MaxiGame Forum HitPvP Hardwaren Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil


 1. #1
  Özel Üye
  Foberious - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  16 Ağustos 2018
  Konular 
  5
  Mesajlar  
  20
  Edilen Teşekkür 
   2
   Alınan Teşekkür  :  11

  Cronos Online | 100 Cap | CH & EU | Yenilikçi Oyun Tarzı | Köklü Sunucu | Kasım Sonu

  Cronos dönüyor... Silkroad TOpluluğu bir kez daha değişmek üzere. Yeni bir çağ yaklaşıyor.
  Büyük Açılış: 13 Aralık Cuma

  "Bu oyunun , bağış yöntemleri hariç başka hiçbir yenilik teklif etmeyerek açılan sunucular ile hayatta kalması mümkün değil. Silkroad Online'nin hayatta kalması için gereken canlılığı vermek için buradayız."

  2016'dan beri tarih yazarak.
  Yıllardır bu camiada, artık tüm sunucular için temel kabul edilen birçok özellik ve sistemi sizlere sunduk. Yaratmayı ve yenilikler hazırlamayı asla bırakmadık, bir sunucuyu aynı şekilde asla açmadık. Bütün yeni projelerimizdeki vizyonumuz, sizlere tamamen yeni deneyimler sunmaktır. Bu toplulukta böyle tanındık ve böyle devam edeceğiz. Vakit, ilk 2017 yılında güzel başarılarla sizlere sunduğumuz Cronos'un geri dönme vakti.Onun yeni ve eşsiz sistemi çoğunuz tarafından seviliyordu, bu yüzden sizlerden onu tekrardan başlatmak için tonlarca istek aldık. İşte geldik, buradayız!

  Alandaki uzmanlığımız.
  Son 4 yıldır, her zaman büyük ve ses getirmiş sunucularla karşınıza geldiğimiz için , ekibimiz bu alanda harika bir deneyim kazandı. Bir insanın düşünebileceği her türlü exploit ve diğer yollar ile saldırıya uğradık. İlk günlerimizde her türlü hatayı yaptık, bütün bunlar takımımızı son derece tecrübeli sıfatına taşıdı. Şunu bilmelisiniz ki , Cronos'un kalitesi gerçekten ileri seviyede. Özelliklerimiz ve sistemimiz, son sunucunun bize verdiği geri bildirim ve deneyim ile yeniden geliştirildi. Gerçekten mükemmel denebilecekleri bir seviyeye ulaştıklarına inanıyorum. Dürüst olmak gerekirse, Joymax, bahsettiğimiz bu sistemlerin çoğuna sahip olmayı çok isterdi. Cronos, gerçekten güvenebilecekleri ve aynı zamanda tecrübeli bir yönetim ekibi arayan oyuncular için bir ev. Silkroad dozunuzu almak için daha iyi bir yer yok!

  Avrupa ırk tanıtımı.
  Gerçek şu ki, tüm sunucularımız sadece Çin ırkına sahipti. Topluluğumuz sadece Çin Irkı fanatikleri üzerine kurulu olduğu için hiçbir zaman Avrupa ırkını deneme şansımız olmadı. Şimdi , bizim için topluluğun bu kesimini genişletme zamanı. Bunun toplumumuzun büyük bir kısmında hayal kırıklığına neden olabileceğini gerçekten anlıyoruz. Ancak, bizi bu karara yönlendiren 3 önemli faktör var ve onların sizlere de mantıklı geleceğinden eminiz.
  1.Zamanlama: Uzun süredir büyük bir Avrupa oyunu olmadı. Avrupa Irkı fanları özenle düzenlenmiş büyük bir oyun oynamak ve eğlenceyi en yüksek seviyede yaşamak için sabırsızlıkla bekliyorlar. Yakın zamanda açılan büyük sunucuların tümü sadece Çin Irkına sahipti.
  2.Challange : Cronos Takımı olarak, daha önce her iki ırka da sahip bir sunucu açma fırsatımız olmadı. Sizlere ilk Avrupa sunucumuzu sunmak bizim için bir "challange" ve bunun için gerçekten heyecanlıyız.
  3.Rekabet : Cronos gerçekten büyük sayıda rekabetçi guildlerin ilgi odağı oldu ve olmaya devam ediyor. Private Silkroad tarihinin en tarihi mücadelelerine ev sahipliği yapmış birçok Çin sunucularına zaten sahibiz. Sizlere gelmiş geçmiş en büyük Avrupa sunucusunu da sunarak tarih yazmaya devam etmek istiyoruz.
  Ek olarak, Sizleri temin ederiz ki Cronos hem Çin hem de Avrupa severler için bir yuva olacak.


  Mücadeleci sistemler.
  Yüksek kalitenin dışında , oyunlarımız sunduğu yüksek rekabet ortamı ile de bilinir. Sizlere sunmak için hazırlandığımız rekabet seviyesini başka herhangi bir yerde bulmanız mümkün değildir. Eğer devasa job savaşlarının , büyük eventlerin , akılalmaz kale savaşlarının ve bir çok Rank sistemlerinin hayranı iseniz, Cronos sizin için en iyi seçenek! Oyundaki herşey oyuncularımızın birbirleriyle doyasıya mücadele etmesini ve yeteneklerini kanıtlamasına olanak sağlayacak şekilde tasarlandı. Yeni sistemimiz bir öncekilerine göre daha rekabetçi. Oyuna oyuncularımızın kendilerini zirveye taşıyabilecekleri bir çok yeni basamaklar eklendi. Cronos, oyuncuların ve guildlerin şanları için savaşacakları ve bu yolda yıllarca hatırlanacakları bir oyundur.

  Yeniliğin sunduğu heyecan.
  Tekrar tekrar aynı sistemlerde oynamaktan sıkıldınız mı? Oyuncuların cüzdanlarına dayalı oyunlarda bulunmaktan sıkıldınız mı? Yeni sistemleri denemenin verdiği heyecanı inanılmaz kalabalık bir sunucuda yaşamayı özlediniz mi? Cronos sizler için en doğru seçenek. Akılalmaz yenilikler, eğlencenin ve heyecanın dorukta olacağı şekilde geri geliyor. Oyunu canlı ve heyecanlı tutmak bizim için gerçekten önemli. Birkaç yıl öncesine kadar çoğu büyük sunucular arasında üretkenliğe yol açan bir rekabet söz konusuydu. Ekiplerin oyuncuları etkilemek için nasıl sistemler sunacacağını takip etmek gerçekten eğlenceliydi. Üzülerek söylemeliyiz ki , böylesine bir rekabet artık kalmadı. Bizler topluluğumuza , daima zamanlarını ve paralarını harcayacağına değeceğini düşündüğümüz bir şey sunmak istiyoruz. Sizlerden asla yeniden açılmış ve üstüne hiç bir şey koyulmamış oyunlarda oynamanızı talep etmedik ve etmeyiz. Bu şaheseri sizler için hazırlamamız üç ayımızı aldı ve gerçekten memnun kalacağınızı umuyoruz.
  Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız. Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız. Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız. Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.  Herhangi bir sebepten açılış tarihinde bir değişim olursa , mümkün olan en kısa sürede bilgilendirileceksiniz.


