AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page Youtube Official Page TR Dil En Dil

MaxiGamer
    Rhbrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    07 Ocak 2017
    Oyun
    -
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     8
     Alınan Teşekkür  :  5

MoonLight Nereden Nereye ?

23.02.2018'de hizmete giren MoonLight private serverında neler oluyor ?

Sanırım birçok oyuncu bu sorunun cevabını arıyor, ancak sorunun cevabını bulmaya giderken izlenilen yoldan kaynaklı olarak sunucudaki oyuncu kaybı en üst seviyelere çıkıyor. Birkaç guildin toplu olarak kervan çektiği ve bu dönemde sadece " trace " atarak " beleşçilik " yaparak serverda bir yerlere gelebileceğini hayal eden " lamer " sürüsünden kaynaklı olarak server çıkmaza sürüklendi.

Oyunun açılışından henüz 48 saat bile geçmemişken, linkteki global konunun altına yorum atarakta belirtmeye çalıştığım mantık hatasınından da, kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir bilgi/kavram kargaşasından sonra birkaç günün sonunda online sayısı 300'lü rakamlara geriledi.

Oyuncu sayısının düşüşünü; sanki yönetimden kaynaklı bir adaletsizlik varmış gibi lanse etmeye çalışan gruplar sebebiyle de bu kaybın önüne geçilemedi.

Oyunun güzel olduğunu ancak rekabet kalmadığını dile getiren oyuncular her ne hikmetse, " thief " mesleğine geçiş yaptılar ve rakiplerinin sanki mecburmuş gibi " trader " mesleğine geçmesi gerektiğini savundular, bunun da üzerine " TL " karşılığında karakterlerini satışa sunmaları, sanki oyunun bittiği gibi anlatılmaya başladı!

Peki neler yapılabilir ?

- Her şeyden önce göz önünde bulundurulması gereken bir olay var ki, o da oyunu lekelemek isteyen oyuncuların, gerçek oyunculardan ayrıştırılması. Oyundaki rekabet ile alakalı olumsuz yönde yorum yapan her oyuncu art niyetli olmayabilir ancak her art niyetli olan her oyuncu, şu an aktif olarak oynayan oyuncuları bu noktadan vurarak " X " sunucusundan bahsedip oradaki oyuncu artışını bir reklam kampanyası olarak kullanıyor.

- " Thief " olan oyuncu ne gold kazanabiliyor ne de hakkıyla mesleğini yerine getirebiliyor. Çünkü " Thief "mesleğindeki oyuncudan aldığı malı " Trader " grubuna göre daha uzun mesafe taşıması isteniyor.

- " Trader " petini kapatmadan ışınlandığı noktada direkt olarak yeni malını alıp yola çıkabilirken, " Thief " grubu petini kapatma ve taa " Anasının gözüne " yani " Donwhang " a dönmek zorunda bırakıyor.

- Henüz 2. haftasını tamamlamamış bir serverda 7/18 " trader " lik yaparak hem " gold " hem " job point " ihtiyacını tamamlamış bir oyuncu ile günde birkaç saat oyun başına gelince kendini [GM] zanneden kafasına göre düzenlemeler talep eden kişilerde , kendini kıyaslamaya başlıyor ve geride kaldığı için ağlamaklı konuşmalarla kendini daha da rezil ediyor.

O Zaman ??

- O zaman yönetim " thief " grubunun mal sattığı yerde bulunan teleport üzerinden " Togui " girişine teleport eklemeli ki, " thief "ler " trader " den uzun yol koşmak zorunda kalmasın ! ve petini kapatmak zorunda bırakılmasın.. Thieflerde 1 kez " Siyah Fil " alıp birden fazla kez kullanabilsin.. Şuan 1 Siyah Fil +125m gold değerindeyken ve 1 petin alabildiği mal satışında 70m elde edilebiliyorken !!!

- " Bandit " ve " Tarim Basin " de bulunan " Special Trader NPC " leri aktif edilsin ve bu npc'lere uygun olacak ikişer'den toplam dört yeni " Thief " teleportu eklenerek " thief " oyuncuların direk satış alanına ışınlanabilmesine olanak tanınsın.

