AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil

~More Than Blue~
    Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    557
    Edilen Teşekkür 
     4,956
     Alınan Teşekkür  :  10,490
    R. Hali
    Deepblue's: Cool

MaxiGuard Özellik İstekleri

Merhabalar,

Bu konu altında guarda eklenmesini istediğiniz özellikleri öneri/taleplerinizi bildirebilirsiniz.

Öneri ve talepte bulunurken lütfen mantıklı va yapılabilitesi olan isteklerde bulunmaya çalışınız.

MaxiGamer
    JCarlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    26 Kasım 2009
    Oyun
    GrimmjowJJ
    Konular 
    26
    Edilen Teşekkür 
     37
     Alınan Teşekkür  :  318
    R. Hali
    JCarlsberg's: Stirring

1.Panelde bir çok region vb düzenleme bölümlerinde değişiklik şart. Daha kullanışlı ve göze hoş yapılmalı. Örnek aşağıdaki gibi Açıklama ve altında sadece (INT) değeri almış 1 adet sutun içine region skill yada item ID vb sayı yazılmalı. (Örnek olarak 1 adet basit bir görsel ekledim.)

2. Battle Arena ve CTF ödül değiştirme mutlaka eklenmeli. Bu editi çoğu kişi yapamaz. Filter buna destek olmalı.

3. Belirlenen Regiona PC Limit ekleme ve Zerk kullanımı kapatma.

Daha ekleyeceklerim var ama bunlar şuan için yapılabilir gördüklerim.

Yani aşağıdaki görselde görüldüğü gibi RegionID girilmesini istenilen bölüm görsel olarak hoş durmuyor.

Mesaj JCarlsberg tarafından (13 Nisan 2019 Saat 03:14 ) değiştirilmiştir.

3. Aşağıdaki 2 üye JCarlsberg isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

Black Pearl Team
    tombalaci_46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    21 Nisan 2009
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     63
     Alınan Teşekkür  :  94

Alıntı JCarlsberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.Panelde bir çok region vb düzenleme bölümlerinde değişiklik şart. Daha kullanışlı ve göze hoş yapılmalı. Örnek aşağıdaki gibi Açıklama ve altında sadece (INT) değeri almış 1 adet sutun içine region skill yada item ID vb sayı yazılmalı. (Örnek olarak 1 adet basit bir görsel ekledim.)

2. Battle Arena ve CTF ödül değiştirme mutlaka eklenmeli. Bu editi çoğu kişi yapamaz. Filter buna destek olmalı.

3. Belirlenen Regiona PC Limit ekleme ve Zerk kullanımı kapatma.

Daha ekleyeceklerim var ama bunlar şuan için yapılabilir gördüklerim.

Yani aşağıdaki görselde görüldüğü gibi RegionID girilmesini istenilen bölüm görsel olarak hoş durmuyor.

Görüşün için teşekkürler, söylediklerin arasında 2. ve 3. maddeler mevcut sistemi toparladığımızda eklenebilecek şeyler. Ancak 1. maddeye katılmıyorum. Söylediğin şekilde görsel olarak güzel olabilir ancak kullanım açısından çok kötü olacaktır. Örneğin adam tüm hotanda bir skili kapatmak istiyor hotan haritasında ortalama 100 regionID var ise tek tek elle girmek zorunda kalacak söylediğin sistemde. Ancak bizim mevcut sistemimizde veri tabanından kolayca kopyalayıp panele yapıştırıp ayarları kaydetmesi yeterli gelecektir.

5. Aşağıdaki 2 üye tombalaci_46 isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

Genel Görevli
    Dentrax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    20 Şubat 2011
    Oyun
    Warframe
    Konular 
    257
    Edilen Teşekkür 
     1,650
     Alınan Teşekkür  :  1,032
    R. Hali
    Dentrax's: Sunshine

Alıntı tombalaci_46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görüşün için teşekkürler, söylediklerin arasında 2. ve 3. maddeler mevcut sistemi toparladığımızda eklenebilecek şeyler. Ancak 1. maddeye katılmıyorum. Söylediğin şekilde görsel olarak güzel olabilir ancak kullanım açısından çok kötü olacaktır. Örneğin adam tüm hotanda bir skili kapatmak istiyor hotan haritasında ortalama 100 regionID var ise tek tek elle girmek zorunda kalacak söylediğin sistemde. Ancak bizim mevcut sistemimizde veri tabanından kolayca kopyalayıp panele yapıştırıp ayarları kaydetmesi yeterli gelecektir.
    Her Region için başlangıç (x1, y1) ve bitiş koordinatları (x2, y2), girilen RegionID değeri için, bir radius (r) değerine göre, matematiksel bir hesaplama ile içeride kalan bütün koordinatlar için RegionID değerleri kolayca alınabilir aslında.

