AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil

MaxiGamer
    Icewalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    09 Kasım 2011
    Oyun
    Digimon Masters Online
    Konular 
    66
    Edilen Teşekkür 
     29
     Alınan Teşekkür  :  52
    R. Hali
    Icewalk's: Brrrrrrr

Phbot Engelleme

Merhaba;

Phbot engellemek için bir kaç şeyler gördüm bunlardan en güzeli oyuncuya oyun içerisinde soru sordurmama ve dışarıdan elde etmesi.

Tamamen mantığını ve opcodeları sizlere vereceğim oyun içerisinde kevan mal aldığında sattığında vs onları ayarlamak size kalmış sonuçta kullandığınız guardı bilmiyorum.

İlk olarak oyun içerisinde

0x7034 Opcode ile item alma vbdir.

Trade mall almak için gelen byte halinde olan diğer kodu 19

Size Küçük bir örnek sunayım bende bulunan guarda göre yazıyorum.

if (_pck.Opcode==0x7034)
    {
    read=_pck.ReadUInt8();
    switch(read)

{

case 19:
    {

burada item aldiginda yaptiginiz olaylari yazabilirsiniz. Item aldiginda uyari verdirme veya satin almama gibi.
    continue;
    }

break;
    }

}
    Yukarida verdigim tamamen mal alma olayi artik olaylari kendinize gore ayarlarsiniz. En ince ayrintisina kadar girmiyorum zaten boyle birsey yapmak isteyen kisiler belirli bir duzeyde bilgisi olanlardir diye dusunuyorum. Bilgisi olmayanlarda buradan mantigini anlarlar diye umuyorum.

Artik oyun icerisinde mal alimlarini anladigimiza gore oyunda kendimize kod verme ve bu kodu girdigimizde izinleri almaya gelelim ayrintili anlatmiyorum sadece size birakiyorum gelistirmeyi.

(_pck.Opcode == 0x7025)
     {

int read= _pck.ReadUInt8();

switch (read)
    {
    case 1:  //local chat icindir 
    case 3: // GM cheati icindir
    {
     string message = (_pck.ReadAscii().ToString().ToLower());

if (message.Contains("!kodever") ) // burada oyunda chat kisminda yazmak istediginiz kod bu kodu yaptiginizda guardin islemesini saglayan komut
    {
                                                        if (message.Contains(" "))
                                                        {

}

}

}
    break;

}
    Temel mantigi bu sekilde guard icerisinde olaylar bu kadar geri kalan doldurma islemleri tamemen sizlere ait sql uzerinden kontrolleride saglaya bilirsiniz. Gelen kod buna esitse izin ver vb seyler.

Tek dileyim firsatcilara goz actirmayin sizleri somurmesine izin vermeyin. Uzerine dustugunuz surece yapilmayacak bir sistem yoktur.
    Basit bir sistem tabiki bilmeyenler icin karmasik yazilar olarak anlasilmaz bir konu olacagina eminim vsro ile ugrasiyorsan bu kadarinida bilmen gerekiyor kopyala yapistir ile editor olunmuyor.

Ben anlatabildigimi anlattim yapmaya calisan olursa musait oldugumda da yardimci olmaya calisirim olamasam geri donus yapamasamda artik kusura bakmasinlar.
    @kems icin bu sistemi uyguladim. Bir tartisma ile butun herseyi biz biliyoruz diye sag sola dusen insanlara firsat verme. Hadi eyvallah

2. Aşağıdaki 3 üye Icewalk isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    kems - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    13 Kasım 2016
    Oyun
    silkroad
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     3
     Alınan Teşekkür  :  0

Herşey için çok teşekkür ederim. 2 gündür benim için phbot ile uğraşıyorsun sayende benim durumda olan herkes yardım alabilecektir. Özellikle ücretsiz yapman duygulandırdı böyle insan pek bulunmuyor. Gayet güzelbir sistem yapmışın eline sağlık kardeşim.

MaxiGamer
    Coded By Promaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    03 Ocak 2010
    Oyun
    Silkroad Online
    Konular 
    24
    Edilen Teşekkür 
     141
     Alınan Teşekkür  :  116
    R. Hali
    Coded By Promaker's: Happy

Herkeste oyun açarken kendi guardını kullanıyordu zaten değil mi
    Bu böyle olmaz, oyuna ve her guarda uyum sağlayacak bir dll bekliyoruz paşam senden..
    Yoksa fırsatcıların önüne bu şekilde geçemezsin.
    Örn: BEN.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    09 Kasım 2011
    Oyun
    Digimon Masters Online
    Konular 
    66
    Edilen Teşekkür 
     29
    R. Hali