  Size Cronos'un özelliklerini sunmaktan gurur duyuyoruz, büyük değişikliklerle süslenmiş bir oyun sunabilmek için 3 ay boyunca çalıştık. Tüm projelerimizde yaratıcı ve yenilikçi olmak bizim için çok önemli.
  Akılalmaz Güç.
  Gerçekten büyük bir oyun için gereken en iyi sunucularla çalışmak istedik , bu yüzden son kalite ve sizlere sorunsuz bir oyun deneyimi vaat edebilecek güçte 2 adet sunucu satın aldık.

  2x

  Sunucu Lokasyonu.
  Giriş arayüzüne sunucu konumu seçeneğini ekleyerek giriş ekranımızı geliştirdik. Bunun sunucumuzun sunduğu kaliteyi arttıracağını ve daha orjinal görünmesini sağlayacağını düşündük. Fakat sunucularımız tabii ki Avrupa'da bulunuyor.
  Genel

  • Job Suit giyerek Job Suit giymemiş oyunculara trace atamazsınız.
  • Battle Arena & Capture The Flag arenalarında AFK Dedektörü ( 15 Saniye boyunca afk olan oyuncular uyarıldıktan sonra DC alır.)
  • Battle Arena & Capture The Flag arenalarına her HWID'den 1 karakter ile girebilirsiniz.
  • Zerkiniz aktifken Fellow Pet'e binemezsiniz. (Speed bugu önlemi)
  • Şehirde pet kapatamazsınız.
  • Exit / Exchange / Stall cool-down
  • Job Suitiniz üzerinizdeyken Reverseyi 30 dakikada bir kullanabilirsiniz.
  • Job Suitiniz üzerinizdeyken Instant Return Scroll ve diğer hızlı return scroll tarzı itemleri kullanamazsınız.
  • Job Suitiniz üzerinizdeyken Fellow Pet aktif edemezsiniz.
  • Aynı anda sadece 1 karakterden Job Suit giyebilirsiniz.
  • PK'lık kapalıdır.

  HWID & IP Limitleri

  • Normal HWID Limit [1] (ilk günler için).
  • IP Limit[4].
  • Jobbing: HWID Limit[1] & IP Limit[2].
  • Fortress War: HWID Limit[1].
  • Capture the Flag & Battle Arena: HWID limit[1] & IP Limit[2].
  • Dungeon: HWID limit[1] her 24 saat için.
  • Holy Water Temple: HWID limit[1] her 24 saat için.
  • Forgotten World: HWID limit[1] her 24 saat için.

  Otomatik Ekipman
  Her zaman olduğu gibi, otomatik ekipman sistemimiz size +5 normal düzeyde silah, set ve aksesuar parçaları vererek kolaylık sağlayacak. Unutmayın ki teleport atmadan üzerinizde ana silahınız(örneğin Wizard iseniz Staff) takılı olmalıdır.

  Kalıcı Bufflar
  Tüm bufflar ilk kullanıldığı andan itibaren kalıcı hale gelecektir. Oyuna restart atmanız ya da ölmeniz bufflarınızı silmeyecektir. Tüm bufflar ilk levelden son levele kadar kalıcıdır.

  Ana Şehir
  Cronos'un bu versiyonunda gerçekten her şeyin canlı ve farklı olmasını istedik. Ana şehir artık Jangan! Jangan'ı bu derece kalabalık ve meşgul görmek gerçekten ilginç olacak.  Aktiviteden elde ettiğiniz token ve goldlar ile satın alabileceğiniz çok önemli ve kullanışlı itemleri sizlere sunacak.


  Bu NPC'den, Gold Coin & Arena Coin & Silver Coinlerinizi kullanarak Seal Of Moon Accesory parçalarını satın alabilirsiniz.
  Bu NPC'den, Job Pointinizi ve Gold Coin & Arena Coin & Silver Coinlerinizi kullanarak Seal Of Moon Weaponlarınızı satın alabilirsiniz.

  Birbirinden güzel ödülleri olan birbirinden farklı görevlere sahip.
  Oyun içinde mevcut olan bütün avatarları sizlere sunacak. Oyunumuzda sizlere sunulan çok çeşitli avatarlar mevcut olduğu için hepsini Item-Mall'da sergilemek imkansızdı.
  Bu NPC'den tüm Irk Değişim (Race Switch) scrollarını satın alabilirsiniz. Bu sayede karakterinizin ırkını değiştirebileceksiniz.

  Bu NPC'den karakterinizi görsel yönden geliştiricecek eşyaları satın alabilirsiniz.

  Çeşitli klasik ve renkli titleleri buradan satın alabilirsiniz.

  Gold ile satın alabileceğiniz tüm eşyaları satar. Bu NPC Gold değerini yüksek tutmakla sorumlu olduğu için büyük öneme sahip.
  Bu NPC'yi kullanarak Colosseum Rank'a kayıt olabilir veya ayrılabilirsiniz.

  Bu NPC'yi kullanarak Holy Water Temple ile ilişkilendirilmiş tüm görevleri alabilirsiniz.

  Bu NPC'yi kullanarak Dungeonlar ile ilişkilendirilmiş tüm görevleri alabilirsiniz.


  Aşağıda tüm kasılma alanlarını bulabilirsiniz. Unutmayın , Jangan Cave 81~99 level aralığında canavarlar ile doludur, fakat B2'de bazı sorunlara yol açtığı için canavar olmayacak.  Union Chat.
  Tüm guild üyeleri Union Chat yetkisine sahip olabilir.
  Start Level.
  Tüm guildler kurulduğu an 5 Level'den başlar. Bu sizlerin daha kolay toparlanmanıza ve guild fonksiyonlarına hemen erişebilmeniz için kolaylık sağlayacak.
  Limitler.
  Guild ve Union sınırlarının orjinal Silkroad'da olduğundan daha düşük olacağı açık, Fakat bu , Cronos'a katılan bolca oyuncu ve guild varken , yalnız almak için çok zor bir karar. Bunu belirlemek için en iyi ve adil yöntem bir anket oluşturmaktı. Tabii ki tüm Online Anket sistemleri suistimal edilebilir, bunun önüne geçmek beta sürecinde , için oyun içinde katılabileceğiniz HWID ve IP Kısıtlamalarına sahip bir anket düzenleyeceğiz. Tüm oyuncuların oy kullanma hakkı vardır, bu sayede herkesin memnuniyeti sağlanmış olacaktır.
  Otomatik Grant Name.
  Son Ruby'de oluşan bazı sorunlar yüzünden kaldırdığımız bir özellik. Tüm sorunları ortadan kaldırdık ve geri getirdik. Otomatik Grant Penceresine Ana Menüyü açtıktan sonra Grant Name ikonuna basarak erişebilirsiniz ve istediğiniz grantı yazabilirsiniz. Unutmayın ki bu özelliği kullanabilmeniz için Guild Masterinizin online olması gerekmektedir.