7. Aşağıdaki üyeler Dentrax isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

~More Than Blue~

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    557
    Edilen Teşekkür 
     4,956
    R. Hali

Alıntı Dentrax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her Region için başlangıç (x1, y1) ve bitiş koordinatları (x2, y2), girilen RegionID değeri için, bir radius (r) değerine göre, matematiksel bir hesaplama ile içeride kalan bütün koordinatlar için RegionID değerleri kolayca alınabilir aslında.
    La olm yine mi sen işin gücün okulun yok mu senin git az ötede oyna yoksa ağzının ortasına kürekle vururum, ezik seni

9. Aşağıdaki 2 üye Deepblue isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

Genel Görevli
    Dentrax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    20 Şubat 2011
    Oyun
    Warframe
    Konular 
    257
    Edilen Teşekkür 
     1,650
     Alınan Teşekkür  :  1,032
    R. Hali
    Dentrax's: Sunshine

Alıntı Deepblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    La olm yine mi sen işin gücün okulun yok mu senin git az ötede oyna yoksa ağzının ortasına kürekle vururum, ezik seni
    Abi durduk yere neden kürekle vurdun ki şimdi okulda öğrenip geldim zaten. :(

11. Aşağıdaki üyeler Dentrax isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

Supremacy
    -Comandante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    07 Kasım 2009
    Konular 
    34
    Edilen Teşekkür 
     166
     Alınan Teşekkür  :  770
    R. Hali
    -Comandante's: Busy

Çay demlesin bence önemli olan yapılmayanı yapmak

~More Than Blue~

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    557
    Edilen Teşekkür 
     4,956
    R. Hali

Alıntı -Comandante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sefer çayı sen demle Melük elinden bi çay içelim ezik seni

14. Aşağıdaki üyeler Deepblue isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

Bölüm Görevlisi
    Erkasch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Ekim 2016
    Konular 
    18
    Edilen Teşekkür 
     67
     Alınan Teşekkür  :  119
    R. Hali
    Erkasch's: Endof

Bence anlık player durumu eklenmeli. Demek istediğim panelde ekstra bir tab oluşturulup,

Server Name | Online Player | Status

Maxigame / 758 | Check, Easy, Populated, Crowded

bu tarz da bir olay gösterilebilir. Benim şahsi fikrim tabi ki. Bu sayede oyuncu gözünde her oyunu büyütmez veya oyunun doluluk oranı anlık olarak takip edilebilir. Ayrıca MaxiGuard kullanan oyunlarımız sizlere referans olur.

- Kısıtlama bilgilerini Notice, Notify veya PM olarak gönderme eklenebilir.
    - 2 aşamalı giriş eklenebilir. Kullanıcı ID ve PW yazıldığında Telefon'a onay için SMS gidebilir.
    - Region muhabbetine gelecek olursak, oyunda hangi bölgenin Regionun kısıtlama özelliklerini isteyen müşteri basit yoldan karakter götürüp panel üzerinden karakterin region baz alınabilir.
    - DLL özelliklerine Union Chat limit eklenmeli.
    - DLL özelliklerine Zoom Hack ayarı eklenmeli. (Tecrübem bir çok oyuncu bu olayı gerçekten seviyor).
    - Item kilit sistemi gelmeli.
    - Akademi olayı genişletilmeli. Honor sistemli etkinliklerde oyunda akademi kurulması gerek. Akademi invite kısıtlama özelliği gelmeli.
    - Zerk kullanımı için kısıtlamalar gelmeli. Bellli bölgelerde kapatmak, komple kapatmak veya cooldown gibi.
    - Teleport'a delay gelmeli. Bu sistem kervan yollarında işe yarar.

