Outlast, 64 milyon gelir elde etti.

Red Barrels tarafından geliştirilen Outlast hayatta kalma korku oyunu olarak karşımıza çıkmıştı. PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC platformunda karşımıza çıkan yun 2013 yılında yayınlanmıştı.Unreal Engine oyun motoru ile geliştirilen ve 2013 yılından bu yana deli gibi oynanan Outlast, 15 milyon kopya sattığını açıkladı. Red Barrels’ın yapmış olduğu açıklamaya göre Outlast günümüze kadar toplamda 15 milyon kopya satmayı başarmış ve geliştiricisine 64 milyon dolar gelir elde etmiş. Günümüzün şartlarında Red Barrels’in küçük bir oyun stüdyosu olduğunu düşünürsek bu rakamın oldukça etkileyici olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Oyunun ikinci versiyonunda da hemen hemen aynı konuyu ele alan geliştirici ekip, ilk versiyonun izinden gitmeyi tercih etti. Red Barrels’ın ortaklarından birisi olan Philippe Morin yaptığı açıklama da, yeni bir prototip üzerinde çalıştıklarını ve yeni bir oyun geliştireceklerini belirtti. İnternette yer alan iddialara göre üzerinde çalışılan yeni oyun Outlast 3 olacakmış. Yeni oyunun adı henüz duyurulmazken, Outlast’ın 15 milyon kopya satması geliştirici ekibi sevindirmiş.

Red Barrels, 15 milyon kopya satışından 64 milyon dolar kazanmış ve distribütör masraflarını da çıkarsan net gelir 45 milyon olmuş.