MaxiGame Forum HitPvP AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil


Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 123 Sonuncu

 1. #1
  Yaşıyorum!
  KaRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  19 Nisan 2009
  Nerden
  Mersin
  Konular 
  145
  Mesajlar  
  1,151
  Edilen Teşekkür 
   671
   Alınan Teşekkür  :  1,292
  R. Hali
  KaRa's: Agresif

  [vSRO] Maxigame Database v2 [Yakında]  Resimi tasarlayan Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.'ye çok teşekkürler.

  Evet arkadaşlar, çok uzun zaman oldu görüşmeyeli öncelikle merhabalar.

  Bildiğiniz gibi bundan yıllar önce 2012 senesinde Maxigame V1 şeklinde paylaştığım database üzerine yapılan editler ile bir çok server açıldı ve konu amacına ulaştı.
  ve Yine aynı konuda V2 için bir tarih vermediğimi söylemiştim ancak beklediğinize değeceğine emin olabilirsiniz.
  Şimdi öncelikle neden bunu paylaşacağım ondan bahsedeyim, server açabilirim para kazanabilirim vesaire.
  Maxigame benim için her zaman bir aile gibi oldu. Ümit abi, Kahraman abi öz abimden farksızlardır benim için. Vsro'da yapıklarım ile Maxigame'in ünü dahada arttı.
  Şimdiki yapacağım şeyde ise çok daha fazlası olacak. O halde başlayalım
  Öncelikle şuana kadar hiçbir yerde görülmemiş yenilikler göreceksiniz ve bu database ve filesler, client yapım aşamasındadır. Uzerinde çok uzun zamandır çalışmaktayım.
  Ileride bana tester arkadaşlar gerekecek. Onları da buradan seçeceğim ve ilk test etme imkanı bulabilecekler.

  Birazda detaylara inelim

  Silkroad Online bildiğiniz gibi yıllar geçtikçe eskise bile hala aynı eğlenceyi o havayı yaşatabilecek bir oyun durumunda ancak diğer oyunların da verdiği eğlence şekilleri farklı.

  Şimdilik az spoiler vereceğim ve günler geçtikçe paylaşıma hazır hale gelmeye başladıkça bütün özelliklerini öğreneceksiniz.

  Yeni Irk ve Dengelemeler

  Evet Maxigame V2 yada adını henüz koymadığımız database'de en büyük farklılıklardan bir tanesi yeni ırk olacak. Islam ırkı değil oyunun dosyalarının içerisinde vesaire islam ırkı ile ilgili bilgiler mevcut olsa da bizim yapacağımız şey çok farklı.

  Irkın adı değişiklik gösterebileceğinden adını vermiyorum özelliklerden bahsedelim.

  Yeni ırkımızda kullanılabilir durumda olan 6 adet farklı ve yeni char olacak. Sayı artabilir değişiklikler gösterebilir.


  1- Zihin gücünü kullanarak pvp'de kafanızı karıştırabilen, uzun bekleme süresine sahip skill çalabilme özelliği olan güçlü kara bir büyücü. (Spoiler : BÜYÜCÜ lafı sizi yanıltmasın.)
  2- Ikincisi ise bir Cadı, Wizard gibi düşünebilirsiniz çok daha farklı yeteneklere sahip olacak.
  3- Anlatmak zor biraz ancak yakından dövüşen ani mesafe kapatma ve yüksek dash'e sahip çok fazla kitle kontrolü uygulayabilen bir karakter.
  4- Karşısındakinin ruhunu emen, onun hayaletini yanına yardımcı alarak onunla dövüşür.
  5- Kanatları yıpranmış, ölümsüzlüğe alışmışlığı sebebiyle canı azaldıkça daha fazla güçlenen, canı %25'lere indiğinde kanatlanan ve kılıcı ile intikamını arayan bir melek (Favorim )
  6- Ve olmazsa olmazımız Cleric misali partilerde savaşlarda yardımcılık yapacak bir dost. (Yardımcı lafı sizi yanıltmasın.)

  NOT : Kara Büyücü skill ağacını açan Cadı'yı, Cadı skill ağacını açan ise Kara Büyücü'yü kullanamazlar.

  Bazılarının isimleri belli bazıları belli değil. Konu güncellenecek gün geçtikçe daha fazla bilgiler, SS'ler, Videolar gelmeye başlayacak, Önerilere açığım.

  BÜTÜN IRKLARA DENGELEMELER YAPILMIŞTIR. GENİŞ DETAY YAKINDA.


  Irkı geçtiğimize göre birazda özelliklerden bahsedelim.

  Mangyang Yarışı

  Mangyang yarışı denebilir buna, insanların katılımları ile beraber seti ve leveli birbirine eşit yada denk olan 16 kişi 2 takım halinde dağılır. Map'in tam ortasında her takımın kendine ait bir adet Mangyang'ı vardır, burada Mangyang'ı önce bitişe getirebilen kazanır. Mangyang'a sadece vurduğunuzda yavaşlar başka hiçbir şekilde kitle kontrollerinden etkilenmez. (Cold, Stun, Fear gibi) Mangyang'ın belirli bir canı vardır bu canı bittiği zaman yaklaşık 5 saniyeliğine canını doldurmaya başlar ancak bu sürede hasar görmez ve tamamen duraksar. Ilk %25'lik çizgiye kadar takımlar birbirine saldıramazlar. Ilk çizgiyi geçtikten sonra ise pvp modu açılır, isterseniz amacınız olan Mangyang'ı bitişe önce getirip hediyeyi kaparsınız, yada kapışırsınız. Olen charlar 20 saniye boyunca kalkamazlar, ölenlere res atılamaz, map'te hiçbir şekilde scroll kullanılamaz.

