MaxiGame Forum HitPvP AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 Sonuncu

MaxiGamer
    asdf77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    28
    Edilen Teşekkür 
     26
     Alınan Teşekkür  :  114
    R. Hali
    asdf77's: Hacker

Çin Silkroad Onlineye Giriş Yaptım

Merhaba arkadaşlar şuan oynamakta olduğum bir pvp servedeki çinlilerle biraz sohbet ettikten sonra bana çin silkroadının olduğunu söylediler.Çin silkroad pahalı olduğu için çinliler oynadığım servere geçiş yapmışlar.İnternet sitesinin adresini aldıktan sonra oyunu bir merakla indirdim fakat bir problemle karşılaştım site dilini Türkçeye de çevirseniz üyelik alamıyorsunuz çünkü robot olmadığına dair çinçe yazılar yazmanız ve yanlış görmediysem telefon kodu gibi bir şey istiyor neyse ki pvp serverde tanıştığım arkadaş çinli olduğu ve iyi derecede ingilizce bildiği için bana yardımcı olup üyelik aldı.Ayrıca üyelik alırken server seçmeniz gerekiyor giriş introsu Silkroadın ilk introsu olarak devam ediyor.5 Server gördüm.Kalabalık olan tek server benim üyelik aldığım serverdi ve 15 dakika trafikten sonra sonunda oyuna yaptım.Yazılar yabancıydı çoğu şeyi anlamıyordum ama sro bildiğim için neyin nerede olduğu biliyordum.Hemen bir karakter oluşturdum ve starta bastım.Girer girmez Sarj sisteminin olmaması gözüme çarptı.Sanıyorum ki çin sunucusu olmasında dolayı bende 2-3 saniyelik bir delay mevcut.

Oyun dilini ilk mediapk2'den ingilizce yaptım ve bilgisayar dilini çince yaptım böylece oyun içerisndeki yazılar kare olarak gözükmüyor.Resimler ilerledikçe yazı dilindeki farkılılığı görebilirsiniz.

Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

İnvertory bölümünü görünce biraz şaşırdım bizden farklı starter packleri vardı.Kapının önünde bir mangyang kestim ve hemen 2 level oldum aslında bunu beklemiyordum.Ama öğrendiğim kadarıyla rateler x10 ve isroda olmayan 140 level oyuncular bu sunucuda mevcut.Sonra önümden +15 staflı job suitli ismi OOOOOOO gibi acayip bir nick olan oyuncu geçti.Adama hello yazdım ve hello yazdı.
    Adam çat pat bildiği ingilizce ile beni dw'ye götürdü dw kapının önünde hello all yazdım ve film koptu
    Sanki uzaylı görmüşçesine herkes bir bana bir şeyler yazıp trace atmaya başladı.Klavye müsait olmadığından isimini yazamadığım adam beni guilde aldı ve party matching açtı.Pariye 140 level guildindeki oyuncular doluştu hepsi yanıma geldi benimle konuşmaya çalıştı.Maalesef anladığım kadarıyla çinliler ingilizce konusunda berbatlarmış.Partiye gelen her guild üyesi benimle konuşmaya ve bana global vermeye başladı.Bir kaç global kullandıktan sonra yine çat pat ingilizce bilen birisiyle konuştum genelde herkes bana bu servere nasıl giriş yapabildiğimi ve neden burada olduğumu soruyordu.Çok enteresandır ki Turkey dediğimde hiç biri Türkiye'nin ne olduğunu bilmiyor Avrupa mı diye soruyorlar.
    Bu oyuna Onlara her ne kadar merak için başladım desem de kendimi adeta çin de kaybolmuş bir Türk gibi hissettim.Nickimi gören çoğu kişi bana arkadaşlık isteği yollayıp pm atıyor hatta birisi bana telefon numarasını verip kendisini eklememi istedi.Herkes bana yardım etmeye çalışıyor.Bot indirmem için link bile verdiler ve botun bedava olduğunu söylediler.Bu oyunu oynamak isteyenler varsa önünde üç problem var
    1.problem kesinlikle delay problemi
    2.problem dil ve bot dili problemi
    3.problem bütün oyuncuların isimlerinin birbirine benziyor olması
    Hayretler içerisinde peşine takıldığım adamın beni büyük bir hırsla kasmasını izliyorum.Şuan da 33 level oldum oyunda bir şeyler öğrendikçe buraya yazmaya devam edeceğim.Sorusu olan varsa sorabilir.

EDİT:

Öğrendiğim üzere çinde bazı oyunlara Çin Silkroad dahil Üyelik alabilmek için Çinli bir tanıdığınız veya bildiğiniz bir çinli yasal kimlik numaranızın olması gerekiyormuş.Bu sebeptendir Çinli olmayan birini burada gördükleri içine şaşkın olabilirler

EDİT:

Çin versiyonu artık joymaxtan bağımsız bir versiyonmuş bu sebepten dolayı item mallarında direkt olarak stone satmak gibi hizmetleri bulunuyor.Ayrıca rateler Çin versiyonun kolay 140 level güncellemesi Kasım 2018'de gelmiş 3 ay içerisinde 130'dan 140 olmuşlar.Şuan isro'da yanlış bir bilgi almadıysam 134 levelden yukarı yokmuş.

EDİT:

Çinliler oyuna inanılmaz paralar döküyor benim guildimdeki oyuncularda Legend 15d+15 silahlı karakterler var.Sadece guildden bir oyuncunun bana göstermiş olduğu Two Handed Sword fiyatı 700$ olduğunu söyledi.Guild masteri karakterinin seti dehşet bir şey olsa gerek ki zaten 17.000$ para harcamış.İnanılması güç ama Çinliler oyuna çılgın paralar harcıyor.Joymax 2013 yılında CSRO ile antlaşma imzalamamış ve oyunu UP1 adında bir şirkete satmış ve şuan oynamış olduğum oyunu kurmuşlar.Bu sunucunun adı Silkroad-R(İsro'da ki Silkroad-R ile alakalı değil) tek sevindirici yanı bu çılgın paraların joymax firmasının cebine girmiyor olması
    Şuan da İSRO'da var mı bilmiyorum fakat Medusa TG Isy Urichi gibi uniqlerin petleri var.Benden telefon numarası istenmesinin nedeni WeChatte mesajlaşırken yazıları translate yapabiliyor olmalırıymış bu şekilde bana yardımcı oluyorlar.İlerleyen günlerde FTW yapmaları takdirinde savaşa katılıp fotoğrafları paylaşacağım.
    Eskiden ECSRO'da olduğu gibi esc kısmından GM'ye bug ve şikayet bildirim Help Request kısmı var.

Edit
    Oyun için çalışan ingilizce bedava bir bot buldum login ekranında oyuna giriş yapamadığım için henüz deneyemedim bot yüzünden mi giriş yapılmıyor yoksa oyundaki delaydan kaynaklı mı giriş yapılmıyor bilmiyorum çünkü yabancı ip adreslerinde 1-2 saniyelik ping süresi mevcut filipinlerden bağlanan bir çinli oyuncu Game Speed programı kullanmam gerektiğini söyledi.

Edit
    Çok şu aralar çok vaktim olmadığı için bir gün offline bir gün online olup 2-3 saat Green Battery Buff ile kasıyorum maksat konu canlı kalsın takip edenlerin merakı giderilsin.Bu ara ilk önce konuşma yazılarını orjinal çinceyi çevirdim daha oyuncuların nicklerini orjinal çinceye çevirdim.Garip bir bilgi daha vereyim oyunda Famale Gördüğünüz karakterlerin yüzde doksanı gerçek hayattada aynı cinsiyete sahip enetersan bir şekilde Çin'de kadınlar Silkroad'ı oynuyor.
    Sizler için oyundan bir kaç fotoğraf fotoğraf paylaşıyorum.(Resimler Sürekli Güncellenecektir)
    Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

Mesaj asdf77 tarafından (21 Ağustos 2019 Saat 09:31 ) değiştirilmiştir.

Necromancer
    jWAiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    10 Mart 2011
    Oyun
    ArcheAge Unchained
    Konular 
    47
    Edilen Teşekkür 
     38
     Alınan Teşekkür  :  78
    R. Hali
    jWAiN's: Dead

Dostum sende çince öğren Güzel bir anı olacaktır senin için devam et bakalım takipteyim bu konu altında.
    Lord of Burzum

signaturepics/sigpic159952_3.gif

" Ash nazg durbatuluk

Ash nazg gimbatul

Ash nazg thrakatuluk

Agh burzum-ishi krimpatul "

Middle Earth is our home, Morgoth is our father.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    28
    Edilen Teşekkür 
     26
    R. Hali

Alıntı jWAiN Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Dostum sende çince öğren Güzel bir anı olacaktır senin için devam et bakalım takipteyim bu konu altında.
    Şuan oyunu ingilizce dile çevirebildim oyuncuların yazdıkları yazılar 00000 olarak gözüküyor

MaxiGamer
    Nartive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    02 Mayıs 2010
    Oyun
    Silkroad Online
    Konular 
    4
    Edilen Teşekkür 
     117
     Alınan Teşekkür  :  62

Konuyu takip edeceğim ülkemizi güzel temsil et Gerçi bilmiyorlar ama öğretirsin sen onlara Şaka maka çok ilginç geldi anlattıkların ve tabi en ilgincide senin orada olman .

MaxiGamer

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    28
    Edilen Teşekkür 
     26
    R. Hali

Alıntı Nartive Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Konuyu takip edeceğim ülkemizi güzel temsil et Gerçi bilmiyorlar ama öğretirsin sen onlara Şaka maka çok ilginç geldi anlattıkların ve tabi en ilgincide senin orada olman .
    Valla ben bu adamları çözemedim dili ingilizce yapmak için oyundan çıktım geri döndüm farklı bir adam geldi beni penonlara götürdü guildde bir iki kişi daha çat pat ingilizce biliyor WeChat telefon numalarını veriyorlar niye veriyorlar çözemedim

Bölüm Görevlisi
    jamesbond07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    15 Nisan 2017
    Oyun
    Silkroad Online,Wot
    Konular 
    23
    Edilen Teşekkür 
     115
     Alınan Teşekkür  :  86

Çince iyidir bende QQ başladım yabancı tasarımcılarla iletişim için site link gönderebilirsen bende bakmak isterim geçen silkroad.ru kayıt olamamistim.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    28
    Edilen Teşekkür 
     26
    R. Hali

Alıntı jamesbond07 Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Çince iyidir bende QQ başladım yabancı tasarımcılarla iletişim için site link gönderebilirsen bende bakmak isterim geçen silkroad.ru kayıt olamamistim.
    Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız. site adresi bu fakat kayıt olabilmek için son güncellememde söylediğim gibi çinli birsinin kimlik numarası ve isimi lazımmış bana pvp serverde tanıştığım adam kendi kimlik numarası üstüne bir hesap aldı ve bana verdi

Necromancer
    jWAiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    10 Mart 2011
    Oyun
    ArcheAge Unchained
    Konular 
    47
    Edilen Teşekkür 
     38
     Alınan Teşekkür  :  78
    R. Hali
    jWAiN's: Dead

Kimlik lazım, kolayca kimliklerini paylaşabiliyorlarsa helal olsun onlara
    Lord of Burzum

signaturepics/sigpic159952_3.gif

" Ash nazg durbatuluk

Ash nazg gimbatul

Ash nazg thrakatuluk

Agh burzum-ishi krimpatul "

Middle Earth is our home, Morgoth is our father.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    28
    Edilen Teşekkür 
     26
    R. Hali

Alıntı jWAiN Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    Kimlik lazım, kolayca kimliklerini paylaşabiliyorlarsa helal olsun onlara
    Yok kimliklerini vermiyorlar Çin'de online oyunlar için kimlik bilgilleri ile üye olunmak zorunluymuş.Yeni bir hesap açabilemek için birisinden istedim bu kadar çok hesabı ne yapacaksın dış ülkelere mi satacaksın dedi Aksine Çin'de kimlik numaralarını çok önemli olduğunu söyledi.Benim hesabı açan adam Allah bilir bu oyuna giremez bir şey anlayamaz diye açıp vermiştir

MaxiGamer
    DeserTKinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    25 Temmuz 2009
    Oyun
    lol
    Konular 
    12
    Edilen Teşekkür 
     15
     Alınan Teşekkür  :  20
    R. Hali
    DeserTKinG's: Depressed

2013 te falan oynadığımız çin srosu mu bu
    http://i1106.hizliresim.com/2011/6/16/7982.png

MaxiGamer

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    28
    Edilen Teşekkür 
     26
    R. Hali

Alıntı DeserTKinG Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    2013 te falan oynadığımız çin srosu mu bu
    2013 Yılında CSRO Joymax tarafından sözleşmesi bittiği için kapanıyor ve UP1 şirketine satılıyor bu şirket oyunu Silkroad-R adı altında tekrar açıyor şuan oyununda 5 serverı mevcut hatta araştırmalara devam ediyorum Vietnam Silkroad'a dair bir iz buldum.Japane Silkroad Onlineyide kapandı zannediyorduk fakat bugün araştırmalarım sonucundanda aktif olarak açık olan Japane Silkroad olduğunu buldum.(Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.) Japane Chine gibi versiyonlar Silkroad-R adı altında değişmişler bu sebepten herkes ortadan kaybolduğunuz zannediyor ama hayattalarmış haberimiz yok

MaxiGamer
    DeserTKinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    25 Temmuz 2009
    Oyun
    lol
    Konular 
    12
    Edilen Teşekkür 
     15
     Alınan Teşekkür  :  20
    R. Hali
    DeserTKinG's: Depressed

Alıntı asdf77 Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    2013 Yılında CSRO Joymax tarafından sözleşmesi bittiği için kapanıyor ve UP1 şirketine satılıyor bu şirket oyunu Silkroad-R adı altında tekrar açıyor şuan oyununda 5 serverı mevcut hatta araştırmalara devam ediyorum Vietnam Silkroad'a dair bir iz buldum.Japane Silkroad Onlineyide kapandı zannediyorduk fakat bugün araştırmalarım sonucundanda aktif olarak açık olan Japane Silkroad olduğunu buldum.(Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.) Japane Chine gibi versiyonlar Silkroad-R adı altında değişmişler bu sebepten herkes ortadan kaybolduğunuz zannediyor ama hayattalarmış haberimiz yok
    101 warrior ve wizard ccharım vardı gold sayesinde baron yapmıştım chardaki goldu bi siteye aktarıp alışverip yapardın bu site çince olmasına rağmen her şeyini anlatıyordu zamanında çok güzeldi devam edersen indirip geleyim takılırım azcık
    http://i1106.hizliresim.com/2011/6/16/7982.png

MaxiGamer

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    28
    Edilen Teşekkür 
     26
    R. Hali

Alıntı DeserTKinG Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    101 warrior ve wizard ccharım vardı gold sayesinde baron yapmıştım chardaki goldu bi siteye aktarıp alışverip yapardın bu site çince olmasına rağmen her şeyini anlatıyordu zamanında çok güzeldi devam edersen indirip geleyim takılırım azcık
    Ben şuan öylesine takılıyorum eğer üyeliğin gitmediyse oyuna giriş yap yabancı olduğun anlaşıldığı an zaten sana yardım etmeye başlıyorlar bot olarak ne kullanıyordun? Bana bir link verdiler botu indirdim fakat çinçe olduğu için hiç bir şey anlayamadım ancak team wiever ile çinli bir oyuncuyu bilgisayar bağlatıp ayarlatabilirim

Özel Üye
    mugeamli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    23 Mart 2010
    Konular 
    28
    Edilen Teşekkür 
     112
     Alınan Teşekkür  :  264
    R. Hali
    mugeamli's: Redtemp

abi inanılmaz bir oyuncusun bu konunun takipçisi olucam iyi eğlenceler

I'm a b*tch, I'm a boss

MaxiGamer

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    28
    Edilen Teşekkür 
     26
    R. Hali

Alıntı MasterOfRoc Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
    abi inanılmaz bir oyuncusun bu konunun takipçisi olucam iyi eğlenceler
    Şuanda piyasayı bitiren o meşhur VSRO fileslerin orjinal serverini giriş yaptım.2 job sistemi(yeni sistem) 120 level EU/CH 110 CH 2 adet serverları bulunuyor
    3 job sistemi(eski sistemi) olan sunucularında 2 serverları var 110 EU/CH ve 110 CH fakat EU/CH olan server ölü ama CH olan server dolu 4k oyuncusu varmış ki doğru olabilir şuan dowrangtayım stallardan adım atacak yer yok.Forumda bununla ilgili konu açacağım belki başlamak isteyen arkadaşlar olur

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 Sonuncu