AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page Youtube Official Page TR Dil En Dil

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa Birinci 12

Engineer
    Nursis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    23 Ağustos 2010
    Oyun
    CS:GO - Blade & Soul
    Konular 
    61
    Edilen Teşekkür 
     249
     Alınan Teşekkür  :  1,097
    R. Hali
    Nursis's: Cool

Alıntı Silkrayt35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sizde enerji kalmamis zor diyip gecmekle olmaz beyler her zordan vazgecersen hicbirseye sahip olamazsi n
    Bak şimdi canım kardeşim, sana durumu kısaca özetleyeyim. En az 12 senelik SilkRoad geçmişim var. VSRO dosyalarının yayınlandığı tarih olan 2011'den beri de editörlük yapıyorum. Forumda bir sürü rehber konularım vardır ve sayısız kişiye yardım etmişimdir. Ayrıca ücretli destek de verdim ve bu sayı azımsanacak bir sayı değil. Piyasada beni bilmeyen adam yoktur. Her türlü düşünceden ve istekten serveri hazırladım ve tek tek düşüşlerini izledim.

Bu işte senaryo hep aynı işliyor. Bir iştahla anlık gaza gelip oyuna başlarlar ve en ufak şeyde bahane üretip giderler. Üstelik tek başlarına da gitmezler. Yanlarında diğerlerini de götürürler. Millet kolay ve emek istemeyen serverlara o kadar çok alıştı ki, oyunda reverse Silk ile satılıyor diye oyunu bırakanı bile gördüm. Yani kimsede o eski heyecan ve istek yok. Bunun nedeni de piyasada dolanan aptal saptal serverlardır.

Eskiden SilkRoad değerliydi çünkü tekti. Millet eşek gibi sesini çıkartmadan oynuyordu, itiraz bile edemiyorlardı. Ama şimdi öyle değil. Zaman geçiyor, durum değişiyor. Senin hayalini kurduğun oyunu açmak 1 günümü alır. Gerekli finansal desteği sağla, hemen server açayım sana ve olacakları kendin izle.

2. Aşağıdaki 3 üye Nursis isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    Silkrayt35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    11 Mart 2018
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     1
     Alınan Teşekkür  :  2
    R. Hali
    Silkrayt35's: Nananana

Ümit bey ben size emekleri hic ettiniz demiyorum. Duzgun bir is cikmamis lafimdaki kasit sudur ki siz duzgun bir sistem kurmus olabilirsiniz ama sizin arkanizdan cevirilen olaylardan oyuna atilan size atilan iftiralara kadar (BP) Bir cok olay oldugunu dusunun siz duzgun yaptiniz ama bu faktorler o isi duzgun yapilmayan bir proje olarak oyuncuya gecirdi. Sizin emeginize hakkiniza diyecek tek kelimem yok

- - - Güncellendi - - -

Gerekli ayarlamalari yapacak editor arkadaslarim var tesekkur ederim onlarda islerinde gayet basarililar... Olacaklari yapip acip gozlemleyecegiz hep beraber

~More Than Blue~
    Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    546
    Edilen Teşekkür 
     4,805
     Alınan Teşekkür  :  10,319
    R. Hali
    Deepblue's: Stressed

Ümit bey ben size emekleri hic ettiniz demiyorum. Duzgun bir is cikmamis lafimdaki kasit sudur ki siz duzgun bir sistem kurmus olabilirsiniz ama sizin arkanizdan cevirilen olaylardan oyuna atilan size atilan iftiralara kadar (BP) Bir cok olay oldugunu dusunun siz duzgun yaptiniz ama bu faktorler o isi duzgun yapilmayan bir proje olarak oyuncuya gecirdi. Sizin emeginize hakkiniza diyecek tek kelimem yok

- - - Güncellendi - - -

Gerekli ayarlamalari yapacak editor arkadaslarim var tesekkur ederim onlarda islerinde gayet basarililar... Olacaklari yapip acip gozlemleyecegiz hep beraber
    Bizim serverimizde arkadan çevrilen herhangi bir olay ve dolap yoktur. Ekipteki tüm arkadaşlarımız %100 güvenilir insanlardır, hiç birinin en ufak bir hatası olmamış ve hiç birisi bunu aklından dahi geçirmemiştir. Lütfen üstü kapalı laflarla insanları zan altına sokmayın.

Atılan iftiralara gelince bu bizim engelleyebileceğimiz birşey değil. Başarı varsa kıskançıkta vardır iftira da vardır. Bilinçli oyuncu bunların farkında olup böyle gereksizlere pabuç bırakmayacak ki böyle kanı 5 para etmez değersizler kötü amaç ve emellerine ulaşamasınlar. Ama siz her duyduğunuza inanır koyun altında buzağı ararsanız bizim yapabileceğimiz birşey yok, biz ağzımızla kuşta tutsak ak pak kaşık gibi sütten de çıksak siz yine niyetinizi ve kalbinizi bozar bir kulp takarsınız.