  Bölge Savaşları

  Jangan, Hotan, Bandit, Constantinople Kale savaşları açık olacak. Dilerseniz kapatmak sizin elinizde. Ancak bunun dışında gelirler sadece oradan sağlanmayacak. Jangan ve Donwhang, Hotan ile Samarkand, Constantinople ilede Alexandria birbirine bağlı bölgeler olacaklar. Bölge savaşları açıldığı zamanlarda savaşa katılmayacak olan insanlar ve guildler etkilenmeyecekler, savaşa katılan guildler ise kısa süreli bir Loading ekranından sonra Bölge savaşına başlayacaklar.
  Peki Bölge savaşları nasıl yapılacak? Bölge savaşlarında önemli olan şey bölgeyi elde tutabilmektir, Kale savaşı gibi değil bütün heryerde belirli noktalarınız olacak, bu noktaları korumak sizin göreviniz. Jangan Donwhang'da ki savaşta bütün Jangan ve Donwhang'taki kontrol noktaları elinde olan Guild korur almak isteyen Guild saldırır. Bu savaş esnasında hiçbir mob olmaz, scrollar kullanılamaz, res ise sadece o kişiye 10 dakikada bir atılabilir. Res'in normal bekleme süresi 2 dakikadır. Ona göre dikkatli olun.

  Peki ya ödül nedir?

  Bölge savaşlarının galibi guildler Pazaryerin'den çekilen itemlerden kesilen komisyonun belli bir kısmını alır.

  Pazaryeri nedir?

  Stall Network'un çok daha gelişmişi yeniden kodlanmış halidir.

  Komisyon ne kadardır?

  Bir itemi 10,000,000'a koyduysanız %90'ını alırsınız. Premium sahibi iseniz %95'ini alırsınız.

  Çok pahalı itemlerde komisyon çok daha düşük olur mesela 600m gibi 750m gibi. Ayrıca itemlerin kendine ait bir fiyat aralığı olacak, belli bir fiyatın altına veya üzerine Pazaryerine konulamayacak. (Silk ile alınan itemler pazara kaydedilemez.)

  Ön sipariş sistemi nedir?
  Pazarda olmayan değerli yada nadir bir iteme ön sipariş atarak pazara konulduğu zaman sistemin otomatik olarak sizin için rezerve edip satın alma sistemidir. Sadece Seal of Moon, Seal of Sun, Elixir, Alchemy Stone'lere ön sipariş atılabilir.
  Her bir account günde sadece 1 defa ön sipariş atabilir, ön sipariş sadece bankadaki para ile yapılır, ön sipariş verdiğiniz zaman para bankanızdan eksilir ve 3 gün boyunca ön siparişte kalır, item koyulduğu zaman %50 şans ile ya pazara yada ön siparişe düşer. Ön siparişe düşen itemlerde şans sistemi mevcuttur en fazla parayı verenin şansı biraz daha fazladır.

  Yeni at sistemi nedir?

  Atların seviye sistemleri değiştirilmiştir. Artık at sizin lev
  elinize göre değil kendi leveline göre güçlenecek. Atın sahibi siz olacaksınız, sürekli öldüğünde diriltebileceksiniz. Atın maksimum leveli 60 olacaktır, ilk 30 levele kadar sadece hız ve can kazanacak, sonraki 30 levelde ise ekstra özellikler kazanacak. Ekstra özellikler şimdilik sürpriz olarak kalsın.

  Atı nasıl temin edeceğim?

  F10'dan direk silk ile yada Stable'dan alacağınız görev sayesinde ata sahip olabileceksiniz. Atların belirli bir seviyesi vardır, Seviye 1,2,3 diye ayrılıyor. Görev size rastgele seviyede bir at verecek, görevi her account haftada sadece 5 defa tekrarlayabilir, atlar takas yapılamaz.

  Atların seviyesinin önemi nedir?
  Atların seviyelerinin önemi Seviye 1 ve 2 atlar standart atlar gibidir. Ancak seviye 3 atlar 60 levele geldiğinde kendine has becerilerini öğrenirler. Bu beceriler hızlı dönüşler, ani hızlanmalar, ani duruşlar gibi şeylerdir.

  At çiftleştirme nedir?

  Atlar dişi ve erkek atlar olarak ayrılar. Stable'daki görev sayesinde bir dişi at ile bir erkek atı çiftleştirip daha güzel görünümlü daha iyi seviyeye sahip ata sahip olabileceksiniz.
  (HENÜZ TAM OLARAK STABİL ÇALIŞMAMAKTADIR. KODLAMASI DEVAM EDİYOR.
  )
  Unique sistemi nasıl olacak?

  Unique sistemi tamamen değişiyor. Unique'lerin artık kendine ait özel itemleri mevcut gelin biraz konuyu açalım.

  Database'miz 110 Cap olacak.

