AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page Youtube Official Page TR Dil En Dil

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa Birinci 12

MaxiGamer
    yazicizade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    22 Kasım 2017
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     5
     Alınan Teşekkür  :  3
    R. Hali
    yazicizade's: Lonely

Böylesi daha güzel olacağından eminim. Seviyeli ve Edepli bir ortam oluşacaktır..

2. Aşağıdaki üyeler yazicizade isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer
    SemihBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    17 Kasım 2009
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    29
    Edilen Teşekkür 
     222
     Alınan Teşekkür  :  511
    R. Hali
    SemihBurak's: Where

Alıntı heycandorukta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana göre insanları özgür bırakmalısınız gerçek silkroad da küfür herşey serbestti yani eden eder o charı banlarsın diğeriyle eder bu oyun tamamen rekabet oyunu bence para kazanmaya bakmalısınız sizin yüzünüzden küfür yiyorum diye kimse gelip soylenmesin çünkü 7/24 kim kuufur etti kimi banliyacan banlanan gelecek bu sefer niye banlandım al başına bir ton iş yani bence siz oyuna mudahale etmeyin herkes kendine yakışanı yapar yinede karar sizin tabi verilen tum kararlara saygılıyız
    >3
    Haklısın ban olmasın önüne gelene sonra 15 yaşındaki velet gelsin uniqte ks attım diye benim anama avradıma sövsün öylemi ? Boş konuşmayın küfürün her türlüsüne ceza verilmeli. Ailesinin veremediği terbiyeyi biz burada iyi laf ile hiç veremeyiz. " Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir. Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir. " Burada Deepblue yıllardır tekdir ediyor, ama sonuç 0 o yüzden köteğe devam.

4. Aşağıdaki üyeler SemihBurak isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer
    nediyonkk1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    11 Mayıs 2009
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     243
     Alınan Teşekkür  :  35

o ana avrat küfür edenleri savcılığa vereceksin polis gelince kapısına aklı başına gelir diyeceksiniz ki onla mı uğraşacaklar wolfteamde hile yapanlar hapse girmiş uğraşıyorlar artık demek ki

MaxiGamer
    mrmuzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    09 Kasım 2017
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    5
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  4

Küfür anaya bacıya edilmediği sürece ceza almıyor. Böyle saçma sapan bir durum var. Gerçekten bana çok saçma geliyor. Oyuncu kaybetmemek için yapılan esnekliklerden sadece birisi

MaxiGamer
    Mythology - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    19 Eylül 2009
    Oyun
    Age Of Empires III
    Konular 
    23
    Edilen Teşekkür 
     51
     Alınan Teşekkür  :  56
    R. Hali
    Mythology's: Horny

Alıntı mrmuzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küfür anaya bacıya edilmediği sürece ceza almıyor. Böyle saçma sapan bir durum var. Gerçekten bana çok saçma geliyor. Oyuncu kaybetmemek için yapılan esnekliklerden sadece birisi
    Hocam manevi(Aile bireyleri,sevdiklerimiz küfürü hak etmeyen insanlar), Dini konularda küfür edilmediği sürece küfür edilenlerin banlanmasına karşıyım. fakat onun harici olan tiplerin şiddetle oyundan uzaklaştırılması lazım.
    Düşüncene saygım sonsuz, özünde haklısın fakat herkesin hayatı günlük gülistanlık değil ne sorunlar yaşayan, ne zorluklarla emekler haryacan oyuncular bulunmakta. ve bu oyunculara karşı " Kışkırtıcı " konuşulduğunda
    herkes haklısın kardeş cümlesi kuramayabilir. Esneklik normaldir ve doğaldır.

Kişisel düşüncem
    Asıl modernlik,Çağdaşlık insanların duygu,düşüncelerini oyunda dahi olsa hiçbir baskı altında kalmadan bodozlama dile getirebilmesidir.
    İsteyen başkasının annesine sövsün,isteyen dine küfür etsin,isteyen başka dilediği birşeye. sen bu yapılana cevap verdiğin sürece karşılığını alırsın.
    Sessizlik en büyük cevaptır aslında,İsteyen istediği gibi davransın büyütülmemesi gerektiğini düşünüyorum.
    Bu sunucuda 7 den 70 'e herkesin eşit olacağı bir ortam yaratılmış. içlerinden bir kaç kişi çıkıp vay efendim şu adam şu cümleyi kurdu diye Screenshot alıp şikayet edip yaptırım uygulatması
    fazlasıyla yanlış. bundan rahatsız olan adam ya ona cevap vermemeli yada karşılığında aynı tavırı gerekirse küfürü oda sergilemeli Medeniyet diye buna denir.
    Küfür edilen şahıs çok rahatsızsa usulca aptal aptal kendini seçilmiş kişi modlarında sanmayıp sessiz bir şekilde oyundan çıkar ve bir dahada girmez.

