AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil

MaxiGamer
    tracemepls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    19 Ağustos 2013
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  0

Dosya boyutu artması

Herkese iyi günler lafı uzatmayayım serveri kurdum giriş de yapabiliyorum ama server files dosyasının boyutu sürekli artıyor bunun bir çözümü var mı acaba?

MaxiGamer
    Chatlak Emir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    09 Nisan 2015
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    21
    Edilen Teşekkür 
     98
     Alınan Teşekkür  :  44
    R. Hali
    Chatlak Emir's: Topofthewalk

tahminimce shard ve gameserver sana isyan ederek dump dosyaları oluşturuyor bunları silerek azalta bilirsin.

V.i.P
    MasterOfRoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    23 Mart 2010
    Oyun
    Rust
    Konular 
    9
    Edilen Teşekkür 
     81
     Alınan Teşekkür  :  201
    R. Hali
    MasterOfRoc's: Grumpy

Logları kapatmalısın

MaxiGamer

K. Tarihi 
    19 Ağustos 2013
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     0

Alıntı Chatlak Emir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tahminimce shard ve gameserver sana isyan ederek dump dosyaları oluşturuyor bunları silerek azalta bilirsin.
    dumb dosyaları mevcut boyutları küçük ama sayıları fazla sürekli bunları silmek iyi bir çözüm olmasa gerek kalıcı çözüm bulabilirsek iyi olacaktır.

- - - Güncellendi - - -

Alıntı MasterOfRoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Logları kapatmalısın ������
    log dediğin kısım resimdeki yerler mi bunları kapatırsam avantaj ve dezavantajları neler olur ve nasıl kapatılır yazarsan sevinirim

MaxiGamer

K. Tarihi 
    09 Nisan 2015
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    21
    Edilen Teşekkür 
     98
    R. Hali

Alıntı tracemepls Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dumb dosyaları mevcut boyutları küçük ama sayıları fazla sürekli bunları silmek iyi bir çözüm olmasa gerek kalıcı çözüm bulabilirsek iyi olacaktır
    Filesların dump dosyası oluşturmasını engelleye bilirsin ilgili konu linki > https://www.maxigame.com/forum/t/239...yin-alternatif

Ancak daha başlangıçtaysan bunu yapmanı tavsiye etmem çünkü dump dosyalarıbir hata aldığında sana büyük kolaylıklar sağlıyacaktır.

Bunun yerine filesler neden sana isyan ediyor bunu araştırıp çözmeni tavsiye ederim bunun için de dump dosyalarını okumak sana büyük kolaylık sağlar.

Dump dosyasını txt hale çeviren program > https://www.maxigame.com/forum/t/254...mp-file-reader

- - - Güncellendi - - -

ek olarak @MasterOfRoc demiş olduğu logları kapatmalısın dan kastının veritabanındaki loglar olduğunu düşünmüyorum. Filesların dump yani loglarını kapatmanı kast etmiştir. Log veritabanı oyun içerisinde yer alan prosedür vb. itemlerin kayıtlarını saklayan tabloları içerir bunların files içerisin de dump dosyası oluşturmakla bir bağlantısı yok

MaxiGamer

K. Tarihi 
    19 Ağustos 2013
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     0

Filesların dump dosyası oluşturmasını engelleye bilirsin ilgili konu linki > https://www.maxigame.com/forum/t/239...yin-alternatif

Ancak daha başlangıçtaysan bunu yapmanı tavsiye etmem çünkü dump dosyalarıbir hata aldığında sana büyük kolaylıklar sağlıyacaktır.

Bunun yerine filesler neden sana isyan ediyor bunu araştırıp çözmeni tavsiye ederim bunun için de dump dosyalarını okumak sana büyük kolaylık sağlar.

Dump dosyasını txt hale çeviren program > https://www.maxigame.com/forum/t/254...mp-file-reader

- - - Güncellendi - - -

ek olarak @MasterOfRoc demiş olduğu logları kapatmalısın dan kastının veritabanındaki loglar olduğunu düşünmüyorum. Filesların dump yani loglarını kapatmanı kast etmiştir. Log veritabanı oyun içerisinde yer alan prosedür vb. itemlerin kayıtlarını saklayan tabloları içerir bunların files içerisin de dump dosyası oluşturmakla bir bağlantısı yok
    Teşekkür ederim attığın 1. linkteki programı deneyecektim ama dediklerinde haklısın bu konularda yeniyim.Bu isyanların dilini çözemedim bir 10 15 tanesini okuttum hepsinde değişik değişik sayılar var

MaxiGamer

K. Tarihi 
    09 Nisan 2015
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    21
    Edilen Teşekkür 
     98
    R. Hali

Bzen oluşan dump dosyalarını okumak zor olabiliyor içerisinde çok fazla satır oluyor ve bazen aralara saklanmış oluyor bende dump dosyalarını okumakta herzaman başarılı olamıyordum ancak files lar yüklenirken alt pencerelerinde de aslında bu hataları gösterirler özellikle game server çok isyan eder ve bunlar yüklemeye başlarken veya yükleme sonuna doğru olur.
    Ek olarak benimde ilk başta başıma gelen birşeydi bu sürekli dump dosyalarının oluşması buda oyuna giriş yaptığım zaman oluyordu ve oluşan dump dosyalarının %80 i game server tarafındandı game serveri incelediğimde bazı hatalar görmüş ve düzeltmiştim bu hatalar oyunun işleyişine çok bir etkisi olmasada oluşan hatalardı. oluşan tüm dumplar herzaman hata anlamına bazıları da fileslerin yaratmış olduğu uyarılardır.

Oluşan dumplardan genelde boyut olarak büyük olanların içerisinde hatalar saklı oluyor bir kaçını buraya yüklersen dump dosyasının dilinden anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    19 Ağustos 2013
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     0

Bzen oluşan dump dosyalarını okumak zor olabiliyor içerisinde çok fazla satır oluyor ve bazen aralara saklanmış oluyor bende dump dosyalarını okumakta herzaman başarılı olamıyordum ancak files lar yüklenirken alt pencerelerinde de aslında bu hataları gösterirler özellikle game server çok isyan eder ve bunlar yüklemeye başlarken veya yükleme sonuna doğru olur.
    Ek olarak benimde ilk başta başıma gelen birşeydi bu sürekli dump dosyalarının oluşması buda oyuna giriş yaptığım zaman oluyordu ve oluşan dump dosyalarının %80 i game server tarafındandı game serveri incelediğimde bazı hatalar görmüş ve düzeltmiştim bu hatalar oyunun işleyişine çok bir etkisi olmasada oluşan hatalardı. oluşan tüm dumplar herzaman hata anlamına bazıları da fileslerin yaratmış olduğu uyarılardır.

Oluşan dumplardan genelde boyut olarak büyük olanların içerisinde hatalar saklı oluyor bir kaçını buraya yüklersen dump dosyasının dilinden anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır.
    Bu aldığım hatalar çok ilginç boyutları aynı çoğunu denedim hepsinde farkı sayılar var ve sürekli aynı sayı yazılıyor neredeyse 5dk bekledim bitecek mi diye yok hep aynı rakamları yazıyor bu sorunu nette nasıl aratacağımı düşünüyorum da ilginç Yardımcı olabilecek arkadaşlar fikirlerini yazarsa sevinirim.