  Tiger Girl : Kesen kişiye %5 ihtimal ile kutu,
  kutunun içerisinden az bir şansla Tiger Girl'ün kafalığı atar.
  Cerberus : Kesen kişiye %5 ihtimal ile kutu, kutunun içerisinden az bir şansla Cerberus'un ayakkabısı atar.
  Captain Ivy :
  Kesen kişiye %5 ihtimal ile kutu, kutunun içerisinden az bir şansla Ivy'nin Eldiveni atar.
  Uruchi :
  Kesen kişiye %5 ihtimal ile kutu, kutunun içerisinden az bir şansla Uruchi'nin Kolluğu atar.
  Isyutaru :
  Kesen kişiye %5 ihtimal ile kutu, kutunun içerisinden az bir şansla Isyutaru'nun Zırhı atar.
  Lord Yarkan : Kesen kişiye %3 ihtimal ile kutu, kutunun içerisinden az bir şansla Lord Yarkan'ın Pantolonu ve Lord Yarkan'ın yüzüğü atar.
  Demon Shaitan : Kesen kişiye %3 ihtimal ile kutu, kutunun içerisinden az bir şansla Demon Shaitan'ın Lanetli Küpesi, Demon Shaitan'ın Lanetli Kolyesi atar.
  Medusa : Kesen kişiye %1 ihtimal ile kutu, kutunun içerisinden az bir şansla Medusa'nın Özel Seti atar. (Komple Set 6 parça halinde.)

  Medusa ve Roc hariç diğer unique setlerini tamamlamak size ekstra özellikler ve güç katar (Aksesuarlar dahil olmak üzere.)

  Unique setleri 110 levelden önce giyilemez, yalnızca Special Elixir ile artı basılabilir, artı basma oranı normal ayarlanan ratenin yarısıdır. Verdiği defanslar ise orjinalden biraz daha yüksektir.
  Roc : Kesen kişiye %10 ihtimal ile kutu, kutunun içerisinden az bir şansla Roc'un Özel Seti, Roc'un Kalbi atar. (Roc'un kalbi nedir? [Sürpriz])

  Gelin birde yeni eklenmiş olan bölge bosslarımıza selam verelim. (Bölge bossları belli slotlarda yarım saatte bir ortaya çıkarlar ve çıktıkları bildirimi yapılmaz.)

  Mangyang Leader :
  Kesen kişiye %50 ihtimal ile kutu, kutunun içerisinden az bir şansla Mangyang'ın yünü atar.
  Earth Ghost Leader : Kesen kişiye %50 ihtimal ile kutu, kutunun içerisinden az bir şansla Earth Ghost'un bıçağı atar.
  Penon's Leader : Kesen kişiye %50 ihtimal ile kutu, kutunun içerisinden az bir şansla Penon'un kalkanı atar.
  Niya's Leader : Kesen kişiye %50 ihtimal ile kutu, kutunun içerisinden az bir şansla Niya'nın kemiği atar.

  Ne işe yarar bunlar?

  Dört adet toplayacağınız parçayı birleştirdiğiniz zaman Leader's Box verir. Leader's Box'un içinden herşey çıkabilir.
  En önemli olan ise Medusa'nın drobunda ekli olmayan sadece bu box'dan ÇOK NADİREN çıkabilen Medusa'nın Laneti atar.

  MEDUSA'NIN LANETİ PAZAR YERİNE, EXCHANGE'YE, BANKAYA KOYULAMAZ.

  Medusa'nın Laneti ne işe yarar?

  Medusa'nın Laneti, size ait olan 7 günlük bir özel set çıkarır. Setlerin kullanım süresi 7 gündür. Bu set çok güçlü bir set olup karşısında durması gerçekten zordur.

  Medusa'nın Laneti süresi uzatılabilirmi?

  HAYIR. Giyildiğinden itibaren 7 gün boyunca aktif kalır. Bir account 1 ayda en fazla bir defa Medusa'nın Laneti seti kuşanabilir.

  Peki ya kervan çekerken nasıl olacak dediğinizi duyuyorum, Job sırasında Medusa'nın Laneti setinin süresi 5 kat hızla azalmaya başlar, Bölge savaşlarında 3 kat, Fortress War'da 2 kat hızla azalır.
  Medusa'nın Laneti setinin süresi durdurulabilir. Ancak günde sadece 2 saat.

  Roc nedir ve nasıl kesilecek?

  Roc sistemide tamamen değişti. Artık Roc Jangan'da spawn olacak. Spawn olmadan 3 dakika önce sizi uyaracak. Ekranınız titremeye, karakteriniz yere düşmeye başlayacak. En son Roc aleme inişini yaptığı anda town yada herhangi bir yer gözetmeden herkes hasar alacak ( ÇOK BÜYÜK BİR HASAR DEĞİL
  )

  Roc'u keserken dikkat edilmesi gerekenler neler?

  Roc haritanın neredeyse tamamına hasar verebilecek kadar kudretli bir durumda. Ona saldırırken dikkat etmelisiniz. Eski serverlarda kestiğiniz gibi bir Roc ile karşılaşmayacaksınız. Roc vuracağı zaman beliren kırmızı alanlardan kaçının, Roc önce kükreyip daha sonra havaya uçmaya başladığında sizin için belirlenen safe bölgelere koşun yoksa ölürsünüz.

  Roc'u kesmenin ödülü nedir?