  Aktif Kaleler.
  3 adet aktif Kale mevcuttur, bunlar : Constantinople & Hotan & Jangan. Constantinople ve Hotan kaleleri klasik kale savaşı mantığında işleyecektir. Fakat Jangan kalesinde işler biraz farklı ilerleyecek!

  Solo Guild Kale Savaşları.
  Yalnız oynamayı tercih eden topluluk ve guildlerin , büyük guild ve unionlar onları kolayca kesebildiği için kale savaşlarında hiç şansları olmadığı bir oyunda oynamaları, onlar için gerçekten can sıkıcı olabilir. Bizler kale savaşını seviyoruz ve onu deneyimlemek istiyoruz. Bu tür küçük ekiplere büyük ekiplerle karşılaşmayacakları bir rekabet ortamı sunuyoruz. Jangan'da kale savaşları sadece küçük ekipler arasında olacak! Jangan Kalesine sadece Solo guild olarak kayıt olabileceksiniz. Bu yolla küçük ekipler kendi düzeylerinde ekipler ile savaşarak adil bir rekabet ortamına sahip olacak ve oyundan daha fazla zevk alacak.

  Solo Oyuncu Kale Savaşları.
  Sadece Solo Oyuncular arasında gerçekleşecek olan yeni bir Fortress War sistemi geliştirdik ! Bu kale 3 farklı Tower ve 1 Kalp'e sahip. Oyuncu isimleri , guild isimleri ve pet isimleri kale içinde adil bir rekabet ortamı yaratabilmek için gizli olacak. Ek olarak , tüm oyuncular içeri ışınlandığında tek tip kale savaşı avatarı giymiş olacak.
  İşleyiş.

  • Poison Tower'i yok edin.
  • Lightning Tower'i yok edin.
  • Freezing Tower'i yok edin.
  • Kalp Spawn olacak ve 180 saniye sonra saldırmaya başlayabileceksiniz.
  • Kalbi parçalayan kişi kale savaşını kazanır.

  Ödüller.

  • Fortress War kazananı [2.500] Silk ve herkesin kalenin sahibi olduğunu anlayabileceği özel bir ikona sahip olur.
  • Her Tower'i kesen kişi [1.000] Silk kazanır.
  • Kestiğiniz kişi başına 1 honor point kazanırsınız.

  Solo Kale Savaşı fikri aslında Archera'ya ait. Biz sadece yeniden düzenledik ve kendi tarzımıza uydurduk.

  Unique dropları ve spawn süreleri hakkında detaylı bilgi önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır.


  Damage Counter.
  Daha önce gerçekten yararlı ve kullanışlı pencereler yaratmamız istenmişti. Bunlar, sonunda Cronos'da aktif olacak. Bu pencereden unique'ye en çok damage vurabilen 8 kişiyi görebileceksiniz.  Unique Noticeleri.
  Bu yeni pencere sizleri Unique Çıkış Saati, Ölüş Saati ve Unique'yi öldüren kişi hakkında bilgilendirecek.


  Arabian Unique Quests.
  Jangan Teleport'ın yakınında bulunan NPC'den Quest Manager'dan 4 adet Arabian Unique görevi alabilirsiniz.

  Geliştirilmiş Noticeler.
  Her uniquelerin nerede ortaya çıktığını oyuncularımızın anlamasını kolaylaştırmak istiyoruz. Bunun için, unique belirdiğinde karşınıza çıkan bildirimi özelleştirdik.

  Giriş.
  Magic POP'u gerçekten seviyoruz ve oyuncularımız için eğlenceli olabileceğine inanıyoruz. Ancak, içerdiği ödülleri değiştirdik. Şimdi 5 farklı öğe bölümü var (Rastgele itemler, Stat / Skill Sıfırlama, Flags, Diğerleri ve Noel Baba Öğeleri). Eşya ne kadar değerli olursa kazanmak o kadar zorlaşacaktır.


  Ödül seçenekleri.
  1. Random Itemler: Random Title Scroll, Random Wings Scroll.
  2. Stat/Skill Reset: Stat & Skill Reset Scroll.
  3. Flags: Her biri 5 STR & 5 INT blue basılı.
  4. Diğer: Immortal Stone.
  5. Santa Items: Blue Santa Set, Red Santa Set.

  Magic POP Cards Kazanma yolları.
  1. Unique Drops.
  2. Dungeon Quests.
  3. Dungeon Drops.
  4. Cronos Seller'den Aktivite Coinleri ile
  5. Contribution Lottery.


  Big Variety - Çok Çeşitlilik.
  Item Mall gerçekten önemli olsa da, her zaman onu açıklamaya en sondan başlıyoruz. Zaten birçok yeni görsel efektler ve başka eşyalar ekledik. Bununla birlikte, çok sayıda package ve birbirinden ilginç öğeler getirmeyi planlıyoruz. Dürüst olmak gerekirse, sunucuyu geliştirirken önceliğimiz kesinlikle bu değildir. Beta aşamasında bu konunun üzerinde çalışacağız.  Giriş.
  Oyun içine bir EPIN penceresi ekledik, sahip olduğunuz herhangi bir EPIN'i kullanmak ve silkleri anında hesabınıza yüklemek için kullanabilirsiniz. Epinleri, silk satıcılarımızdan satın alabilir veya içerik oluşturucularımızdan çekiliş tarzı etkinlikler ile kazanabilirsiniz.  Dengeyi sağlamak için yaptığımız ilk güncelleme uygulandı. Lütfen düşündüğümüz kadar verimli ve dengeli olmaz ise aşağıda ki maddelerden bazılarının değişebileceğini unutmayınız. Bu son denge güncellemesi değildir, devamında bir sürü yeni ve olumlu dengeleme gelecektir.

  Çin’e Silkroad-R Yetenekleri Eklendi.

  Silahlar
  Celestial Protection, Immortal Victor & Dragon Scale Skilleri artık Bicheon, Heuksal ve Pacheon yetenek sayfalarında mevcut. Bu yeteneği sadece iki parti arkadaşına uygulayabilirsin. Aldıkları hasar %60 oranında tüm parti üyelerine dağıtılır.

  Force
  Cure Therapy Serisi artık mevcut. Bu yeteneği kullandığınız da bazı zayıflatmalara ve hareket kısıltmasına uğramaya karşı direnç sağlar.

