MaxiGame Forum HitPvP Hardwaren Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil


 1. #1
  ~More Than Blue~
  Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  18 Nisan 2007
  Nerden
  Ankara
  Oyun
  Black Pearl Online
  Konular 
  618
  Mesajlar  
  21,155
  Edilen Teşekkür 
   5,363
   Alınan Teşekkür  :  10,881
  R. Hali
  Deepblue's: Cool

  BÖLÜM KURALLARI! Konunuzun Silinmemesi İçin Mutlaka Okuyunuz..!

  Merhabalar,

  Bu bölüme reklam veren herkes aşağıdaki bölüm kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Kuralları çiğnerseniz ne olur? Bilerek veya bilmeyerek, isteyerek veya istemeyerek, farkında olarak veya farkında olmayarak hiç farketmez kuralları çiğnerseniz ilk olarak konunuz silinir (insiyatif kullanılan bazı istisnalar hariç). Daha sonra hangi kuralı ne şekilde suistimal ettiğinize ve kuralları çiğnediğiniz için konunuzu sildiğimiz için yani kuralları uyguladığımız için bize karşı alacağınız tavır ve konuşmalarınıza bağlı olarak üyeliğiniz silinebilir ve serveriniz ile isminiz kara listeye alınır bir daha bu forumda üyelik açmanıza ve paralı dahi olsa reklam vermenize izin verilmez. Ayrıca bir konu silindikten sonra hatanızı düzelteniz dahi geri dönüşü olmayacaktır. Konu silindiği anda olay biter. Lütfen konu silindikten sonra neden konum silindi, hatamı düzelttim şeklinde mesajlar atmayınız cevap verilmeyecektir. Konunuzun neden silindiğini kuralları okuyarak öğenebilirsiniz ve silinen bir konunun geri dönüşü ya da o konuya ait ücretin iadesi kesinlikle mümkün olmayacaktır.

  Burası bir topluluktur, ve burada biz düzen olması gerekmektedir. Bu düzen ancak belli kurallarla sağlanabilir. Ayrıca topluluklara önemli şeyler bireysel olarak herkese tek tek olacak şekilde değil herkesin göreceği bir alana duyuru yaparak ulaştırılır. Yani bu kurallardan herhangi birini çiğnemeniz durumunda kesinlikle peşinizde dolanılmayacak ve bireysel olarak size ek bir uyarı yapılmayacaktır. Bu bölümdeki herkes için istisnasız kesinlikle ne kadar önemli olduğuna bakılmaksızın mazeret kabul edilmeksizin geçerlidir. Yani kısaca herhangi bir kuralı suitsimal ederseniz sonucu ne olursa olsun katlanmak durumundasınız. Bu kurallara uyamayacağınızı düşünüyorsanız ne bizim canımızı sıkın ne kendi canınızı sıkın ve lütfen bu bölüme reklam vermeyiniz.

  Server Tanıtım Bölümü Kuralları (Bölümde Konusu Olanlar veya Yeni Konu Açacaklar İçin):

  1. Bu bölüme konu açmak ücetlidir. Ücretli konunun 2 çeşidi bulunmaktadır. 1. Sitenize MaxiGame logosu koymanızın zorunlu olduğu çeşit (25 TL), 2. Sitenize MaxiGame logosu koymanızın zorunlu olmadığı çeşit (50 TL). Eğer 25 TL lik olan ilk seçeneği alırsanız serverinizin sitesine görünecek bir alana --->şu bölümde verilen logo kodu üzerinde hiç bir oynama yapmadan olduğu gibi koymanız gerekir. Logo üzerinde veya logo linkinde oynama yaparsanız veya logoyu önce koyup sonra herhangi bir sebepten dolayı kaldırırsanız konunuz hiç bir mazeret kabul edilmeksizin (host değişti, ortağım kaldırdı, elektrikler kesildi, sunucu bozuldu, panel değişti...) geri dönüşü ve iadesi olmayacak şekilde uyarılmaksızın silinecektir. Bu bölümdeki konuların %99'u bu kural ihlal edildiği için silinmektedir. Yani sadece bu kurala uyarak kendinizi %99 garanti altına alabilirsiniz. Diğer kurallar sadece istisnai durumlarda yaşanan bazı durumlar içindir. Eğer bu kuralı uygulamak sizin için zor ise --->şu linkte yer alan logo koyma zorunluluğu bulunmayan seçeneği alabilirsiniz.