  Roc'un Set Parçaları ve Roc'un kalbi ödülleri vardır. Roc'un kalbi muhtemelen oyunun EN DEĞERLİ itemi olacak. Şuan daha fazla spoiler vermiyorum.


  Alchemy sistemi nasıl?

  Alchemy sistemi yenilendi. +5'e kadar patladığında itemlerin artıları düşmüyor. +5'den sonra ne olacak peki?
  +5'den sonrası şu şekilde çalışacak, +6'ya bir itemi bastığınızda başarısızlık durumunda item +4'e gerileyecek ancak iteme kırmızı olarak Durability Reduce eklenecek ve her seferinde %'si artacak. (Durability Reducer'e sahip silahlar pazara kayıt edilemez.)

  Durability Reduce sadece Durability Remover ile silinebilir. (Nasıl elde edilir diye soruyorsunuz, bazı mob droplarında özel kağıtlar var bu kağıtları birleştirerek boss kağıtlarına çeviriyorsunuz, boss'u kestiğinizde çıkma ihtimali var.)
  +7'den sonra ise itemler yalnızca belli başlı şeylerle elde edebileceğiniz Special Elixir ile basılabilecekler. (Special Elixir'ler moblardan düşmez ve droba eklenemez. Nasıl elde edileceğini bilgilendireceğim.
  )

  Artık Lucky Powder yok. Bunun yerine yeni sistemden bahsedelim.

  Itemler başarısız olduğunda ekstra şans birikmeye başlar, belli görevler yaparak yada özel ödülleri alarak direk şans ekleyen kağıtlara sahip olabileceksiniz.

  Şans %'si ve onun üstüne sizden gelen % ekranda gösterilir.

  Bu konuda daha fazla bilgi çok yakında eklenecek.

  Special Elixir'ler, Durability Reducer ve elde edilmesi zor eşyalar nasıl elde edilecek?

  Oyuna eklenmiş yepyeni sistemler sayesinde gelin biraz bahsedelim.

  Balık Tutma nedir?

  Evet balık tutma, Her şehrin deniz bölgelerinde NPC'ler vardır. Bu NPC'lerden olta alabilirsiniz. Daha sonra gidip oltayı denize sallayıp balık tutmaya başlıyorsunuz. Buradan Special Elixir, Durability Remover, Şans Kağıtları gibi daha birçok şey düşürebilirsiniz. Her 1 dakika'da bir otomatik olarak balık tutar ve içerisinden altın balık, gümüş balık, alabalık, hamsi gibi şeyler çıkar. Bunları gidip NPC'ye satarak'da ekstra gold kasabilirsiniz. (Jangan'dan tutulan bir balık Constantinople'ye yada Constantinople'den tutulan bir balık Jangan'a satılırsa NPC'ler balığa ekstra para öderler. ANCAAAK, üzerinizde balık varken hiçbir scroll kullanamazsınız. Ekstra para istiyorsanız yürüyeceksiniz yada atınız ile gideceksiniz.
  )

  Cadı Avı Nedir?

  Cadı avı ise, Cadılara ait yeni bir mabed gibi bir yer var oraya gidip içerideki NPC'den görevi alıp Cadı avına başlıyorsunuz. Cadı avını tamamladıktan sonra görevin vereceği box sayesinde Special Elixir kazanabilirsiniz. Cadı avı zannettiğinizden daha zordur, ilk başta bu ne ya kolay diyeceksiniz ancak ilerledikçe zorluklarla karşılaşacaksınız. (SONDAKİ BOSS'A DİKKAT SİZİN YERİNİZE KARAKTERİNİZ HAREKET EDERSE KORKMAYIN
  ) Ona göre dikkatli olun.

  Dangerous Zone Nedir?

  BattleRoyale modu gibi birşey düşüneceksiniz muhtemelen ama, ne aması ya aynen öyle
  Toplam 50 kişi (TAKIM HALİNDE DEĞİL HERKES SOLO) büyük bir map'te rastgele spawnlanırlar, Ring Close bildiriminden sonra güvenli bölgeye gitmek için uğramak zorundasınız, içinde kalırsanız pot kullanamazsınız, skill kullanamazsınız. Ilk 10'a girenlere Special Elixir atma ihtimali vardır. Ilk 3'e kesin.
  Her karakterin kendine has Dangerous Zone skill'i vardır bu skill size ekstra güç, hız verir. Daha fazla detay YAKINDA.

  Guild War sistemi nedir?

  Normal Silkroad aleminde Guild War çok sık yapılan birşey değildir bu nedenle GW'leri daha çekici hale getirmek için şöyle bir sistem yaptım.

  Guild War sistemine Fetih Savaşı adı verilen ekstra bir savaş sistemi getirildi.

  Önce normalinden bahsedelim,

  Guild'ler birbirine savaş açtığında bütün sunucuya duyuru geçilir ve guildler yarım saat beklemenin ardından bir arenaya katılırlar bu arenada 1 saat boyunca savaşılır savaşta skor başına Nişan kazanılır, kazanan guild ise kişi başına ekstra 10 nişan alır. Bu nişanlar guild NPC'sinden görev yardımıyla takas edilir ve nadir elde edilebilen özel ödüllere sahiptirler. Bu ödüller ve nişanlar takaslanamaz, pazara koyulamaz. Guild savaşı açılabilmesi için belli kriterler vardır. Bölge savaşındaki bütün kurallar burada da geçerlidir.

  HER GUİLD HAFTADA SADECE 2 DEFA SAVAŞ YAPABİLİR.

  Guild Nişanıyla açılan ve geliştirilen Guild skillerinden faydalanmak istiyorsanız Guild War tek yoludur.

  Guild Skilleri nedir?

  Guild üyesi herkese PHY Attack ve Def, MAG Attack ve def, Attack Rate, Parry Rate gibi özellikler kazandıran sistemdir. Sadece Guild Nişanı toplayarak açılabilir ve yükseltilebilir.

  Fetih Savaşı nedir?

  Her guild en büyük olmak ister, bunun sadece bir kısmını Fortress War ve Bölge Savaşları belirleyebilir. Fetih savaşının önemi burada devreye girecek.

  Jangan ve Constantinople kalesi sahipleri her ay savaşırlar. Unionlar kesinlikle bu savaşlara katılamazlar, Fortress War'ıda aynı uniondan iki farklı guild alamaz. Bu savaş 1 saat sürer, her skor başına guildler 5 Nişan kazanırlar. (Ölmeden 5 skordan fazla alan insanlar Wanted hale gelir ve onu öldürme ödülü 2 katına çıkar) Kazanan guildler kişi başı 25 nişan kazanır. Bu savaşta res skilleri, warrior buffları, bard buffları aynı zamanda silk scrolları kullanılamaz. Ölen kişi 1 dakika sonra guildinin güvenli bölgesinde doğar, bu savaşta potlar sınırsızdır. Savaşı kazanan guild Hotan kalesi sahibiyle Fetih savaşı yapma hakkı kazanır ve Guild üye slotunu +5 genişletme kuponu elde etme şansı vardır. (DÜŞÜK İHTİMAL)

  Hotan kalesi sahibi guild ile kazanan guild eşleştiğinde ise öncelikle önlerindeki engelleri aşmak zorundadırlar, sadece birbirleri ile değil bazı güçlü uniqueler ile de savaşmak zorundadır. Bu savaş 2 saat sürer, skorlar 10 nişan. (Ölmeden 5 skordan fazla alanlar yine Wanted haline gelirler ve öldürme ödülü 3 katıdır) Son savaşı kazanan guild ise Fetih Savaşı Galibi Guild simgeleri otomatik olarak sunucuda bütün şehirlerin merkez tarafında resimle görüntülenir ve yine sağında özel bir guild simgesi ile ödüllendirilir. Fetih Savaşı galibi guildler pazaryerinde komisyon ödemez, NPC'lerdeki alışverişlerinde ise %25 indirime sahip olurlar. Guild Master'i ise özel efektler ve kanatlar ile ödüllendirilir.

  Union Savaşı nedir?

  Fortress War sahibi guildler savaşırken iki tarafın Union'ları'da isterlerse kendi aralarında savaşabilirler ve Union Nişanı kazanırlar. Union nişanı'da Guild Nişanı ile aynıdır. Special Elixir ve daha nice özel itemlerle takas edebilirler.

  Kuşatma Savaşları nedir?

  Kuşatma savaşları insanları pvp yapmaya itecek bir savaş biçimidir. Kuşatma savaşlarının mantığı şu şekilde çalışıyor. Sistem ırkların kendi aralarında bir arenada birbirleriyle kapışmaları ve bu savaşların sonunda sadece kuşatmadan kazanılabilecek özel ödüller kazanmalarını baz alıyor. Kuşatma savaşlarında ırklar yalnızca kendileri ile savaşabilirler karşı ırkla bir alakaları yoktur.

  Kuşatma Savaşı detayları nelerdir?

  Kuşatma savaşında herkesin bütün statları (ATK, DEF, Attack Rate, Parry Rate) eşittir ve herkes kuşatma savaşı için tasarlanan silahlara sahiptir. Normal bir insanın elinde +0 bile olsa bu savaş sırasında karşısında +10'a sahip bir insan eşittir. Insanlar savaşa katılmak için en az 110 level olmak zorundadır. Takımlar rastgele şekilde kuşatmayı savunan ve kuşatmaya saldıran takım olarak ikiye ayrılır. Savaşın süresi bir saattir. En fazla skoru alan üç kişi ve en az ölen iki kişi ödül alabilirler. Ödül alma sırasındaki eşitlik durumunda sistem otomatik olarak eşitliğe sahip bütün üyeleri özel pvp arenasına ışınlar ve burada hayatta kalan son insan ödüle hak kazanır. En az ölüm ödülünü alabilmek için en az 2 defa ölmeniz gerekir. 3 dakika boyunca hiç hasar görmemiş karakterler otomatik ölür ve savaş bitene kadar hapishanede kalır.
  (Hapishane'ye girmek istemezsiniz ) Aynı Guild ve Union oyuncuları düşman olarak birbirlerine vursalar bile hasar görmüş sayılmazlar farklı insanların vurması gerekir. (çakallık için alınmış küçük bir önlem.)

  Aynı IP ve PC üzerinden sistem haksız rekabet yapan hesap yakalar ise hesaplar otomatik olarak 30 gün boyunca hiçbir savaşa katılamaz. (FW, Bölge savaşları dahil.)

  Üyeler neden eşit şartlara sahip?

