AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil

MaxiGamer
    Chatlak Emir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    09 Nisan 2015
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    21
    Edilen Teşekkür 
     91
     Alınan Teşekkür  :  44
    R. Hali
    Chatlak Emir's: Topofthewalk

Vsro Görev Npc Hakkında

Merhaba arkadaşlar;

VsroNpc programı ile yeni bir npc ekledim oyuna içerisine bir kaç item de ekledim sorunsuz çalışıyor.
    Oyun içerisine yeni görevler ekliyorum ve bu görevleri de yine eklemiş olduğum yeni npc üzerinden yapmak istiyorum ancak bir türlü olmadı
    görev deki npc bilgisini yeni eklediğim npc bilgilerini giriyorum örn NPC_CH_YENI gibi tüm ayarlamarı yapıyorum ancak oyuna girdiğim de npc üzerinde görev görünmüyor. Eklemede herhangi bir hata yok çünkü aynı görevin npc sini değiştirip örneğin Jangandaki Black Simith yapıyorum görev sorunsuz çalışıyor ama benim eklemiş olduğum npc de olmuyor. Sanırım npc ye konuşma satırı eklenmesi gerekiyor ancak nasıl olacağını bir türlü bulamadım.
    Hangi tablo daki girdileri karşılaştırmam gerekiyor onu da bulamadım npc eklerken kullanılan tabloları kontrol ettim ancak bulamadım.
    sanki Tab_RefHive veya Tab_RefNest gibi ama bu tabloların diğer tablolarla olan bağlantısı bi türlü bulamadım ortak bir id olması gerekiyor ama tespit edemedim ondan dolayı da diğer npc girdileri ile karşılaştıramıyorum.
    Nereyi düzenlemem gerekiyor bu işlem için söyleyebilirseniz gerisini ben hallederim diye düşünüyorum

Şimdiden teşekkürler.
    Mesaj Chatlak Emir tarafından (29 Aralık 2018 Saat 14:29 ) değiştirilmiştir.

MaxiGamer
    iMonarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    14 Mayıs 2016
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    16
    Edilen Teşekkür 
     41
     Alınan Teşekkür  :  58
    R. Hali
    iMonarch's: Hoşnut

Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın

MaxiGamer

K. Tarihi 
    09 Nisan 2015
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    21
    Edilen Teşekkür 
     91
    R. Hali

Alıntı iMonarch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu konuyu biliyorum burdan yararlanarak zaten görev ekledim. Benim sıkıntım görev eklemekten yana değil.
    vSroNpc programı ile oyuna yeni npc ekliyorum ve oluşturduğum yeni görevleri de bu npc ye eklemek istiyorum. Ayarlamasını yapıyorum oyun açılıyor herhangi bir sıkıntı olmuyor ancak eklemiş olduğum yeni npc ye tıkladığım da sadece oluşturduğum TAB yer alıyor "Örn. F10 Itemleri" bu npc de konuşma penceresi yer almadığı için (Diğer npc lerde yer alan 1.Tab) sanıyorum ki göreve ulaşamıyorum. Görevin sorunsuz eklendiğinde de şu şekilde eminim, Veritabanı veya media da hatalı girdi yapınca client açılmıyor crash oluyor veya npc ye hatalı ekleme yaptığım da yine aynı şey oluyor ancak bende bu gibi bir sorun söz konusu değil sadece yeni eklemiş olduğum npc üzerinden göreve ulaşamıyorum.

MaxiGamer
    iMonarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    14 Mayıs 2016
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    16
    Edilen Teşekkür 
     41
     Alınan Teşekkür  :  58
    R. Hali
    iMonarch's: Hoşnut

Db Ekledin varsayalım script içinden lua.yıda ayaladığsan reset sonrası gameserverde bu görev en sonda gözükecektir.Dbdeki RefQuest Id'si media ile aynı olmalı bunu unutma.
    Atıyorum Database

Media questdata.txt:

Buşekilde olmalı muhtemelen ID lere sorun yaşadın ;
    Konuşma için Medidaki textlere eklenceğin yerlerde burası:

MaxiGamer

K. Tarihi 
    09 Nisan 2015
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    21
    Edilen Teşekkür 
     91
    R. Hali

Dostum belirttiğin şeylerin hepsini sıkıntısız yapıyorum. NPC deki konuşma penceresinden kastım resimde daire içine almış olduğum "Talk to this person" yazısı benim eklemiş olduğum npc de yer almıyor.

Eklediğim görevinde bu npc üzerinde görünmemesinin nedenin bu olduğunu düşünüyorum.

Ek olarak spoiler içinde vermiş olduğun bu satır
    ]SN_PAYCON_QNO_CRYSTAL_QST_001 <sml2><strong><font color="255,226,74,0">Mission</font></strong><br>Collect 50 Blue Crystal<br><br><strong><font color="255,226,74,0">Reward</font></strong><br>Skill Points 1500 / 2 Zerk Scroll<br><br><strong><font color="255,226,74,0">Form</font></strong><br>Available Once<br><br><strong><font color="255,226,74,0">NPC</font></strong><br>Chulsan the blacksmith of Jangan<br><br><strong><font color="255,226,74,0">Monster</font></strong><br>Mangyang<br><br><font color="255,44,15,1"><strong>Scenario</strong><br>Become Chulsan help to create Crystal Storm.</font></sml2> 
    bu şekilde olunca oyun içerisinde görünmüyor. Burası Q ya bastığımız da açılan görev listesinde yer alan açıklama kısmı bu satırın hepsi yan yana yazılması gerekiyor. Yoksa oyun içerisinde görünmüyor bu şekilde ekleyince.

Bahsettiğim yer burası;

Açıklama Kutusu
    Yukarıda belirtmiş olduğum resimleri google da görseller kısmından aldım.

Mesaj Chatlak Emir tarafından (03 Ocak 2019 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir.

MaxiGamer
    utkuhalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    15 Haziran 2017
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  0

Sorunu çözdünüz mü? Herhangi bir çözümü var mı?

MaxiGamer
    314138320 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    19 Şubat 2013
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  0

All you have to do is refresh the correct NPC coordinates. About the connection, in Lua

MaxiGamer
    GeNeRaL54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    09 Aralık 2015
    Oyun
    10 Yıldır Hala SİLKROAD
    Konular 
    14
    Edilen Teşekkür 
     1
     Alınan Teşekkür  :  6

şöyle söyliyelim bende görev işi denemiştim başlangıçı eski iskele yaptım char orda başlıyor falan npc ekledim oraya onla konuşup item veriyo onla ışınlanıyon falan şeklinde
    sorun o npcde görevin gözükmemesiydi
    dahada ilginç olan o npcyi jangan da spawn noktası koyuyorum janganda iken görev var sorunsuz çalışıyor ama npc yi eklemek istediğim iskeleye spawnlatınca npc var görev görünmüyodu çözememiştim