Alıntı Coded By Promaker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkeste oyun açarken kendi guardını kullanıyordu zaten değil mi
    Bu böyle olmaz, oyuna ve her guarda uyum sağlayacak bir dll bekliyoruz paşam senden..
    Yoksa fırsatcıların önüne bu şekilde geçemezsin.
    Örn: BEN.
    Bedava admin template ve yeni baslayanlar icin bootstrap modal kullanip panel yaptiktan sonra mukemmel is cikarirsiniz siz sqlde eventid ilede guardin pm tablosuna bir soru yonlendirerek karakterlere soru sordurursunuz olmadi npc isimleri degistir itemlerin kodlarini degistir. Sql ile cok guzel cozersiniz bu isi :d
    Bos yapmayada gerek yok uzman adamlarsiniz kendi havuzunuzda veshasil kelam ben hallettin yardimida ettim konusuyordun cayir cayir bu isi yalniz biz biliyoruz kafasiyla. Piyasada src guardlar cok eminim butun herkes kullaniyordur gelelim src olmayanlara zaten lisansli guardlar phbot engeli sunuyorlar pasam bunada bir aciklik getirelim :d
    Buyuk adamlarsiniz en iyi kod yazan elemanlar sizlersiniz bu piyasada kusura bakmayin ben biraz burada birsey paylastim duzeltirsiniz artik konu altinda :d

MaxiGamer
    Coded By Promaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    03 Ocak 2010
    Oyun
    Silkroad Online
    Konular 
    24
    Edilen Teşekkür 
     141
     Alınan Teşekkür  :  116
    R. Hali
    Coded By Promaker's: Happy

Alıntı Icewalk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bedava admin template ve yeni baslayanlar icin bootstrap modal kullanip panel yaptiktan sonra mukemmel is cikarirsiniz siz sqlde eventid ilede guardin pm tablosuna bir soru yonlendirerek karakterlere soru sordurursunuz olmadi npc isimleri degistir itemlerin kodlarini degistir. Sql ile cok guzel cozersiniz bu isi :d
    Bos yapmayada gerek yok uzman adamlarsiniz kendi havuzunuzda veshasil kelam ben hallettin yardimida ettim konusuyordun cayir cayir bu isi yalniz biz biliyoruz kafasiyla. Piyasada src guardlar cok eminim butun herkes kullaniyordur gelelim src olmayanlara zaten lisansli guardlar phbot engeli sunuyorlar pasam bunada bir aciklik getirelim :d
    Buyuk adamlarsiniz en iyi kod yazan elemanlar sizlersiniz bu piyasada kusura bakmayin ben biraz burada birsey paylastim duzeltirsiniz artik konu altinda :d
    Tartışmak yok paşam, ben sadece bi öneri sundum. Yapabiliyorsanız faydalanmak isterim.

V.i.P
    sarkolata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    10 Mayıs 2009
    Konular 
    24
    Edilen Teşekkür 
     221
     Alınan Teşekkür  :  402
    R. Hali
    sarkolata's: Horny

0x7034'ü clienttan değiştirsek, filterdan da 0x7034 kabul etmeyip, değiştirdiğimiz opcode gelince onu 0x7034 yapıp servera göndersek nasıl olur?
    Ben oyuncu olsam kervan çekerken sürekli soru cevaplamak istemezdim

MaxiGamer

K. Tarihi 
    09 Kasım 2011
    Oyun
    Digimon Masters Online
    Konular 
    66
    Edilen Teşekkür 
     29
    R. Hali

Alıntı Coded By Promaker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tartışmak yok paşam, ben sadece bi öneri sundum. Yapabiliyorsanız faydalanmak isterim.
    Agam bak onu sormanin amaci bile bu adam birsey bilmiyor sagdan soldan yardim aliyor kafasiyla yapsinda gorelim manasinda soruyorsun eminim ki bunun amaci o. Yapmayin bunu beni tanimiyorsun benim hakkimda birsey bilmiyorsun neler yaptigimi nelerle ugrastigimi bilmiyorsun on yargi ile yaklasmayin. Yaptigim bir cok seyi paylasmiyorum nedenide insanlar verdigin emege saygi gostermiyor. Kalkip dll yazip paylastigimda en fazla dll olmus olacak. c++ cok uzmanda degilim belkide zorlanirim yapana kadar ama yaparim.
    Benim sizlere cikistigim nokta sadece yararlanma amaciniz benim baska amacim yok. Ha sunu biliyorsun ha soyle seyler var elinde banane kendinize gore mukemmel yapiyorsunuz ama baska kisilerin isteklerine ozelden ulas yardim edeyim derken yardimin karsiligi para olamaz adi ustunde yardim. Yardim alan kisi gonlunden birsey kopar mahcup olursa zaten verir. Acik acik soylemek gerekiyor bazi seyleri. Cok uzatmamada gerek yok hadi eyvallah

MaxiGamer
    Brahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    21 Eylül 2017
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    4
    Edilen Teşekkür 
     15
     Alınan Teşekkür  :  27
    R. Hali
    Brahim's: Dead

Alıntı sarkolata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0x7034'ü clienttan değiştirsek, filterdan da 0x7034 kabul etmeyip, değiştirdiğimiz opcode gelince onu 0x7034 yapıp servera göndersek nasıl olur?
    Ben oyuncu olsam kervan çekerken sürekli soru cevaplamak istemezdim
    sen şu avatara bir el at yahu, her gördüğümde dilim kamaşıyor.

MaxiGamer
    HypeSquad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    26 Kasım 2018
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     4
     Alınan Teşekkür  :  16
    R. Hali
    HypeSquad's: Hoşnut

Gitme üstüne arkadaşın Rigador'da kendisi PhBot'tan patladı ya acısı büyük Ayem tuna, Mi kodır Eline, emeğine sağlık bu arada kardeş.

Alıntı Icewalk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster