AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page Youtube Official Page TR Dil En Dil

GRAFİKER
    nevfell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    27 Ağustos 2010
    Oyun
    Grafiker - Cinema3d
    Konular 
    118
    Edilen Teşekkür 
     844
     Alınan Teşekkür  :  451
    R. Hali
    nevfell's: Cool

@Sarkolata isronun sourcesini baştanmı yazdın mübarek Jangana Camide yap tam olsun ^^

Dipnot: power silahın fgwden olması heycan ve ayrıcalık olurdu bence projede revizeye gitmelisiniz gibime geliyor. Çünkü aşırı soru yağıyor bu konuda. (Katılanlar Beğenebilir : ) )
    Mesaj nevfell tarafından (20 Eylül 2017 Saat 23:23 ) değiştirilmiştir.

2. Aşağıdaki 2 üye nevfell isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    BeyinAVCISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    01 Temmuz 2012
    Konular 
    12
    Edilen Teşekkür 
     29
     Alınan Teşekkür  :  15

Bu sistemi daha önce sanki başka oyunda da oynamıştım. Sadece ismi değişmiş gibi Sistem çok zorlaştırılmış bir item alabilmek için ya da kervan çekebilmek için ordan oraya mı koşturcaz? Keşke kervan ve power item elde etme orjinali gibi olsaymış.Sonuçta herkesin okulu,işi gücü var. + CH - EU demişsiniz ama EU nun tanıtımını yapmamışsınız. EU da BARD-Warriror vs tüm skillerini aktif şekilde kullanabilecek mi ?

MaxiGamer
    Sprein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    29 Nisan 2009
    Oyun
    Black Pearl
    Konular 
    5
    Edilen Teşekkür 
     109
     Alınan Teşekkür  :  112

Alıntı BeyinAVCISI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sistemi daha önce sanki başka oyunda da oynamıştım. Sadece ismi değişmiş gibi Sistem çok zorlaştırılmış bir item alabilmek için ya da kervan çekebilmek için ordan oraya mı koşturcaz? Keşke kervan ve power item elde etme orjinali gibi olsaymış.Sonuçta herkesin okulu,işi gücü var. + CH - EU değişmişsiniz ama EU nun tanıtımını yapmamışsınız. EU da BARD-Warriror vs tüm skillerini aktif şekilde kullanabilecek mi ?
    Sadece Chiness'de oynama yapıldı. Aslında sistem zor değil biraz el alışkanlığı ile çalışan ve okulu olan kişilerde geride kalmayacaklar

~More Than Blue~
    Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    546
    Edilen Teşekkür 
     4,796
     Alınan Teşekkür  :  10,315
    R. Hali
    Deepblue's: Stressed

Alıntı BeyinAVCISI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sistemi daha önce sanki başka oyunda da oynamıştım. Sadece ismi değişmiş gibi Sistem çok zorlaştırılmış bir item alabilmek için ya da kervan çekebilmek için ordan oraya mı koşturcaz? Keşke kervan ve power item elde etme orjinali gibi olsaymış.Sonuçta herkesin okulu,işi gücü var. + CH - EU demişsiniz ama EU nun tanıtımını yapmamışsınız. EU da BARD-Warriror vs tüm skillerini aktif şekilde kullanabilecek mi ?
    Bu sistem 2014'te BP Phoenix isimli serverimizde kullanıldı ancak birebir aynı değil bazı değişiklük ve revizyonlar yapıldı.

~More Than Blue~

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    546
    Edilen Teşekkür 
     4,796
    R. Hali

Arkadaşlar lütfen beğenmediğiniz yanları öyle iş olmaz, şöyle olmaz böyle olmaz şeklinde agresif ve sinirle ifade etmek yerine sakince güzelce ifade edin.

Açılşa daha çok süremiz var ve o güne kadar mantıklı istekleri değerlendirip ufak tefek düzenlemeler yapabiliriz, bunun yolu açık. Sistem illede budur zerre değişim olmaz diye bir kaide koymadık.

