AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil


 1. #1
  MaxiGamer
  berkayucman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  07 Ağustos 2014
  Oyun
  Silkroad
  Konular 
  1
  Mesajlar  
  6
  Edilen Teşekkür 
   1
   Alınan Teşekkür  :  1

  Celestius II | Cap 100 - CH | Yeni FW Sistemi | Yepyeni Özellikler | G.O - 07.06.2019


  Celestius Hakkında

  Celestius ilk defa bu yıl ocak ayında açıldı. Çok iyi bir açılış yaptık, herhangi bir bug sıkıntımız olmadı ve 0 lag ile devam ettik. Bu server, bazı faktörler sebebiyle düşüşe geçti ve ana sebebi 2. Yazılımcının ben ve Aaron yokken çok hatalı bir güncelleme getirmesiydi.
  Bize bir şans daha vermenizi istiyoruz ki size Celestius’un ne kadar rekabetçi ve yenilikçi olduğunu gösterebilelim, mükemmel özelliklerimizi tekrar göz önüne serebilelim. İlk açılış zamanında 2,000 oyuncu ile sektöre girdik, ve bu sefer daha fazlası için geliyoruz!


  Hedef
  Celestius II’nin amacı stabil, sorunsuz uzun vadeli bir server yaratmak ve çok büyük bir kitleye hitap etmek. Bu proje, sektördeki en iyi proje olma potansiyeline sahip. Kısacası; sizin beklentilerinizin çok üstüne çıkmayı hedefliyoruz. Bu ismi hatırlayın, çünkü gelecekte çok duyacaksınız!

  Bize Neden Güvenmelisiniz?
  Celestius II, takım olarak arkadaş canlısı, aktif, adil ve profesyonel adımlarıyla bilinir. Bu demek değildir ki her an çok ciddiyiz, bizler de insanız ve bazen troll yapabiliriz. Takımımız hep hatalarından ders aldı bu zamana kadar, dolayısıyla yıllar içinde elde ettiğimiz tecrübeler ile size söz veriyoruz ki bu oyuna zamanını ve emeğini yatıran insanları yüz üstü bırakmayacağız. Hatalarınızı tekrar etmeyi bırakın!

  Takım
  Konuya öncelikle küçük bir ayrıntı ile başlamak istiyorum. Ekibimiz toplamda 4 role ayrılmış durumda ve her rol için deneyimli ekip arkadaşlarımız bulunuyor. Durumu iyice anlamanız adına tüm rollerin görevleri, kapsamları ve kimlerin hangi konuda çalıştığını hemen aşağıda detaylı bir şekilde açıklayacağım.


  ♕ | The Sovereign

  Kısaca özetlersem eğer, The Sovereign rolü Celestius Adminlerinden oluşan ve oyun içi tasarım, planlama ve genel denetim konularında yetkili olan kişilerdir. Hemen endişelenmeyin, bizler diktatör değiliz. Belirli bir karar alındığı zaman tüm ekibin fikrinin alındığından emin olabilirsiniz.


  Gannicus | 23 Yaşında | Erkek | Yönetici | Database (SQL) Erişimi

  Takla | 23 Yaşında | Erkek | Yönetici


  ♔ | Celestial Mühendisleri

  Tekrardan kısaca özetleyecek olursam eğer; Celestial Mühendisleri bizim ana geliştiricilerimizdir ve database ile ilgili her konudan kendileri sorumludur. "Bizler bu serverin kahramanlarıyız ve sizlerin beklentilerini karşılamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız"


  Aaron | 21 Yaşında | Erkek | Database Geliştiricisi | C# Uzmanı

  ♗ | Celestial Temsilcileri

  Basitçe anlatacak olursak eğer; temsilciler oyundaki oyuncuları temsil edecek olan ve sizlere gerekli tüm yardımlarda bulunacak olan kişilerdir. Görevleri asistan adminlere benziyor olsa da çok daha iyiler aslında! Kendileri oluşabilecek tüm sorunlarda sizin yanınızda olacaklar.


  Avalon | Erkek | Oyun Uzmanı

  Show | Erkek | Oyun Uzmanı


  ♘ | Topluluk Yöneticisi

  İsimden de biraz anlayabileceğiniz üzere; Topluluk yöneticileri, siz değerli oyuncularımızdan sorumlu olan kişilerdir.


  Şu anda yok.


  ♖ | Tasarımcı

  Tasarım? Harika gözüken işler? Skimpy bu konularda bizi hergün etkilemeye devam ediyor. Kendisi daha önce birçok başarılı server için tasarımlar hazırladı ve uzun bir zamandır bizimle beraber çalışıyor. Herkes tarafından çok sevilecek fantastik görünüşler hazırlayacağından şüphemiz yok.

  Skimpy | 24 | Erkek | Tasarımcı


  Özel teşekkür: Silverlight and Chernobyl


  Esnek Oyun Deneyimi
  Hedeflediğimiz oyuncu kitlesi sadece aşırı fazla derecede aktif olan oyuncuları içermiyor. Bizler sadece her türlü Silkroad oyuncusunun sevip, kısaca uyum sağlayacağı ve kendini rahat hissedeceği bir oyun sistemi üzerinde çalışıyoruz. Celestius ile işiniz, sevgiliniz, eşiniz, çocuğunuz ya da özel hayatınızdaki herhangi bir dalgalanmadan ötürü geri düşmekten korkmamanız gereken bir oyun deneyimi yaratmak için çok uğraşıyoruz. Elbette sürekli aktif olan oyuncuların daha iyi eşyalara sahip olma konusundaki şansı daha fazla olacak fakat sizler de aktif oyuncular ile aynı anda aynı eşyalara sahip olabilirsiniz! Hatta daha erken.. Tüm tasarılarımızı burada anlatmak istemem tabi. Okumaya devam!!

  Kısa Süreli Bakımlar
  Celestius serverinde yapacağımız her bakım ve uptade diğer private Silkroad serverlerine göre çok çok daha kısa sürecek. Bunun en büyük sebebi bütün yaptığımız değişiklikleri daha önce test edebileceğimiz başka bir serverimiz var. İlk olarak tüm her şeyi test edip, sizlerin önüne tamamen kullanılmaya hazır bir şekilde getiriyoruz. Elbette serverde ilerleyen zamanlarda ciddi bir sorunla karşılaşırsak kapsamlı bir inceleme için serveri beklenenden uzun süre kapatabiliriz. Bütün bakım ve restartlardan önce sizleri bilgilendirmek amacıyla oyun içi notice ve Discord kanalı üzerinden bildiri yayınlayacağız. Ayrıca sizlere serveri bakıma almadan önce gereken tüm zamanı vereceğiz.

  Değişim Zamanı
  Epey bir zamanımızı Silkroad'ın iyi ve kötü yanlarını, uzun zamandır nelerin popüler olduğunu ve nelerin arka planda kaldığını, hangi özelliklerin değişmesi gerektiğini ve hangi özelliklerin değişmemesi gerektiğini düşünerek geçirdik. Bazı konuların bu kadar uzun süredir değişmediğini görmek gerçekten hayran verici fakat şanslısınız! Ekip olarak sizi bunlardan kurtarmak için buradayız!

  İnsan Psikolojisi
  Tamam bu bir çoğunuza komik gelebilir ama bu bölümden bahsetmek zorundaydım. Bu server tanıtımlarını okumak tıpkı ilk defa hoşlandığınız kişiyle buluşmak gibi. Bu yüzden bu tanıtımın sizler için epey ilgi çekici olması için çok uğraştık. Uzun olan paragraflar sizi sıkması normal elbet fakat bunu çok konuşan ve aynı zamanda aşırı aşırı güzel olan birisiyle buluşmaya benzetebilirsiniz. Dinlemek ve okumaktan zevk alacaksınız.

  Celestius II Cinematic Teaser

  Celestius Trailer

  Celestius Trailer 2

  Reworked Fortress War

  Açık Beta

  Açık betayı belli aşamalar halinde kullanıma açacağız ve bu aşamalar sırasında sadace belli konulara odaklanacağız. Bu sayede kendimizi de güvene almış olacağız. Ayrıca her beta sonrası sizlerden oyun deneyiminizi anlatmanızı isteyeceğiz, tabi bugsuz bir büyük açılış istiyorsanız. Resmi olarak ilk beta açılış tarihi 28 Mayıs ve her beta aşamasında ortak olarak yer alacak tek özellik tekrar yapılandırılan Fortress War sistemi olacak.
  Büyük Açılış

  Büyük gün geldiğinde sizlere şu ana kadar gördüğünüz en stabil açılışı yapacağımıza dair söz veriyoruz. Ve unutmayın; biz söz verirsek, yaparız. Celestius resmi olarak 7 Haziran tarihinde büyük açılışını gerçekleştirecek ve AKILDA TUTMAKTA FAYDA VAR; bizler tüm konularda oldukça profesyonel bir şekilde çalışıp kapalı beta testlerinde de onayladığımız şekilde, neredeyse hiçbir bugun olmadığı bir server yarattık. Fakat bildiğiniz üzere ne kadar çok oyuncu olursa ortaya yeni bir bug çıkma olasılığı bir o kadar artar. Bazı bugları büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmadan tespit etmek oldukça güç. Ama bize olan güveninizi kaybetmeyin, elimizden gelenin en iyisi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.
  Cap
  Tecrübelerimize ve sizlerden gelen tavsiyeleri değerlendirdikten sonra en dengeli seçimin 100 Cap olduğuna karar verdik. Aynı zamanda 100 Cap ayak uydurması ve esnek bir şekilde üzerinde çalışılması epey kolay olan bir seçim.

  Degree
  Doğal olarak tabi Celestius serverinde itemlerin son degree 10D olacak.

  Irk
  Birçok farklı denge çalışmasına rağmen Çin ve Avrupa ırkları arasında yaşanan denge sorununun hepimiz farkındayız. Ve yine hepimiz biliyoruz ki herkesi aynı anda memnun etmek gerçekten çok zor. Bu sebepten dolayı Celestius gururla sunar! Sadece Çin ırkı!

  EXP Oranları
  Level kasmak eğlencelidir, level kasmak herşeydir. Ama Celestius'un sunduğu şeylerin yanında %5'den daha az konumda, bu yüzden Solo XP oranı 35X Party XP oranı 40X olacak.

  Başlangıç Skill Point Miktarı
  Başlangıç olarak 2,000,000 skill point ile oyuna başlayacaksınız. Tüm yeteneklerinizi açtığınız ve fazladan skill pointlerinizi nerede kullanacağınızı mı sorguluyorsunuz? Guild puanı olarak kullanabilir ya da evsiz bir çocuğu mutlu edebilirsiniz.