Not: Hepsi şahri fikrimdir. Kesin yapın mantığı ile konuşmuyorum. Yapılması bir çok müşterinin işine yarayacaktır. Filteri başarılı buldum. Aklımda geldikçe yazarım. İnşallah yardımcı olmuşumdur.
    Uzun zamandır burada değildim. En yakın zaman'da kullanmak için sabırsızlanıyorum.

16. Aşağıdaki 2 üye Erkasch isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

GRAFİKER
    nevfell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    27 Ağustos 2010
    Oyun
    Grafiker - Cinema3d
    Konular 
    126
    Edilen Teşekkür 
     900
     Alınan Teşekkür  :  492
    R. Hali
    nevfell's: Cool

Alıntı Substring Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence anlık player durumu eklenmeli. Demek istediğim panelde ekstra bir tab oluşturulup,

Server Name | Online Player | Status

Maxigame / 758 | Check, Easy, Populated, Crowded

bu tarz da bir olay gösterilebilir. Benim şahsi fikrim tabi ki. Bu sayede oyuncu gözünde her oyunu büyütmez veya oyunun doluluk oranı anlık olarak takip edilebilir. Ayrıca MaxiGuard kullanan oyunlarımız sizlere referans olur.

- Kısıtlama bilgilerini Notice, Notify veya PM olarak gönderme eklenebilir.
    - 2 aşamalı giriş eklenebilir. Kullanıcı ID ve PW yazıldığında Telefon'a onay için SMS gidebilir.
    - Region muhabbetine gelecek olursak, oyunda hangi bölgenin Regionun kısıtlama özelliklerini isteyen müşteri basit yoldan karakter götürüp panel üzerinden karakterin region baz alınabilir.
    - DLL özelliklerine Union Chat limit eklenmeli.
    - DLL özelliklerine Zoom Hack ayarı eklenmeli. (Tecrübem bir çok oyuncu bu olayı gerçekten seviyor).
    - Item kilit sistemi gelmeli.
    - Akademi olayı genişletilmeli. Honor sistemli etkinliklerde oyunda akademi kurulması gerek. Akademi invite kısıtlama özelliği gelmeli.
    - Zerk kullanımı için kısıtlamalar gelmeli. Bellli bölgelerde kapatmak, komple kapatmak veya cooldown gibi.
    - Teleport'a delay gelmeli. Bu sistem kervan yollarında işe yarar.

Not: Hepsi şahri fikrimdir. Kesin yapın mantığı ile konuşmuyorum. Yapılması bir çok müşterinin işine yarayacaktır. Filteri başarılı buldum. Aklımda geldikçe yazarım. İnşallah yardımcı olmuşumdur.
    Uzun zamandır burada değildim. En yakın zaman'da kullanmak için sabırsızlanıyorum.
    Kanka ben seni öldün sanıyodum

Bölüm Görevlisi
    Erkasch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Ekim 2016
    Konular 
    18
    Edilen Teşekkür 
     67
     Alınan Teşekkür  :  119
    R. Hali
    Erkasch's: Endof

Alıntı nevfell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka ben seni öldün sanıyodum
    Yok daha neler

19. Aşağıdaki üyeler Erkasch isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer
    SGNT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    23 Kasım 2018
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  0

Sizlere iki önerim olcak;
    1) Olası bugların önüne geçebilmek için scroll ile çalışan itemlerin ( silk scroll, stats recall, box vb) sadece townlarda kullabilmesi eklenirse güzel olur. Mesela XXXXX ID li itemi sadece Townlarda kullandır gibi.
    2) Pvp Cape ile ışınlandır özelliği eklemişsiniz. Güzel bir düşünce olmuş ama sanki yarım kalmış gibi. Mesela cape ile ışınlandırılan bölgeye reward özellikleri eklenebilir. Kill başına Arena coin, point sistemi gibi vb.

Başarılarınızın devamını dilerim. İyi çalışmalar.

MaxiGamer
    nolimit65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Eylül 2009
    Konular 
    5
    Edilen Teşekkür 
     92
     Alınan Teşekkür  :  95

Alıntı -Comandante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocukluğuma döndüm senin profil fotonu ve aşağıdaki fotoğrafı görünce.Vay be

22. Aşağıdaki üyeler nolimit65 isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti: