PUBG, espor alanında da adından söz ettiriyor.

PUBG Corp tarafından geliştirilen PlayerUnknown’s Battlegrounds, günümüzde mobil, Xbox One ve PC platformunda 40 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanmaktadır.

Steam üzerinde 3.3 milyon gibi bir eş zamanlı oyuncu rakamına sahip olan PUBG, günümüzün en çok oynanan oyunlarından bir tanesidir. Espor alanında da adımlar atan yapım adından sık sık söz ettiriyor. PUBG Corp onaylı LG PUBG TAMGAME Ligi (LG PUBG TGL) ana sponsor olarak LG Electronics’sin desteği ve bilet satışı gerçekleştiren ********* sponsorluğunda birbirinden oyuncuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Haziran ayında gerçekleştirilecek olan yarı final eleme turnuvalarından galip çıkan takımlar, 23 Haziran’da Büyük Finale katılmaya hak kazanacaklar. Turnuvanın Büyük Finali Volkswagen Arena’da gerçekleşecek. 20 takımın yer aldığı turnuva da, şampiyon olmayı başaran takım PUBG Corp tarafından 25 – 29 Temmuz’da Berlin’de düzenlenecek ve toplam 2 Milyon Dolar ödülün dağıtılacağı ilk global eSpor turnuvası olan PUBG Global Invitational (PGI) 2018’e katılma hakkı elde etmiş olacak.
Büyük Finale doğru ilerlerken LG PUBG TAMGAME Ligi eleme maçları 240 takımın katılımı ile Mayıs ayında da tüm heyecanı ile oyunculara eğlenceli anlar yaşatmaya devam ediyor. Mayıs ayı boyunca Cuma ve Cumartesi günleri düzenlenecek olan mücadeleler sonucunda turnuvaya devam edecek olan 24 takım belirlenmiş olacak.