  2.
  Konunuz açıldıktan bir süre sonra eğer serveriniz kapanırsa ve sitenize uzun süre erişim sağlanamazsa konunuz silinecektir. Daha sonra serveri tekrar açıp sitenizi güncelleseniz dahi silinen konu geri getirilmeyecektir ve yeni konu açmanıza izin verilmeyecektir. Bu nedenle serverinizi ve websitenizi güncel tutmanızı öneriyoruz. Eğer zorunlu bir güncelleme veya durumdan dolayı server kısa bir süre kapalı kalacaksa önceden bize bilgi vermeniz gerekir, bilgi vermeden işlem yaparsanız konunuz mazeret kabul edilmeksizin geri dönüşü olmamak üzere silinecektir

  3. Açtığınız konuların içeriğini serverinizde yaptığınız yenilikler ve değişikliklere bağlı olarak düzenleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Ancak mevcut serverinizi sıfırlarsanız başka bir isim ile sıfırdan yeni bir server açarsanız bu serverin tanıtımını daha önceki konunuzu düzenleyerek yapamazsınız. Buraya açılan her konu sadece başta adı verilen serverin tanıtımı için kullanılabilir. Daha sonradan konunuzu ilk açtığızdaki serverdan farklı bir serveri aynı konuyu düzenleyerek reklamını yapmaya çalışırsanız konunuz ve üyeliğiniz tamamen silinip kara listeye alınırsınız.

  4. Konunuza iftira, hakaret, küfür, küçük düşürücü, rencide edici, karalayıcı, suçlayıcı, genel ahlak edep ve forum kurallarını ihlal niteliğinde yazılan mesajları bizimle iletişime geçerek sildirebilirsiniz. Lütfen olumsuz yorum & eleştiri ve iftirayı birbirine karıştırıp bizden konu temizlemesi istemeyiniz. Olumsuz eleştiri farklı birşeydir iftira farklı birşeydir. Eğer olumsuz yorum ve eleştiriye açık değilseniz ve kabul etmiyorsanız konunuzu kilitleyin, eğer konunuzu kilitlemiyorsanız gelebilecek bütün olumlu ve olumsuz eleştiri ve yorumları kabullenmelisiniz ve silinmelerini talep edemezsiniz.

  5. Yaptığınız her ödeme için sadece 1 konu açabilirsiniz, birden fazla konu açamaz, açılmasını talep edemezsiniz. Ayırca konunuz açıldığı andan itibaren bu hakkınızı kullanmış olursunuz. Konu açıldıktan 1 dakika sonra bile serveriniz kapanır, server açmaktan vazgeçer veya herhangi başka bir sorun yaşarsanız yerine başka bir konu açmayı veya ücret iadesi talep edemezsiniz. Kısacası konu yayına alındıktan sonra ne kadar süre geçtiğine bakılmaksızın bu işlemin iptali, geri dönüşü veya iadesi olmayacaktır.

  6. Konuda tanıtımı yapılan serverin websitesinde veya clientinde virüs, tojan veya benzeri zararlı birşey var ise 1 kere uyarılacaksınız, uyarıyı görmezden gelirseniz konunuz mazeret kabul edilmeksizin geri dönüşü olmamak üzere silinecektir.

  7. Konunuzu sürekli üste kalsın diye gerek tek üyelikle gerekse farklı üyelikler açıp konuya sürekli anlamsız mesajlar (güncel, güncellendi, up, oyuncu sayımız şu kadar oldu, devam ediyoruz, durmak yok, oyuna şu eklendi bu eklendi, şu yenilendi bu yenilendi, teşekkürler, sağol...) vb. konunuz mazeret kabul edilmeksizin geri dönüşü olmamak üzere silinip hesabınız sınırsız olarak kapatılacaktır. Herkes kendi konusu üste çıksın diye böyle şeyler yaparsa forumdaki düzen bozulur kaos çıkar lütfen sağduyulu davranınız. (Teşekkür işlemleri için mesajların sağ altında bulunan teşekkür butonunu kullanınız. Yenilikleri de tanıtım konunuzu düzenleyerek konunuza ekleyiniz, ayrı ayrı mesajlar atmayınız.)

  8. Server tanıtım konularınız, server isimleriniz, server site linkleriniz sadece Private Server Tanıtım Bölümünde paylaşılabilir, forumun diğer hiç bölümünde server ismi, server linki vb şeyler yazıp tanıtım yapamazsınız, yaparsanız konunuz silinir ve forumdan süresiz uzaklaştırılırsınız.