İsroda adamlar yıllardır birbirlerine aklına dahi getiremeyeceğin küfürleri ediyorlar bundan 4 yıl öncesine kadar 90 captan beri aktif bir şekilde bu forumun isro Saturn sunucusundaki " WeWereNoob "guildinde oynuyordum. Eskiler bilir
    Rahatsız olan susuyordu ve küfür eden adamı Chatten yasaklıyordu.
    ama siz burda biz GM'yi tanıyoruz. size şöyle yaptıracağız falan bunlar gerçekten hoş davranışlar değil, sende emek harcıyorsun o adamda kimse kimsenin hakkını gasp etmemeli diye düşünüyorum.
    Baktın harbiden durumun bokunu çıkartan arkadaşlarımız var, Öncesinde kendisine bir mesaj atılır. Uyarı niteliğinde, devam ettirdiğinde de sayfada yayınlarsın şu kişi şu küfürü dolayısıyla 1 Hafta uzaklaştırılmıştır.
    yasağı kalktığında, devamını getirirse süresiz olarak uzaklaştırılacak (ban) atılacaktır. şeklinde uyarıyı verirsin insanlara ultimatom niteliğinde olurdu

Bu sunucuya başlayalı 2 hafta oluyor oyundaki adım Q_VIRUS , Tamamiyle oyunu oynamak amaçlı dostluk ortamı vardır diye geldim, karı gibi dırdır çekememezlik kavga, Ya kardeşim rahatsız mısın ? gideceksin U harfine basıp
    adamın adını Blocklayacaksın oldu bitti. Küfür etmenin ve şahsıma edilmesinin olgunlukla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Herkes bir emek harcıyor. Kendince doğru düşünüp sergilediği bir davranış başkası için yanlışsa
    Bunun sonucu sınırsız bir şekilde Ban olmamalı olduğunu düşünüyorum. biraz açın,kabuğunuzu kırın burası herkese açık bir sunucu,isteyen istediğini yapsın. İnsanları olduğu gibi kabul etmekte bütün mesele.
    Mesaj Mythology tarafından (22 Aralık 2017 Saat 23:17 ) değiştirilmiştir.

8. Aşağıdaki 2 üye Mythology isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    09 Kasım 2017
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    5
    Edilen Teşekkür 
     0

Alıntı Mythology Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam manevi(Aile bireyleri,sevdiklerimiz küfürü hak etmeyen insanlar), Dini konularda küfür edilmediği sürece küfür edilenlerin banlanmasına karşıyım. fakat onun harici olan tiplerin şiddetle oyundan uzaklaştırılması lazım.
    Düşüncene saygım sonsuz, özünde haklısın fakat herkesin hayatı günlük gülistanlık değil ne sorunlar yaşayan, ne zorluklarla emekler haryacan oyuncular bulunmakta. ve bu oyunculara karşı " Kışkırtıcı " konuşulduğunda
    herkes haklısın kardeş cümlesi kuramayabilir. Esneklik normaldir ve doğaldır.

Kişisel düşüncem
    Asıl modernlik,Çağdaşlık insanların duygu,düşüncelerini oyunda dahi olsa hiçbir baskı altında kalmadan bodozlama dile getirebilmesidir.
    İsteyen başkasının annesine sövsün,isteyen dine küfür etsin,isteyen başka dilediği birşeye. sen bu yapılana cevap verdiğin sürece karşılığını alırsın.
    Sessizlik en büyük cevaptır aslında,İsteyen istediği gibi davransın büyütülmemesi gerektiğini düşünüyorum.
    Bu sunucuda 7 den 70 'e herkesin eşit olacağı bir ortam yaratılmış. içlerinden bir kaç kişi çıkıp vay efendim şu adam şu cümleyi kurdu diye Screenshot alıp şikayet edip yaptırım uygulatması
    fazlasıyla yanlış. bundan rahatsız olan adam ya ona cevap vermemeli yada karşılığında aynı tavırı gerekirse küfürü oda sergilemeli Medeniyet diye buna denir.
    Küfür edilen şahıs çok rahatsızsa usulca aptal aptal kendini seçilmiş kişi modlarında sanmayıp sessiz bir şekilde oyundan çıkar ve bir dahada girmez.

İsroda adamlar yıllardır birbirlerine aklına dahi getiremeyeceğin küfürleri ediyorlar bundan 4 yıl öncesine kadar 90 captan beri aktif bir şekilde bu forumun isro Saturn sunucusundaki " WeWereNoob "guildinde oynuyordum. Eskiler bilir
    Rahatsız olan susuyordu ve küfür eden adamı Chatten yasaklıyordu.
    ama siz burda biz GM'yi tanıyoruz. size şöyle yaptıracağız falan bunlar gerçekten hoş davranışlar değil, sende emek harcıyorsun o adamda kimse kimsenin hakkını gasp etmemeli diye düşünüyorum.
    Baktın harbiden durumun bokunu çıkartan arkadaşlarımız var, Öncesinde kendisine bir mesaj atılır. Uyarı niteliğinde, devam ettirdiğinde de sayfada yayınlarsın şu kişi şu küfürü dolayısıyla 1 Hafta uzaklaştırılmıştır.
    yasağı kalktığında, devamını getirirse süresiz olarak uzaklaştırılacak (ban) atılacaktır. şeklinde uyarıyı verirsin insanlara ultimatom niteliğinde olurdu