- CTF & Arena aktif mi değil mi henüz bakmadım desem yeridir hiç dikkatte etmedim oyun içinde, çünkü ne giden var ne de bir avantajı.. O nedenle aktif değil ise aktif edilsin ve ödül olarak " arena coin " verilsin.. Belirtilen güncelleme tamamlandıktan sonraki 30 günlük süreçte hem " job point " hem de " arena coin " ile "Account-bound " ürünleri ticarete açabilen scroll satın alınabilsin, 30 günlük süreç tamamlandıktan sonra sadece " arena coin " ile bu scroll 'un alınmasına izin verilsin. Yani sadece job'ta " trace " atarak hayatını geçiren " lamer " grubunun bu ürünleri satışa sunmasının önüne geçilsin, gelsinler birde arena ve ctf 'de kendilerini göstersinler.

- @sarkolata ve @T46 'nın edit / etkinlik konusunda neler yapabildiği ile alakalı olarak yeterince bilgiye sahibim " SROIST " isimli sunucularında oynadım ve hiçbir private serverda adam akıllı çalışmayan ve/veya bulunmayan birçok etkinlik haritasını oyuna ne şekilde entegre ettiklerini gördüm. O nedenle etkinlik az diye şikayet etmemize izin vermeyin, zaten daha önce kullanmış olduğunuz bir çok özel etkinliğiniz var bunları " MoonLight " içinde kullanın..

- " Herkesin kazandığına kimse karışamaz "
    ama görünen köy kılavuz istemez, Maxigame yönetimi MoonLight sucusunun popüler olduğu 7-8 günlük zaman dilimindeki kazancının küçük bir bölümü ile bu sunucuyu 1 (Bir) Yıl ayakta tutabilecek maddi güce sahiptir. Birçok private serverda yaşanan ekonomik sebeplerden dolayı kapatıldık bahanelerini burada görmeyeceksiniz, ayrıca " linkteki " görselde de okumayı çok sevmeyen milletimizin siz asil gençleri için özellikle kırmızı çember içerisinde aldığım paragrafta oyunun devamlılığı ile alakalı bir problem yaşanmayacağı bilgisi kurucu " @Deepblue " tarafından kesin bir dille belirtilmiştir.

Şimdi ben burda kalınla yazdım diye, yapılsın / edilsin / uygulansın dedim diye beni eleştirecek olan ister yönetici ister Moonlight düşmanı isterse 50 yaşındaki beyni kuş yaratıklar " DONWHANG " a kadar yolunuz var..

MaxiGamer
    aligelturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    28 Mayıs 2009
    Konular 
    13
    Edilen Teşekkür 
     212
     Alınan Teşekkür  :  70
    R. Hali
    aligelturan's: Cheeky

kardeş bende isterim oyun eski haline dönsün ama. bu saatten sonra başka bir şey yapamıyoruz

MaxiGamer

K. Tarihi 
    07 Ocak 2017
    Oyun
    -
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     8

@aligelturan charları satışa sunmayı durdurabiliriz mesela.. Biz satmaya çalıştıkça var olan oyuncuda oyunu bırakıyor, yeni oyuncuda gelmiyor.

MaxiGamer
    lethee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    19 Kasım 2009
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     25
     Alınan Teşekkür  :  15

thief konusunda kesinlikle katılıyorum.Ben hala oynuyorum cunku server cidden iyi guzel bir uptade ile oyuncu geri gelir mi bilmiyorum.Serverın gidişatı için yonetimden de herhangi bir açıklama gelmedi.devam edicek mi? biseyler yapılıcakmı? tabiki bunları konusuyosunuzdur en azından biz oyuncularla da paylasırsanız bizde gidişatımızı ona gore belirlesek @Deepblue

Dota 2
    The-Invoker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    21 Nisan 2010
    Oyun
    Dota 2 , Silkroad
    Konular 
    21
    Edilen Teşekkür 
     77
     Alınan Teşekkür  :  66
    R. Hali
    The-Invoker's: Tired

Ben şuan oynuyorum merak edip neden bıraktıklarını sordum bir çoğu thiefler bizi engelliyor diyor. Bu ne saçmalıktır thief tabiki de saldıracak oyunun zevki burada zaten. Diğer türlü hiç saldırmasa bu seferde job war yok setlerimizi nede kolay düzdük yapacak bir şey kalmadı derler. Bazıları da silk alanlar bizden çok üstün durumda demiş acaba bunu diyenler isro oynadı mı hiç merak ediyorum, gidin bakın isro'da neredeyse nefes almayı bile paralı yapacaklar. Beğenmeyen dengeleri bozan bir şey varsa bunu ilgili mecralara iletirsin ve beklersin. Belki 1 belki 2 hafta baktın düzelmedi zevkte almıyorsun bırakır gidersin neden hemen oyunu kötüleme eğilimi var anlamış değilim. Globalden ergen ergen atışmalar, server öldü hadi bırakıyoruz demeler. Creddy online diye bir oyun var yıllardır açık oyunda bir kere bile denk gelmedim bu tür olaylara. Bu yazdıklarım meclis dışı kimse üstüne alınmasın, olanlara farklı açıdan yaklaşmak istedim sadece.

6. Aşağıdaki 2 üye The-Invoker isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    07 Ocak 2017
    Oyun
    -
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     8

Special trade noktaları eklenince, " trader " ve " thief " kargaşası kalacak diye ümit ediyorum..

~More Than Blue~
    Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    547
    Edilen Teşekkür 
     4,811
     Alınan Teşekkür  :  10,328
    R. Hali
    Deepblue's: Stressed

Server ile ilgili birşey yapmayı düşünmüyoruz. Oyuncu olduğu sürece kapatılmayacak bu sözümün arkasındayım.

Yoruldum ve bıktım artık herşeye bir bahane bulunmasından ve sürekli suçlanıp küfürlere maruz kalmaktan. Yazdıklarınıza müdahale edilse bile başka bahaneler bulunacak. Bahane bulunmaz düzelir diye düşünüp iyimser olmayın boşuna bu şeyler binlerce kez yaşandı apaçık ortada. Ne kendimi ne de kalan bir avuç oyuncuyu boş vaadler ile ümitlendirip sonra da hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum.

Son ana kadar kalıp bizi destekleyen herkese kendim ve ekibim adına teşekkür ediyorum, keşke böyle olmasaydı ama gerçekler acı ve maalesef bu noktadan sonra ne sizin ne bizim yapabileceğimiz hiç birşey durumu değiştirmeyecektir.

Şunu içten ve samimi olarak söyleyebilirim ki (inanıp inanmamak size ve vicdanınıza kalmış) bu server işinde hiç bir zaman art niyetli olmadım, hiç bir zaman parayı ön plana koymadım. Bana ve aileme ağza alınmayacak tonla küfürler edildi, paragöz denildi ve daha nice şeyler dendi. Keşke dediğiniz gibi biri olabilseydim ve bu söylediklerinizi hakettiğimi bilip içim rahat olsaydı. Ben bunları asla haketmedim ve hakedecek bir davranışta bulunmadım. Bir kere benim bu tür şeylere ihtiyacım yok. Tek dayanağı ve gelir kaynağı private serverlar olanlar ile karıştırıldım ve kıyaslandım bu bir yanılgıydı. Evet bu işten paralar kazandık meblağlar önemli değil arkamdan 300 milyar diyenler var 500 milyar diyenler var at bol keseden ne güzel İsteyen istediğine inansın ama bunların tamamı uydurma şeyler.

Biz BP'yi tamamen ilk açılan serverlerimize gönül veren ve bizden sürekli yeniden server açmamızı talep eden değerli bir avuç sadık dost ve yoldaşın hatrına yeniden canlandırdık. En büyük amacımız bugünlere gelmemizde büyük emekleri ve destekleri olan bu dostlarımıza güzel bir oyun ortamı sunarak bir parça vefa borcumuzu ödemekti.

Bu sefer başarısız da olsak inatla devam etmek ve kalıcı olmak istemiştim. Sabrımın bizi çekemeyen düşmanlarımızın bize karşı kuracağı her türlü komployu bertaraf edebilecek kadar büyük olduğunu düşünmüştüm ama yanıldım. Sanırım yaşlandım artık, eskisi gibi sabırlı ve dirençli kalamıyorum.