  9. İçinde server adı geçen kullanıcı isimleri ile (nickler) ile foruma üye olamaz ve bu nickler ile bu bölüme konu açamazsınız. Bu tür isimler suistimale açıktır ve cezası forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmaktır. Lütfen kendinize içinde server veya başka bir kuruluş ismi geçmeyen reklama girmeyecek kullanıcı isimleri belirleyiniz üye olma esnasında.

  10. Üzerinde server adı bulunan (içinde server adı geçen) veya bir serveri tanıtan herhangi bir görseli & yazıyı imzanızda, avatarınızda, profildeki server (oyun) kısmında veya nerden yazan kısımda kullanamazsınız. Bunu yaptığınız takdirde üyeliğiniz sınırsız olarak kapatılacak ve forumdaki konunuz silinecektir.

  11. Açacağınız server tanıtım konularında sadece serverinize ait panelinizin resmi website adresini ve resmi facebook sayfası linkini, logosunu ve görsellerini verebilirsiniz. Bunların dışında bir sunucu firmasının, birlikte çalıştığınız başka bir site veya forumun linkini, logosunu veya görselini paylaşmanız kesinlikle yasaktır. Örneğin satış temsilcimiz şudur (maxigame hariç), host firmamız budur, forum sayfamız şudur, guard firmamız budur, tasarımcımız şudur gibi yazılar, linkler ve görseller paylaşılması kesinlikle yasaktır ve bunların paylaşılması durumunda üyeliğiniz durdurulup konunuz silinecektir.

  12. Konu başlıkları sürekli değiştirilebilecek bilgiler değillerdir. O nedenle lütfen kendinize baştan sonradan değiştirme zorunluluğu olmayacak kalıcı bir başlık belirleyiniz, çünkü sonradan başlık değiştirme gibi bir imkanınız olmayacaktır. Ayrıca konu başlıklarında şu sembol, karakterler ve noktalama işaretleri hariç "/, - , _ , | , !, . , ( , ) , \ , [ , ] düz ve ters slash, alt tire, orta tire, dik çizgi, nokta, virgül, ünlem, ters ve düz parantezler, köşeli terz ve düz parantezler" özel karakter ve sembol kullanımı yasaktır.

  13. Güncelliğini yitiren konular "Kapanan Serverlar" bölümüne taşınır ve arşivlenir. Hiç bir serverin konusunun silinmesi talep edilemez bu yöndeki talepler dikkate alınmayacaktır. Bu bölüme taşınan konuların daha sonra geri getirilmesi, silinmesi veya üzerinde düzenleme yapılması mümkün değildir.

  14. Bu kurallar bu bölüme sabit başlıkta büyük harflerle herkesin göreceği şekilde açılmıştır. Kuralları görmedim, bilmiyordum, neden uyarmadınız gibi mazeretleri kabul etmiyoruz. Herkesin peşinden tek tek dolanıp senin hatan şudur, senin hatan budur, şurda kurallar var oku demek gibi bir zorunluluğumuz bulunmamaktadır. Bu bölüme reklam vermek isteyen herkes bu kuralları bulup okumakla ve gerekliliğini yerine getirmekle yükümlüdür. Kimsenin peşinden dolanılıp ek uyarı veya bilgilendirme yapılmayacaktır.

  Kurallarımız şimdilik 13 maddeden ibaret olup MaxGame ilerde gereksinim duyulması durumunda bu kurallara yeni kurallar ekleme, çıkarma ve düzenleme hakkını her zaman saklı tutar. Bu bölüme reklam verenlerin ilerde olabilecek kural güncelleme veya yeni kural eklenme durumlarına karşı konuyu düzenli olarak takip etmelerini ve kuralların gerekliliklerini yerine getirmelerini öneriyoruz.

  Not: Kurallar çok sert gibi gözükebilir ancak inanın bu bölümün düzende tutulması başka türlü mümkün değil. Buraya eklenen her kural her madde illaki o maddeyle ilgili bir suistimal veya sorun yaşandığı için eklenmiştir. Amacımız kimseyi sıkmak, yıldırmak veya kimseya zorbalık yapmak değildir. İnsanlarımız kendilerine gösterilen iyi niyeti ve hoşgörüyü sürekli olarak suistimal ettikleri için bu kurallara gereksinim duyulmuş ve bu kurallar konulmuştur. 3 Yıldır bu bölümde konusu olan ve konusuna dokunulmayan insanlar var, bir durup düşünmek lazım neden acaba diye?