  • Heal True Hand yeteneği artık kullanılabilir. Bu yetenek kullandığınız kişiye belli bir süre boyunca HP yenilemesi yapar.
  • Heal Calm Hand yeteneği artık kullanılabilir. Bu yetenek kullandığınız kişiye belli bir süre boyunca MP yenilemesi yapar.
  • Ressurection Spirit serisi artık kullanılabilir. Yakında ki parti üyelerinizi aynı anda canlandıracaktır.
  • Heavenly Vigor serisi artık kullanılabilir. Yakında ki parti üyelerinize aynı anda ve aynı miktarda HP yenilemesi yapar.
  • Vital Flow serisi artık kullanılabilir. Birden çok parti üyenize güçlendirme uygular.

  Vigor’un Bekleme Süresi 5 Saniyeye Çıkartıldı.

  Warlock

  • Physical Raze: Bekleme süresi 5 saniyeye çıkarıldı. Artık 3900 MP harcıyor.
  • Medical Raze: Bekleme süresi 5 saniyeye çıkarıldı. Artık 3900 MP harcıyor.
  • Combat Raze: Bekleme süresi 5 saniyeye çıkarıldı. Artık 3900 MP harcıyor.
  • Courage Raze: Bekleme süresi 5 saniyeye çıkarıldı. Artık 3900 MP harcıyor.

  Bicheon

  • Dragon Sore Blade: Kritik güçlendirme 7’ye, phy.atk.pwr 707-846’ya yükseltildi.
  • Asura Cut Blade: Phy.atk.pwr 905-1095’e yükseltildi.

  Heuksal

  • Cheolsam Force Lv 10: Maksimum HP’yi artık 4800 arttırıyor.

  Pacheon

  • Anti Devil Bow - Annihilate Lv 6: Kritik güçlendirme 48’e, phy.atk.pwr 844-1115’e yükseltildi.


  • Lightning Hawk Summon Lv 9: Attack Rate 37’ye, phy.atk.pwr 2910’a yükseltildi.
  • Strong Bow Will Lv 2: Kritik güçlendirme 18’e yükseltildi.

  Cold

  • Might Guard of Ice Lv 15: Phy.def.pwr 198’e yükseltildi.
  • Cold Armor Lv 10: Phy.def.pwr 198’e yükseltildi.

  Lightning

  • Force - Piercing Force Lv 3: Mag.atk.pwr %25’e yükseltildi.

  Fire

  • Earth Fire Protection Lv 12: Mag.def.pwr 350’ye yükseltildi.
  Dengeyi sağlamak için yaptığımız ikinci güncelleme uygulandı. Lütfen düşündüğümüz kadar verimli ve dengeli olmaz ise aşağıda ki maddelerden bazılarının değişebileceğini unutmayınız. Bu son denge güncellemesi değildir, devamında bir sürü yeni ve olumlu dengeleme gelecektir.
  Cleric

  • Innocent ve Integrity: Artık aynı bekleme süresini paylaşıyor 7 saniye.
  • Holy Recovery ve Holy Group Recovery: Artık aynı bekleme süresini paylaşıyor 9 saniye.
  • Holy Spell: Weakening Series tutma şansı %40’a, Restriction Series tutma şansı %40’a ve Curse Series tutma şansı %40’a düşürüldü.
  • Body Deity: Phy.def.pwr 202’ye düşürüldü.
  • Offering: Bekleme süresi 300 saniyeye yükseltildi.

  Warlock

  • Physical Raze: Bekleme süresi 6 saniyeye yükseltildi.
  • Medical Raze: Bekleme süresi 6 saniyeye yükseltildi.
  • Combat Raze: Bekleme süresi 6 saniyeye yükseltildi.
  • Courage Raze: Bekleme süresi 6 saniyeye yükseltildi.
  • Vampire Touch ve Vampire Kiss: Disease tutma şansı %50’ye düşürüldü.
  • Deep Slumber: Artık her level için 230 INT’e ihtiyaç duyuyor.
  • Advanced Reflect: Artık her level için 230 INT’e ihtiyaç duyuyor.

  Rogue

  • Prick: Harcanan HP %15’e çıkarıldı. Phy.atk.pwr %330’a düşürüldü.
  • Beast Mask: Bu yetenek kaldırıldı.
  • Monster Mask: Artık sadece 4 kez yükseltilebiliyor. (maksimum 50lv canavara atılabilir)

  Warrior

  • Sheild Crash: Knock-back tutma şansı %45’e düşürüldü.
  • Sheild Bash: Knock-back tutma şansı %45’e düşürüldü.
  • Dare Devil: Knock-back tutma şansı %25’e düşürüldü.

  Force

  • Vital Spot - Body: Bekleme süresi 10 saniyeye düşürüldü. Tutma şansı %60’a yükseltildi.
  • Vital Spot - Mind: Bekleme süresi 10 saniyeye düşürüldü. Tutma şansı %60’a yükseltildi.
  • Vital Spot - Zero: Bekleme süresi 10 saniyeye düşürüldü. Tutma şansı %50’ye yükseltildi.
  • Vital Spot - Brain: Bekleme süresi 10 saniyeye düşürüldü. Tutma şansı %55’e yükseltildi.
  • Force Cure - Meditation: Bekleme süresi 9 saniyeye düşürüldü.
  • Cure Therapy - Clarity: Bekleme süresi 9 saniyeye düşürüldü.

  Heuksal

  • Death Bringer Spear: Dull tutma şansı %25’e yükseltildi.
  • Windless Spear: Dull tutma şansı %25’e yükseltildi.
  • Soul Spear - Emperor: Stun tutma şansı %20’ye yükseltildi
  • Cheolsam Force: %10 Phy. ve Mag. hasarı eklendi.

  Pacheon

  • Anti Devil Bow - Annihilate: Bleed %15 tutma şansı ile eklendi.
  • 6 Arrow Combo: Knock-back tutma şansı %35’e yükseltildi.
  • Mind Concentration: 1500 HP, %8 Phy. ve Mag. hasarı eklendi. Attack Rate 60’a yükseltildi.

  Bicheon

  • Celestial Ground Bicheon Force: %10 Mag. hasarı eklendi.
  • Asura Cut Blade: Kritik güçlendirme 10’a yükseltildi.
  • Dragon Sore Blade: Kritik güçlendirme 12’a yükseltildi.
  • Twin Energy Smash: Bleed tutma şansı %25’e yükseltildi.
  • Shield Protection: %10 Phy. ve Mag. hasarı eklendi.  Roque:

  • Hurricane Shot Lvl 6: Bekleme süresi 6 saniyeden 5'e düşürüldü.

  Bard:

  • Tıpkı Wizard'daki gibi bir ışınlanma becerisi eklendi.
  • Booming Wave : %50 olasılıkla knock-back eklendi.

  Çinler için genel olarak:

  • Artık, tüm el yakma skilleri aynı süreyi paylaşır.