  Buradaki asıl amaçta zaten bu, eşit şartlarda sadece yetenek ve şans faktörü devrede olacak. Belkide normalde kesemeyeceğiniz bir insanı bu arenada kesme şansına sahipsiniz.

  Ödüller neler?

  Kuşatma Savaşını o hafta en yüksek skor ile birinci bitiren karakterin guildi Fetih Savaşına katılma hakkı kazanır.
  Bunun yanı sıra da Kuşatma nişanı, Special Elixir, Şans scroll'u ve birkaç sürpriz.

  (BU SİSTEMİN YAPIMI BİTMİŞTİR ANCAK GELİŞME AŞAMASINDADIR ÖZELLİKLERİ DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR...)  Bu Database'nin sadece %15'lik bir kısmının bilgilendirmesi idi. Günler geçtikçe daha fazla bilgi, SS, Videolar, Test için Server ve tester arkadaşlar alınacak.

  Konu biraz tanıtım gibi oldu ama çok fazla yeni özellik olduğu için mecburen böyle oldu.

  HA EN ÖNEMLİSİ'DE ÜMİT ABİ BENİ ADMİN YAPARSA DATABASE'NİN ADINI DEEPBLUE YAPICAM.


  Şimdilik benden bu kadar, bu konu sürekli güncel kalacak, yenilikler eklenecek. Bu database'ye erken erişim, parayla satın alım gibi talepler istemiyorum. Yorumlarınızı eksik etmeyin.

  Mesaj KaRa tarafından (21 Şubat 2019 Saat 09:34 ) değiştirilmiştir. 2. #2
  ~More Than Blue~
  Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  18 Nisan 2007
  Nerden
  Ankara
  Oyun
  Black Pearl Online
  Konular 
  613
  Mesajlar  
  20,854
  Edilen Teşekkür 
   5,236
   Alınan Teşekkür  :  10,718
  R. Hali
  Deepblue's: Cool

  Adamın dibi hoşgeldin tekrardan
  Facebook Sayfamızı Beğenin : facebook.com/MaxiGamex

  Twitter Sayfamızı Takip Edin : twitter.com/iMaxiGame

  Discord Kanalımıza Katılın : discord.gg/4hShZNM

  signaturepics/sigpic1_9.gif

  - Akıllı insan her düşündüğünü söylemez, ama her söylediğini düşünür.
  ..

  Kapsamlı Android Bilgi Kaynağınız : www.androidevim.com

  Ücretsiz Private Serverinizi Tanıtın : www.hitpvp.com

  Bilgi: Reklam, bayilik vs. konular için özelden Skype isteyip Skype üzerinden iletişime geçiniz.

 3. Aşağıdaki 2 üye Deepblue isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.


 4. #3
  Yaşıyorum!
  KaRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  19 Nisan 2009
  Nerden
  Mersin
  Konular 
  145
  Mesajlar  
  1,151
  Edilen Teşekkür 
   671
   Alınan Teşekkür  :  1,292
  R. Hali
  KaRa's: Agresif

  Alıntı Deepblue Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  Adamın dibi hoşgeldin tekrardan
  Hoşbuldum abi adminlik yokmu adminlik


 5. #4
  MaxiGamer
  jamesbond07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  15 Nisan 2017
  Nerden
  SaKaRYa
  Oyun
  Silkroad Online,Wot
  Konular 
  20
  Mesajlar  
  267
  Edilen Teşekkür 
   107
   Alınan Teşekkür  :  79

  Merhaba,

  Bölge savaşları dikkatimi çekti enteresan ve iyi düşünülmüş. Bahsettiğiniz sistemler şuanda kurulu calışmaktamı yoksa yapılıcak olan çalışmaların plan şeklimidir. Bazı sistemler entegre edilmiş sanırım sözlerinden.

 6. #5
  Yaşıyorum!
  KaRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  19 Nisan 2009
  Nerden
  Mersin
  Konular 
  145
  Mesajlar  
  1,151
  Edilen Teşekkür 
   671
   Alınan Teşekkür  :  1,292
  R. Hali
  KaRa's: Agresif

  Yazıda yazanların hepsi çalışmakta at çiftleştirme dışında at çiftleştirme silkroad yapısına çok uygun olmadığı için bazı hatalara neden olabiliyor, oyunun filesleri, database normalden biraz farklı olacak. Anlaşılması kolay olması için anlaşılır yazdım çoğunu, Bölge savaşının önemi Fortress Warların kaybedildiğinde oyunu bırakan kitleye hitap etmesi aslında. Pazaryeri gelirleri npc'lerden daha fazla olacaktır buda iki farklı savaşa insanları çekecektir. Bunun gibi daha farklı şeylerde mevcut ancak yavaş yavaş açıklayacağım. Aynı zamanda Guild War sistemide değişti ancak o baya uzun birşey olduğu için henüz eklemedim. Önerilere açığım bu arada


 7. #6
  ~More Than Blue~
  Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  18 Nisan 2007
  Nerden
  Ankara
  Oyun
  Black Pearl Online
  Konular 
  613
  Mesajlar  
  20,854
  Edilen Teşekkür 
   5,236
   Alınan Teşekkür  :  10,718
  R. Hali
  Deepblue's: Cool

  Alıntı KaRa Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  Hoşbuldum abi adminlik yokmu adminlik
  La oğlum yorulmadın mı sen bu adminlik sevdasından, seni gönlümüze admin yaptık daha ne istiyorsun ezik
  Facebook Sayfamızı Beğenin : facebook.com/MaxiGamex

  Twitter Sayfamızı Takip Edin : twitter.com/iMaxiGame

  Discord Kanalımıza Katılın : discord.gg/4hShZNM

  signaturepics/sigpic1_9.gif

  - Akıllı insan her düşündüğünü söylemez, ama her söylediğini düşünür.
  ..