MaxiGamer
    BurjivA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    15 Ekim 2011
    Oyun
    Silkroad Online Private Server
    Konular 
    98
    Edilen Teşekkür 
     117
     Alınan Teşekkür  :  60

İşte budur abi beklediğim server ama, 25 inde uzman çavuşluk kursuna gidiyorum bir süre katılamayacağım :(

MaxiGamer
    MonteKristoKontu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    02 Nisan 2016
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     4
     Alınan Teşekkür  :  9

Retronun sisteminin uygulanması şahane olmuş. Gerçekten eğlenceli bir sistemdi. Yıllardır retronun rebornunu beklerken 110capı ile bir nevi özlemimizi giderebiliriz heralde

Konuyu inceleyen arkadaşlar çok uğraştırıcı, ıvır zıvır diye düşünmesin. Sistem gayet sade ve net. Yapmanız gereken kervan çekmek ve ba ya katılmak. Unique kovalayanlar sürekli olduğu için black pearlı pazardan alabilirsiniz zaten. Bu sistem ile retro 90 cap de oynadım, gayet eğlenceliydi. Eğer burada egy itemler için aşırı yüksek değer istenmiyorsa sıkıntı yok.

Yöneticilere sorum : Battle arena ticarete açık mı ? kapalı mı ? Şahsi fikrim kapalı olmasından yana, böylece BA ya herkes katılacaktır. Retroda oyun başında ticarete açıktı ve sonradan kapatıldığında daha dengeli olmuştu.

Atıldı
    Kompedan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Şubat 2016
    Oyun
    Blade and Soul
    Konular 
    10
    Edilen Teşekkür 
     22
     Alınan Teşekkür  :  65

~ Akademi sisteminin olmaması hoş olmuş, oyunun gelmiş geçmiş en gereksiz saçma amacından uzaklaşmış sistemi.

~ Genel olarak oyun sistemi çok komplike olmuş. Yok ordan şunu topla burdan onu topla vsvs. Eminim ki ilk açılışta buraya başlayan oyuncuların o tarihte açılan iki server arasındaki tercih kararı, bir serverin orjinale çok yakın olup bir tarafınsa oyuncuları 7/24 aktiviteye zorlamasıyla bağdaşmıştır. 110 capın en güzel yanlarından biri olan dungeon sistemi kesinlikle oyunda olmalı yani fgw. Uniqlere daha farklı ödüller eklenebilir, silk item , bahsettiğiniz job point vsvs

~ Tam okullarda başlarken sistemin orjinallikten uzaklaşıp sürekli aktiviteye dönmesi üzücü olmuş.

~ 1-100 arası bufun kesinlikle tekrar gözden geçirilmesi gerek. 100 Lvl 10 dg setli bir karaktere %20 abs. inc. dmg ve +50 stat eklenirse 120 ile kafa kafaya pvp atacak konuma gelir.

Şimdilik aklımdakiler bunlar

MaxiGamer
    Sprein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    29 Nisan 2009
    Oyun
    Black Pearl
    Konular 
    5
    Edilen Teşekkür 
     109
     Alınan Teşekkür  :  112

Alıntı Kompedan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ~ Akademi sisteminin olmaması hoş olmuş, oyunun gelmiş geçmiş en gereksiz saçma amacından uzaklaşmış sistemi.

~ Genel olarak oyun sistemi çok komplike olmuş. Yok ordan şunu topla burdan onu topla vsvs. Eminim ki ilk açılışta buraya başlayan oyuncuların o tarihte açılan iki server arasındaki tercih kararı, bir serverin orjinale çok yakın olup bir tarafınsa oyuncuları 7/24 aktiviteye zorlamasıyla bağdaşmıştır. 110 capın en güzel yanlarından biri olan dungeon sistemi kesinlikle oyunda olmalı yani fgw. Uniqlere daha farklı ödüller eklenebilir, silk item , bahsettiğiniz job point vsvs

~ Tam okullarda başlarken sistemin orjinallikten uzaklaşıp sürekli aktiviteye dönmesi üzücü olmuş.

~ 1-100 arası bufun kesinlikle tekrar gözden geçirilmesi gerek. 100 Lvl 10 dg setli bir karaktere %20 abs. inc. dmg ve +50 stat eklenirse 120 ile kafa kafaya pvp atacak konuma gelir.

Şimdilik aklımdakiler bunlar
    Oyunda stone drobu tamamen kapalı olduğu için 10 dg setli arkadaş hüsrana uğrayacaktır

MaxiGamer
    JCarlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    26 Kasım 2009
    Oyun
    GrimmjowJJ
    Konular 
    22
    Edilen Teşekkür 
     29
     Alınan Teşekkür  :  289
    R. Hali
    JCarlsberg's: Stirring

Sistem çok güzel (oyuncu olmayan bana göre) yanlız bir problem var ve bunu söylemeden geçemeyeceğim.

