AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page Youtube Official Page TR Dil En Dil

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 Sonuncu

MaxiGamer
    Silkrayt35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    11 Mart 2018
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     1
     Alınan Teşekkür  :  2
    R. Hali
    Silkrayt35's: Nananana

Oldschool silkroad

Arkadaslar hayalimdeki private server oldschool olacak tamamen rateler isro ile ayni olacak 80 cap eski versiyon kasilmasi zor emek isteyen parti canavarlarinin cikmadigi en guclu uniquenin lord oldugu item mallda sacma sapan dreslerin olmadigi sade bir oyun sizce oynanmazmi ? Neden private server yapanlar bunlari dusunmuyor fikriniz ? Ve hayalinizdeki silkroad ? Buyrun tartisalim konusalims
    Mesaj Silkrayt35 tarafından (12 Mart 2018 Saat 05:14 ) değiştirilmiştir.

2. Aşağıdaki üyeler Silkrayt35 isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

Necromancer
    jWAiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    10 Mart 2011
    Oyun
    Black Desert & PUBG
    Konular 
    25
    Edilen Teşekkür 
     30
     Alınan Teşekkür  :  58
    R. Hali
    jWAiN's: Dead

Ben şahsen öyle server nadir gördüm, gördüğümde de oynadım. Fakat oyuncu yetersizliği için kapatılıyordu hep. Bot olmayınca insanlar elleriyle kasamıyor malesef. Nedense " Kasamam edemem elle, işteyim okuldayım " derler. Sanki isro bot olmadığı zaman yahut bot olsa dahi bot alacak parası olmayıp elle kastığı yılları unutmuşta Botsuz nefes alamıyor oyunda. Gerçi bu eski old sistemlerde bot yapmışlardı sanırım. Yalnız vsro files olmamasına özen göstermek gerekir, vsro ile 80 açıpta eski heyecan yaratayım diye bekleyenler çok beklerler Bir kere ecsro files olacak anlatabiliyor muyum ? Private server kurucusuyum, editleyenim diyorsan ecsro uğraş derim. Çünkü şuan ki piyasada serverdan servera atlayan pireler dolu. Onlara oyuncu deyip serverına dahi çekmek aptallık olur. Yani yapacağı şey ecsro files bir server tasarlamalı, bug mug bahane etmeyecek, adam gibi dişine tırnağına takıp çalışacak ecsro files serverın tüm sorunlarını çözecek. Serverını açacak bak bakalım kaç kişi geliyor görsün. İnsanlar sıkıldı vsrodan ( FARKINDA DEĞİLLER, ne duygu içinde olduklarından bile emin değiller, ama ben biliyorum onların yerine ) Server reklamlarında " Eski tat, Eski heyecan. " diye reklam afişi verenlere geçmişten beridir gülüyorum, bir kere server vsro neresi eski tat ? Çok denecek şey varda işte, gelip bana danışılmıyor ne yazık ki Boş konuşuyorum burada resmen, her neyse, az çok tartışmış olduk bu konuyu. Eklenecek bir şeyler var ise eklerler konu altına

MaxiGamer
    DontAsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    01 Haziran 2014
    Oyun
    Silkroad Online
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     51
     Alınan Teşekkür  :  64
    R. Hali
    DontAsk's: Roflol