  Önemli: Kuralların uygulanmasında yöneticiler her zaman için kendi insiyatiflerini kullanma hakkına sahiptirler. Yani kuralları çiğneyen birine yönetici insiyatif kullanıp uyarabilir de uyarmayabilir de, ceza verebilir de vermeyebilir de. Eğer yönetici bir konu sahibine bazı kuralları ihlal etti diye uyarı yapıp ceza vermez ise ve yine başka bir server sahibini uyarmadan ceza verirse kimse gelip neden onu uyardın beni uyarmadın şeklinde hesap sorma hakkına sahip değildir. Siz kurallara uyun sorun yaratmayın kafanız rahat olsun. Kimse yönetici insiyatifini sorgulama hakkına sahip değildir, bunu sorgulamaya çalışan ve hesap soranların hesapları direkmen sınırsız şekilde bloke edilecektir.

  Facebook Sayfamızı Beğenin : facebook.com/MaxiGamex

  Twitter Sayfamızı Takip Edin : twitter.com/iMaxiGame

  Discord Kanalımıza Katılın : discord.gg/4hShZNM

  signaturepics/sigpic1_9.gif

  - Bir teşekkürü çok görenler bizden değildir
  ...

  Kapsamlı Donanım ve Yazılım Bilgi Kaynağınız : www.hardwaren.com

  Ücretsiz Private Serverinizi Tanıtın : www.hitpvp.com

  Bilgi: Reklam, bayilik vs. konular için özelden Skype isteyip Skype üzerinden iletişime geçiniz.

  Uyarı: MaxiGame hiç bir private servera kefil değildir. Her private server er ya da geç kapanır, bunu göze alamıyorsanız OYNAMAYIN ! ! !

 2. Aşağıdaki 10 üye Deepblue isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.


 3. #2
  ~More Than Blue~
  Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  18 Nisan 2007
  Nerden
  Ankara
  Oyun
  Black Pearl Online
  Konular 
  618
  Mesajlar  
  21,155
  Edilen Teşekkür 
   5,363
   Alınan Teşekkür  :  10,881
  R. Hali
  Deepblue's: Cool

  Server Tanıtım Bölümü Kuralları (Server Konularına Yorum Yapacaklar İçin):

  1. Her üyenin bu bölümdeki konulara olumlu olumsuz eleştiri ve yorum yapma hakkı vardır. Lakin hiç bir üyenin bir başka üyeyi suçlama, doğru da olsa yaptıklarını ifşa etmeye çalışma, rezil etmeye çalışma, iftira atma, gurunu kırmaya çalışma, hakaret etme, küfür etme, genel ahlak ve edep kurallarını ihlal etme hakkı yoktur. Yaptığınız yorum ve eleştiriler ölçüsünde kimseyi rencide etmeyecek, kırmayacak, zan altına sokmayacak, suçlamayacak şekilde yapılmalıdır. Yeni belirlenen bölüm kurallarına göre ne kanıtlı ne de kanıtsız insanları suçlayan tarzda mesajları kabul etmeme ve kural ihlallerine dahil etme kararı almış bulunmaktayız. Burası bir oyun platformudur. İnsanları yargılamak, sorgulamak, suçlarını bulup ifşa etmek, cezalandırmak veya doğru yola sevketmeye çalışmak bizim vazifemiz değildir. Bu hukukçuların, dedektiflerin, polislerin, hakimlerin işidir. Mağdur olduysanız yasal yollardan hakkınızı arayın, biz bu olaylara karışmak istemiyoruz çünkü bunlara harcayacak kadar boş zamanımız bulunmamaktadır.