Burada görevli olduğum için yada çok eski bir üye olduğum için ön görülerimi dile getirmezsem kişiliğime ve benliğime zıt düşerim.O yüzden bu yazıma cevap atacaklar yarım yamalak okuyup anlamadan cevap atmasın ricamdır.

Türk oyuncusu böyle kapsamlı oyunları SEVMEZ,OYNAMAZ,İSTEMEZ bunu sro ist içinde söyledim malesef ki yanılmadım bu sözlerimi kendi açtığımız SRS serisi içinde söyledim kendi oyunlarımızda bile 300 400 kişiyi geçemedik.

Çünkü ben yenilikçi ve farklılığı seven biriyim ama oyuncuların sevmediğini bildiğim halde hep farklı oyunlar ve sistemler geliştirdim sundum talep görmedi. Şuan ben sarkolata ve tombalacının düşüncelerini çok iyi biliyorum ama onlar şuan ki kitlenin düşüncelerini malesef ki tam olarak bilemiyorlar bu da bu iki arkadaşımızın yurt dışı projesinde yer almalarından kaynaklı.

Artık 2012-2013 de ki oyuncu kitlesi yok herkes anlaşılması BASİT sistemlerde ve yönetimin oyuncu kayırdığı kafasına sopa ile vurduğu sistemlerde oynamayı tercih ediyorlar. Bunun adına çoğu oyuncu samimiyet diyor çünkü oyuncuların yaş ortalaması aşırı düşük.

Bunu bilmek yada görmek için çok akıllı yada bilgili olmaya gerek yok. Çünkü tanıtım bölümünde ben SRSROAD afişini yayınladığım zaman Afiş bildiğiniz dolap boyu kadar yanlız talep ve övgü çok az

Fakat bir başka tanıtım konulara giriyorum afişte rateler unique noktaları ve npc görselleri var bizim Türk oyuncularımız altına Süper sistem,Tam aradığım sistem,Abi sistem bomba geliyoruz gibi yorumlar yapıyor. Güzel kardeşim bitanem benim canım yoldaşım. Sen ne gördün`de süper diyorsun gördüklerin Silkroad Online içerisinde olan rutin şeyler. O yüzden şuan ki kitleyi çok iyi bildiğim ve yıllardır bu piyasada olduğum için size oyuncuların bakış açısını belirtiyorum tam olarak şöyle..

1. Gün
    -Bilader drop mu coin mi ? hangi guildler geliyor ?
    -Günde kaç tane nova düşüyor ?
    -Gardaşım bu ne böyle ya değişik odalar var felan bu uniqler nerde çıkıyor koy şunları jangan kapıya.
    -Bilader bu 3 uniq ne ayak ya ne işe yarıyor bunlar niye çıkıyor nerde çıkıyor nova düşüyor mu ??

2. Gün
    -Bilader bu ne ya 4 gündür 3 char botta 1 tane nova düşmemiş yapacağın oyunun biz bırakıyoz.
    -Kardeşim bak ben 10 yıllık oyuncuyum böyle arenalar yeni odalar sistemler felan geç bunları ne öyle rütbeleri yapmak için uğraştırıyon koy npce 5 tl den alan alsın almayan almasın.
    -Abi biz bu son silahları nasıl alacaz ya ben hiç bir şey anlamadım sen afişe bak diyonda afiş çok büyük abi ya ben görmedim anlatsana bi nasıl alacaz.

Böyle bir kitleye böyle bir server LÜKS kaçar. Oyuncular afişi okumuyor zaten burada 1 kişi gelip göz atıyor arkasından 15 20 kişilik grup getiriyor ve o gelenler bu afişi okumuyor. Hepsi oyunun içinde oynadıkça ve facebook ile soru cevap karşılığında sistemi öğrenmeye çalışıyor böyle olduğu içinde kapsamlı oyunlar malesef ki tutmuyor. Absürt editler gavurun oyununda olunca tatlı geliyor Türk serverlarında tatlı gelmiyor burada ki alışkanlıklar ve bakış açıları çok farklı.

Benim tek önerim olacak bir an önce bu sistemin çok daha basite inmesi daha orjinale çekilip Oto Event botu ile süslenmesi. Sarkolata ve Tombalacının elinde değişik event sistemleri mevcut diye biliyorum onları entegre etmeleri bile yeterli olacaktır.

Tekrar belirtiyorum. Yazdıklarımı okumadan yarım yamalak okuyup anlamadan cevap atacak biri olursa yazdıklarımı A4`e döker evine postalarım tekrar tekrar okunsun diye.