Konu yine paraya gelecek nedense tek işi sürekli server açıp kapatmak olan ve bu işten ferrari ile villalar alıp topuklayanların milyonları göze batıp kimsenin zoruna gitmezken biz birkaç server açtık diye milyoner olduk, aç gözlü olduk, paragöz olduk ve kazandıklarımız sürekli birilerinin zoruna gitti. Ben kendi başıma server editleyip sorunsuz olarak oynanabilecek hale getiremem böyle bir yeteneğim ve kabiliyetim yok. Bu işler ekip işidir ve ekip kurmakta maddiyat gerektirir. Böyle bir oyun açılabilmesi ve devamlılığının olması için mecburen bir gelir gelmesi gerekir. Tüm bunları kendi cebimden de karşılayabilecek imkana sahip değildim. Server masrafları bir yana ekip arkadaşlarımın tüm zamanlarını bu işe ayırmaları ve reel hayatlarını bir kenara bırakmaları için bu işten onları tatmin edecek bir gelirin olması gerekir. Kim boşa kürek sallamak ve bütün zamanını bir hiç uğruna harcamak ister ki? Hiç kimse. Kısacası bu projenin gerçekleşmesi için bir ekip gerekti ve maddi güç gerekti. Bunları bir araya getirip bu projeyi gerçekleştirdik. Kazandığımız her kuruşu hakettik ve haketmek için elimizden gelen herşeyi yaptık. Kimin zoruna gidiyorsa kazandığımız bi zahmet gitsin kafasını duvarlara vursun o tür kişilere çok fazla diyebileceğim birşey yok.

Neyse yine çok uzattım çenem düştü sonuca geleyim direk...

1 Haftadır böbrek taşından dolayı yataktayım ve inanılmaz bir şekilde kötü hissediyorum. Bu 1 hafta boyunca da benden küfürlerini ve beddualarını esirgemeyenlere teşekkürü bir borç bilirim. Ben kimseden nefret etmiyorum kimseye düşmanlık beslemiyorum umarım Allah hiç birinize kaldıramayacağınız acılar yaşatmaz ve hakkınızda hayırlısını eyler.

Eğer bilerek veya isteyerek bir hata veya kusur işlediysem tüm samimiyetimle özür dilerim ve eğer ben söylenilen gibi kötü biriysem umarım Allah bu gece canımı alır siz de kurtulursunuz ben de.

Büyük konuşmak istemiyorum o nedenle kesin ifadelerden kaçınmaya çalışıyorum. Piyasa bu şekilde olduğu sürece tekrar server açmayı düşünmüyorum. Bu işlerden uzaklaşıyorum ve bırakıyorum. Eğer ilerde bir umut görürsem tekrar geri dönebiliriz ama şuan için uzunca bir süre daha server açmayı düşünmüyorum düşmanlarımız sevinçten kına yakabilirler.

Bu açıklamayı sonuna kadar kalıp bizi desteklemeye devam eden adam gibi adamların hatrına yapıyorum.

Saygılarımla.

9. Aşağıdaki 4 üye Deepblue isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    asdf77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    14
    Edilen Teşekkür 
     25
     Alınan Teşekkür  :  80

Serverde 2.gün Çarı sattım neden derseniz job olayı yüzünden sattım jobun açıldığı ilk gün thieflerde bug oldu adamlar hiçbirşey alamadı(1 hafta cezası var diye hatırlıyorum) Ben trader olmama rağmen arayı açan oyuncular ve thief arkadaşlara yapılan haksızlıktan dolayı(random takılıyordum) Serveri bıraktım.Ama bana sorarsanız server kaliteliydi dandik vsro serverlerinden değildi.15 yıl önce sro ya başladım.Tecrübem sabit.Bakın arkadaşlar eskiden 2011 öncesinde vsro filesleri çalınmadan önce bir kaçtane Zszc ecsro tarzı pvp serverler vardı.Bu serverleri kimse bırakmıyordu kapanmıyordu.Neden? Çünkü insanların seçenekleri kısıtlıydı.Ve bugün ki gibi gm ler ve guildler arasında bir iletişim yoktu.
    Bu severin bu hale gelmesinin bir sebebi var:
    1)Silkroad guildlerinin çoğunun maymun iştahlı olması.
    Yönetimsel olarak ise iki sebebi var:
    1)100 çap sadece ch Olmaz ,80 veya 90 çap eu/ch veya sadece ch olabilirdi
    2)Zor rateli server yapılmalı plvl 2 hafta sürmeli drop sistem olmalı çok kolay Veya çok zor olunca işte böyle herkes gidiyor