  Bicheon:

  • Twin Energy Smash : Bleed tutma olasılığı %25'ten %30'a çıkarıldı.
  • Lightning Chain: Bleed / Impotent tutma olasılıkları %25'ten %30'a , Division tutma olasılığı %25'ten %32'ye çıkarıldı.
  • Thousand Army Chain: Division / dull tutma olasılıkları %25'ten %32'ye , Fear tutma olasılığı %25 'ten %30'a çıkarıldı.
  • Shield Protection : Büyü hasarı arttırma buffı %7 'ye düşürüldü.
  • Celestial Ground Bicheon Force: Kalkanın fiziksel defansının düşme oranı %60'a çıkarıldı.


  Heuksal:

  • Death Bringer Spear: Dull tutma olasılığı %20'den %25'e çıkarıldı.
  • Windless Spear: Dull tutma olasılığı %20'den %25'e çıkarıldı.


  Pacheon:

  • Anti Devil Bow- Annihilate: Bleed tutma olasılığı %15'ten , %35'e çıkarıldı & Critical oranı 48'den 45'e geri alındı.
  • Celestial Beast Arrow: Fear tutma olasılığı %20'den %35'e çıkarıldı.


  Force:

  • Cure Theraphy – Heaven: Weakening series tutma olasılıkları (Division , Weakening v.s) %40'tan %28'e, Restriction series tutma olasılıkları ve Curse series tutma olasılıkları( Buz , elektrik, zombie v.s) %40'tan %30'a düşürüldü.
  • Vital Spot - Body tutma olasılığı %60'tan %55'e düşürüldü.
  • Vital Spot - Mind tutma olasılığı %60'tan %55'e düşürüldü.
  • Vital Spot - Zero tutma olasılığı %50'den %45'e düşürüldü.
  • Vital Spot - Brain tutma olasılığı %55'ten %50'ye düşürüldü.

  Lightning.

  • Force - Piercing Force Lv 3: Büyü hasarının artış oranı %25'ten %21'e düşürüldü.  Cleric

  • Charity: Weakening Series tutma olasılıklarını engelleme kaldırıldı.
  • Pure Offering: Bekleme süresi orjinal haline geri çevrildi. (60 saniye)


  Warlock:

  Warlockların hakikaten hayatta kalmada eksik olduğunu farkettik, onlara yardımcı olabilmek için daha sık HP toplayabilmelerini sağlayacak Vampire Skilleri'nin bekleme sürelerini azalttık. Fakat, warlockun aşırı güçlü olmasını önlemek için, disease tutma olasılığını da düşürmemiz gerekti.

  • Deep Slumber: Sleep tutma oranı %70'e düşürüldü.
  • Slumber: Sleep tutma oranı %70'e düşürüldü.
  • Vampire Touch: Bekleme süresi 5 saniye'den 4 saniye'ye düşürüldü & Disease tutma oranı %70'ten %55'e düşürüldü.
  • Vampire Kiss:Bekleme süresi 20 saniye'den 14 saniye'ye düşürüldü & Disease tutma oranı %70'ten %55'e düşürüldü.


  Pacheon.

  • Max HP artışı 2500 'den 1500'e düşürüldü.
  • 6 Arrow Combo: Bekleme süresi 6 saniye'den 5'e düşürüldü.


  Fire
  Force'ye Cure Theraphy – Heaven ekledikten sonra Chinese Force buildler, diğer buildler debufflara dayanıksız halde kalacakken, debufflara karşı oldukça güzel bir dayanıklılığa sahip olacağından dolayı bir dengesizlik meydana geldi. CHN vs CHN oynanışın genel değişikliklerden etkilenmemesini sağlamak için o buildlere küçük bir buff veriyoruz.

  • Fire Shield and Cure Therapy skillleri artık beraber kullanılamayacak.
  • Fire Shield - Flower: Weakening / Restriction / Curse series tutma olasılıklarını düşürme oranı %6 eklendi.
  • Fire Shield - Emperor Lv4: Weakening / Restriction / Curse series tutma olasılıklarını düşürme oranı %15 eklendi.

  Force

  • Cure Therapy - Heaven:Weakening series tutma olasılıkları (Division , Weakening v.s) %28'den %23'e, Restriction series tutma olasılıkları ve Curse series tutma olasılıkları( Buz , elektrik, zombie v.s) %28'den %23'e düşürüldü.

  Holy Water Temple
  Topluluğun Cronos'un 2017 sunucusunda gerçekten çok sevdiği yerlerden biriydi. Holy Water Temple, elixirler de dahil olmak üzere gerçekten değerli ödüller veren bazı görevlerle bağlantılı olduğu için oyunun büyük bir parçasıydı. Bu sistemi daha sonra konu hakkında okuyacağınız ufak değişikliklerle tekrar sizlere sunuyoruz.

  Power Ups. (Güç Geliştirmeleri)
  Bu sistem ile beraber Cronos'da Job keyfi daha da eğlenceli olacak. Power Up'lar kervan rotalarında rastgele belirecek ve onu kesmek sizlere 300 saniye ya da ölümünüze dek süren bir buff kazandıracak. Bu güçlendirmeler, sahiplerini job savaşlarında gerçekten avantajlı bir konuma getireceği için , oyunculara savaşmak için bir sebep daha ortaya çıkaracak. Ayrıca bu güçlendirmeleri aynı zamanda Colesseum Arenaya'da ekledik.


  • Power of Gladiator: Bu güçlendirme buffuna sahip olmak size 300 saniye boyunca % 10 physical & magical damage absorption ve + 2000 HP ve MP artışı sağlayacak!
  • Power of Assassin: Bu güçlendirme buffuna sahip olmak size 300 saniye boyunca % 15 physical & magical damage increase ve 70 attack rate artışı sağlayacak!
  • Power of Ninja: Bu güçlendirme buffuna sahip olmak size 300 saniye boyunca % 70 hareket hızı, 9 STR & INT + ve 7% physical & magical damage increase sağlayacak.
  • Power of Monk: Bu güçlendirme buffuna sahip olmak size 300 saniye boyunca 70 parry ve attack rate artışı sağlayacak ve debufflara karşı direncinizi artıracak!


  Ödüller.
  Her Wanted Seviyesi kendine has ödüllere sahip. Bir oyuncunun seni öldürüp Wanted durumunu sonlandırması halinde seni öldüren kişi bir miktar gold kazanacak. Bu miktar ölen kişiden tahsil edilmeyecektir.

  Wanted Buffs.
  Karşı job oyuncularından birini hiç ölmeden öldürmek, size aşağıdaki wanted buffları sağlayacak. Unutmayın ki eğer ölürseniz tüm Killing Spree'leriniz sıfırlanır ve Wanted Buff'unu kaybedersiniz.