  Mastery Limit
  Her zaman olduğu gibi, kabul edilen mastery limit ile yolumuza devam ediyoruz. Herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Celestius için mastery limit 330 olacak.

  Max Plus
  Deneyimlerimize dayanarak; en dengeli artı basma limitinin +12 olduğuna karar verdik.

  Silk/Saat
  Kendi tarzımıza uygun bir Saat başı Silk sistemi yarattık. İlgili konu başlığına gelene kadar bekleyin!

  Aktif Kaleler
  Başlangıç olarak sadece Hotan ve Jangan kaleleri aktif olacak fakat ilerleyen zamanlarda bu durumun değişmesi mümkün. Açık Beta'da ise sadece Hotan kullanıma açık olacak. Neden mi? Okumaya devam edin, minik bir sürprizimiz var!

  Guild Başlangıç Leveli
  Guild oluşturduğunuz zaman direkt olarak 5 level bir guilde sahip olacaksınız.

  HWID Limit
  Her cihaz için HWID limiti 2 olarak belirleyemeye karar verdik. .dll dosyamızı bypass denemelerine karşı elimizden geldiğinizde geliştirdik ve bypass yapmak hala imkansız değil. Yalan söylemeye gerek yok. Ama herhangi bir bypass denemesini kolaylıkla tespit edeceğiz ve yakalananlara hiçbir şekilde tölerans göstermeyeceğiz.

  IP Limit
  HWID limitten ayrı olarak eğer evinizde fazladan bir cihazınız varsa ekstradan 2 farklı hesap ile giriş yapabilirsiniz. Eğer internet kafe sahibi iseniz lütfen gerekli kanıtlar ve destekleyici dosyalar ile bizimle iletişime geçin. Bundan sonra limitinizi kaldırmayı düşünebiliriz.

  Guild Limit
  Tartışmaya açık bir konu olduğu kesin fakat limiti 24 olarak belirleme kararını aldık. Eğer birçok oyuncu tarafından karşıt görüş bildirilirse Discord kanalımız ve Facebook sayfamız üzerinden bir anket yapıp son kararı vereceğiz.

  Union Limit
  24 olan guild limitine en iyi gidecek olan union sayısının 3 olduğuna karar verdik. Fakat yine farklı görüş bildirildiği taktirde bir anket yapılacak ve son karar verilecek.

  Capture The Flag (CTF)
  Silkroad tarihinin kesinlikle en nostaljik etkinliklerinden birisi ve bunu getirmesek olmazdı! Aldığınız her kill için 1 adet Token of Riddance kazanabileceğiniz bir sistem ile CTF karşınızda!

  Battle Arena (BA)
  Capture the Flag etkinliği gibi Battle Arena etkinliği de aktif olacak! Ve yine ödül konusunda da Arena içerisinde aldığız her 1 kill için 1 adet Token of Riddance elde edeceksiniz.

  Damage Inc & Absorb
  Bu iki scroll'da aktif olacak fakat kendilerini değerleri %10 olacak şekilde değiştirdik. Bu sayede scrollar amacınıza giden yolda sadece küçük bir yardımcı olacaklar.

  Model Switchers
  D1'den D14'e kadar tüm switchler Celestius'da aktif olacak! Elbette yanında özel Swithcer Modellerimiz ile beraber!

  Alchemy Rate
  Tamamen kendimize ait olan, ne yüksek ne de düşük olacak bir Alchemy Rate belirledik. Uzun dönemli ve Play2Win bir server için çabaladığımız için tam ortada bir rate belirleyeme çalıştık.

  Alchemy Tepki
  Alchemy'de item basma süresini 2 saniyeye düşürdük, daha da azaltabailiriz; ancak yanlışıkla yanlış itemi basıp yakmak konusunda sızlanan insanları ele almamız gerekecek, bu yüzden olduğu gibi bırakacağız.


  Celestius serverinde level kasmak sandığınızdan daha eğlenceli olacak. Özellikle private server oynayan büyük bir çoğunluk level kasma olayının oldukça sıkıcı ve gereksiz olduğunu düşünüyor. Bu yüzden exp oranlarını çok iyi bir şekilde ayarladık. Hem level kasmanın nostaljik yönüyle anılarınızı hatırlarken hem de serverin tüm yeniliklerinden aynı anda faydalanabileceksiniz.
  Celestius serüvenine başlamadan önce tüm ihtiyacınız olan başlangıç eşyalarını sizlere temin ettiğimizden eminiz!


  • Starter Speed Buff (3-Günlük)
  • Pick Pet (3-Günlük)
  • Devil Spirit B (3-Günlük)
  • 500,000 Gold
  • 2,000,000 Skill Points
  • 5 adet Damage Increase Scroll
  • 5 adet Damage Absorption Scroll
  • 11x Reverse Return Scroll
  • 20x Instant Return Scroll
  • 8,000 Health/Mana Potions
  Not: Eğer potlarınız biterse aynı hesap üzerinden başka bir karakter açıp potlarınızı bankaya koyabilirsiniz. Bunu zaten biliyor olmanız gerek..
  Auto Equipment, tüm private serverlerde olması gereken bir özellik ve bizler de bu özelliği daha da geliştirerek sistemimize entegre ettik. Geliştirilmiş Auto Equipment ile serverde herhangi bir sorun yaşamayacağınıza eminiz. İtemlerden söz edecek olursak Seal of Star +5, Full Blue ve %41 statlara sahip itemler elde edeceksiniz.

  Karakter Yenileme Sistemi
  Sizler için oldukça çekici bir buton ekledik. Bu butonu her level atladıktan sonra basmanız halinde sizi tekrar olduğunuz noktaya ışınlayacak ve karakteriniz seviyenize uygun olan itemler ile yenilenmiş olacak.

  Anti-Abuse
  Bu özelliği herhangi bir suistimalden kaçınmak adına her level için 1 kez kullanılmasına karar verdik. 81 Levele ulaşıp, tüm D9 itemlerimizi elde ettiğinizde Auto Equipment sistemi kendini tamamen kapatacak..
  Yukarıda bahsettiğim Auto Equipment sisteminde olduğu gibi süresiz buff konusunda da ekibimiz harika bir iş çıkarttı ve kendimize ait harika bir sistem yaratmayı başardık. Server içerisinde herhangi bir şekilde performansı etkilemeyeceğini söylememe gerek yok. Tüm bu yenilikler size oyun içinde herhangi bir sorun çıkartmayacak. Süresiz Buff konusunda bu sefer farklı bir konu var; BÜTÜN BUFFLAR SÜRESİZ. 1 Levelden başlayarak 100 Levele kadar olan tüm bufflar süresiz olacak. Ayrıca koleksiyonumuza Fire Shield serisini de ekledik. Bu sayede teleport olduktan sonra tekrardan buff kullanana kadar koşmanıza gerek olmayacak.
  Oyun içerisine birçok ekstra kasma alanı ekledik. Daha önce de belirttiğim gibi hedeflediğimiz büyük hayran kitlesinin aynı alanda 4 tane parti ile kasılmasını görmek istemiyoruz. Bu yüzden spawn rate oranlarını ciddi bir şekilde arttırdık ve aynı zamanda mobların spawn time, tekrardan doğma zamanını ise düşürdük Ayrıca sizler için hazırladığımız ekstra kasma alanları;

  Constantinople
  Constantinople bölgesi içerisinde 90-95 Level mobları bulabilirsiniz!

  Samarkand
  Burada 85-90 Level arası mobların seni beklediğini göreceksin, hafife alma!
  Bu bölge 96-100 Level arası mobları içerecek, en iyiler bile ayakta kalmakta zorlanacak! Gelecek bölümde bu bölge hakkında konuşacağım, lütfen okumaya devam edin.  Arabian Coast ile benzerlik göstermekte, bu bölge 96-100 level moblara sahip olacak. Arabian bölgeleriyle ilgili daha fazla bilgi için okumaya devam edin.
  Oyunun rekabetçi yönünü ön plana çıkartmak adına 100 Levele ulaşan ilk 300 oyuncuyu aşağıda yazdığı şekilde ödüllendireceğiz! Level atlamak ne kolay ne de zor olacak. Herkesin eşit şansı var, merak etmeyin! Ödüller ise bu şekilde olacak;


  • İlk 50 [0~50] [300] silk.
  • İkinci 100 [50~150] [200] silk.
  • Son 150 [150~300] [100] silk.


  Bu ödülleri kaçırmayın!  Sistemimize ekstra şeffaflık sağlamak için Arabian bölgelerini ekledik, bu bölgeler hem botlama hem de rekabet için kullanılabilinir, dizayn yaparken her iki tarafa da odaklandık. Kasma alanları olmasının yanı sıra, sadece bu da değil, harika unique'ler ekledik; STR oyuncularının bu alanda daha işlevsiz olduğunu dikkate aldık, bu nedenle STR unique'lerini ayırdık, ancak unique'lerin STR oyuncuları için olmadığı gerçeğini göz önüne alarak Arabian Desert haritasına INT'ler için daha çok unique ekledik.

  Arabian Coast Unique(s)

  Karkadann
  Abshad General (STR)

  Arabian Desert Unique(s)

  Togui Elder (STR)
  Khulood
  Venefica Demon  Baghdad haritasında sadece Unique merkezli bir düşünce ortaya koyduk ve Baghdad için resmi olarak ikinci Job Temple diyebiliriz. Evet doğru okudunuz, Baghdad'ı Sadece Job Suit ile giriş yapabileceğiniz bir bölge haline getirdik ve içerisinde yer alan moblardan sistemimizin en güçlü 2. SoX itemi olan Alpheus'u elde edebileceksiniz.

  Baghdad Unique(s)

  Thief Boss Kalia (STR)
  Sylph (STR)
  Undine (STR)
  Kidemonas
  Gnome
  Salamander


  Baghdad haritası üzerindeki çalışmalarımız ve bu bölgeyi Job Temple'a iyi bir alternatif olarak çıkartmış olmamız, gerçek Job Temple'ı kapattığımız ya da unuttuğumuz anlamına gelmiyor. Yukarıda da bahsettiğim gibi, Baghdad sadece 2. Job Temple görevinde. Orijinal olan Job Temple'de yer alan moblardan Alpheus Crates elde edebileceksiniz ve içerisinde yer alan uniqueler yine adil bir şekilde STR-INT olarak ayarlandı.

