AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil

MaxiGamer
    twister78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    14 Mayıs 2013
    Oyun
    X-DukeSro
    Konular 
    18
    Edilen Teşekkür 
     14
     Alınan Teşekkür  :  1
    R. Hali
    twister78's: Busy

Survival Arena Sorunu

Merhaba arkadaşlar, Sürekli deneme yanılma yöntemiyle uzun süredir uğraştığım ve kodlarını anlamaya çalışıp, Düzgünce eklemeye çalıştığım bir konu. Survival arena'yı ekleme.

Şimdi bazılarınız bunu sorunsuzca ve basitce ekleyebilir. Fakat ben Map ekleme konusunda çok zayıfım çünkü daha önce eklemedim.

Aklıma geldiği zamanlarda her seferinde deniyorum şu mapı eklemeyi.
    Bugun tekrar denedim. Fakat hata şuydu. Refobjcommon tablosunda hata veriyordu. Biraz araştırdım. _RefObjStruct tablosundan elle girilmesi gerekiyormuş galiba linklerin. Bunları girdim. 81'den 86 'ya kadar. Daha sonra DB ve Media işlemlerimi yaptığım için serveri açıp patch atıcakken dosyaları, GameServer açıldıgında tam yüklenmeye başlıcakken donuyor. Tıklayıncada Çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Bunun sebebi ne olabilir ? Neyi yanlış yapmış olabilirim ?
    Artık o kadar sıkıcı bir hal aldı ki, Gerçekten öğrenmek istiyorum şu Haritayı eklemeyi.

Destekleriniz için teşekkür ediyorum. İyi Forumlar.

MaxiGamer
    Burak BAYIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    13 Nisan 2016
    Konular 
    5
    Edilen Teşekkür 
     7
     Alınan Teşekkür  :  91

ilk olarak önce mapi ekle teleportlarını ekleme. refregion,refinstanceworld, refregigionbindasscoc ve ver varsa gameworld ve gameworldconfig tablolarını ekle
    önce gs yi ac acılıyorsa düzgünce eklemişsintir. yok eger yüklenirken load region yazdıktan sonra bellinoktada hata veriyosa ya gameworldta satır atlanmıstır, yada datanda navmeshler eksiktir. bunları tamamlayıp gs acıldıktan sonra /warp kodu ile ekledigin bölgeye bakabilirsin daha sonra teleportları eklersin

3. Aşağıdaki üyeler Burak BAYIR isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer

K. Tarihi 
    14 Mayıs 2013
    Oyun
    X-DukeSro
    Konular 
    18
    Edilen Teşekkür 
     14
    R. Hali

Yorumun için teşekkür ederim Burak. _RefRegion, _RefRegionBindAssocServer, _RefInstance_World_Region var diğer gameworldconfig ve gameworld db girişi yok ve bunları ekledikten sonra dataya atılacak herşeyi yükledim fakat sonuç yine aynı sadece bunları yapıp açınca gs yüklenirken dediğin gibi oluyor.

MaxiGamer
    Burak BAYIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    13 Nisan 2016
    Konular 
    5
    Edilen Teşekkür 
     7
     Alınan Teşekkür  :  91

hangi dosyalarla eklemeye calısyosun onuda bilmiyorum. dosyaların tam mı eksik varmı yokmu refregion girişlerin eksik olabilir. refregion satırlarında saga dogru kayarsan linked_region yazan yerler var orada bazı region ıd ler yazar eger orda yazan Id lerden eksik varsa gene yüklemez hata verir. birde navmeshleri files içerisindeki data içerisine atmayı unutma oradan okuyarakyükleme yapıyor..

MaxiGamer

K. Tarihi 
    14 Mayıs 2013
    Oyun
    X-DukeSro
    Konular 
    18
    Edilen Teşekkür 
     14
    R. Hali

Alıntı Burak BAYIR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi dosyalarla eklemeye calısyosun onuda bilmiyorum. dosyaların tam mı eksik varmı yokmu refregion girişlerin eksik olabilir. refregion satırlarında saga dogru kayarsan linked_region yazan yerler var orada bazı region ıd ler yazar eger orda yazan Id lerden eksik varsa gene yüklemez hata verir. birde navmeshleri files içerisindeki data içerisine atmayı unutma oradan okuyarakyükleme yapıyor..
    Server filesin içine attım zaten datadakileri o refregilionun link satırlarında evet 0 yazan yerler var fakat internetteki tüm dosyaları denemişimdir hepsinde 0 yazıyor herkesmi eksik paylaşmış anlamadım ki

MaxiGamer
    JCarlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    26 Kasım 2009
    Oyun
    GrimmjowJJ
    Konular 
    23
    Edilen Teşekkür 
     34
     Alınan Teşekkür  :  293
    R. Hali
    JCarlsberg's: Stirring

gameworld gameworldconfig bunlar ile survival arenanın her hangi bir bağlantısı yoktur. Sizin aldığınız hatanın sebebi game_server içindeki Data klasörü. Bu klasörün içine gerekli survival dosyalarını gönderin şuan Game_server size bu kordinat benim data klasörümün içerisinde bulunmuyor diyor.

2. Olarak refregion bölümüne şuan eklediklerinizi silin aşağıda verdiklerimi ekleyiniz.

İndirmek için tıklayınız.

8. Aşağıdaki üyeler JCarlsberg isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer

K. Tarihi 
    14 Mayıs 2013
    Oyun
    X-DukeSro
    Konular 
    18
    Edilen Teşekkür 
     14
    R. Hali

Alıntı JCarlsberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gameworld gameworldconfig bunlar ile survival arenanın her hangi bir bağlantısı yoktur. Sizin aldığınız hatanın sebebi game_server içindeki Data klasörü. Bu klasörün içine gerekli survival dosyalarını gönderin şuan Game_server size bu kordinat benim data klasörümün içerisinde bulunmuyor diyor.

2. Olarak refregion bölümüne şuan eklediklerinizi silin aşağıda verdiklerimi ekleyiniz.

İndirmek için tıklayınız.
    Teşekkür ederim dediğini yaptım GS açılıyor fakat warp kodu olarak yazınca dc veriyor map ve patlices dosyasını patch attırdım.

- - - Güncellendi - - -

Alıntı twister78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim dediğini yaptım GS açılıyor fakat warp kodu olarak yazınca dc veriyor map ve patlices dosyasını patch attırdım.
    Herkese teşekkür ediyorum düzgünce ekledim. Warp koduyla gitmememin sebebi datayı cliente aktarmadıgımdanmış. Onuda yapınca gitmeye başladım. Bu sorunu hallettiğime çok sevindim. teşekkür ederim tekrardan

MaxiGamer
    fahribey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    06 Aralık 2011
    Oyun
    yok
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     3
     Alınan Teşekkür  :  14

_RefInstance_World_Region bu satırlar eklimi
    1 25328
    1 25329
    1 25333
    1 25334
    1 25584
    1 25585
    1 25589
    1 25590
    1 25580

MaxiGamer
    ksk2hand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    25 Aralık 2011
    Konular 
    23
    Edilen Teşekkür 
     17
     Alınan Teşekkür  :  2

Warp kodu ile bende gidiyorum fakat char kalıyor ilerleyemiyorum Telelink tablosundaki ışınlanma teleportlarını sildim ondan olabilirmi