Bu sunucuya başlayalı 2 hafta oluyor oyundaki adım Q_VIRUS , Tamamiyle oyunu oynamak amaçlı dostluk ortamı vardır diye geldim, karı gibi dırdır çekememezlik kavga, Ya kardeşim rahatsız mısın ? gideceksin U harfine basıp
    adamın adını Blocklayacaksın oldu bitti. Küfür etmenin ve şahsıma edilmesinin olgunlukla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Herkes bir emek harcıyor. Kendince doğru düşünüp sergilediği bir davranış başkası için yanlışsa
    Bunun sonucu sınırsız bir şekilde Ban olmamalı olduğunu düşünüyorum. biraz açın,kabuğunuzu kırın burası herkese açık bir sunucu,isteyen istediğini yapsın. İnsanları olduğu gibi kabul etmekte bütün mesele.
    Sadece profesyonel hareket etmekten bahsetmiştim. Türkiye'deki en büyük oyun firmalarından birinde GM olarak çalıştım. 3 5 kişinin kurduğu pvp serverlardan bahsetmiyorum. Oyuncularımıza kurallarımızı (https://goo.gl/S8BeLi) söyluyoruz. Tak diye susturma cezası atmasakta insiyatifimizi ekseriyette olumlu kullanıyorduk. Velhasıl kelam 3-5 oyuncu için yapılan hatalar serverlara mal oluyor. Bu bariz ortada. Ben o yazıyı yazdığımda server'da 5 k oyuncu vardı. Şimdi 300. Tabiki sebebi sadece bu değil ancak bp nin 3. server'ında da hiç bir hata lag delay olmamasına rağmen oyuncu kaybının yaşanması düşündürücü ve üzücü. Emek veriyor adamlar belki de sabahlara kadar uyumuyorlar herşeyi hazırlıyorlar ancak oyun içi GM'likl GMA'lık ya da Moderetörluk olarak tecrübe ve kalite neredeyse 0. Bu eleştiriyi yermek amacıyla değil. Bu aileyi seven biri olarak özeleştiri gibi yapıyorum. Server açıldığı günden beri devamlılığını -bir oyuncu olarak- en çok sağlamaya çalışanlardan biriydim. ancak olan oldu... Umarım yanlış anlaşılmam.

Atıldı
    Kompedan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Şubat 2016
    Oyun
    Blade and Soul
    Konular 
    10
    Edilen Teşekkür 
     22
     Alınan Teşekkür  :  65

Alıntı mrmuzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece profesyonel hareket etmekten bahsetmiştim. Türkiye'deki en büyük oyun firmalarından birinde GM olarak çalıştım. 3 5 kişinin kurduğu pvp serverlardan bahsetmiyorum. Oyuncularımıza kurallarımızı (https://goo.gl/S8BeLi) söyluyoruz. Tak diye susturma cezası atmasakta insiyatifimizi ekseriyette olumlu kullanıyorduk. Velhasıl kelam 3-5 oyuncu için yapılan hatalar serverlara mal oluyor. Bu bariz ortada. Ben o yazıyı yazdığımda server'da 5 k oyuncu vardı. Şimdi 300. Tabiki sebebi sadece bu değil ancak bp nin 3. server'ında da hiç bir hata lag delay olmamasına rağmen oyuncu kaybının yaşanması düşündürücü ve üzücü. Emek veriyor adamlar belki de sabahlara kadar uyumuyorlar herşeyi hazırlıyorlar ancak oyun içi GM'likl GMA'lık ya da Moderetörluk olarak tecrübe ve kalite neredeyse 0. Bu eleştiriyi yermek amacıyla değil. Bu aileyi seven biri olarak özeleştiri gibi yapıyorum. Server açıldığı günden beri devamlılığını -bir oyuncu olarak- en çok sağlamaya çalışanlardan biriydim. ancak olan oldu... Umarım yanlış anlaşılmam.
    Okurken kör oldum

Bu arada merak ettim belirttiğin platformda ne zaman çalıştın. Uzun zaman önce oynuyordum rakion 10 sene olmuş olabilir bu arada ^^

MaxiGamer

K. Tarihi 
    09 Kasım 2017
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    5
    Edilen Teşekkür 
     0

2017 içinde. Mstar'da görev yapıyordum ayrıldım şirketten. Özetle ben profesyonel bir destek vermek için çırpındım.. ancak çokta umursandığımı snamıyorum

MaxiGamer
    daimy2017 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    17 Ağustos 2017
    Oyun
    Fifa
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  3

uygulama doğru, özellikle ırkçı ve dini (sosyal boyutu olan) hakaret, söylem ve küfürler ban yemeli. bu seviyeyi korur ve aynı zamanda global normlarla da örtüşmektedir.

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa Birinci 12