodda, ben de item ID yerine örnek : ITEM_CH_%_%_08_%_RARE olarak ekleyebileceğim item ID yerine SET e ve DECLARE ye ne tür bir kod gerekiyor çözemedim. RefMonster_AssignedItemDrop tablosundada sadece Item ID yi görüyorum.Tek tek elle itemleri DropRatio'larına göre ayarlayabilirim ancak çok zaman alır. Daha kısa bir fikri olan varsa cevaplamalarını bekliyorum.

Kullandığım Query ;
    Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın

İyi forumlar
    uzun uzun anlatmıyım burdan alpemix ver yazalım prosedur toplu olarak

3. Aşağıdaki üyeler OVE čovjek isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

Bölüm Görevlisi
    TheGlory - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    23 Nisan 2013
    Konular 
    65
    Edilen Teşekkür 
     741
     Alınan Teşekkür  :  616

USE SRO_VT_SHARD
    GO
    DECLARE @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID int
    DECLARE @ItemID int
    DECLARE @DropRatio real
    DECLARE @DropAmountMin tinyint
    DECLARE @DropAmountMax tinyint
    SET @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID = 1982 -- Buraya RefObjCommon tablosundan bulduğunuz Monster ID`sini giriniz.
    SET @DropRatio = 1 -- Burası itemin düşme oranı (%100 = 1 , %50 = 0.5 , %0 =0)
    SET @ItemID = 25834 -- Buraya RefObjCommon tablosundan bulduğunuz Item ID`sini giriniz.
    SET @DropAmountMin = 1 -- Buraya en az düşme miktarı
    SET @DropAmountMax = 1 -- Buraya en çok düşme miktarı
    INSERT _RefMonster_AssignedItemDrop 
    (
    RefMonsterID,
    RefItemID,
    DropGroupType,
    OptLevel,
    DropAmountMin,
    DropAmountMax,
    DropRatio,
    RefMagicOptionID1,
    CustomValue1,
    RefMagicOptionID2,
    CustomValue2,
    RefMagicOptionID3,
    CustomValue3,
    RefMagicOptionID4,
    CustomValue4,
    RefMagicOptionID5,
    CustomValue5,
    RefMagicOptionID6,
    CustomValue6,
    RefMagicOptionID7,
    CustomValue7,
    RefMagicOptionID8,
    CustomValue8,
    RefMagicOptionID9,
    CustomValue9,
    RentCodeName
    ) 
    VALUES @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID ,   @ItemID, 0,          0,        @DropAmountMin,             @DropAmountMax,             @DropRatio,           0,                 0,           0,                 0,            0,                 0,            0,                 0,
                0,                 0,            0,                 0,            0,                 0,            0,                 0,            0 ,                0 ,           'xxx')

5. Aşağıdaki üyeler TheGlory isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer

K. Tarihi 
    05 Ağustos 2016
    Oyun
    Crysis\SilkRoad
    Konular 
    3
    Edilen Teşekkür 
     30

Alıntı Theia Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    USE SRO_VT_SHARD
    GO
    DECLARE @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID int
    DECLARE @ItemID int
    DECLARE @DropRatio real
    DECLARE @DropAmountMin tinyint
    DECLARE @DropAmountMax tinyint
    SET @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID = 1982 -- Buraya RefObjCommon tablosundan bulduğunuz Monster ID`sini giriniz.
    SET @DropRatio = 1 -- Burası itemin düşme oranı (%100 = 1 , %50 = 0.5 , %0 =0)
    SET @ItemID = 25834 -- Buraya RefObjCommon tablosundan bulduğunuz Item ID`sini giriniz.
    SET @DropAmountMin = 1 -- Buraya en az düşme miktarı
    SET @DropAmountMax = 1 -- Buraya en çok düşme miktarı
    INSERT _RefMonster_AssignedItemDrop 
    (
    RefMonsterID,
    RefItemID,
    DropGroupType,
    OptLevel,
    DropAmountMin,
    DropAmountMax,
    DropRatio,
    RefMagicOptionID1,
    CustomValue1,
    RefMagicOptionID2,
    CustomValue2,
    RefMagicOptionID3,
    CustomValue3,
    RefMagicOptionID4,
    CustomValue4,
    RefMagicOptionID5,
    CustomValue5,
    RefMagicOptionID6,
    CustomValue6,
    RefMagicOptionID7,
    CustomValue7,
    RefMagicOptionID8,
    CustomValue8,
    RefMagicOptionID9,
    CustomValue9,
    RentCodeName
    ) 
    VALUES @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID ,   @ItemID, 0,          0,        @DropAmountMin,             @DropAmountMax,             @DropRatio,           0,                 0,           0,                 0,            0,                 0,            0,                 0,
                0,                 0,            0,                 0,            0,                 0,            0,                 0,            0 ,                0 ,           'xxx')

Tek bir item icin istemiyorum butun 8DG Sos Som Sosun itemleri eklemek istiyorum.