MaxiGamer
    PaparazEmre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    07 Mart 2018
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    4
    Edilen Teşekkür 
     64
     Alınan Teşekkür  :  18
    R. Hali
    PaparazEmre's: Depressed

Arkadaslar hayalimdeki private server oldschool olacak tamamen rateler isro ile ayni olacak 80 cap eski versiyon kasilmasi zor emek isteyen parti canavarlarinin cikmadigi en guclu uniquenin lord oldugu item mallda sacma sapan dreslerin olmadigi sade bir oyun sizce oynanmazmi ? Neden private server yapanlar bunlari dusunmuyor fikriniz ? Ve hayalinizdeki silkroad ? Buyrun tartisalim konusalims
    Çok güzel bir düşünce olduğunu belirtmek isterim ne yazıkki son günlerde sadece haftalık ve aylık serverler açılıyor ve insanlar artık bu olaylardan sıkıldı eğer iyi bir amaç eklerseniz insanlar kalıcı bir şekilde oynayacaktır. Böyle bir proje yapılmaması mümkün sadece old sistemin biraz ayrıntılı bilmeniz dropları , mobları , ve others item dengesini koruduğunuz sürece sistem kendisini zaten isro gibi yıllarca ayakta tutabilir tabiki isro gibi hatalara kapılarak cap yükseltmek yeni ırk getirmek ve oyunu sadece paraya dökmek gibi saçma fikirler geliştirilirse malesef oyuncular oynamayacaktır.

O eski dönemlerde insanlar gelen yenileklerin ne derece kötü olacağını tahmin etmiyordu ve isro sistemi öyle bir kurguladıki insanlar çok geç anladı olayı ve benim düşüncem dosyaların sızdırılma nedeni kesinlikle bu sebepden dolayı daha fazla para daha fazla tutku içindi.

6. Aşağıdaki üyeler PaparazEmre isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer
    asdf77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    13
    Edilen Teşekkür 
     25
     Alınan Teşekkür  :  79

Alıntı jWAiN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şahsen öyle server nadir gördüm, gördüğümde de oynadım. Fakat oyuncu yetersizliği için kapatılıyordu hep. Bot olmayınca insanlar elleriyle kasamıyor malesef. Nedense " Kasamam edemem elle, işteyim okuldayım " derler. Sanki isro bot olmadığı zaman yahut bot olsa dahi bot alacak parası olmayıp elle kastığı yılları unutmuşta Botsuz nefes alamıyor oyunda. Gerçi bu eski old sistemlerde bot yapmışlardı sanırım. Yalnız vsro files olmamasına özen göstermek gerekir, vsro ile 80 açıpta eski heyecan yaratayım diye bekleyenler çok beklerler Bir kere ecsro files olacak anlatabiliyor muyum ? Private server kurucusuyum, editleyenim diyorsan ecsro uğraş derim. Çünkü şuan ki piyasada serverdan servera atlayan pireler dolu. Onlara oyuncu deyip serverına dahi çekmek aptallık olur. Yani yapacağı şey ecsro files bir server tasarlamalı, bug mug bahane etmeyecek, adam gibi dişine tırnağına takıp çalışacak ecsro files serverın tüm sorunlarını çözecek. Serverını açacak bak bakalım kaç kişi geliyor görsün. İnsanlar sıkıldı vsrodan ( FARKINDA DEĞİLLER, ne duygu içinde olduklarından bile emin değiller, ama ben biliyorum onların yerine ) Server reklamlarında " Eski tat, Eski heyecan. " diye reklam afişi verenlere geçmişten beridir gülüyorum, bir kere server vsro neresi eski tat ? Çok denecek şey varda işte, gelip bana danışılmıyor ne yazık ki Boş konuşuyorum burada resmen, her neyse, az çok tartışmış olduk bu konuyu. Eklenecek bir şeyler var ise eklerler konu altına

Kesinlikle hak veriyorum vsro fileslere ne kadar eski şeyleri entegre etseler o eski hava olmuyor o sol köşedeki chat bar bile insanı eskiye götürüyor.Silkroad pvp server oyuncular çok maymun iştahlı mbot yoksa oynamıyorlar ben sadece isrobotun olduğu vakitleri hatırlıyorum.Cidden ecsro yada swsro ile uğraşıp düzgün bir bot yazıp ve güzel bir kaç insanların sadece drop sistem takılmayacağı pvp ctf tarzı birşey eklendiğinde çok güzel olabilir.Başlığı açan arkadaşa teşekkür ederim bende böyle bir başlık açıp bunu tartışmak istiyordum.Vsrodan midemiz bulandı ayrı ecsro bug diyorlar ama sırf vsro bugları yüzünden kapanan onlarca server oldu.Ama rateler hocam x1 gerçekten çok az olabilir klasik ecsro rateler x10 du ve gayet güzeldi.Geldik en can alınıcı yere : FTW. FTW eklenmeli neden derseniz ortalık server karalayan guild masterleriyle dolu.Guildler oyuncu demektir. Eğer gerçekten edit işlerinden iyi anlayan biri varsa FTW ekleyebileceklerini düşünüyorum.Neden dersin ecsro 70 capken roc mt. yoktu sonra gelen bir güncelleme ile roc mt eklenmişti diye hatırlıyorum