  Job Temple Uniqueleri

  Anubis (STR)
  Selket (STR)
  Isis (INT)
  Neith (INT)  Yapılacak daha iyi bir event olmadığında ya da ileriki bir saatte yer alan eventi merakla beklerken oyundan hala keyif almanızı sağlayacak birkaç farklı uğraş olabilir elbette ve Jobbing kesinlikle bunlardan biri! Celestius ekibi olarak Jobbing konusu asla unutulmaması ve göz ardı edilmemesi gereken konuların başında geliyor. Bizler de bu konuyu düşünerek oyun içi bazı değerli konuları Jobbing ile bağladık. İlerleyen zamanlarda elde edebileceğiniz, son seviye ekipman olan Celestial Gear ile hepinizin bildiği gibi Honor Bufflarınızı Jobbing yoluyla elde edeceksiniz. Ayrıca, donate yapamayan oyuncularımızı da düşünerek jobbing ile bağlantılı birkaç görev ekledik. Play2Win olduğumuzdan bahsetmiştim değil mi?  Eğri oturup doğru konuşalım, yeni trade yolları sadece oyun içerisinde yapılan hilekarlığın artmasına sebebiyet veriyor. Bu sebepten dolayı Celestius olarak sadece Klasik Kervan Yollarını, bir diğer değişle, şehirler arası kervan yollarını akfifleştirdik. Halihazırda geliştirici ekibimizin oluşturduğu özel kervan rotalarımız var fakat bunları ilerleyen günlere sizden talep geldiği taktirde düşüneceğiz.


  Job Kazancı

  Celestius olarak herkesin hakettiğini kazanabileceği, dengeli bir job sistemi üzerinde çok çalıştık. Ortaya çıkarttığımız bu denge planı eğer siz değerli oyuncularımızdan talep geldiği taktirde anket yapılarak değiştirelebilir. Her şey sizler için!! Lafı çok uzatmadan yepyeni ve dengeli job sistemimizden bahsedelim;

  Traders

  Traderlar 20m gold karşılığında 5* değerinde mal alabilecek ve bunu 50m karşılığında satabilecek. Toparlayacak olursak; Her kervan satışı için 30m gold ve 5 Celestial Point kazanacaksınız.


  Avantajı: Traderlar, Hunter ve Thief ile karşılaştırdığımız zaman en fazla goldu ve yeterli miktarda Celestial Point kazanabilecek. 20m goldlarını thiefler tarafından yakalanma ihtimaliyle riske attıklarından en çok goldu haketmeleri oldukça normal.

  Hunters

  Hunterlar ise satışı yapılan her 5* için 4m gold ve 1 Celestial Point elde edecekler. Toplamda; 1 dolu party için 28m gold ve 7 Celestial Point elde edeceksiniz.


  Avantajı: Hunterler Trader ve Thieflere göre en fazla Celestial Point kazanacaklar. Caravanı korumak için epey zor zamanlar geçireceklerini düşününce bu puanı fazlasıyla hakediyorlar.

  Thieves

  Thiefler sattıkları her 5* için 17m gold ve 3 Celestial Point elde edecekler. Satış yaparken yanlarında herhangi bir mal sahibi olmayan thief olursa daha az gold kazanacaksınız.


  Avantajı: Neredeyse hiç risk almadan yapılan jobbing için gayet yeteri miktarda gold ve tatmin edici Celestial Point belirledik.

  Outlaw Sistemi

  Kana, kaosa ve heyecana aç olan tüm oyuncular! Bu özellik sizler için. Celestius'da her 10 karşıt job sahibi oyuncu öldürdüğünüzde level atlayacaksınız. Kısaca 1 level atlamak için 10 kill almanız gerekiyor. Level sınırı ise 5. Elde edeceğiniz buff ise ikincil bir premium gibi olacak. Daha fazla Luck ve Alchemy olasılıkları!  Oluşturduğumuz yeni Honor Buff sistemi ile tüm oyuncuları oyundaki aktivitelere aktfi bir şekilde katılamaları yönünde yüreklendiriyoruz. Aşağıda yer alan her yöntemin belli bir miktarda, kendi limitleri ile beraber dahil olduğu bir sistem tasarladık. Endişelenmeyin, kimse bu sistemi suistimal edemeyecek.

  Survival Arena

  Survival Arena'da alacağınız her kill size [1] puan kazandırırken, her ölümünüzde [1] puan eksilecek.
  Anti-Abuse: Her oyuncudan kazanabileceğiniz puan için Günlük Limit belirledik.

  Celestial War

  Celestial Arena içerisinde alacağınız her kill size [1] puan kazandırırken, her ölümünüzde [1] puan eksilecek.
  Anti-Abuse: Her oyuncudan kazanabileceğiniz puan için Günlük Limit belirledik.

  Job Kills

  Job Suit ile alacağını her kill size [1] puan kazandırırken, her ölümünüzde [1] puan eksilecek.
  Anti-Abuse: Her oyuncudan kazanabileceğiniz puan için Günlük Limit belirledik.

  Unique Hunting

  İlerleyen konularda hangi uniquelerden kaç puan kazanabileceğiniz konu başlığına göre öldüreceğiniz her uniqueden Honor Point elde edebileceksiniz.

  Fortress War Kills

  Fortress War sırasında alacağını her kill size [1] puan kazandırırken, her ölümünüzde [1] puan eksilecek.


  Anti-Abuse: Her Fortress War sırasında oyuncudan kazanabileceğiniz puan için limit belirledik.  SoX sistemi tam olarak çok ilginç ve karmaşık bir bölüm. Eğer SoX konusunda tüm dengeyi koruyamadığınız taktirde servere veda etmek zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden uzunca süre düşünüp ilginç ve dengeli bir sistem yarattık. İlk olarak sadece 3 çeşit SoX bulunuyor ve bunları birçok farklı yöntem ile elde edebilirsiniz. Birçok yöntem rekabete dayanıyor olsa da size söz verdiğimiz gibi esnek bir oyun deneyimi yaşatacağız. Bu yüzden herhangi bir işte çalışan, sevgilisi olan, okuyan, kısaca meşgul olan her oyuncumuzu düşünerek alternatif yöntemler eklemeyi de ihmal etmedik. Serverde yer alan SoX itemler aşağıdaki gibi;


  Seal of Star – Last Tier +1'e eşit
  Seal of Alpheus – Last Tier +3'e eşit
  Celestial Gear – Last Tier +5'e eşit

  SoX'ları nasıl elde ederiz?


  • Seal of Star:

  SOS'lar Celestius'un ilk ve en zayıf SoX'u. Zayıf dediğime bakmayın, hepinizin çok ciddi bir şekilde SOS'lara ihtiyacınız olacak! Sistemimiz tam olarak rahatlık ve rekabet üzerine kurulu. SOS eşyaları birden fazla yöntemle elde edebilirsiniz. Elde etmesi görece kolay olsa da farklı setlerin farklı özellikleri olacak ve buna ihtiyaç duyacaksınız!
  Seal of Star eşyalar Star Crates yoluyla elde edilebilir olacak. (Daha fazla bilgi için ilerleyen konularda yer alan Crates'e göz atmayı unutmayın


  • Seal of Alpheus:

  Ortanca SoX eşyamız. Elde etmesi Seal of Star kadar kolay olmayacak ve esnek bir oyun deneyimi yerine rekabetçi bir oyun deneyimi ile Seal of Alpheus eşyalarınıza kavuşacaksınız. Ama inanın bana bu yöntem çok eğlenceli olacak ve gayet iyi bir şekilde ödüllendirileceksiniz. Seal of Alpheus elde etmenin birden fazla yolu var. İstediğin yöntemi seçebilirsin, ya da direkt olarak hepsini deneyebilirsin

  Seal of Alpheus eşyalar Alpheus, Grand Alpheus ve Pallas Crates yoluyla elde edilebilir olacak.


  • Celestial Gear:

  Kısaca, oyun sonu ekipmanımız. Elde edebileceğimiz son ekipman. İlerleyen günlerde burayı güncelleyeceğiz elbette ama elde edilebilecek son eşyalar Celestial Gear olacak. Celestial Gear elde etmek için birçok farklı aktivite yapmak zorundasınız. Ciddi anlamda ÇOK FAZLA çalışmalısınız. Fakat sistemimizde yer alan Haftalık Limit meşgul olan ve çok fazla aktif olamayan oyuncularımıza fazla geride kalmamaları için yardımcı olacaktır. Esnek oyun deneyiminden bahsetmiştim, hatırladınız değil mi? Konuyu daha fazla uzatmadan hemen Celestial Gear eşyaları nasıl elde edeceğinizden bahsedelim. İlerleyen konularda alt başlıklardan daha net ve dolu bir şekilde bahsedeceğiz.

  • Celestial Points

  • Tokens of Riddance

  • Tokens of Affluence

  • Tokens of Emulation  İlk olarak, garment setlerin egemen olduğu ve çeşitliliğin neredeyse hiç olmadığı durumlardan kendimizi kurtarmak istiyoruz. Evet garment setler epey iyi statlara sahip, özellikle çok yüksek miktarda verdiği magical defence ve en az diğerleri kadar iyi physical defence değerleri hepiniz için oldukça ilgi çekici ama herhangi bir motivasyonunuz olmadan set hazırlamak cidden sıkıcı bir durum. Bu yüzden sizler epey hayranlık uyandırıcı, harika set tipleri hazırladık. Aklınızda olmasında fayda var, bu yazılanların tamamı sadece ne yapmak istediğimizle alakalı. Son karar henüz verilmedi ve önerilerinizle bize yardımcı olabilirsiniz!


  Armor
  En hafife alınan set hepinizin bildiği gibi Armor. Diğer setlere kıyaslarsak eğer en çok değişikliği ve takviyeyi armor set üzerinde yapmayı planlıyoruz. Sandığınız kadar büyük ve etkili bir değişiklik değil fakat sayısal olarak en çok armor ile. Değişikliklerden bahsedecek olursak;


  • Physical defense power increased by 15%
  • Physical reinforce increased by 15%
  • Movement Speed penalty removed (protector set ile aynı)
  • Magical defense reduced by 5%
  • Magical reinforce reduced by 5%


  Set Tipleri


  • Kronos: STR 8 Increase
  • Hyperion: INT 8 Increase
  Protector


  Protector setin şu anki durumundan oldukça memnunuz. Beta süresi ile beraber bazı değişiklikler olabilir fakat son değerlini korumaya devam edecek.


  Set Tipleri


  • Kratos: STR 4 Increase & Parry Ratio 5% Increase
  • Nemesis: INT 4 Increase & Parry Ratio 5% Increase  Garment


  En çok abartılan set olan garment üzerinde biraz oynamak zorunda kaldık.