Alıntı oldschool35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden private server yapanlar bunlari dusunmuyor fikriniz ?
    Düşünen çok da uygulamaya geçirmeleri zor, zira şuanki kitle pek silkroad deneyimi yaşamamış insanlardan oluşmakta. Örnek vermek gerekirse en son yaptığımız projede (2016 yazı) oyunda elixirin stacki yok diyip ağlayanlardan tut, oyunda itema blue basıyorum diğeri düşüyor bug var oyunda diyenlere kadar bir çok şey ile karşı karşıya kaldık. Kısacası şu an senin hayalindeki oyunu açan birisi olsa bile olacağı en fazla (taş çatlasın) 100 online-200 online'dır. Üzerindeki bir kitleyi toparlamaları çok zor. Kaldı ki bu bi private server bu kadar zor oyunu oynayacağıma gider isro oynarım kafasındaki arkadaşlardan zaten o kadar oyuncuyu bile bulamazlar. Eski files kullansınlar diyen arkadaş için de ecsro da fortress war bulunmuyor, ve örnek vermek gerekirse son projemizden bir önceki projede eski dosyalardan kullandık hatta uğraşıp kendi botumuz ile birlikte yayınlamamıza rağmen gereken ilgiyi göremedi yani demem o ki yapacaksan zaten vsro files ile yapman gerekmekte ve vsro files de gerek görsel olarak gerekse içerik olarak oldschool bir servera pek uygun değil. Ayrıca oldschool görseller için diyorsanız vsroya tamamen uyumlu halde yapılabiliyor fakat yine de dediğim gibi o tadı o hissiyatı vermeniz tam anlamıyla mümkün değil bu yüzden zaten eskiye dönük bir özlem bulunmakta insanlarda ama o yıllar geride güzel anılar olarak kaldı

5. Aşağıdaki 4 üye DontAsk isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

~More Than Blue~
    Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    546
    Edilen Teşekkür 
     4,805
     Alınan Teşekkür  :  10,318
    R. Hali
    Deepblue's: Stressed

Herşey zamanında ve yerinde güzeldir. Zamanı geçtikten sonra ne yaparsanız yapın olmaz, olur gibi hayallere kapılmayın.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    11 Mart 2018
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     1
    R. Hali

Ben sizin gibi dusunmuyorum umit bey eger insanlar emeginin karsiligini alabilecekleri bir serverde oyun oynama sansi bulurlarsa eskiye donemeyebilirler ama hic olmazsa eski yad edilmis olur. Duzgun bir is cikmadigi icin bence boyle dusunuyoruz .

Genel Görevli
    onurgs59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    19 Haziran 2009
    Konular 
    91
    Edilen Teşekkür 
     93
     Alınan Teşekkür  :  528

Ben sizin gibi dusunmuyorum umit bey eger insanlar emeginin karsiligini alabilecekleri bir serverde oyun oynama sansi bulurlarsa eskiye donemeyebilirler ama hic olmazsa eski yad edilmis olur. Duzgun bir is cikmadigi icin bence boyle dusunuyoruz .
    Emin olun düzgün bir iş çıkmadığı için değil. Gayet düzgün iş çıkaran oyunlar oldu. Ama söylediğinizin tam tersi aslında. Kurucular emeğinin karşılığını alabilecekleri bir server istiyor.

Bölüm Görevlisi
    cuxS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    27 Mart 2010
    Oyun
    Silkroad Online - LOL
    Konular 
    19
    Edilen Teşekkür 
     3
     Alınan Teşekkür  :  199
    R. Hali
    cuxS's: Whatever

Bro o dediğin çok çok eskiden di.Şimdikiler oyunu sadece kale savaşı için oynuyorlar.İlk savaş yada ikinci savaşta oyunlar dökülmeye başlıyor,yaptıkları emek yada yatırdıkları para umurlarında olmuyor nedeni ise günlük farklı farklı serverlar açılıyor alternatif çok fazla.Tabi olan random olan güzelim oyunculara oluyor.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    11 Mart 2018
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     1
    R. Hali

Meselede bu degilmi random oyunculari bir araya toplamak... zaten bunu basarirsan elit bir server sahibi oluyorsun.

MaxiGamer
    Apollo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    02 Haziran 2009
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    4
    Edilen Teşekkür 
     30
     Alınan Teşekkür  :  61

12. Aşağıdaki 2 üye Apollo isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    11 Mart 2018
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     1
    R. Hali

Bence sizde enerji kalmamis zor diyip gecmekle olmaz beyler her zordan vazgecersen hicbirseye sahip olamazsi n

Bölüm Görevlisi
    xAyKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    28 Temmuz 2016
    Oyun
    SILKROAD-PUBG
    Konular 
    558
    Edilen Teşekkür 
     201
     Alınan Teşekkür  :  149
    R. Hali
    xAyKo's: Sneaky