Bölüm Görevlisi
    OVE čovjek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Ağustos 2015
    Oyun
    Silkroad Online,CS : GO,Zula
    Konular 
    52
    Edilen Teşekkür 
     50
     Alınan Teşekkür  :  198
    R. Hali
    OVE čovjek's: Doh

Alıntı bk0nline Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Tek bir item icin istemiyorum butun 8DG Sos Som Sosun itemleri eklemek istiyorum.
    Yaptik ya aksam bu kodla istedigini elde edemezsin

8. Aşağıdaki üyeler OVE čovjek isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer

K. Tarihi 
    05 Ağustos 2016
    Oyun
    Crysis\SilkRoad
    Konular 
    3
    Edilen Teşekkür 
     30

Alıntı panicmoas Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Yaptik ya aksam bu kodla istedigini elde edemezsin
    Kanka ozel mesaja bak

MaxiGamer
    Burak BAYIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    13 Nisan 2016
    Konular 
    5
    Edilen Teşekkür 
     7
     Alınan Teşekkür  :  95

bunu yapabilmen için sana 2 yol tavsiye edicem hangisi sana daha uygunsa onu uygularsın.. simdi ilk olarka bu kod refmonster_assignedItemDrop tablosuna 1 satır ekler INSERT _RefMonster_AssignedItemDrop
    (
    RefMonsterID,
    RefItemID, ) die devam eden bu kısım parantez içindeki kısım tablodaki hangi stunlara girdi yapılacagı, VALUES @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID , @ItemID die devam eden kısım ise bu stunlara sırasıyla girilicek degerler kısmı.

@ ile baslıyan ifadeler degişkenlerdir. dikkat edersen kodun basında SET @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID = 3810 diye bi kısım birde
    SET @ItemID = 3851 diye bir kısım var
    simdi bu kısımları istedigin kadar cogaltabilirsin..
    @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID, @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID2 @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID3 @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID4 kac moba eklemk istiyosan o kadar degişken ilave edebilirsin.. yanlıq querynin alt kısmında INSERT ten itibaren kopyalayıp tekrar kodun sonuna eklemn gerekli tabiki @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID olan kısmı @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID1 - 2 -3 olarak degiştirirerek.
    bu zor kısmıydı senin için. tahminimce bu işlerde cok tecrübeli degilsin bu yüzden en azından mantıgını anlamana yardımcı olmak istedim..

basit yola geciyoruz..
    _RefMonsterAssignedItemDrop tablosuna girip herhangi bir satırı kopyala
    daha sonra herhangi bir text editörde istedigin kadar cogalt refmonsterID ve RefItem ID ksımlarını degiştirerek daha sonra tabloya ekle bu kadar bol sanşlar

11. Aşağıdaki üyeler Burak BAYIR isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer

K. Tarihi 
    05 Ağustos 2016
    Oyun
    Crysis\SilkRoad
    Konular 
    3
    Edilen Teşekkür 
     30

Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız. rehber ile mantığı anlayıp yapılabilir. Ben sonradan keşfettim.
    Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız. ın uzun uğraşları sonucunda sorunsuz bir şekilde hallettik. kendisine çok teşekkür ediyorum.

Alıntı Burak BAYIR Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    bunu yapabilmen için sana 2 yol tavsiye edicem hangisi sana daha uygunsa onu uygularsın.. simdi ilk olarka bu kod refmonster_assignedItemDrop tablosuna 1 satır ekler INSERT _RefMonster_AssignedItemDrop
    (
    RefMonsterID,
    RefItemID, ) die devam eden bu kısım parantez içindeki kısım tablodaki hangi stunlara girdi yapılacagı, VALUES @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID , @ItemID die devam eden kısım ise bu stunlara sırasıyla girilicek degerler kısmı.

@ ile baslıyan ifadeler degişkenlerdir. dikkat edersen kodun basında SET @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID = 3810 diye bi kısım birde
    SET @ItemID = 3851 diye bir kısım var
    simdi bu kısımları istedigin kadar cogaltabilirsin..
    @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID, @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID2 @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID3 @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID4 kac moba eklemk istiyosan o kadar degişken ilave edebilirsin.. yanlıq querynin alt kısmında INSERT ten itibaren kopyalayıp tekrar kodun sonuna eklemn gerekli tabiki @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID olan kısmı @Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.ID1 - 2 -3 olarak degiştirirerek.
    bu zor kısmıydı senin için. tahminimce bu işlerde cok tecrübeli degilsin bu yüzden en azından mantıgını anlamana yardımcı olmak istedim..

basit yola geciyoruz..
    _RefMonsterAssignedItemDrop tablosuna girip herhangi bir satırı kopyala
    daha sonra herhangi bir text editörde istedigin kadar cogalt refmonsterID ve RefItem ID ksımlarını degiştirerek daha sonra tabloya ekle bu kadar bol sanşlar
    mantığını kuramamıştım bir türlü teşekkürler.

MaxiGamer
    forbidden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    09 Ocak 2016
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    17
    Edilen Teşekkür 
     24
     Alınan Teşekkür  :  7

teşekkürler

MaxiGamer
    3enzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)