  • Physical defense reduced by 5%
  • Physical reinforce reduced by 5%


  Set Tipleri


  • Artemis: Monster Ignore 3% Increase & 5% Critical Resistance
  • Banshee: STR 2 Increase & 5% Critical Resistance
  • Demeter: INT 2 Increase & 5% Critical Resistance  Oyunda farklı konular için aktif olarak kullanılacak bir çok para birimi ekledik. Hiçbir özelliği geri planda bırakmamak için uğraşacağız. Bizler de en az sizler kadar Silkroad'dan zevk almak için buradayız.

  Celestial Points

  Celestial Points tam olarak neredeyse her konudan rahatlıkla elde edebileceğiniz bir birim. Celestial Puanlarınızı Celestial Gear ve item mall üzerinde yer alan bazı itemleri elde etmek için kullanabilirsiniz. Hemen Celestial Pointlerin farklı yöntemler ile nasıl elde edildiklerinden bahsedelim;

  Jobbing
  NPC'ye sattığınız her 5* mal sonrası sistem tarafından otomatik olarak Celestial Point elde edeceksiniz.

  Job Kills
  Job Suit ile aldığınız her kill sizlere [1] Celestial Point kazandıracak. Job Temple içerisinde aldığınız killer ile sayılmayacak. Evet üzgünüm, Job Temple'da afk olarak botlayan oyuncuları öldürüp bir şey kazanamayacaksınız. Baghdad haritasında aldığınız her kill için puan kazanabileceksiniz. Ayrıca öldürdüğünüz her oyuncu için günlük limit olduğunu da unutmayın.

  Unique(s)
  Unique avcıları için iyi haber!! Öldürdüğünüz her uniq için farklı miktarlarda Celestial Points elde edebileceksiniz.  Survival Arena
  Aksiyonu sevdiğinizi biliyoruz. Survival Arena'da aldığınız her kill için [1] Celestial Point elde edeceksiniz. Job Kill konusunda olduğu gibi her Survival Arena etkinliği için aynı oyuncuyu öldürme limitiniz var.

  Celestial War
  Bu tamamen bizler tarafından geliştirilen yepyeni bir etkinlik ve sizleri çok eğlendireceğine eminiz. İlgili konu başlığına gelene kadar daha fazla bilgi vermek istemiyorum. Survival Arena'da olduğu gibi kill başına puan kazanacaksınız ve tabi öldürdüğünüz her oyuncu için limitiniz var.

  Alchemy
  +8 ve sonrasındaki tüm başarılı alchemy denemeleri için puan kazanacaksınız.  Haftalık Limit

  Tamamen kendimize ait bir limit sistemi geliştirdik. Celestius'da haftalık limitinizi tamamen doldurup point kazanabileceğiniz aktivitelere devam edebileceksiniz. Kendinize şu an soruyor olmalısınız, ne kazanacağım? ve neden bunu yapmalıyım? Cevap oldukça basit. Puanlarınız, limit sıfırlanana kadar database'de depolanacak ve limit sıfırlandıktan sonra hesabınıza otomatik olarak aktarılacaklar. Bu arada sadece 3 günlük bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Hemen bir örnek vererek açıklayalım durumu;


  Haftalık limitimiz toplamda 600 ve Jobbing limitimiz 250. Mesela ben tüm Jobbing limitimi doldurdum ama kervan kervan çekmeye devam ettim. Limitim dolduktan sonra 150 puan değerinde kervan çektiğimi düşünelim. Limit sıfırlandıktan sonra 107 puan elde edeceğim. İşin matematiğini anlatayım hemen. 250/7 = 35.7. Günlük jobbing limitimizi 35.7 olarak düşünün. Yukarıda dediğim gibi sadece 3 günlük bir ilerleme kaydedebilirsiniz. 35.7 * 3 = 107 puan elde ettiniz. Ama 150 puan değerinde kervan çekmiştiniz? 45 puanım nerede? Sadece 3 gün için böyle bir matematik kullanıyor. Oldukça basit, hepinizin anladığını varsayıyorum. Bu sistem ile meşgul olan oyuncuların diğer bütün herkesi yakalayabileceğini düşünüyoruz. Dünya hali, bu hafta hiç işiniz yok ama haftaya akrabalar gelecek...  Token of Riddance

  Token of Riddance'ı birçok farklı event ile elde edebilirsiniz. Hatta neredeyse her etkinlikten elde edebilirsiniz. Örnek olarak; Celestial War, CTF, Battle Arena. Yine aynı şekilde son seviye ekipman olan Celestial Gear almak için kullanacaksınız.


  Token of Affluence

  Token of Affluence'i özel NPC'de 200M gold karşılığı satın alabilir ve son seviye ekipman olan Celestial Gear almak için kullanabilirsiniz.


  Token of Emulation

  Token of Emulation'ı STR ve INT uniquelerin droplarından elde edebilirsiniz. son seviye ekipman olan Celestial Gear almak için kullanabilirsiniz.  SoX hakkında konuştuğum başlığı hatırladınız mı? Evet şimdi o konuyu biraz daha genişleteceğim. Crates adı altında olan bu şans kutularını neden eklediğimiz hakkında konuşalım ilk olarak. Belirli bir başarı yüzdesi ile SoX elde edebileceğiniz bu sandıklar işinizi elbette zorlaştırıyor ve uzun dönemli bir oyun deneyimi yaşamanız açısından epey önemli bir konu. Bir diğer konu ise bu sandıklar eski Silkroad oyuncularını oyuna geri kazandırmak için tasarladığımız bir düşünce. Eski ve yaşı büyük olan oyuncuların bir çoğunun genç Silkroad oyuncularına kıyasla çok daha fazla zaman harcaması gereken işi, ailesi ve diğer sorumlulukları var. Bu Crates konusunun amacını hepinizin anladığını düşünerek sandıkların içeriklerine göz atmaya başlayalım.


  Star Crate

  İçeriği;

  Seal of Star Weapon(s)
  Seal of Star Equipment
  Seal of Star Accessory/ies

  Başarı Yüzdesi: 40%

  Nereden elde edebiliriz;

  • Normal Moblardan (Düşük Rate)
  • Job Temple Mobları - Düşük Rate, ama normal moblardan daha yüksek
  • Holy Water Temple - Her unique için 1 Crate. Toplamda 5.
  • Devil Garden Dungeon - Her unique için 1 Crate. Toplamda 4.


  Alpheus Crate

  İçeriği;

  • Seal of Alpheus Weapon
  • Seal of Alpheus Equipment
  • Seal of Alpheus Accessory

  Başarı Yüzdesi: 15%
  Nereden elde edebiliriz;

  • Arabian Coast – Her unique için 1 Crate. Toplamda 2.
  • Arabian Desert – Her unique için 1 Crate. Toplamda 3.
  • Baghdad – Her unique için 1 Crate. Toplamda 6.
  • Job Temple – Her unique için 1 Crate. Toplamda 4.
  • Metis Crate – Celestial War ve Survival Arena ödülü olarak, düşük şans.


  Grand Alpheus Crate

  İçeriği;

  • Seal of Alpheus Weapon
  • Seal of Alpheus Equipment
  • Seal of Alpheus Accessory

  Başarı Yüzdesi: 25%

  Nereden elde edebiliriz;

  • Medusa – 2 adet
  • Roc – 4 adet
  • Celestial Warrior – 2-3 adet.


  Pallas Crate

  İçeriği;
  • Seal of Alpheus Weapon
  • Seal of Alpheus Equipment
  • Seal of Alpheus Accessory

  Başarı Yüzdesi: 10%
  Nereden elde edebiliriz;
  • Celestial Point karşılığı NPC'de satılıyor.


  Pontus Crate

  İçeriği;
  • Random Fellow Pet
  • Random Attack Pet
  • Random Grab Pet
  • Random Model Switcher (Celestial Models excluded)
  • Random God-bless (Wings)
  • Golden Dragon Flag
  • 3x Reverse Return Scrolls
  • 3x Global Chatting
  • Immortal Stones Package (x3)
  • Astral Stones Package (x3)
  • 10D Lucky Magic Powder (3% Probability Increase)
  • STR/INT Scrolls
  • Damage/Defense Scrolls

  Başarı Yüzdesi: 55%
  Nereden elde edebiliriz;

  • Loyal Jobber Quest
  • Job Carnage Quest


  Metis Crate

  İçeriği;

  Alpheus Crate
  Random Fellow Pet
  Random Attack Pet
  Random Grab Pet
  Random Model Switcher (Celestial Models excluded)
  Random God-bless (Wings)
  Golden Dragon Flag
  3x Reverse Return Scrolls
  3x Global Chatting
  Immortal Stones Package (x3)
  Astral Stones Package (x3)
  10D Lucky Magic Powder (3% Probability Increase)
  STR/INT Scrolls
  Damage/Defense Scrolls


  Başarı Yüzdesi: 55%

  Nereden elde edebiliriz;

  Survival Arena (Top 3)
  Celestial War (Winning Team)  Biliyoruz ki çoğu serverda yapacak hiçbir şey bulamadığınız için ayrılmak zorunda kalıyorsunuz. Celestius'da, sizi her zaman meşgul edip, eğlenmenizi sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Survival Arena'da amacımız rakiplerimizi öldürmek ve bir şekilde son vuruşu yapan taraf olmak. Biliyorsunuz herkes ilk 3'e giremez fakat herkes Celestial Point ve Tokens of Riddance elde edebilir!

  Survival Arena'da kill almak

  Öldürdüğünüz her oyuncu için [1] Celestial Point, [1] Honor Point, [1] Token of Riddance elde edeceksiniz.
  Kısıtlama: Her karakter için Survival Arena'da kazanılacak puanın bir limiti var.


  Survival God

  Survival Arena'nın tam ortasında spawn olacak olan bu unique olayı biraz daha karıştırıp, daha fazla heyecan katacak. Unique kesen kişi 10 Celestial Point elde edecek.

