AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page Youtube Official Page TR Dil En Dil

MaxiGamer
    xantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    26 Ağustos 2009
    Konular 
    6
    Edilen Teşekkür 
     31
     Alınan Teşekkür  :  59
    R. Hali
    xantos's: Agresif

Silkroad için vergi savaşını kısmen kazandım

2016 Yılında bimer'e birisi tarafından IBAN Numaralarım ile server işlettiğim ve kazanç sağladığım üzere şikayette bulunulmuş bunun üzerine Vergi dairesi 2012-2016 arası Silkroad serverlerinden kazandığım kazançların dökümleri çıkarılarak 100bin tl haksız vergilendirme yapılmıştır (vergi,cezalar,gecici vergi,vergi ziayi) daha öncede konu açmıştım ama kımse sallamamıştı ama 2 yıllık uğraş sonunda vergi ziayi ve kdv lerden kurtuldum. Server işletirken kesinlikle kendi kartlarınızı kullanmayın çok büyük paralar kazanıyorsanızda vergisini verin.

Örnek olarak birini koydum 2012-2016 hepsi için 10 ayrı dava açmıştım hepsi bu şekilde sonuçlanmış.
    Benden başka yaşayan varmı merak ediyorum onun içinde paylaşmak istedim.

Suçlama ve savunma :
    Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın

Karar (Örnek olarak 1 tane tam 3 sayfa koydum)
    Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın
    Mesaj xantos tarafından (15 Ocak 2018 Saat 18:22 ) değiştirilmiştir.

2. Aşağıdaki üyeler xantos isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

Bölüm Görevlisi
    Substring - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Ekim 2016
    Konular 
    16
    Edilen Teşekkür 
     55
     Alınan Teşekkür  :  107
    R. Hali
    Substring's: Endof

Zamanında bende yemiştim. Neyse ki bu cezadan sonra vergi levhasını almayı şart kılıyorlar. Olmayanların vay haline.

~More Than Blue~
    Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    546
    Edilen Teşekkür 
     4,796
     Alınan Teşekkür  :  10,315
    R. Hali
    Deepblue's: Stressed

Dava sonucunu gösteren sayfayı atabilir misin rica etsem birçok kişiye rehber olacaktır eminim.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    26 Ağustos 2009
    Konular 
    6
    Edilen Teşekkür 
     31
    R. Hali

Alıntı Deepblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dava sonucunu gösteren sayfayı atabilir misin rica etsem birçok kişiye rehber olacaktır eminim.
    Tabi düzenleyip örnek olarak birtanesini atabilirim.
    Ama öle az uğraşmayla sonuç alınmıyor 2 yılda 15 kadar dava dosyası hazırladım çok uğraştım hiç bulaşmamak için yeterli gelir varsa vergi kesinlikle ödenmeli yoksa 100 katı oluyor cezalar ile.

Bölüm Görevlisi
    Substring - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Ekim 2016
    Konular 
    16
    Edilen Teşekkür 
     55
     Alınan Teşekkür  :  107
    R. Hali
    Substring's: Endof

Burada herkese bu tarz olayların olduğunu gösterdiğin için sana teşekkür ederim. En azından artık insanlar ona göre hareket etsin. Senin adına da sevindim. Az para değil.

MaxiGamer
    Penguinz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    16 Eylül 2017
    Oyun
    Silkroad Online
    Konular 
    3
    Edilen Teşekkür 
     27
     Alınan Teşekkür  :  29
    R. Hali
    Penguinz's: Smug

Bir sorun teşkil etmezse dosya numarasını verebilirmisin universitedeki avukat arkadaşım ile merak ettik konuyu incelemek isteriz özelden atabilirsin

8. Aşağıdaki üyeler Penguinz isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer

K. Tarihi 
    26 Ağustos 2009
    Konular 
    6
    Edilen Teşekkür 
     31
    R. Hali

Kararın 1 tanesini örnek olarak yayınladım.
    2 yılda 15-20 veya dahada çok olabilir dava açtım kaç tam hatırlamıyorum elımde okadar dosya varki 2 adet spor sırtçantam içi dava dosyaları ile dolu tıka basa 5 6 klasörde dışarda odanın çeşitli yerlerinde duyuyor
    binlerce dosya dava kanıtlarım dökümlerim vs vs uzayıp gidiyorlar.

Yani kısa özetle vergi dairesine parmağınızı gösterirseniz kolunuzu koparır ben yaşadım benden uyarması ilk beni çağırdıklarında üzerime iş yerimi çıkmadı neymiş bi köyde 1000 tane koyun satmışım bunların da vergi ve cezalarını ödeyecekmişim bilmem ne
    parlak gördüler sanırım banka hesaplarımı kapattılar sürekli telefon açıyorlar gel öde diye savcılığa başvurdum zor kurtuldum bunlardan (yanlışlık olmuş diyip kenarı çekildiler)

Daha sonrada eve sürekli ödeme emri göndermeye başladılar şikayetci olunca adamLar bi yapıştılarmı o yakaya adamın kanını bitirip iliklerini çekmeye çalışıyorlar.