- - - Güncellendi - - -

Alıntı Nursis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak şimdi canım kardeşim, sana durumu kısaca özetleyeyim. En az 12 senelik SilkRoad geçmişim var. VSRO dosyalarının yayınlandığı tarih olan 2011'den beri de editörlük yapıyorum. Forumda bir sürü rehber konularım vardır ve sayısız kişiye yardım etmişimdir. Ayrıca ücretli destek de verdim ve bu sayı azımsanacak bir sayı değil. Piyasada beni bilmeyen adam yoktur. Her türlü düşünceden ve istekten serveri hazırladım ve tek tek düşüşlerini izledim.

Bu işte senaryo hep aynı işliyor. Bir iştahla anlık gaza gelip oyuna başlarlar ve en ufak şeyde bahane üretip giderler. Üstelik tek başlarına da gitmezler. Yanlarında diğerlerini de götürürler. Millet kolay ve emek istemeyen serverlara o kadar çok alıştı ki, oyunda reverse Silk ile satılıyor diye oyunu bırakanı bile gördüm. Yani kimsede o eski heyecan ve istek yok. Bunun nedeni de piyasada dolanan aptal saptal serverlardır.

Eskiden SilkRoad değerliydi çünkü tekti. Millet eşek gibi sesini çıkartmadan oynuyordu, itiraz bile edemiyorlardı. Ama şimdi öyle değil. Zaman geçiyor, durum değişiyor. Senin hayalini kurduğun oyunu açmak 1 günümü alır. Gerekli finansal desteği sağla, hemen server açayım sana ve olacakları kendin izle.
    aynen haklısınız ne zaman ki bu vsro server filesleri ortadan bir şekilde kaybolur yasaklanır ozaman yine eski filesler değerlenir
    zaten ecsro mysro zszc swsro bunların birden kapatılıp sırra kadem basmasının sebebi vsro filesleri hacklenmesiydi

- - - Güncellendi - - -

Alıntı Apollo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardo senin anlamadığın o zamanları o güzelliği sadeliği old olan herşeyi yaşatmakta veya yapmakta değil.

Onu yaşayacak playeri bulmakta..
    adam ramiz dayı gibi konuştu

Necromancer
    jWAiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    10 Mart 2011
    Oyun
    Black Desert & PUBG
    Konular 
    26
    Edilen Teşekkür 
     30
     Alınan Teşekkür  :  58
    R. Hali
    jWAiN's: Dead

Bakın uzun gözlemlemelerime dayanarak söylüyorum, eksiden sloganları vardı pvp server sahiplerinin " Uzun vadele, uzun ömürlü server ", ne oldu bu slogana ? Bu slogan ortadan kalktığından beri 1 ay tutunamıyor hiçbir server. Tutunsa bile sözde 1 ayın sonunda ilk zamanki oyuncu popülasyonundan eser kalmıyor %80 azalıyor, an az Sonra "Kale savaşını kazanan guild masterına 4000 TL verilecektir ! " denmeye başladı. Farkında mısınız bu sözler, böyle hırsa teşvik eden sözler oldukça siz değerli, şerefli server yapımcıları nasıl sorunu çözeceksiniz ?

Yahu hala daha anlatamıyorum galiba, Silkroad Online oyunundan FTW kaldırılmalı ! Guild popülasyonunu tamamen silmelisiniz, guildler o kadar büyük yanlışın içinde ki, 1 ay bile dayanamıyor server sonra servera laf ediyorlar. 1 ay dayanamamasının sebebi, küçük sebebi siz guildlerin kale savaşı hırsıdır, 1 ay dayanamamasının sebebi siz yapımcıların FTW aktif etmeleridir, net. Bunun gibi bir çok sorun olabilir var da zaten, bunları ortadan kaldırmadan 1 aylık, insanları dolandıran serverlar çok olur. Bilmem anlatabiliyor muyuz canım arkadaşlarım ?