  Daha önce birçok kez söylediğim gibi, hali hazırda kullanılmakta olan tüm Silkroad özelliklerini geliştirip, sizlere daha iyi bir deneyim sunmak adına çalışıyoruz. Elbette Forgotten World ödül konusunda oldukça tatmin edici ve adil olacak. Çünkü en zor elde edilen 2 talisman takasa kapalı olacak! Bütün talismanları topladığınız zaman elde edeceğiniz ödül ise;

  Ödül

  • Celestial Shield (Son seviye shield, daha iyisi yok)

  Talismanlar

  • Silver pendant: Forgotten World (Takasa açık)
  • Cobalt emerald: Forgotten World (Takasa açık)
  • Logbook: Forgotten World (Takasa açık)
  • Love letter: Forgotten World (Takasa açık)
  • Portrait of a woman: Forgotten World (Takasa açık)
  • Jewelry box: Forgotten World (Takasa açık)
  • Diamond watch: Forgotten World (Takasa kapalı)
  • Mermaid's tears: Forgotten World (Takasa kapalı)

  Forgotten World Dimension Scroll

  Özel NPC'de gold karşılığı olarak satılacak ve fiyatları;
  • 1* = 75m
  • 2* = 100m
  • 3* = 125m
  • 4* = 150m  Magic POP tamamen şans işi, çok sevindirmekle beraber tam anlamıyla sizi hayalkırıklığına uğratabilir. Tamamen sizin şansınıza bağlı. Magic Pop kartları 2 farklı yoldan elde edilebilir. Uniquelerin droplarından belli miktarda ve Celestial Point karşılığında satın alabilirsiniz. Item Mall'da Magic POP'u tamamen kaldırdık. Magic POP kartları takasa açık olacak fakat bunun bir sebebi var. Magic POP ciddi anlamda düşündüğünüz kadar faydalı değil ve işinize gerçekten yarayacak bir eşya için tonlarca Magic POP harcamanız gerekecek. Daha önceki serverimizde daha cömert bir Magic POP hazırlamıştık ve gayet iyi çalışmıştı. Bu sefer de beklentilerinizi karşılayacağmıza eminim. Fakat ilerleyen günlerde birçok oyuncu şikayet ederse takasa kapatabiliriz. Magic POP ile Alpheus Crate elde edebilirsiniz ya da Item Mall'da yer alan bazı faydalı itemleri kazanabilirsiniz.  Celestius'a sizler için oldukça havalı bir dungeon ekledik. Devil's Dungeon! Dungeon içerisinde yer alan uniquelerden çok değerli droplar elde edeceksiniz. Item Mall'da yer alan birçok eşya dahil olmak üzere, Magic POP kart, Star Crate elde edebileceksin. Günde sadece 2 kez Dungeon'a girebilirsiniz ve her ikisi için görev olacak. Büyük ihtimal Baghdad Dungeon'ı neden eklemediğimizi soracaksınızdır. Cevap oldukça basit. Baghdad inanılmaz büyük bir harita ve aynı anda 1000 oyuncunun dungeon'a girdiğini düşünün... Uzun hikaye gerçekten.  Holy Water Temple'a çok ihtiyacımız yok aslında fakat nostalji her şeydir. Bu yüzden oyuna dahil ettik ve 100 Cap ile orantılı çalıştığından emin olduk. Teleport noktası Donwhang'da bulunuyor ve içeriden gerçekten güzel droplar elde edebileceksiniz. Item Mall'da yer alan eşyalar, Magic POP kartları, Star Crate gibi.. Ayrıca ilerleyen günlerde bununla ilgili bir görev de ekleyeceğiz.  Bu konu başlığı daha önce bahsettiğimiz birçok konu ile bağlantılı olacak ve kafanızdaki birçok soruya cevap verecek. Bu bölümde Celestius'a getirdiğimiz, daha önce kimsenin yapmaya bile kalkışmadığı yenilikleri sizlerin önüne nasıl getirdiğimizden bahsedeceğim. Bir daha bu yenilikleri başka bir yerde göreceğinizden bile emin değilim. Lütfen herkes bu başlığı dikkatle okusun. Eğlence daha yeni başlıyor!
  Bu bölümde aşağıda yer alan konu başlıklarından bahsedeceğimiz;

  Bu bölüm aşağıdaki konuları içerir;

  Yenilenmiş Fortress War
  Yenilenmiş ELO System
  Celestial War
  Yeni Fellow Pet
  Yeni Trade Pet
  Yeni Model Switcher
  Yeni Unique
  Yeni Avatar  Sırada Burak Altan, diğer adıyla Burak1337 tarafından düşünülmüş ve ortaya çıkartılmış olan, en çekici yeniliğimizden bahsetmek istiyorum. Fortress War'ın artık epey durağan ve üzerinde yapılacak en büyük yeniliğin Kill Rank gibi özellikler eklemek olduğunu düşünüyorduk ama bizler bu konuda büyük bir değişiklik yapmak ve tüm Silkroad piyasasını etkilemek için buradayız. Biliyorsunuz, Silkroad eski bir oyun ve eğer belli başlı yeniliklerden yoksun kaldığı taktirde yakın zamanda tamamen yok olacak bir oyun. Celestius olarak tamamen yenilenmiş yeni Fortress War sistemini sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Artık fortress var sırasında ilk 80 dakikası boyunca arka plada başka işlerle meşgul olup son 10 dakikada ortaya çıktıktan sonra zerk ile kaleyi alma fikrini unutun. Ne yazıkki tüm guildinizi eski, demode taktiklerden kurtarıp, çok daha yaratıcı fikirler ile donatmanız gereken bir durumun içine giriyorsunuz. Özellikle eski statik ve bulunduğunuz durumla herhangi bir bağlantısı olmayan stratejileri bırakmak hiç kolay olmayacak. Buna rağmen eğer güçlü ve kararlı bir strateji ile bu yeni fortress war sistemine adapte olabilirseniz, tüm diğer guildlere gerçek kuvvetinizi göstermiş olacaksınız. Bu konuyu şu şekilde de açıklayabilirim. Bu yenilik Celestius'da bulunan ama büyük ama küçük her guild için geçerli olacak. Sadece sahneye çıkın ve gücünüzü gösterin!

  Eski sistem hepimizin bildiği üzere savaşın son bölümlerinde iyi bir zamanlama ile kaleyi almaktan ibaretti ve tüm stratejiler bunun adına kurgulanmıştı. Taktik, strateji adı altında kale içinde saklanan, son 15 yazısını görene kadar ortaya çıkmayan ve tüm oyuncular için oldukça can sıkıcı durumlar ortaya çıkartan guildlerin tarihe karışma zamanı çoktan geldi. Yeni sistemimize göre artık her şey puan ile bağlantılı olacak. Evet doğru, puan dedim. Kale içerisinde yapacağınız her hareket size puan olarak geri dönecek. Kill almaktan kaleyi almaya kadar yapabileceğiniz her şey için puan kazanacaksınız. Kale içerisinde ne yaparak, nasıl puan kazanabileceğinizi anlamak için okumaya devam edin! Hatırlatmakta fayda var, aşağıda yazan rakamlar sadece örneklerden ibaret. Açık Beta sırasında nasıl çalıştıkları ve sizlerden gelen geri bildirimler sonrası değiştirebiliriz.


  Kaleyi ele geçirmek

  Bu konu biraz karmaşık bazılarımız için anlaması güç olabilir. Kısaca bahsedecek olursak eğer, kaleyi ele geçirdikten sonra elinizde tuttuğunuz her dakika için puan kazanacaksınız.

  • Kaleyi ele geçirmek= Her dakikada [10] Puan
  Kısıtlamalar: Kaleyi fethettikten sonra diğer guildlerin Kale alanı dışarısında geçireceği 10 dakikalık zaman için puan kazanamayacaksınız.

  Tower yok etmek

  Yok ettiğiniz her tower için puan kazanacaksınız. Eğer aynı towera birden fazla guild saldırıyorsa, towerların aldığı tüm hasar kaydedilecek ve en fazla hasar vuran guild puanları toplayacak.

  • Tower yok etmek= Tower başına [15] Puan

  Adalet: Towera en fazla hasar vuran guild puanları toplayacak.

  Guild Postlarını yok etmek

  Yok ettiğiniz her guild post için puan kazanacaksınız. Eğer aynı posta birden fazla guild saldırıyorsa, postların aldığı tüm hasar kaydedilecek ve en fazla hasar vuran guild puanları toplayacak.

  • Guild Post yok etmek= Post başına [3] Puan

  Adalet: Postlara en fazla hasar vuran guild puanları toplayacak.


  Obstacles yok etmek

  Yok ettiğiniz her obstacle için puan kazanacaksınız. Eğer aynı çite birden fazla guild saldırıyorsa, çitlerin aldığı tüm hasar kaydedilecek ve en fazla hasar vuran guild puanları toplayacak.

  • Obstacle yok etmek = Çit başına 2 puan

  Adalet: Çitlere en fazla hasar vuran guild puanları toplayacak.


  Oyuncu Öldürmek

  • Öldürdüğünüz her oyuncu için guildiniz 1 puan kazanacak.

  Kısıtlamalar: Sadece Kaleyi ele geçirmiş olan guild, yani kale savunması yapan guild kill puanlarından faydalanabilecek ve elebette her bir oyuncu için alabileceğiniz puanın limiti olacak.


  Puan Sayacı

  Kendinizin ve rakiplerinizin puanlarını görmedikten sonra puan bazlı bir Fortress War epey komik olurdu. 2 farklı sayacımız olacak. İlki tüm guildlerin kaç puanı olduğunu gösterecek, diğeri ise sadece kaç kill aldıklarını.


  Custom Streak Notice

  Yenilikler burada bitmiyor tabi! Fortress War sırasında kill alarak üst üste kazandığınız puanlar notice olarak yayınlanacak! Örnek verecek olursak;
  Green Custom Notice for 3 kills in a row within 20 seconds.
  Green Custom Notice for 4 kills in a row within 25 seconds.
  Green Custom Notice for 5 kills in a row within 30 seconds.  Sizler için her konuyu daha da kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Sağ üst köşede yer alan haritanın hemen altına tüm GUI seçeneklerinin tek bir pencerede toplandığı harika bir menü yarattık. Daha iyi anlamanız adına işte menüye ve içeriğine dair bir görsel!
  Bu ismi daha önce duymuş olabilirsiniz fakat eminiz ki hiçbirisi sizin beklediğiniz gibi tatmin edici olmayan örneklerdi. Celestius'un ELO sistemi herhangi bir suistimalden kaçınmak adına kendine ait özel bir takvime sahiptir. Etkinliğin saatini ve ne zaman kayıt olabileceğinizi website üzerinde yer alacak olan çizelgeden öğrenebilirsiniz ve evet günlük bir etkinlik olacak. Şimdi kısaca sizlere sistemin nasıl işlediğini anlatayım. İlk olarak Main Menü'ye tıklayıp menüye erişim sağlıyoruz. Daha sonra ise Elo system'ı ve Solo-Duo-Crew seçeneğini seçiyoruz ve Register tuşuna basıyoruz. Lütfen bunu yapmadan önce kayıtların açık olduğundan emin olun. Bundan sonra ise sizin seçiminize göre 1, 2 veya 4 kişi ile rastgele bir şekilde eşliyorsunuz. Eşleşmeden sonra aynı ligde yer alan partneriniz ile ya da takımınız ile beraber uygun yerleştirmeler yapılacak. Aynı zamanda rakibiniz de bu şekilde yerleştirilecek. Her rütbe için farklı Elo'lar olacak. Mesela Solo'da Bronze, Duo'da Platinum, Crew'de ise GrandMaster olabilirsiniz. Her sezonun süresi sadece 1 haftadır ve 1 hafta sonunda rütbenize göre ödülleri elde edebileceksiniz. Her hafta sonunda rütbelerin sıfırlandığını unutmayın.