Siz siz olun bu işler için gereken önleminizi alın VEYA verginizi verin.
    Diyelimki yaşadınız kesinlikle vergi binasındakiler ile muhattap olmayın dediklerini ciddiye alıp bir işlem yapmayın direk muasebeci bulup onu götürün başınızı yakarlar söliyim bi arkadaşımı kandırıp şirketi kapattırarak 300milyar borcu sırtına yıktılar. Sonrada bizmi zorladık kendin kapattın dediler. Banada aynısını yaptılar kıl payı kurtuldum.

Savunma konusunda yardımcı olabilirim bunu yaşayan varsa. 20 dan fazla dosya elimde yazılı world yedekli.

MaxiGamer
    Penguinz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    16 Eylül 2017
    Oyun
    Silkroad Online
    Konular 
    3
    Edilen Teşekkür 
     27
     Alınan Teşekkür  :  29
    R. Hali
    Penguinz's: Smug

Alıntı xantos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kararın 1 tanesini örnek olarak yayınladım.
    2 yılda 15-20 veya dahada çok olabilir dava açtım kaç tam hatırlamıyorum elımde okadar dosya varki 2 adet spor sırtçantam içi dava dosyaları ile dolu tıka basa 5 6 klasörde dışarda odanın çeşitli yerlerinde duyuyor
    binlerce dosya dava kanıtlarım dökümlerim vs vs uzayıp gidiyorlar.

Yani kısa özetle vergi dairesine parmağınızı gösterirseniz kolunuzu koparır ben yaşadım benden uyarması ilk beni çağırdıklarında üzerime iş yerimi çıkmadı neymiş bi köyde 1000 tane koyun satmışım bunların da vergi ve cezalarını ödeyecekmişim bilmem ne
    parlak gördüler sanırım banka hesaplarımı kapattılar sürekli telefon açıyorlar gel öde diye savcılığa başvurdum zor kurtuldum bunlardan (yanlışlık olmuş diyip kenarı çekildiler)

Daha sonrada eve sürekli ödeme emri göndermeye başladılar şikayetci olunca adamLar bi yapıştılarmı o yakaya adamın kanını bitirip iliklerini çekmeye çalışıyorlar.

Siz siz olun bu işler için gereken önleminizi alın VEYA verginizi verin.
    Diyelimki yaşadınız kesinlikle vergi binasındakiler ile muhattap olmayın dediklerini ciddiye alıp bir işlem yapmayın direk muasebeci bulup onu götürün başınızı yakarlar söliyim bi arkadaşımı kandırıp şirketi kapattırarak 300milyar borcu sırtına yıktılar. Sonrada bizmi zorladık kendin kapattın dediler. Banada aynısını yaptılar kıl payı kurtuldum.

Savunma konusunda yardımcı olabilirim bunu yaşayan varsa. 20 dan fazla dosya elimde yazılı world yedekli.

Vakit ayırıp bilgilendirme yaptığın için teşekkürler merak ettiğim konu şu silk satıyorsun bunun vergisini neye göre vericeksin elinde resmiyette bişey varmı dosyaların sana ait değil en basiti yerel sağlayıcı belgesi alırsın onda da sunucu vergilerini verirsin oyundan kazandığın vergiyi senden neye göre alıcaklar onu merak ediyorum

11. Aşağıdaki üyeler Penguinz isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer

K. Tarihi 
    26 Ağustos 2009
    Konular 
    6
    Edilen Teşekkür 
     31
    R. Hali

Alıntı Penguinz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Vakit ayırıp bilgilendirme yaptığın için teşekkürler merak ettiğim konu şu silk satıyorsun bunun vergisini neye göre vericeksin elinde resmiyette bişey varmı dosyaların sana ait değil en basiti yerel sağlayıcı belgesi alırsın onda da sunucu vergilerini verirsin oyundan kazandığın vergiyi senden neye göre alıcaklar onu merak ediyorum
    Adamlar 100 bintl borç çıkardı bana 2 yıl önce nasıl para kazandığının önemi yok bir işyerinde adam senin ne sattigimi bakmaz sattigin
    Üründen %18 KDV alır olay o digital kazanca giriyor yaptığımız iş bununda yasal olarak %18-25 vergisi var buna itiraz edemiyorsun edersen direk red geliyor ceza yiyorsun zaten ben
    Bu işi yaptığımı ama vergiye girecek kadar gelir olmadığını hesaplamaların yasa dışı ve varsayım olduğunu savundum ve birçok kanit sundum sunucu ücreti yatan paraların bağış olduğunu elektrik vb falan sen sen ol yakalanma 2 yıldır uğraşıyorum kurtulmak mümkün değil.
    Bu kazandığım sadece ceza ve vergi ziyaı kısmı 50 bin TL link kısmı ana vergi davası devam ediyor.
    Mesaj xantos tarafından (15 Ocak 2018 Saat 21:35 ) değiştirilmiştir.