  • 10 job kill alındığında buff seviyesi 1 Level.
  • 20 job kill alındığında buff seviyesi 2 Level.
  • 40 job kill alındığında buff seviyesi 3 Level.
  • 60 job kill alındığında buff seviyesi 4 Level.
  • 80 job kill alındığında buff seviyesi 5 Level.
  Killing Spree Duyurusu.
  Killing Spree'ye ulaştıktan sonra bu başarınız tüm sunucuda global olarak ilan edilecektir. Hepinizin gösteriş yapmayı sevdiğini biliyoruz ve bu tam da bu nedenle yapılıyor.


  • 20 Kills: [Job Allias] is on a Killing spree!
  • 40 Kills: [Job Allias] is on a Rampage!
  • 60 Kills: [Job Allias] is Dominating!
  • 80 Kills: [Job Allias] is Unstoppable!
  • 100 Kills: [Job Allias] is Godlike!

  Tamamen Yenilenmiş.
  Daha kullanıcı dostu bir deneyim sunan ana menümüzü tamamen elden geçirdik. Ek olarak, hayatınızı kolaylaştıracak birçok yeni pencere ekledik. Menünün kalitesi gerçekten çok yüksek ve sanki Joymax yapmış gibi görünecek şekilde yaratıldı. Oyunun orijinal görünmesini sağlamak bizim için kesinlikle önemlidir.  Colosseum.
  Bu pencereyi kullanarak Colosseum Arena'daki mevcut sıralamanızı, toplam win sayınızı ve Ölme/Öldürme oranınızı görebilir, ayrıca ilk 15 sıradaki oyuncuları toplam win sayısı ve Ölme/Öldürme oranlarına göre takip edebilirsiniz..  Job Analysis.
  Bu pencereyi kullanarak job'unuzu , toplam job öldürmenizi ve ölümlerinizi, Ölme/Öldürme oranınızı, Wanted Kill Sayınızı, Wanted Killing Spree durumunuzu, Totalde Job'dan kazandığınız Gold ve Pointlerinizi, Job Limiti gibi bilgileri görebilirsiniz.  PvP Matching.
  Bu pencereyi kullanarak Otomatik PvP Eşleştirme sisteminde diğer oyuncular ile eşleşebilirsiniz. Bu, ilk olarak Ruby de sunduğumuz ve gerçekten iyi çalıştığı için topluluğumuz tarafından sevilen bir özellik. Bu kez pencereyi yeniden tasarladık ve PvP'lerin gerçekleşeceği yeni bir alan ekledik!  Title Storage.
  Bu pencereyi kullanarak tüm title'larınızı kontrol edebilirsiniz. Title'ınızı anında ışınlanmadan güncelleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda pencerenin tasarımını da geliştirdik.  Unique Notice.
  Bu pencereyi kullanarak tüm unique bildirimlerini takip edebilirsiniz. Unique ölümleri gibi bilgilendirmeler , tam olarak gerçekleştikleri anda burada görünecektir.  Grant Name.
  Bu pencereyi kullanarak grant adınızı guild yöneticinizi meşgul etmek zorunda kalmadan otomatik olarak değiştirebilirsiniz. Fakat bunun için guild masterınızın çevrimiçi olmalı.  Ranking.
  Bu simgeye tıklamak sizi resmi web sitemizin Rank sayfasına yönlendirecektir. Oradan listelenen tüm farklı ranklara ulaşabilirsiniz.  Ticket.
  Bu simgeye tıklamak sizi resmi sitemizdeki ticket bölümüne yönlendirecektir. Oyundaki herhangi bir konuda destek almak için bir ticket açabilirsiniz.  News.
  Bu simgeye tıklamak sizi resmi web sitemizdeki haberler bölümüne yönlendirecektir. Burada sunucunun tüm haberlerini ve güncellemeler hakkında detayları görüntüleyebilirsiniz.  Redeem Epin.
  Bu pencereyi kullanarak bir epin kodunu kullanabilirsiniz, Epin Kodu yazıldıktan sonra anında silkleriniz yüklenecektir.

  Nasıl Elde Ederim?
  Title'lar, sadece zerk artışı için değil, aynı zamanda harika göründüğü için her oyuncunun ihtiyaç duyduğu bir şeydir, Yüzlerce çeşit renkli ya da renksiz Titleleri silk ile satın alabilirsiniz. Ek olarak, klasik uniqueleri öldürerek title kazanabilirsiniz.

  Titles Dealer NPC.
  Çeşitli klasik ve renkli titleleri buradan satın alabilirsiniz.

  Uniques.
  Herhangi bir klasik uniqueyi öldürdükten sonra onun adında bir Slayer titlesi alırsınız (Örneğin: Roc Slayer). Fakat bu uniqueyi öldüren bir sonraki kişi sizden titleyi alır ve title kendisine ait olur. Aşağıdaki uniqueleri öldürerek title kazanabilirsiniz.


  • Tigel Girl.
  • Cerberus.
  • Captain Ivy.
  • Uruchi.
  • Isyutaru.
  • Lord Yarkan.
  • Demon Shaitan.
  • Roc.
  • Medusa.  Titles Storage.
  Titles Storage menüsünden istediğiniz şekilde titlelerinizi aktif edebilir, kaldırabilir veya değiştirebilirsiniz.


  Tanıtım.
  İlk defa sandık özelliğini başarılı bir şekilde entegre ettik. Bu özellik, oyunumuzu gerçekten birçok bug & exploitten koruyabilir ve aynı zamanda aşağıdaki sebeplerden ötürü oyuncularımız için gerçekten pratik olabilir:

  1. Extra Depo: O anda ihtiyacınız olmayan eşyaları orada saklayabilirsiniz, asla kaybolmazlar, istediğiniz zaman alınabilirler.
  2. Anında alabilme: Chest'te bir eşyayı seçip 'Receive' tıklayınca, item envanterinize anında eklenecek. Işınlanmanıza bile gerek yok!
  3. Bir item elde ettiğinizde bankanızda ya da envanterinizde yer olup olmamasıyla ilgili endişelenmenize gerek olmayacak.

  Tanıtım.
  Ruby'de icat edilen, topluluğumuzun gerçekten bayıldığı bir özellikti. Bu sefer, bunu daha eğlenceli hale getirmek ve Avrupalı temasına uygun olmasını sağlamak için yeni bir yer var. Ek olarak, listedeki oyuncuların adları sistemin kötüye kullanımını neredeyse imkansız hale getirmek için gözükmeyecek.

  Kurallar.

  • Job takılıyken eşleşemezsiniz.
  • Sıradaysanız ve job suit takılıysa, sıradan çıkarılırsınız.
  • Günde sadece 2 kez eşleşebilirsiniz.
  • Aynı oyuncuyla 1 kez eşleşebilirsiniz.
  • Level 100 iseniz PvP Eşleştirmesine katılabilirsiniz.
  • Zerk, Devil , Phy/Mag Absorption Scrollarını kullanamazsınız.
  • Sizinle aynı HWID ya da IP'ye sahip oyuncularla eşleşemezsiniz.