  • Kısıtlama: Işınlandıktan sonraki 7 saniye içerisinde kimseye saldıramazsınız.

  Rütbeler

  Bronze
  Silver
  Gold
  Platinum
  Master
  GrandMaster


  Modlar

  • Solo (Rastgele rakip)
  • Duo (Rastgele partner ve Rastgele rakip oyuncular)
  • Crew (Rastgele takım ve Rastgele rakip takım)


  Rütbelere göre ödüller (Honor Rank Sıfırlandığında)

  • Bronze – Broze olduğunuz her mod için 1 Star Crate
  • Silver – Silver olduğunuz her mod için 2 Star Crate
  • Gold – Gold olduğunuz her mod için 1 Alpheus Crate & 1 Pontus
  • Platinum – Platinum olduğunuz her mod için 2 Alpheus Crates & 2 Pontus Crates
  • Master – Master olduğunuz her mod için 2 Grand Alpheus Crates & 3 Pontus Crates
  • GrandMaster –Grandmaster olduğunuz her mod için 4 Grand Alpheus Crates & 5 Pontus Crates


  Bilgilendirme Penceresi

  • Her farklı mod için rütben
  • Her farklı mod için ELO puanın
  • 3 mod içerisinden 1'ini seçmen için kayıt olmak
  • Ranking (Her mod için en iyi 3 oyuncu)

  Bu gerçekten komik bir etkinlik ve aynı zamanda serverin ismi ve ana teması ile oldukça bağlantılı "Celestial.” Hali hazırda bildiğiniz üzere hem devil hem angel sprit oyunumuzda aktif olacak. Sadece devil sprit'in olduğu serverler oldukça sıkıcı ve garip bir şekilde bu trend hala devam ediyor. Bu etkinliğe kayıt olup, etkinlik başladığı anda iki farklı tarafın yer aldığı bir arenada rastgele bir tarafa ışınlanacaksınız. Bir tarafa angel sprit, diğer tarafa ise devil sprit verilecek. Işınlandıktan hemen sonra otomatik olarak Angel sprit sahibi olan takım Beyaz pvp cape, Devil sprit sahibi olan takım ise Kırmızı cape takmaya başlayacak. Daha sonra ise Celestial Warlord arenanın tam ortasında iki takımdan birisinin kendisini öldürmesi için bekliyor olacak. Daha çok puan toplayan takım etkinliğin galibi olacak ve kazanan takım ödüllendirilecek. Ayırca kaybeden takım ve en çok puan toplayan 3 oyuncu da ekstra ödüller kazanacak.

  Player Kills

  Karşı takımda öldürdüğün her kişi için (angel/devil) [1] puan, [1] Token of Riddance, [1] Celestial Point, ve [1] Honor Buff kazanacaksınız.
  Kısıtlama: Daha önce de söylediğim gibi her karakterden elde edeceğiniz puan için bir limit belirlendi.

  Celestial Warlord

  Celestial Warlord, kendisini arenada kesen takıma ve kesen oyuncuya harika ödüller verecek olan enfes bir unique.• Celestial Warlord'u öldürmek = [35] Takım Puanı.
  • Celestial Warlord'u öldürmek = [10] Kesen oyuncuya için Celestial Points.

  Şimdi konuşmaya başlıyoruz. Öncelikle DocLex'e çok büyük teşekkürler! Tamamen kendimizin yarattığı Fellow Pet, Grab Pet ve Trade Pet'leri görmeye hazır mısınız? Tüm bu modeller tam olarak “Celestial” temasına uygunluk gösteriyor. Bu petleri eklememizin özel bir nedeni yok, sadece sizi alışılmışın dışına çıkartıp, farklı ve ilginç birkaç yenilik görmenizi istedik.


  Smilodon, ya da diğer adıyla Kılıç Dişli Kaplan soyu tükenmiş bir türün üyesi. Buz Devri filmindeki Diego karakteri diyip susuyorum. Harika bir fellow pet olacağını düşündüğümüzden dolayı böyle bir seçim yaptık. Sizlerin de beğeneceğini düşünüyoruz!  Grab Pet
  (Celestial Caracal)  Trade Pet
  (Celestial Packer)  Celestial” havasını her yerde tatmanız bizim için oldukça önemli. Bu “Celestial” modunu her yerde tekrar ettiğimi biliyorum, o kadar güzel ki kendime hakim olamıyorum. Servere 1 adet yepyeni bir model switcher ekledik. Tüm silahlar ve tabi shield için de geçerli olacak. Item Mall'da kendisini bulabileceksiniz ve sadece SoX eşyalar üzerinde kullanılabildiğini unutmayın.

  Bu sefer “Celestial” temasının biraz daha dışında olan bir yenilik ile karşınızdayız. Teknik olarak Celestius'un en büyük muhalifi ile karşı karşıyayız. Bu uniqueden elde edeceğiniz dropların hepsi oldukça iyi. Şanslıysanız eğer bizim yeni avatarımızı dahi elde edebilirsiniz. “Celestial Demon” adındaki yeni unique haritanın tam olarak her yerinde spawn olabilir. Evet gelişigüzel bir şekilde haritanın herhangi bir noktasında kendisini bulabilirsiniz.  Celestial Warrior'un iskeletinden ilham aldığımız yeni avatarımız sadece Celestial Warrior droplarından elde edilebilecek. Celestial Warrior'u öldürerek yeni kahraman siz olabilirsiniz!  Daha önce hiç görmediğiniz ve Battle Royale tabanlı oyunları sevenler için, karşınızda Celestius Pass! Ne olduğunu merak ediyorsunuz, açıklayalım. Menü ikonumuzun altında olan ikondan ulaşabileceğiniz bir pencere, basıp açabilirsiniz.


  Pencere neler içeriyor?  Nasıl Çalışır?
  Her level atladığınızda ödül alırsınız. 100 puan = 1 level..

  Nasıl Level Atlanır?
  Mission sekmesinde bulunan görevler aracılığıyla.

  Nasıl Görevler Olacak?
  Orta sayıda düşük level mob kesimi (yeni gelenler için motivasyon olacaktır) ve daha yüksek mob kesimleri karışımı.

  Ödüller Nedir?
  Yeni job suit, avatarlar, koyu avatarlar, karakter efektleri ve yeni modellerin karışımı olacak ödüller. Bunların arasında, reverse, global ve sabukan jewel ekleyeceğiz.

  1 sezon ne kadar sürecek?
  Resetten sonra 1 hafta (haftalık güncelleme zamanı), sonrasında yeni ödüllerin kullanımı, ve herkesin seviyesi resetlenecek.

  Celestial Elite Üyeliği ne kadar olacak?
  Daha karar verilmedi, fakat sezonun sahip olduğu özelliklere göre yapılandırılacak.  __________________________________________________  Bildiğimiz üzere hepiniz unique kovalamayı çok seviyor. Oyun oynayacak kısıtlı zamanı olan oyuncularımızı üzmeden, rekabet seviyesini en üst noktaya çıkartmak ise bizim önceliklerimiz arasında. Normal uniquelerin yanı sıra Roc ve Medusa'yı sistemimize uyum sağlaması adına bazı düzenlemeler ile beraber getirdik! Heme aşağıda bu uniqueler hakkında yeterli bilgi ve ödüllerini bulacaksınız.  Günümüz serverlerinde Roc gerçekten hafife alınıyor ve neredeyse hiç kullanılmıyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Celestius ile beraber Roc geri dönüyor! Roc artık mauel bir şekilde haftalık olarak spawn olacak. net tarih tam olarak belli olmamakla beraber Cuma akşamı en yüksek ihtimal şu an için. Roc elbette harika dropları ile beraber gelecek fakat Roc için yaşanacak olan rekabet çok daha harika olacak!

  Haftalık Takvim
  Cuma. Saat 19:00 (GMT+1) – 20:00 (GMT+2) – 21:00 (GMT+3)
  (Türkiye GMT+3 kullanıyor)  Evet biz de biliyoruz Medusa, Roc kadar hafife alınmıyor fakat yine de ekliyoruz. Çünkü neden eklemeyelim? Roc'ın tersi olarak Medusa otomatik olarak belirlenen saatinde spawn olacak, cuma günü dışında. Cuma günü de Roc'un spawn olacağını biliyoruz.. Donwhang'a Medusa için bir ışınlanma ekledik ve direkt olarak B6'dan maceraya atılabilirsiniz. B5'de yer alan iğrenç uniqueler ile zaman kaybetmenize gerekyok. Medusa'nın da gerçekten harika dropları olacak. Partylerinizi şimdiden hazırlamaya başlayın!

  Günlük Takvim
  19:00 (GMT+1) – 20:00 (GMT+2) – 21:00 (GMT+3)
  (Türkiye GMT+3 kullanıyor)  Toplamda 5 farklı NPC ekledik ve bunlar guild NPC'si ve bankanın hemen yanında yer alacak. Bu kısmı kısa tutabiliriz çünkü detaylarda boğulmanızı sağlayacak bir konu değil.

  Celestial Vendor | Special Shop

  Bu arkadaşımız Magic POP kart, Pallas Crates, Silve ve Gold Silk ticketları gibi özel eşyaları satacak. Silver ve Gold Silk Ticket ne mi? İlgili konu başlığına kadar bekleyin.

  Celestial Smith | SoX Shop

  Bu arkadaşımız sizlere Celestial Gear eşyalarını belli gereksinimler ile satacak. Yani oyun sonunda elde edebileceğiniz son seviye eşyalar. Gereksinimleri unuttuysanız eğer hemen CTRL+F Token yazmanızı tavsiye ederim.
  Celestial Customizer | Titles Shop

  Bu arkadaşımız ise size Title satacak. Elbette title konusunda da kendi imzamızı attık ve bazı özel titleler yarattık. "A7A" ve "Kebab" gibi.
  Celestial Stylist | Avatars Shop

  Bu arkadaşımız da sizlere Avatarları satacak olan kişi. Eğer avatar listesi arasında eksik gördüğünüz olursa lütfen bize bildirmeyi unutmayın.
  Slut | Gold Digger

  Hepimizin hayatını mahveden para avcısı bir arkadaşımız olmuştur mutlaka, değil mi? Bu arkadaşımız da onlardan farklı değil. Bu NPC'de genellikle silk eşyalarını gold ile satacak. Tabi hala geliştirilmek için zamana ihtiyacı var. Discordda bu konuda önerilerinizi bizlere iletebileceğiniz ayrı bir kanal oluşturduk! Fikirlerinizi bildirmekten geri kalmayın.

  Şu ana kadar kaç defa Play2Win ile bağlantılı olan yenilikçi fikirlerimizden bahsettiğimi ben hatırlamıyorum. Alın size yeni bir tanesi. Saat başı silk! Elbette hiçbir efort göstermeden her saat silk kazanamazsın.Bu sayede serverde aşırı silk birikmesini önleyeceğiz. Ayrıca gold botunuza her saat başı silk gelmesi duyduğum en saçma olaylardan birisi. Bu durumu düzeltmek için 2 adet yeni scroll ekledik. Silver Ticket ve Gold Ticket. Silver Ticket gold ile satın alınabiliyorken, Gold Ticket ise Celestial Point ile satın alınabilecek.

  Bir çok private serverda görev konusuna hiç önem verilmiyor ve bu yüzden siz oyuncular bir görev bitirmenin verdiği o dayanılmaz hafiflik duygusundan yoksun kalıyorsunuz. Celestius olarak biz bu duruma izin vermeyeceğiz! Eklediğimiz görevler ile Item Mall'dan bazı eşyalar almanıza yardım edeceğiz. Tekrarlamakta sakınca görmüyorum. Celestius tamamen Play2Win bir oluşumdur. Eğer sizlerden daha farklı görev fikirleri geldiği taktirde memnuniyetle bu fikri değerlendirip oyuna entegre edeceğimize inanabilirsiniz. Umarım beta sırasında daha fazla görev ekleme imkanı bulabiliriz. Artık görevlerden bahsedelim değil mi?


  Loyal Jobber

  Başlıktan da anlayacağımız üzere Job ile bağlantılı bir quest hazırladık. Görevi tamamlamak için trade ya da thief farketmeksiniz 35*'lık mal satımı yapmalısınız. Sanırım bu görev guildinde berbat set ile hunter olmak isteyenler için gayet ideal.

  Ödül
  • Pontus Crate

  Job Carnage

  Job ile bağlantılı olan bir başka görev. Tamamen hunterleri unuttuğumuzu sanmayın. Bu görev tamamen job kill odaklı olacak. Hunterler ile beraber thief ve traderlerın da yapabileceği bir görev. Artık geniş çaplı olan job kapışmalarında traderler petten inip thieflere dur diyecek. Bu görev eğlenceli olduğu kadar iyi bir ödüle de sahip.

  Ödül
  Pontus Crate

  Celestial War

  Celestial War adındaki özel etkinliğimizi hatırladınız mı? Etkinlik için özel bir görev tasarladık. Görevi tamamlamak için 5 defa kill sıralamasında 1. olmanız lazım. Bu 5 win de aynı takımda olmak zorunda. Angel mı Devil mi? Tarafını sen seç! Görevi tamamladığınız zaman title listenizde ödülünüz hazır olacak.

  Ödül
  • Angel takımı ile 5 defa 1. sırada etkinliği kazan= Protector Title
  • Devil takımı ile 5 defa 1. sırada etkinliği kazan= Slaughterer Title  We’ve applied one of the most fair, and detailed balance-plans your eyes will ever lay on, all thanks to Norticus36, he’s going to be the manager and supervisor of this plan, so; if you have any comments or suggestions to make, he’ll be glad to discuss them with you. Now, let’s start!

  Bicheon

  Lightning Chain

  ⦁ Bleed tutma oranı 25%'e yükseltildi
  ⦁ Impotent tutma oranı 25%'e yükseltildi
  ⦁ Division tutma oranı 25%'e yükseltildi


  Thousand Army Chain

  ⦁ Dull yerine artık disease 10Level eklendi (25%, 1time/times, 20.0second)
  ⦁ Fear tutma oranı 25%'e yükseltildi
  ⦁ Stun tutma oranı 25%'e yükseltildi


  Demon Blade Force

  ⦁ Knock-down oranı 80%'e yükseltildi
  ⦁ Bekleme süresi 18saniyeye çıkartıldı
  ⦁ Tüm Hidden blade skilleri ile aynı bekleme süresini paylaşıyorlar.


  Ocean Blade Force

  ⦁ Knock-down oranı 80%'e yükseltildi
  ⦁ Bekleme süresi 18saniyeye çıkartıldı
  ⦁ Tüm Hidden blade skilleri ile aynı bekleme süresini paylaşıyorlar


  Sky Blade Force (upgrade skill)

  Active
  Consumed MP: 2989
  Used weapon: Sword, Blade

  Destroy the enemy in front with your force infused sword.

  Phy. atk. pwr. 933~1140 (128%)
  Knock-down 85%(1Time/times, Lv103)
  Successive shots 2Time/times

  Acquisition condition
  Mastery level: Bicheon Lv100
  Required skill-point: 50,000,000

  Tüm Hidden blade skilleri ile aynı bekleme süresini paylaşıyorlar

  Dragon Sore Blade
  Critical 30 artış

  Asura Cut Blade
  Critical 35 artış

  Heavenly Blade (upgrade skill)
  Active
  Consumed MP: 2600
  Used weapon: Sword, Blade

  Strikes the fallen enemy twice very powerfully.

  Phy. atk. pwr. 960~1173 (143%)
  Successive shots 2Time/times
  Down-attack damage 50% Increase(Exclusively use)
  Critical 45 Increase

  Acquisition condition
  Mastery level: Bicheon Lv100
  Required skillpoint: 50000000

  Glacial Flame Bicheon Force

  Continuous hours 60 Second
  Blocking rate X% increase
  X=
  1
  2
  3
  4
  5
  6

  Storm Bicheon Force

  Phy. Def. pwr. Of shield 100% Reduce
  Mag. Def. pwr. Of shield 100% Reduce
  Moving speed X% increase
  X=
  1
  2
  3
  4
  5
  6

  Banshee Bicheon Force

  Continuous hours 60 Second
  Phy. Def. pwr. Of shield 100% Reduce
  Mag. Def. pwr. Of shield 100% Reduce
  Physical damage X% increase
  Magical damage X% increase
  Critical 5 increase
  X=
  1
  3
  5
  7
  9
  10

  Summit & Depth Bicheon Force

  Continuous hours 60 Second
  Blocking rate X% increase
  X=
  7
  8
  9
  10
  11
  12

  Celestial Ground Bicheon Force

  Continuous hours 60 Second
  Phy. Def. pwr. Of shield 100% Reduce
  Mag. Def. pwr. Of shield 100% Reduce
  Moving speed 10% increase


  Heuksal

  Annihilating blade series (bir diğer adıyla Ceblestial cloud spear etc.)
  ⦁ Oyundan kaldırıldı

  Death Bringer Spear
  ⦁ Oyundan kaldırıldı

  Windless Spear
  ⦁ Dull 10 level Oyundan kaldırıldı
  ⦁ Bleed 10 level (Probability 15% 2 Time/times, 5.0 second) eklendi

  Soul Spear - Destruction (upgrade skill)

  Active
  Consumed MP: 4539
  Used weapon: Spear, Glavie

  Strikes down three times giving great damage to the enemy and stunning him.

  Phy. atk. pwr. 1167~1500 (120%)
  Stun 11Level (Probablility10% 3Time/times, 5.0Second)
  Successive shots 3Time/times

  Acquisition condition
  Mastery level: Heuksal Lv100
  Required skillpoint: 50000000

  Ghost Spear - emperor (upgrade skill)

  Active
  Consumed MP: 3840
  Used weapon: Spear, Glavie

  Swings the spear wide to attack the enemies nearby and force them backward.

  Phy. atk. pwr. 1134~1457 (280%)
  Knock-back probability 40%
  Critical 5 increase
  Surrounding range Radius 4.5m
  (Simultaneous attack 5)

  Acquisition condition
  Mastery level: Heuksal Lv100
  Required skillpoint: 50000000

  Chain Spear - Dragon
  ⦁ Decay 10 level eklendi (Probability 25%, 1 Time/times, 7.0 second)
  ⦁ Combustion 10 level eklendi (Probability 25%, 1 Time/times, 7.0 second)


  Chain Spear - Phoenix
  ⦁ Weaken 10 level eklendi (Probability 25%, 1 Time/times, 7.0 second)
  ⦁ Panic 10 level eklendi (Probability 25%, 1 Time/times, 7.0 second)
  Pacheon

  Anti Devil Bow - Demolition (upgrade skill)

  Active
  Consumed MP: 2758
  Used weapon: Bow

  Launches the arrow of the highest hitting ratio with all might.

  Phy. atk. pwr. 867~1173 (250%)
  Critical 45 increase

  Acquisition condition
  Mastery level: Pacheon Lv100
  Required skillpoint: 50000000

  Arrow combo series
  ⦁ 10 saniyelik aynı bekleme süresini paylaşıyorlar

  Ice Hawk
  ⦁ Yeni skill (Gereksinim: level 100, Blue hawk summon level 12)
  ⦁ Attack rate 73 arttırıldı
  ⦁ Phy. atk. pwr. 2690


  Autumn Wind - Red
  Bleed 10 level eklendi (Probability 30%, 1 Time/times, 5.0 second)

  Pitch Black Arrow (upgrade skill)

  Active
  Consumed MP: 3290
  Used weapon: Bow

  Launches a strong arrow with a large amount of blasting powder.

  Phy. atk. pwr. 842~1140(350%)
  Attack rate 41 Increase
  Front range radius 6.0m
  (Simultaneous attack 4)
  Fear 11Level (Probability 20%, 5.0Second)

  Acquisition condition
  Mastery level: Pacheon Lv100
  Required skillpoint: 50000000

  Mind Concentration
  Critical 3% artış eklendi  Cold

  Cold force serisi
  Imbue skillerinin gücü Lightning ile eşitlendi

  Final Guard of Ice (upgrade skill)

  Active
  Consumed MP: 3356

  Exercises the Frost Protecting Force to increase the physical resistance.

  Continuous hours 28Day

  Phy. def. pwr. 175 Increase
  Acquisition condition
  Mastery level: Cold Lv100
  Required skillpoint: 50,000,000

  Frost wall series
  15 saniyelik ortak bekleme süresi & Fire Wall ile ortak bekleme süresi

  Snow shield serisi
  Snow Shield için 300 int gereksinimi

  Snow Storm - Double Shot
  Flame Wave - Bomb (1283~2138(250%) skillinden %10 daha az güçlü olacak şekilde damage artışı

  Snow Storm - Multi Shot
  Flame Wave - Disintegrate (1283~2138(300%) skillinden %10 daha az güçlü olacak şekilde damage artışı

  Snow Storm - Destruction (upgrade skill)

  Active
  Consumed MP: 6399

  Gives a far ranged zone attack of frost trait

  Mag. atk. pwr. 1440~2400 (250%)
  Surrounding range Radius 12.0m
  (Simultaneous attack 8)

  FreezingProbability 20% (Effect228)
  FrostbiteProbability 40% (Effect228)

  Acquisition condition
  Mastery level: Cold Lv100
  Required skillpoint: 50,000,000  Lightning

  Force - Piercing Force
  Magical damage buff 18%'den 20%'e arttırıldı

  God - Piercing Force (upgrade skill)

  Active
  Consumed MP: 3356

  Force class of damage increases.

  Continuous hours 28Day

  Magical damage 21% Increase

  Acquisition condition
  Mastery level: Lightning Lv100
  Required skillpoint: 50,000,000

  Ghost Walk - God
  Son levelde yer alanMoving speed skilli 105% olacak şekilde ayarlandı

  Ghost Walk - Shadow
  Menzili 18m olarak düşürüldü

  God’s Thunderbolt (upgrade skill)

  Active
  Consumed MP: 9507

  Launches the thunderbolt that applies damage to the enemies around the target.

  Mag. atk. pwr. 1493~2773 (300%)
  Transfer range Distance 10.0m (Transfers 5)

  Acquisition condition
  Mastery level: Lightning Lv100
  Required skillpoint: 50,000,000


  Fire


  Flame Body - Trial
  Physical damage buffı 9%'dan 11%'e çıkartıldı

  Flame Body - God (upgrade skill)

  Active
  Consumed MP: 3766

  Increases physical damage by burning your own body.

  Continuous hours 28Day
  Physical damage 12% Increase

  Acquisition condition
  Mastery level: Fire Lv100
  Required skillpoint: 50,000,000

  Fire wall series
  15 saniyelik ortak bekleme süresi ve Forst Wall serisi ile ortak bekleme süresi

  Flame Wave - God (upgrade skill)

  Active
  Consumed MP: 6399

  Launches the strong far ranged attack of fire trait.

  Mag. atk. pwr. 1600~2667 (263%)
  BurnProbability 25% (Effect228, Lv104)

  Acquisition condition
  Mastery level: Fire Lv100
  Required skillpoint: 50,000,000


  Force

  Self-heal serisi
  ⦁ Ortak bekleme süresi 10 saniye & Heal serisi ile ortak bekleme süresi

  Force cure serisi
  ⦁ Ortak bekleme süresi 15 saniye & Cure serisi ile ortak bekleme süresi

  Force Cure - overall (upgrade skill)

  Active
  Consumed MP: 1595

  Randomly cures 2 bad statuses.

  Weakening SeriesTreat (effect 228)
  Restriction SeriesTreat (effect 228)
  Curse SeriesTreat (effect 228)
  Weakening SeriesTreat (11 Level)
  Restriction SeriesTreat (11 Level)
  Curse SeriesTreat (11 Level)

  Acquisition condition
  Mastery level: Force Lv100
  Required skillpoint: 50000000

  Cure therapy serisi
  Ortak bekleme süresi 15 saniye & Force Cure serisi ile ortak bekleme süresi

  Heal serisi
  Ortak bekleme süresi 150 saniye & Self-Heal serisi ile ortak bekleme süresi

  Rebirth art serisi
  Ortak bekleme süresi 10 saniye

  Vital Spot - Body
  Debuff tutma olasılığı 80%'den 45%'e

  Vital Spot - Mind
  Debuff tutma olasılığı 80%'den 45%'e

  Vital Spot - Zero
  Debuff tutma olasılığı 80%'den 40%'a

  Vital Spot - Brain
  Debuff tutma olasılığı 80%'den 40%'a

  Vital Spot - Faint (upgrade skill)

  Active
  Consumed MP: 1688

  Stuns the enemy.
  Stun 11Level (Probability40%, 2.5Second)

  Acquisition condition
  Mastery level: Force Lv100
  Required skillpoint: 50,000,000

  Celestius’ filteri harika özellikler taşımasının yanı sıra olması muhtemel tüm suistimal girişmlerine karşı oldukça başarılıdır. Eğer sizler de serverin bazı özelliklerini suistimal etmek için buradaysanız, emin ol bu server sizin için değil.


  Genel Özellikler

  Belli bölgelerde party oluşturmanın devre dışı olması
  Belirli bölgelerde chat kullanımının devre dışı olması
  Belirli durumlarda Job Suit giymeye çalışmanın devre dışı olması
  Job suit giyerken Fellow Pet kullanımının devre dışı olması
  Stall, Exchange ve Reverse Delay.
  CTF ve Battle Arena'da Anti-AFK sistemi.
  Bazı bölgelerde pvp cape takma zorunluluğu.
  Bazı bölgelerde karakter isminin gizlenmesi
  Bazı bölgelerde guild isminin gizlenmesi
  Job Suit takılı iken 30 dakikalık Zerk kullanım süresi
  Renkli Titleler
  Etkinlik süresi dışında etkilink alanlarına ışınlanamazsınız

  Celestius Menü

  • Dinamik Title Menüsü
  • Character Lock (PIN Code)
  • Oyun içi Rank Penceresi
  • Haftalık limit Penceresi
  • ELO Sistem Penceresi
  • Görev Penceresi
  • Activite takvimi
  • Etkinlik kayıt Penceresi ( Survival Arena dışındaki tüm eventler)
  01:00 - CTF
  01:45 - Search N Destroy
  02:00 - Battle Arena (Party)
  02:30 - KillTheGm
  03:00 - Battle Arena (Random)
  03:30 - Hide And Seek
  04:00 - Survival Arena
  04:45 - Search N Destroy
  05:00 - CTF
  05:30 - Perennial Event
  06:00 - Battle Arena (Party)
  06:30 - Hide And Seek
  07:00 - Celestial War
  07:45 - Search N Destroy
  08:00 - Battle Arena (Random)
  08:30 - KillTheGm
  09:00 - CTF
  09:30 - Hide And Seek
  10:00 - Battle Arena (Random)
  10:45 - Search N Destroy
  11:00 - Battle Arena (Party)
  11:30 - KillTheGm
  12:00 - Survival Arena
  12:30 - Hide And Seek
  13:00 - CTF
  13:25 - Celestial War
  13:45 - Search N Destroy
  14:00 - Battle Arena (Party)
  14:30 - KillTheGm
  15:00 - Battle Arena (JOB)
  15:30 - Hide And Seek
  16:00 - Survival Arena
  16:45 - Search N Destroy
  16:45 - Temporarily Empty
  17:00 - CTF
  17:30 - KillTheGm
  18:00 - Battle Arena (Random)
  18:30 - Hide And Seek
  18:30 - Caravan Event Starts
  19:00 - Battle Arena (Party)
  19:30 - Perennial Event
  19:45 - Search N Destroy
  19:45 - Caravan Event Ends
  20:00 - Survival Arena
  20:30 - KillTheGm
  21:00 - Medusa Spawn
  21:30 - Hide And Seek
  22:00 - Battle Arena (Random)
  22:25 - Automatic Job Profit Increase
  22:30 - Temporarily Empty
  22:45 - Search N Destroy
  23:00 - Battle Arena (JOB)
  23:30 - KillTheGm
  00:00 - Survival Arena
  00:30 - Hide And Seek  Çok az çabayla etkinliklerimize katılarak Büyük Açılışta ipek kazanabilirsiniz!

  1- Use our Signature(İmzamızı kullanın):

  Code
  Code:
  [CENTER]Celestius II | Cap 100 | CHN | Reworked Fortress War | Grand Opening 07/06/2019!
  [URL="http://www.celestius.online"][IMG]http://i.epvpimg.com/pfsQfab.gif[/IMG][/URL][/CENTER]
  2- Participate in our Share Event on Facebook
  Share Event Link: Celestius Share Event

  ♦️ SHARE EVENT [1/2]
  ♦️ 30.000 silks COMPLETELY FREE!

  Make sure to make a good use of this chance and participate! Get hyped and share it to hype your friends as well!

  Participate in this event and follow the following steps to have a chance to win [1000] silks:
  Share this video [ Must have a Public privacy]
  Mention 3 of your friends who play SilkRoad.
  Like this post.
  Like our page Celestius
  Join our Discord : https://bit.ly/CelestiusDiscord

 2. Aşağıdaki üyeler berkayucman isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:


 3. #2
  MaxiGamer
  ahmetk09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  23 Mayıs 2019
  Oyun
  Silkroad
  Konular 
  1
  Mesajlar  
  7
  Edilen Teşekkür 
   0
   Alınan Teşekkür  :  2
  R. Hali
  ahmetk09's: Bouncing

  Öncelikle başarılar dilerim dostum konuyu hazırlayan üstadımın eline sağlık bi bize denk gelmiyor böyle krallar ekibin çok sağlam anlaşıldığı üzere bol şans dilerim

 4. Aşağıdaki üyeler ahmetk09 isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:


 5. #3
  MaxiGamer
  MrVice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  04 Şubat 2011
  Nerden
  Deutschland
  Oyun
  PUBG
  Konular 
  9
  Mesajlar  
  265
  Edilen Teşekkür 
   128
   Alınan Teşekkür  :  198
  R. Hali
  MrVice's: Fine

  Acilisa son 3 saat kaldi, kacirmayin

 6. #4
  MaxiGamer
  karayel51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  07 Temmuz 2009
  Konular 
  0
  Mesajlar  
  6
  Edilen Teşekkür 
   6
   Alınan Teşekkür  :  1

  fellow petlerin ücreti ne olacak coin mi TL mi silk mi


Benzer Konular

 1. Taiwan Server Files (Yeni Global Chat, Yeni parti sistemi, Yeni Guild Sistemi)
  Konuyu Açan: ☺MaxiGame☻, Forum: TaiwanSRO Rehberleri ve Dosyalar.
  Cevaplar: 37
  Son Mesaj : 09 Mayıs 2019, 01:53
 2. FIFA 13'ten Yepyeni Özellikler
  Konuyu Açan: CheeBam*, Forum: Oyun İnceleme ve Haberleri.
  Cevaplar: 13
  Son Mesaj : 28 Mayıs 2012, 12:37
 3. Cevaplar: 11
  Son Mesaj : 27 Mayıs 2012, 16:20