Bunu başaran joysro oldu ama SUNu getirirerek onuda bitirdi bütün dengeyi bozan SUN=yeni birileri başlamaz parası olan alır denge bozulur. 6ay sos dahi cıkmamıştı değeri sosun 1-2bin tl idi [5-6k player vardı lagdan dolayı 5ay sonra 3kya düşmüştü] gece 5-6 ya kadar thieflik yapıyoduk paranın değeri yüksekti kimsede sos dahi yoktu 7 si olan kraldı hangi swden bahsettiğimi anlamışınzdır haylada acık eu getirmese 1kda kalırdı. O sistemde sos droplu açacak biri olsa o drop ve exp ratelerde heleki maxigame açsa eminim 1-2k banko o ratelerde sw suan var ama rus herkes 2k playeri var 2017den beri acık ama rusca herşey )) piyasadaki şirketlerden maxigame jollygame joysro sentagame felan açarsa bu ratalerde her ay banko para yatırırım seve seve ^^ zamanında joysroya yatırdık düşünmeden gold ve item zor +7 düz speara 50-80 tl arası veriliyodu
    Mesaj xAyKo tarafından (12 Mart 2018 Saat 10:43 ) değiştirilmiştir.

Necromancer
    jWAiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    10 Mart 2011
    Oyun
    Black Desert & PUBG
    Konular 
    25
    Edilen Teşekkür 
     30
     Alınan Teşekkür  :  58
    R. Hali
    jWAiN's: Dead

Arkadaşlar söyler misiniz iSRO zamanında oyunda neyi ve neleri beğenmiyordunuz ? Oyunu incik boncuk edebiliyor muydunuz ? GM lere sitem edip onlarla konuşma fırsatı yakalamaya çalışıyor muydunuz ? Öyle veya böyle siz o oyunu o zamanlar oynamak zorundaydınız, çünkü severek oynuyordunuz ? Silkroad Online'a kadar bir sürü oyun vardı, neden onları oynamadınız o zamanlarda da bu oyuna şuanda bağımlı hale geldiniz ? Çünkü o zamanlarda oyun muhteşemdi ve hiçbir özelliğini eleştirmiyorduk doğru mudur ? Eleştirseydiniz, beğenmeseydiniz bu oyunu şuan oynuyor olmazdınız. Eee sizler ( Eleştiri yağmuruna tutanlar ) ne yapıyorsunuz şimdi ? Sizin ne haddinize Silkroad Online oyununu eleştirmek. ( Tabi ki orjinal halinde açılsa bu dediğim olur, eleştirmek sizin iki yüzlülüğünüzü gösterir, fakat private serverlar hep oyunu incik boncuk edip olmaması gereken şeyleri o kadar çok entegre ediyorlar ki tabi ki eleştirilirsiniz. Fakat eleştirilirsiniz derken de çok abana abana eleştirilmeniz yersiz, o kadar da değil yani )

Demem o ki, seneler geçtikçe serverlara o kadar çok değişiklik yapıldı ki ( Private serverlara ) insanlara yüzlerce alternatif sundunuz, onlarda istediği gibi at koşturuyorlar. Silkroad Online oyunu haliyle eleştirilmeye çok açık bir oyun olmaya başladı. iSRO zamanı ( 70-80-90-100-110 cap "110 cap job upgrade hariç" ) bu eleştirileri niye yapmadınız o zaman ? Yapamadınız, şimdi sunulan alternatifler ile gaza gelip durmadan private serverları eleştiri yağmuruna tutup, farklı serverlara akma şansınız doğdu. Az çok anlatabilmişimdir herhalde ? Anlamayan varsa tekrar edebilirim arkadaşlar
    Mesaj jWAiN tarafından (12 Mart 2018 Saat 13:28 ) değiştirilmiştir.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    11 Mart 2018
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     1
    R. Hali

Bakarsınız Bir Ekip Cıkar Ve Size 2008i Tüm Guzelligi Ve Sadeliği İle Tekrar Yaşatır...