  Kapsamlı Android Bilgi Kaynağınız : www.androidevim.com

  Ücretsiz Private Serverinizi Tanıtın : www.hitpvp.com

  Bilgi: Reklam, bayilik vs. konular için özelden Skype isteyip Skype üzerinden iletişime geçiniz.

 8. Aşağıdaki üyeler Deepblue isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:


 9. #7
  Yaşıyorum!
  KaRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  19 Nisan 2009
  Nerden
  Mersin
  Konular 
  145
  Mesajlar  
  1,151
  Edilen Teşekkür 
   671
   Alınan Teşekkür  :  1,292
  R. Hali
  KaRa's: Agresif

  Alıntı Deepblue Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  La oğlum yorulmadın mı sen bu adminlik sevdasından, seni gönlümüze admin yaptık daha ne istiyorsun ezik
  Yok abi yorulmadım valla

  Guild War ile ilgili kısa bir bilgilendirme yaptım konunun en altında


 10. #8
  MaxiGamer
  sulodinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  29 Nisan 2009
  Oyun
  Silkroad Online - CS: GO
  Konular 
  0
  Mesajlar  
  306
  Edilen Teşekkür 
   143
   Alınan Teşekkür  :  56
  R. Hali
  sulodinho's: Uyuşuk

  konu güncellemelerini yorumlara da yazabilirsen neler geldiğini görmemiz daha iyi olabilir diye düşünüyorum.
  Vsro nun bitip csro yada csro-r filesle sw beklerken bu database vsroya yeni bir soluk getiricek gibi duruyor.
  Takipteyim
  https://i.hizliresim.com/AkYMB0.png

 11. #9
  Yaşıyorum!
  KaRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  19 Nisan 2009
  Nerden
  Mersin
  Konular 
  145
  Mesajlar  
  1,151
  Edilen Teşekkür 
   671
   Alınan Teşekkür  :  1,292
  R. Hali
  KaRa's: Agresif

  Alıntı sulodinho Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  konu güncellemelerini yorumlara da yazabilirsen neler geldiğini görmemiz daha iyi olabilir diye düşünüyorum.
  Vsro nun bitip csro yada csro-r filesle sw beklerken bu database vsroya yeni bir soluk getiricek gibi duruyor.
  Takipteyim
  Öyle yapacağım zaten, Guild War'dan laf açılınca yukarıya yazdım. Insanlar farklı şeyler yapıyorlar, yepyeni modlar eventler vs yapıyorlar ben ise oyunun orjinalliğini çok yitirmeden ekstra şeylerle farklı hava ve yıla göre güncel şeyler getirmeye çalışıyorum. ISRO'dan hayır yok malum En büyük örneği Bölge savaşı ve Guild War.


 12. #10
  MaxiGamer
  sulodinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  29 Nisan 2009
  Oyun
  Silkroad Online - CS: GO
  Konular 
  0
  Mesajlar  
  306
  Edilen Teşekkür 
   143
   Alınan Teşekkür  :  56
  R. Hali
  sulodinho's: Uyuşuk

  Alıntı KaRa Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  Öyle yapacağım zaten, Guild War'dan laf açılınca yukarıya yazdım. Insanlar farklı şeyler yapıyorlar, yepyeni modlar eventler vs yapıyorlar ben ise oyunun orjinalliğini çok yitirmeden ekstra şeylerle farklı hava ve yıla göre güncel şeyler getirmeye çalışıyorum. ISRO'dan hayır yok malum En büyük örneği Bölge savaşı ve Guild War.
  Kesinlikle güzel olacağı belli database.
  Ama tabi birkaç ayda bir sw ac kapa yapanların eline geçeceği için heba olmaz inşallah.
  Tabi kendi editimiz diyenler de çıkacaktır muhakkak

  SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  https://i.hizliresim.com/AkYMB0.png

 13. #11
  Yaşıyorum!
  KaRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  19 Nisan 2009
  Nerden
  Mersin
  Konular 
  145
  Mesajlar  
  1,151
  Edilen Teşekkür 
   671
   Alınan Teşekkür  :  1,292
  R. Hali
  KaRa's: Agresif

  Alıntı sulodinho Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  Kesinlikle güzel olacağı belli database.
  Ama tabi birkaç ayda bir sw ac kapa yapanların eline geçeceği için heba olmaz inşallah.
  Tabi kendi editimiz diyenler de çıkacaktır muhakkak

  SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  Diyemezler, paylaşacağım database sadece benim paylaştığım filesler ve client ile çalışacak, database'den benim eklediğim ekstra şeyleri değiştirirler ise filesler açılmayacak, ha gidip onu kodlayacak kadar işsiz değillerdir sanırım ben istesem bunu geliştirip server açabilirim ancak ben bunu paylaşmak için yapıyorum. Derlerse kendilerini rezil ederler Server açıp kapatanları bilemem tabiki, ilk başta tester alacağım bir süre test edeceğim paylaşacağım şeyde en ufak bir bug, crash olmasını istemiyorum.