  Süreç.
  Katılmak için ana menüyü açıp PvP Matching ikonuna tıklamanız gerek, daha sonra Match'e tıklayabilirsiniz. Bu, sizi PvP Eşleştirme sırasına sokacaktır, sıradaki yerinizi ve sırada kaç kişi olduğunu da görebileceksiniz. Sıraya girdikten sonra, başka bir oyuncuyla eşleşene kadar beklemeniz gerekiyor. Daha sonra, PvP Arenası'na ışınlanacak ve otomatik olarak PvP Cape takacaksınız. PvP anında başlar, rakibinize var gücünüzle saldırın. Rakibini öldüren oyuncu kazanır ve tüm serverda adı belirir ve tabii ki ödül kazanır. Sonra, her iki oyuncu da şehre geri ışınlanır. Ayrıca, her zaman sıradan çıkabileceğinizi ve hakkınızı 'Cancel'a basarak saklayabileceğinizi unutmayın!

  Ödül.
  10 Silk & 5 Honor Point.  Gözlemleyicilik
  PvP Karşılaşmalarını, yapıldığı yere ışınlanarak gözlemleyebileceksiniz! Endişelenmeyin, gözlemciler PvP'ye herhangi bir şekilde karışamaz.

  Star Box.
  Bu kutu Seal of Star ekipmanları elde etmenin tek yoludur. Bu kutuyu açmak size rastgele bir Seal of Star eşya verir. Kutunun fail olup birşey vermeme olasılığının olduğunu unutmayın.

  Nasıl elde edilir?
  1. Unique'den düşürerek.
  2. Paradise Dungeon - Prophet Ball öldürme görevi.
  3. Petra Dungeon - Geenie öldürme görevi.

  Neptun Box.
  Bu kutu Seal of Neptun almanın tek yoludur. Bunu açmak size rastgele bir silah verir. Silahların sadece Seal of Neptun olarak açık olduğunu unutmayın!

  Nasıl elde edilir?
  1. Bu kutuyu elde etmenin tek yolu Seal of Star eşyaları kırmaktır. Başarılı bir şekilde yok edildiklerinde, sandığınıza bir Neptun Box gelecektir.

  Agate Box.
  Bu kutu açıldığında, oldukça kullanışlı ve nadir olan devasa çeşitlilikteki eşyaları verebilir. Elde edebileceğiniz ödüller aşağıdaki gibidir:

  1. Zor oranla: 3% Lucky Scroll, 2% Lucky Scroll, D10 Lucky Magic Powder.
  2. Orta oranla: D1 Lucky Powder, 1 Magic POP Card, Spain World Cup Hat.
  3. Kolay oranla: 3x Reverse Return Scrolls, 2x Global Chatting, Devil Wing Dress, 2x 10% Damage Absorption Scrolls, Clock of Reincarnation, Extension Gear.

  Nasıl elde edilir?
  1. Unique'den düşürerek.
  2. Petra Dungeon - Agile Nassabun öldürme görevi.  Tanıtım.
  Activity Token olarak adlandırdığımız yeni bir birim yarattık. Bu birim CTF, Colosseum ve Katkı Çekilişinden elde edilebilir. Bu birimi kullanarak, Cronos Seller pek çok farklı eşyayı satın alabilirsiniz.

  Seal of Neptun'un sadece silahları açık olacak, parlama efektleri ise hala yapım aşamasında olduğundan, önümüzdeki günlerde paylaşılacak.


  Tüm SoX eşyaların daha yüksek reinforcelarının olduğunu belirtmek önemlidir. Silahların da daha yüksek kritik oranları vardır.
  En Yüksek Artı.
  Ulaşabileceğiniz en yüksek artı, tüm eşyalarda +12'dir, +12'den ileriye gitmeniz mümkün değildir.

  Astraller Kaldırıldı.
  Her zamanki gibi serverımızda astral açık değildir. Tam bir pay2win ve alchemy'de oyuna para yatıranların hayatını daha çok kolaylaştırmaktan başka bir amacı olmayan bir eşyadır. Normal seviyede oyuna para yatıranlar bile astral kullanmaz. Bu item Cronos'un bir parçası olamaz.

  Şans arttırma eşyaları.
  Cronos'ta birçok yeni şans arttırma eşyaları olacak. Bunun sebebi, alchemy'nin tamamen şansa dayalı olduğuna inanmamızdır, ayrıca alchemy'de daha fazla şansı hak edenlere de böyle bir fırsat vermek adil olur.

  Şans attırıcı Scrollar.
  1. [1%] Gold Miner'da gold karşılığı açıktır.
  2. [2%] Agate Box'dan elde edilir.
  3. [3%] Agate Box'dan elde edilir.

  D10 Lucky Magic Powder.
  1. Agate Box'dan elde edilir.

  D1 Lucky Powder.
  1. Agate Box'dan elde edilir.

  Bunlar, hala ekleyebileceğimiz iyi yöntemler üzerine düşündüğümüz yeni eşyalar olduğundan daha sonra, daha fazla yöntemin eklenebileceğini unutmayın!

  Immortal Stones.
  Şu ana kadar en kullanışlı eşyalardan birisi, Immortal Taşları her oyuncunun gerçekten ihtiyacı olan birşeydir. Gerçek şu ki, en son projelerimizde bunları birçok yoldan veriyorduk ki bu da immortalların fazlalığıyla sonuçlandı. Bu sefer, bunu daha iyi bir şekilde dengeledik.

  1. Paradise Dungeon.
  Dungeon içindeki Uniqueler'in Immortal Taşı düşürme şansı vardır.

  2. Item Mall.
  Item Mall'dan Immortal Taşlarını satın alabilirsiniz.

  3. Magic POP.
  Others kısmını seçerek Immortal Taşı için Magic POP oynayabilirsiniz.

  Elixirler.
  Elixirlerin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Genellikle sadece yaratıklardan düşürülürler. İlk Cronos'ta farklı bir sistem denedik. Görevlerden oldukça iyi miktarlarda elixir verdik. Bu, oyuncuların bu elixirlerden oldukça fazla elde etmesini ve hatta belki bota bile atmamalarına yardımcı oldu. Bu Cronos ve bu versiyonda da bu sistemi bulacaksınız. Botlama ve moblardan toplama dışında, ayrıca Holy Water Temple görevlerini tamamlayarak tüm elixirlerden 15 adet elde edebileceksiniz. Tek seferde bitirilebilecek toplamda 5 görev vardır. Bu da, arkadaşlarınızla sadece bir Holy Water Temple turunu bitirdiğinizde tüm elixirlerden 75 adet elde edebileceğiniz anlamına gelir.