- - - Güncellendi - - -

Sana katilmiyorum 2008 yilinda insanlarda sun item vardi.. Zaten Isronunda amaci bu degilmiydi? Degerli iteme sahip olmak.. Sun oyunun olmazsa olmazi

MaxiGamer
    Apollo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    02 Haziran 2009
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    4
    Edilen Teşekkür 
     30
     Alınan Teşekkür  :  61

Alıntı Silkrayt35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakarsınız Bir Ekip Cıkar Ve Size 2008i Tüm Guzelligi Ve Sadeliği İle Tekrar Yaşatır...
    Kardo senin anlamadığın o zamanları o güzelliği sadeliği old olan herşeyi yaşatmakta veya yapmakta değil.

Onu yaşayacak playeri bulmakta..

~More Than Blue~
    Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    546
    Edilen Teşekkür 
     4,805
     Alınan Teşekkür  :  10,318
    R. Hali
    Deepblue's: Stressed

Alıntı Silkrayt35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanların emeğini hiç mi ettikte böyle konuşuyorsunuz? 3-4 aydır 2 serverimiz 1 tek kişi için açık. Kim emeğinin karşılığını alamıyor? O kadar uğraş çaba ve masraftan sonra oyuncular çekip gittiler ama buna rağmen 1 kişinin de hatrına olsa kapatıp gitmedik. Artık durun bir düşünün ve biraz öz eleştiri yapın. Sürekli başkalarını suçluyorsunuz ve bununla o kadar bulandırmışsınız ki zihinlerinizi burnunuzun ucunu bile göremez hale gelmişsiniz. Oyuncuların ne bizim ne kendi emeklerine zerre saygıları yok, emek denen şeyden haberleri bile yok. Tek amaçları var 1 hafta burda 1 hafta orda serverin ilk itemlerini alıp satayım cebim 3 kuruş para görsün gerisi dünya yansın umrumda değil mantığındalar.

Oyunu bir kenara bırakalım, bizim hatamız, bizim eksiğimiz biz yapamıyoruz diyelim.

Sana bir soru: "Ramazanlar ve Bayramlar eskiden olduğu gibi mi? Eski heyecanları ve güzellikleri neden yok? Birileri her sene Ramazan ve Bayramları mı değiştiriyor?"

Cevap basit... Zaman geçiyor, insanlar büyüyor, yaşlanıyor, olgunlaşıyor kimi iyi yönde kimi kötü yönde, fikirleri, düşünceleri, zevkleri, hevesleri ve istekleri değişiyor. Zamanın yaptığı değişiklikleri görmezden gelip eskiye kafayı takıp olmayacak şeyleri olabilirmiş gibi bize veya diğer server sahiplerine dayatıp aslında olur da siz hata yapıyorsunuz demeniz son derece saçma birşeydir.

Denenebilecek herşey zaten binlerce kez denendi olmuyor ve olmayacakta oyuncular bu kafa yapısına sahip olduğu sürece. Siz ben zora gelemem, buluttan nem kaparım herşey paşa gönlümün istediği gibi olacak yoksa çeker giderim bana server mi yok elimi sallasam ellisi her hafta bir serverdayız kafasında hareket ettiğiniz sürece bu böyle devam edecek ve gün geçtikçe daha da kötüye gidecek. Siz derken şahsını kastetmiyorum bunun böyle olmasında etkin rol oynayan büyük kitleden bahsediyorum. Böyle davranmayan ve farklı düşünen 50-100 kişi ile ayakta kalabilecek işler değil bunlar. Çoğunluğun desteğine ihtiyaç vardır.

Siz sadece kendinizi ve sizin gibi düşünen 3-5 kişiyi dikkate alıp yorum yapıyorsunuz ama biz bir azınlığı dikkate alıp binlerce TL harcama yapamayız. Yapılır ama sonuç değişmez yine hüsran. 50-100 kişi gelir 1 hafta oynarsınız sonra dersiniz ki oyunda neden oyuncu yok, reklam yapmıyorsunuz, zor kasılıyor, elixir düşmüyor vs milyon tane bahane bulup yine bizi suçlarsınız.

Kasmayın kendinizi artık, bu saatten sonra bu zihinlerle bu iş olmaz, mümkünatı yok. Ben bunu kabullendim, siz de kabullenin.

19. Aşağıdaki üyeler Deepblue isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 Sonuncu