Tabi ki kale savaşı kaldırılması serverınıza oyuncu getirmeyecektir, bu ilk etapta olabilir, daha sonra oyuncu da gelebilir. Ama yani serverlara zarar veren konuları görüyorsunuz, neden hala yapıyorsunuz bunları, neden serverlardan bu özellikler kaldırılmıyor ? Kardeşim alnınız ak, başınız dik olsun istiyorsanız, insanları böyle şeylerden uzak tutacaksınız, güzel güzel açıklayacaksınız, bu sebeplerden ötürü bu özellikleri kaldırdık, bakın şimdi farkında değilsiniz, oyun hırsı yüzünden bunları düşünecek beyninizde yer kalmıyordur, ama bana güvenin diyeceksiniz. Sonra da bu yalın haldeki, doğru olan serverınıza oyuncu gelmesini bekleyeceksiniz. Eğer akıllılarsa kale savaşı olan serverlarda, yatırdıkları paraların heba olduğunu görüyorlarsa sebebi ( bir daha söylüyorum ) Kale savaşıdır !
    Mesaj jWAiN tarafından (14 Mart 2018 Saat 11:53 ) değiştirilmiştir.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    13
    Edilen Teşekkür 
     25

Alıntı jWAiN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakın uzun gözlemlemelerime dayanarak söylüyorum, eksiden sloganları vardı pvp server sahiplerinin " Uzun vadele, uzun ömürlü server ", ne oldu bu slogana ? Bu slogan ortadan kalktığından beri 1 ay tutunamıyor hiçbir server. Tutunsa bile sözde 1 ayın sonunda ilk zamanki oyuncu popülasyonundan eser kalmıyor %80 azalıyor, an az Sonra "Kale savaşını kazanan guild masterına 4000 TL verilecektir ! " denmeye başladı. Farkında mısınız bu sözler, böyle hırsa teşvik eden sözler oldukça siz değerli, şerefli server yapımcıları nasıl sorunu çözeceksiniz ?

Yahu hala daha anlatamıyorum galiba, Silkroad Online oyunundan FTW kaldırılmalı ! Guild popülasyonunu tamamen silmelisiniz, guildler o kadar büyük yanlışın içinde ki, 1 ay bile dayanamıyor server sonra servera laf ediyorlar. 1 ay dayanamamasının sebebi, küçük sebebi siz guildlerin kale savaşı hırsıdır, 1 ay dayanamamasının sebebi siz yapımcıların FTW aktif etmeleridir, net. Bunun gibi bir çok sorun olabilir var da zaten, bunları ortadan kaldırmadan 1 aylık, insanları dolandıran serverlar çok olur. Bilmem anlatabiliyor muyuz canım arkadaşlarım ?

Tabi ki kale savaşı kaldırılması serverınıza oyuncu getirmeyecektir, bu ilk etapta olabilir, daha sonra oyuncu da gelebilir. Ama yani serverlara zarar veren konuları görüyorsunuz, neden hala yapıyorsunuz bunları, neden serverlardan bu özellikler kaldırılmıyor ? Kardeşim alnınız ak, başınız dik olsun istiyorsanız, insanları böyle şeylerden uzak tutacaksınız, güzel güzel açıklayacaksınız, bu sebeplerden ötürü bu özellikleri kaldırdık, bakın şimdi farkında değilsiniz, oyun hırsı yüzünden bunları düşünecek beyninizde yer kalmıyordur, ama bana güvenin diyeceksiniz. Sonra da bu yalın haldeki, doğru olan serverınıza oyuncu gelmesini bekleyeceksiniz. Eğer akıllılarsa kale savaşı olan serverlarda, yatırdıkları paraların heba olduğunu görüyorlarsa sebebi ( bir daha söylüyorum ) Kale savaşıdır !
    kale savaşlarını Sroda oldum olası hiç sevmemişimdir fakat bir noktayı atlıyorsunuz.Guild olmayıncada server dolmuyor.Çünkü oyun yeni bir oyun değil.Benim tavsiyem Herkesin pvp server açmaması.Ve item silk yardımı isteyen aptal guild masterlerine prim verilmemeli

MaxiGamer
    Loader49 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    20 Şubat 2017
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  0

Zor olsun bizden olsun emekleyelim açlıkdan nefesimiz koksun 1 golda ihtiyacımız olsun yerden bırak goldu itemi element toplayı satalım rezil olalım kervan çekecek pete pot alacak paramız olmasın yana yana parti arayalım beni kas abi diye yalvaralım . OH BE İÇİMİ DÖKTÜM

MaxiGamer

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    13
    Edilen Teşekkür 
     25

Eğer oldschool silkroad serveri açıcam diyorsanız ecsro biraz sıkıntılı filesler am JSRO 80 cap ch veya 80 cap eu ch için mükemmel bir files

ayrıca bu fileslerde ctf mevcut
    Mesaj asdf77 tarafından (15 Mart 2018 Saat 00:55 ) değiştirilmiştir.

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa Birinci 12