AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil

MaxiGamer
    GeNeRaL54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    09 Aralık 2015
    Oyun
    10 Yıldır Hala SİLKROAD
    Konular 
    9
    Edilen Teşekkür 
     1
     Alınan Teşekkür  :  3

Sql server managament studio açılmıyor

Sıkıntısız çalışan ve o kadar db geliştirdiğim SQL açılmamaya başladı olay sabah işten geldim birkaç bir şey daha yaptım ve yattım yeğenlerim pc ye oturdu ne bok yaptılar bilmiyorum kalkıp geldiğimde SQL açılmıyordu ilginç olan kısmı hiçbir hata veya herhangi bir şey olmaması sıfır tepki
    Görev Yöneticisinde resimdeki gibi birşey geliyor açmaya çalıştığımda bu uygulamada C/Windows Klasöründe bulunan svchost.exe dosyası
    Şimdiden Teşekkürler
    HALLETTIM SILIP TEKRAR YUKLEDIM ALLAHTAN SQL AKTIFDI PROGRAMLA YEDEKLEDIM DBLERI KONUYU SILMIYORUM BILEN VARSA YAZABILIR BASKALARINA YARDIMCI OLUR
    Mesaj GeNeRaL54 tarafından (14 Nisan 2019 Saat 21:32 ) değiştirilmiştir.

MaxiGamer
    Chatlak Emir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    09 Nisan 2015
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    21
    Edilen Teşekkür 
     77
     Alınan Teşekkür  :  42
    R. Hali
    Chatlak Emir's: Topofthewalk

Daha önce benimde böyle birşey başıma gelmişti. Management açılmıyor ve server da çalışmıyordu. Bende ki hata Sql Server ın Servisinin kendi kendine durmasındna kaynaklanıyordu. Çözmüşsün sen gerçi ama sendeki hata da bundan mı kaynaklanır bilmiyorum ama ek bir yöntem olması açısından.
    Çalıştıra "services.msc" yazıp SQL ile başlayan servislerin durumunu kontrol etmekte fayda var.

Ek bir bilgi olarak bu gibi durumlardan dolayı sql server a ulaşamamanız durumunda veritabanlarına ait .mdf ve .ldf uzantılı dosyaların yedeklerini alırsanız sql kaldırıp tekrar kurduğunuz da bu dosyalar ile tekrar veritabanını kurabilirsiniz. .bak uzantılı yedeklere göre .mdf uzantılı dosyaları geri yüklemenin farkı "Restore Database" değilde "Attach" diyerek ilgili veritabanlarını tekrar yükleyebilirsiniz.