  2. Hiç bir server sahibinin MaxiGame platformu dışında yaptıkları (dolandırıcılar ile ortak olması, bir sürü server açıp kapatması, oyun sitesinde oyuncu sayısını fazla göstermesi, server dosyalarının veya konusundaki görsellerin kopya olup olmaması, skype - facebook - whatsapp - telefon vb. üzerindeki söylemleri, konuşmaları) ve o serverin içerisinde yaşananlar, yapılanlar (item satışı, gm yardımı, adam kayırma vb.) yönetim şekli, kararları (adil, adil olmayan, haklı, haksız doğru, yanlış, iyi kötü), olayları, sorunları, sıkıntıları MaxiGame'i kesinlikle ilgilendirmemektedir. Oyun içerisinde ve dışarıda yaşananlar oyun içinde ve dışarıda kalır. Oyunda veya dışarıda yaşanan bazı olayları foruma taşıyıp bazı yaptırımlar yapılmasını talep edemezsiniz, bu tür sorunları foruma taşıyıp forumun düzenini ve huzurunu bozarsanız gerekli cezayı alacağınızı garanti ederim. Biz sadece forumda yaşananlara müdahale edebiliriz. Bir server sahibinden ve oyunlarından memnun değilseniz o oyunu oynamama hakkınızı kullanabilirsiniz. Eğer maddi veya manevi olarak bir zarara uğradıysanız hakkınızı yasal yollardan aramanız gerekmektedir. O adaleti size biz sağlayamayız. Nasıl ki bir oyuna başlarken bize sormuyorsanız ki bize sorsanız "HİÇ BİR PRİVATE SERVERDA OYNAMAYIN" deriz. Buna rağmen oynuyorsanız oluşacak sıkıntıları kendiniz çözmeli ve sonuçlarına katlanmalısınız. Kendi emeğine saygısı olan, kendi emeğine acıyan birisi zaten private serverlardan medet ummaz. Herşeye rağmen private serverlarda oynama riskini göze alıyorsanız bu kendi emeğinize acımadığınızı gösterir. Kendi emeğine saygısı olmayan birisi gelip bizden emeğine saygı duymamızı ve hakkını aramamızı bekleme hakkına sahip değildir. Bu tür olaylara kesinlikle ama kesinlikle karışmıyoruz ve karışmayacağız. Bu tür konuları foruma taşıyanlar kural ihlali yapmış sayılıp gereken cezayı alacaklardır.

  3. Konulara tşk, teşekkürler, sağol vb... gereksiz yorumlar yazılması yasaktır. Beğendiğiniz mesajları veya konuları sağ altlarında yer alan teşekkür butonuna tıklayarak değerlendirebilirsiniz.

  4. Sırf tanıdığınız veya arkadaşınızın serveri diye gerçekle alakası olmayan pohpohlayıcı mesajlar yazılması yasaktır. Gerçekçi ve objektif olmanız insanları yanılgıya düşürmememeniz gereklidir.

  5. Şu serverda oynamayın, gitmeyin etmeyin vs şeklinde yorumlar yasaktır. Bir serverda oynayıp oynamama kararı herkesin kendi hür iradesine bağlıdır, herkes bu kararı kendisi verebilir. İnsanları provake edip yönlendirmeye çalışmayın bu sizin üzerinize vazife değildir.

  Bilgi: MaxGame Yönetimi ilerde gereksinim duyulması durumunda bu kurallara yeni kurallar ekleme, çıkarma ve düzenleme hakkını her zaman saklı tutar. O nedenle ilerde olabilecek değişikliklere karşı bölüm kurallarını sık sık kontrol edip gerekli önlemlerinizi anlamanızı öneririz.

  Şimdilik kurallar bu 5 maddeden ibaret olup MaxiGame yönetimi gerek görüldüğünde yeni kurallar ekleme ve kurallarda düzenleme hakkını saklı tutar.

  ÖNEMLİ UYARI: "KURALLAR ÇİĞNENDİĞİNDE YAPILACAK VEYA YAPILMAYACAK EYLEMLER TAMAMEN YÖNETİCİNİN İNSİYATİFİNDEDİR." Kimse yöneticileri sorgulama ve hesap sorma hakkına sahip değildir. Kurallar çiğnendiği zaman yönetici gerek görürse mesajı veya konuyu siler gerek görmezse silmez. Yine gerek görürse kuralı ihlal edene sınırlı veya sınırsız ban cezası verebilir gerek görmezse vermez. Bu konu tartışmaya, eleştiriye, yoruma ve sorgulamaya kesinlikle açık değildir. Bu konuda yöneticileri sorgulayıp hesap soranların hesapları sınırsız olarak kapatılacaktır.
  Facebook Sayfamızı Beğenin : facebook.com/MaxiGamex

  Twitter Sayfamızı Takip Edin : twitter.com/iMaxiGame

  Discord Kanalımıza Katılın : discord.gg/4hShZNM

  signaturepics/sigpic1_9.gif

  - Bir teşekkürü çok görenler bizden değildir
  ...

  Kapsamlı Donanım ve Yazılım Bilgi Kaynağınız : www.hardwaren.com

  Ücretsiz Private Serverinizi Tanıtın : www.hitpvp.com

  Bilgi: Reklam, bayilik vs. konular için özelden Skype isteyip Skype üzerinden iletişime geçiniz.

  Uyarı: MaxiGame hiç bir private servera kefil değildir. Her private server er ya da geç kapanır, bunu göze alamıyorsanız OYNAMAYIN ! ! !

 4. Aşağıdaki 7 üye Deepblue isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.