MaxiGamer
    sonkarakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    12 Haziran 2009
    Konular 
    20
    Edilen Teşekkür 
     18
     Alınan Teşekkür  :  21
    R. Hali
    sonkarakan's: Shh

Beyler SILKROAD bitti artık bunu bir anlayın. Kimse bu konuda bir şey yapamaz. Şuan oyuncular sadece yeni server nerede açılırsa oraya gidiyor 2-3 Hafta takılıp yeni server açılınca tekrar oraya gidiyor. Max takıldıkları server 3-5 Ay. Bırakın artık şu silkroad sevdasını.
    Silkroad 2011 Yılında 12D update ile son buldu. Şuan zaten PvP sunucularında oynayan oyuncular normal SRO'da hevesini alamamış oyuncular bu yüzden sunucuların ömür çok kısa.

MaxiGamer
    asdf77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    14
    Edilen Teşekkür 
     25
     Alınan Teşekkür  :  80

Alıntı sonkarakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler SILKROAD bitti artık bunu bir anlayın. Kimse bu konuda bir şey yapamaz. Şuan oyuncular sadece yeni server nerede açılırsa oraya gidiyor 2-3 Hafta takılıp yeni server açılınca tekrar oraya gidiyor. Max takıldıkları server 3-5 Ay. Bırakın artık şu silkroad sevdasını.
    Silkroad 2011 Yılında 12D update ile son buldu. Şuan zaten PvP sunucularında oynayan oyuncular normal SRO'da hevesini alamamış oyuncular bu yüzden sunucuların ömür çok kısa.
    Silkroad biteli çok oldu isro bile bitti yakında hiç serveri kalmayacak.Zaten joymax Silkroadı da satmış.Kimse zaten 3-5 Aydan fazla bir ömür beklemiyor

MaxiGamer
    linda1x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    06 Mart 2018
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  0

Alıntı sonkarakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef Katılıyorum Ne Yazık ki öyle

MaxiGamer
    DerDest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    10 Mart 2018
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     3

İnsanlar bazen zamanın da kıymet bilmezler. Kıymet bildiklerinde ise çoktan geçmiştir. Bu sw de evet eksiklikler vardı(sana göre bana göre) belki. Düzeltilmeyecek birşey değildi. Ve bana eksiklik gelen başkasına fazlalıkta olabilir. Misal ben eu karakterlerini severim ama ne olduğu belli olmayan bır ırk gibi geli bana hep. Atıyorum warrior olan birisi two handed, one handed ve axe kullanmanın yanında cleric veya diğer şeyleri olması gerçekten bana aşırı derecede zevksiz ve saçma geliyor. Bu konu hakkında bir sürü şeyler diyebilirim gerisi türer gider. Ama bunlar bir başkasına da çok zevkli geliyor işte. Bana saçma gelen birşey oyunun eksikliği diyebilir miyim? Bu sw piyasa kurbanı gitti bence. Ve seneler sonra başladığım bir sw olduğu içinde ilk seferde böyle güzeline denk gelip kaybetmekte beni ziyadesiyle üzdü. Yapacak birşey var ama benim elimden olmadığı için yok. Allah siz ve sizin gibi sadece maddiyat düşünmeden işini yapanlara iş rastlığı versin diyorum.

MaxiGamer
    Gurbuzoflu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    16 Şubat 2018
    Oyun
    Black Pearl
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     1
     Alınan Teşekkür  :  0

Hayırlısı olsun en doğru karar