 14. #12
  MaxiGamer
  sulodinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  29 Nisan 2009
  Oyun
  Silkroad Online - CS: GO
  Konular 
  0
  Mesajlar  
  306
  Edilen Teşekkür 
   143
   Alınan Teşekkür  :  56
  R. Hali
  sulodinho's: Uyuşuk

  Alıntı KaRa Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  Diyemezler, paylaşacağım database sadece benim paylaştığım filesler ve client ile çalışacak, database'den benim eklediğim ekstra şeyleri değiştirirler ise filesler açılmayacak, ha gidip onu kodlayacak kadar işsiz değillerdir sanırım ben istesem bunu geliştirip server açabilirim ancak ben bunu paylaşmak için yapıyorum. Derlerse kendilerini rezil ederler Server açıp kapatanları bilemem tabiki, ilk başta tester alacağım bir süre test edeceğim paylaşacağım şeyde en ufak bir bug, crash olmasını istemiyorum.
  Düşüncelerin çok güzel umarım yeni bir soluk getirirsin.
  Ben senden csro yada csro-r gibi bir proje bekliyordum ama bu daha farklı olmuş.

  SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  https://i.hizliresim.com/AkYMB0.png

 15. #13
  Yaşıyorum!
  KaRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  19 Nisan 2009
  Nerden
  Mersin
  Konular 
  145
  Mesajlar  
  1,151
  Edilen Teşekkür 
   671
   Alınan Teşekkür  :  1,292
  R. Hali
  KaRa's: Agresif

  Alıntı sulodinho Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  Düşüncelerin çok güzel umarım yeni bir soluk getirirsin.
  Ben senden csro yada csro-r gibi bir proje bekliyordum ama bu daha farklı olmuş.

  SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  Aslında filesler başladığımda VSRO idi şuanda neyler bende bilmiyorum o kadar üstünde oynamalar eklemeler yaptım ki vsrodan çıkmıştır onlar. Ancak onlardaki sistemleri istersem eklerim diye en bugsuz gördüğüm ile başladım 1.5 sene sonunda bu duruma geldi, 1.5 senedir üzerinde çalışıyorum VSRO değil KARA files oldu adını da öyle yapacağım sanırım


 16. #14
  MaxiGamer
  sulodinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  29 Nisan 2009
  Oyun
  Silkroad Online - CS: GO
  Konular 
  0
  Mesajlar  
  306
  Edilen Teşekkür 
   143
   Alınan Teşekkür  :  56
  R. Hali
  sulodinho's: Uyuşuk

  Alıntı KaRa Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  Aslında filesler başladığımda VSRO idi şuanda neyler bende bilmiyorum o kadar üstünde oynamalar eklemeler yaptım ki vsrodan çıkmıştır onlar. Ancak onlardaki sistemleri istersem eklerim diye en bugsuz gördüğüm ile başladım 1.5 sene sonunda bu duruma geldi, 1.5 senedir üzerinde çalışıyorum VSRO değil KARA files oldu adını da öyle yapacağım sanırım
  Ben whell sistemiyle yeni job sistemini seviyorum onlar güzel ama privatelerde rigid harici hicbir yerde görmedim bunda görsel fena olmaz diye düşünüyorum.

  SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  https://i.hizliresim.com/AkYMB0.png

 17. Aşağıdaki üyeler sulodinho isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:


 18. #15
  Yaşıyorum!
  KaRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  19 Nisan 2009
  Nerden
  Mersin
  Konular 
  145
  Mesajlar  
  1,151
  Edilen Teşekkür 
   671
   Alınan Teşekkür  :  1,292
  R. Hali
  KaRa's: Agresif

  Alıntı sulodinho Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  Ben whell sistemiyle yeni job sistemini seviyorum onlar güzel ama privatelerde rigid harici hicbir yerde görmedim bunda görsel fena olmaz diye düşünüyorum.

  SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  Güzel bir öneri değerlendireceğim bunu whell sistemini eklerim, Job sistemini baya değiştirdim henüz bahsetmedim ondan ileride bahsedeceğim ama eğer üstüne entegre edebilirsem neden olmasınToplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 123 Sonuncu

Benzer Konular

 1. [VSRO] Maxigame Database V1 Hazır! (ALTERNATİF EKLENDİ)
  Konuyu Açan: KaRa, Forum: MaxiGame Arşiv.
  Cevaplar: 487
  Son Mesaj : 20 Ocak 2015, 14:12
 2. Maxigame Database Project
  Konuyu Açan: xaTH, Forum: vSRO Rehberleri ve Dosyaları.
  Cevaplar: 39
  Son Mesaj : 08 Aralık 2014, 11:21
 3. [ECSRO] Maxigame Database V1 Yayınlandı!
  Konuyu Açan: KaRa, Forum: MaxiGame Arşiv.
  Cevaplar: 155
  Son Mesaj : 04 Kasım 2014, 13:33
 4. Maxigame Database V1 Bug Fixlenmiş Hali * Reklamsız client
  Konuyu Açan: WongueR, Forum: vSRO Rehberleri ve Dosyaları.
  Cevaplar: 66
  Son Mesaj : 05 Şubat 2014, 23:21
 5. Cevaplar: 39
  Son Mesaj : 15 Eylül 2013, 02:11

Bu Konu İçin Etiketler