Yazılarımın ön yargı ile okunmasını istemiyorum burada önceliğimiz ve istediğim şey bu platformun sunacağım server için en iyisini aramızda tartışıp oyunculara sunmak.

12. Aşağıdaki 10 üye JCarlsberg isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    estergon46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    27 Nisan 2009
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  9

öncelikle elinize sağlık adw elixirleri npcden kaldırılması normal şekilde itemden elde edilmesi iyi olacak bide roc unıglerinin spawm noktaları sabit olmassa iyi olur

~More Than Blue~

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    546
    Edilen Teşekkür 
     4,796
    R. Hali

Valla bilmiyorum artık, sade server yapıyorsun gelip diyorlar ki bu mudur kapasiteniz x yabancı serveri bilmem neler yapıyor sizse düz server açıp bize yurtturup duruyorsunuz. Uğraşıp eğlenceli ve bol aktiviteli server hazırlıyorsun bu seferde çok karışık, anlamadık keşke orjinal olsa deniyor.

Allah bizi ne istediğini bilmeyenlerin şerrinden korusun.

15. Aşağıdaki 5 üye Deepblue isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    Toffifee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    11 Şubat 2015
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  0

Alıntı MonteKristoKontu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Retronun sisteminin uygulanması şahane olmuş. Gerçekten eğlenceli bir sistemdi. Yıllardır retronun rebornunu beklerken 110capı ile bir nevi özlemimizi giderebiliriz heralde

Konuyu inceleyen arkadaşlar çok uğraştırıcı, ıvır zıvır diye düşünmesin. Sistem gayet sade ve net. Yapmanız gereken kervan çekmek ve ba ya katılmak. Unique kovalayanlar sürekli olduğu için black pearlı pazardan alabilirsiniz zaten. Bu sistem ile retro 90 cap de oynadım, gayet eğlenceliydi. Eğer burada egy itemler için aşırı yüksek değer istenmiyorsa sıkıntı yok.

Yöneticilere sorum : Battle arena ticarete açık mı ? kapalı mı ? Şahsi fikrim kapalı olmasından yana, böylece BA ya herkes katılacaktır. Retroda oyun başında ticarete açıktı ve sonradan kapatıldığında daha dengeli olmuştu.
    nick neydi retroda?

MaxiGamer
    ahocamli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    25 Şubat 2017
    Oyun
    Silkroad Online
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     70
     Alınan Teşekkür  :  38
    R. Hali
    ahocamli's: Horny

Alıntı JCarlsberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistem çok güzel (oyuncu olmayan bana göre) yanlız bir problem var ve bunu söylemeden geçemeyeceğim.

Burada görevli olduğum için yada çok eski bir üye olduğum için ön görülerimi dile getirmezsem kişiliğime ve benliğime zıt düşerim.O yüzden bu yazıma cevap atacaklar yarım yamalak okuyup anlamadan cevap atmasın ricamdır.

Türk oyuncusu böyle kapsamlı oyunları SEVMEZ,OYNAMAZ,İSTEMEZ bunu sro ist içinde söyledim malesef ki yanılmadım bu sözlerimi kendi açtığımız SRS serisi içinde söyledim kendi oyunlarımızda bile 300 400 kişiyi geçemedik.

Çünkü ben yenilikçi ve farklılığı seven biriyim ama oyuncuların sevmediğini bildiğim halde hep farklı oyunlar ve sistemler geliştirdim sundum talep görmedi. Şuan ben sarkolata ve tombalacının düşüncelerini çok iyi biliyorum ama onlar şuan ki kitlenin düşüncelerini malesef ki tam olarak bilemiyorlar bu da bu iki arkadaşımızın yurt dışı projesinde yer almalarından kaynaklı.

Artık 2012-2013 de ki oyuncu kitlesi yok herkes anlaşılması BASİT sistemlerde ve yönetimin oyuncu kayırdığı kafasına sopa ile vurduğu sistemlerde oynamayı tercih ediyorlar. Bunun adına çoğu oyuncu samimiyet diyor çünkü oyuncuların yaş ortalaması aşırı düşük.

Bunu bilmek yada görmek için çok akıllı yada bilgili olmaya gerek yok. Çünkü tanıtım bölümünde ben SRSROAD afişini yayınladığım zaman Afiş bildiğiniz dolap boyu kadar yanlız talep ve övgü çok az

Fakat bir başka tanıtım konulara giriyorum afişte rateler unique noktaları ve npc görselleri var bizim Türk oyuncularımız altına Süper sistem,Tam aradığım sistem,Abi sistem bomba geliyoruz gibi yorumlar yapıyor. Güzel kardeşim bitanem benim canım yoldaşım. Sen ne gördün`de süper diyorsun gördüklerin Silkroad Online içerisinde olan rutin şeyler. O yüzden şuan ki kitleyi çok iyi bildiğim ve yıllardır bu piyasada olduğum için size oyuncuların bakış açısını belirtiyorum tam olarak şöyle..

1. Gün
    -Bilader drop mu coin mi ? hangi guildler geliyor ?
    -Günde kaç tane nova düşüyor ?
    -Gardaşım bu ne böyle ya değişik odalar var felan bu uniqler nerde çıkıyor koy şunları jangan kapıya.
    -Bilader bu 3 uniq ne ayak ya ne işe yarıyor bunlar niye çıkıyor nerde çıkıyor nova düşüyor mu ??

2. Gün
    -Bilader bu ne ya 4 gündür 3 char botta 1 tane nova düşmemiş yapacağın oyunun biz bırakıyoz.
    -Kardeşim bak ben 10 yıllık oyuncuyum böyle arenalar yeni odalar sistemler felan geç bunları ne öyle rütbeleri yapmak için uğraştırıyon koy npce 5 tl den alan alsın almayan almasın.
    -Abi biz bu son silahları nasıl alacaz ya ben hiç bir şey anlamadım sen afişe bak diyonda afiş çok büyük abi ya ben görmedim anlatsana bi nasıl alacaz.

Böyle bir kitleye böyle bir server LÜKS kaçar. Oyuncular afişi okumuyor zaten burada 1 kişi gelip göz atıyor arkasından 15 20 kişilik grup getiriyor ve o gelenler bu afişi okumuyor. Hepsi oyunun içinde oynadıkça ve facebook ile soru cevap karşılığında sistemi öğrenmeye çalışıyor böyle olduğu içinde kapsamlı oyunlar malesef ki tutmuyor. Absürt editler gavurun oyununda olunca tatlı geliyor Türk serverlarında tatlı gelmiyor burada ki alışkanlıklar ve bakış açıları çok farklı.

Benim tek önerim olacak bir an önce bu sistemin çok daha basite inmesi daha orjinale çekilip Oto Event botu ile süslenmesi. Sarkolata ve Tombalacının elinde değişik event sistemleri mevcut diye biliyorum onları entegre etmeleri bile yeterli olacaktır.

Tekrar belirtiyorum. Yazdıklarımı okumadan yarım yamalak okuyup anlamadan cevap atacak biri olursa yazdıklarımı A4`e döker evine postalarım tekrar tekrar okunsun diye.

Yazılarımın ön yargı ile okunmasını istemiyorum burada önceliğimiz ve istediğim şey bu platformun sunacağım server için en iyisini aramızda tartışıp oyunculara sunmak.
    hocamın yazdığına noktasına virgülüne kadar katılıyorum. şahsen ben hangi oyuna başlasam tüm özelliklere göz atıp aklıma takılan noktaları paylaşırım. ama burası Türkiye ve oyuncu profili belli, yazınızda paylaştığınız sebeplerden ötürü oyunun daha orjinale yakın olması taraftarıyım.

umarım ayın 29'unda özel işlerim çok yoğun olmaz da servere tamamen konsantre olabilirim. heyecanla bekliyoruz.

MaxiGamer
    sonkarakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    12 Haziran 2009
    Konular 
    20
    Edilen Teşekkür 
     18
     Alınan Teşekkür  :  21
    R. Hali
    sonkarakan's: Shh

Server'da Acc ve Set'lerde sadece Egy A olarak varmış o zaman fazla koşturmaya gerek yok gibi.
    Tittle sistemi hoşuma gitti bu arada ama return scroll olarak kullanılabilir mi Cooldown a bağlı tabi.
    Honor sisteminin job a bağlanması ve takas olmaması da güzel olmuş.
    ADV elixir ve stoneların npc de olması taraftarı değilim bu arada oyuncular arası ticarette kalması daha doğru olur diye düşünüyorum.
    Bu arada 1-10dg arasında item yardımı vs var mı ondan bahsedilmemiş.
    Nephtys's Staff sadece Nephtys den düşmüyor diye umuyorum çünkü kesilmesi çok can sıkıcı bir unique sürekli Giant mob spawn ediyor. Solo oynadığım için oyunu kesmem mümkün değil gibi duruyor