  Job Temple.
  Her zamanki gibi Job Temple açık olacak, içeride 10 Degree yaratıklarını ve mısır uniquelerini bulacaksınız. Tabii ki, sadece Job giyerek buraya girebileceğinizi unutmayın. Burası kolayca yaratık kesip farmlayabileceğiniz bir yer değil!

  Kervan Yolları.
  Cronos'ta 2 farklı özel kervan yolu vardır. Bunlardan birisi, yepyeni roc mountain kervan yolu, diğeri ise bazı ufak değişiklikler yapılan Togui'dir. Bu 2 kervan yolunun çılgın job aktivitelerini sağlamak için gereğinden çok yeterli olduğuna hakikaten inanıyoruz.

  Job Analiz Penceresi.
  Oyuna jobla ilgili birçok istatiğinizi takip etmenize yardımcı olacak yepyeni bir pencere entegre ettik. Ek olarak, ayrıca Job Puanı Limitinizi ve anlık job ödülünüzü (Restart atmadan jobtan ne elde ettiğinizi) görüntüleyebileceksiniz.
  Job Point Limitleri.
  Job Puan Limiti önceki serverlarımızda olduğu gibi çalışır. Toplam limitinize her hafta 300 Puan eklenir ki bu da ilk hafta 300 sonra ikinci hafta 600 v.s limit olacağı anlamına gelir. Bunu yaparak, limitinizi nasıl doldurmak istediğinize karar vermenizi sağlıyoruz. Bir hafta atlasanız bile, istediğiniz zaman kaybınızı telafi edebileceksiniz. Aslında hiçbir zaman geri düşmeyeceksiniz, istediğiniz zaman diğerlerine yetişebileceksiniz!  Tanıtım.
  Bugünlerde, bir serverın vazgeçilmezidir, honor puanları, honor buff ödülleriyle beraber gerçekten oyuncuları daha aktif olmaya iter.

  Honor Puanlarını elde etmek.

  1. PvP Matching kazanma
  2. Uniqueler
  3. Job Killler.
  4. Tekli Kale Savaşı
  5. Battleground Etkinliği.

  Honor Buffları.
  Honor sıralamasında ilk 50'ye giren oyuncular aşağıdaki gibi özel bir buff alacaktır. Sıralama 3 günde bir sıfırlanacak ve her 6 saatte bir güncellenecektir.

  • İlk 5 , tüm honor bufflarını alır.
  • İlk 5-20 arasındakiler King Buff hariç hepsini alır.
  • İlk 20-35 arasındakiler Silver ve Bronz Bufflarını alır.
  • İlk 35-50 arasındakiler Bronz Buff alır.
  Colosseum Arena.
  Sizin bildiğiniz adıyla Survival denilebilir, fakat üzerinde bir kaç değişiklik yaptık. Cronosun bu sunucusunda Colosseum Arena gerçekten önemli bir yer sahibi. Tüm oyun ömrü boyunca aktif olmasıın istediğimiz gerçekten eğlenceli bir etkinlik.


  Colosseum Ranking.
  Colosseum kendine özel bir sıralama sistemine sahip. Bu sıralamadaki en iyi 15 oyuncu özel bir Colosseum buff'ı kazanacak. Sadece Colosseum'a özel bir rank sunmanın, bu etkinliği aktif ve çekişmeli kılacağını düşünüyoruz. Colosseum'un Honor Sistemine bağlı olduğu eski sistemde, oyuncular istemediği halde bazı etkinliklere katılmak zorunda kalıyordu. Bu yol ile beraber, oyuncuların hangi oyun tarzını tercih ettiklerini kararlaştırmasına yardımcı oluyor ve onları eşit bir şekilde ödüllendiriyoruz. Honor Rank mı yoksa Colosseum Rank'ta mı yer almak istediğinizi kararlaştırmanız gerekecek. Aynı anda iki rank'ta bulunamayacaksınız. Colosseum'u seviyor ve orada aktif olmak mı istiyorsun? O zaman Colosseum Rank'ı seç. Unique avlamayı mı tercih ediyorsun? O halde klasik Honor Rank'ı seç.


  Colosseum Buffs.
  Kolezyum sıralamasında ilk 15'e giren oyuncular aşağıdaki gibi özel bir buff alacaklardır. Sıralama her 3 günde bir sıfırlanır ve 6 saatte bir güncellenir.


  • Top 5 oyunculara Colosseum Buff Level 3
  • Top 10 oyunculara Colosseum Buff Level 2.
  • Top 15 oyunculara Colosseum Buff Level 1.


  Colosseum Ödülleri.
  Her Colosseum Arena raundlarında en iyi 5 oyuncu Silk ile ödüllendirilecek. Ek olarak, İçeride kestiğiniz her oyuncuya karşılık 1 Activity Token kazanacaksınız.

  1. 150 Silks.
  2. 120 Silks.
  3. 100 Silks.
  4. 70 Silks.
  5. 50 Silks.


  Petra Dungeon.
  Yeni bir zindan olan Petra Dungeon üzerinde çok iyi çalışmalar yaptık. Oldukça büyük olan ve sizler için gerçekten faydalı olacağını söyleyebilirim! İçinde çok sayıda canavarlar ve Final boss uniq göreceksiniz! Petra içindeki ödüller sadece görevler ile elde edilecek, Görev harici droptan pek fazla bir şey beklemeyin...

  Görevler.
  Paradise Dungeon.
  Daha önce Ruby'de kullanılan Paradise, en iyi zindanlarımızdan biridir. Ancak bu sefer bazı değişiklikler yaptık. Görev ödülü hariç, uniqlerden benzersiz droplar elde edebileceksiniz!

  Görevler.

  Dungeon Uniq Dropları:

  • Star Box.
  • 10 Silks Scrolls
  • Immortal Stones.


  Güvenlik İyileştirmeleri.
  Hatalarımızdan ders alıp geliştiriyoruz. Son sunucumuzda, Dungeonların birçok kusuru vardı, sunucu her yeniden başlatıldığında, Dungeon limitleri sıfırlanıyor ve dungeon tekrar erişilebilir hale geliyordu; bu, insanların günlük aldıklarından daha fazla ödül almasına ve oyunun daha hızlı ilerlemesine neden olmuştu. Bu sefer girişte çok katı bir HWID limiti ekleyerek zindanları delicesine iyileştirdik. Ne olursa olsun, 24 saat geçmeden zindana bir kere giriş yapıldıysa bir daha ne olursa olsun giriş yapamayacaksınız. Ek olarak, yalnızca HWID başına 1 karakterle katılabilirsiniz.

  Tanıtım.
  Forgotten world , Seal Of Moon silahını elde etmenin yollarından biridir. Unutmayın, Cronos'un bu versiyonundaki Moon, oyun sonu SoX'u temsil etmiyor, en güçlü SoX, Seal Of Sun. Talisman koleksiyonunun tamamlanması, ödül olarak 1 Seal Of Moon silah seçmenize izin verecektir. Bazı talismanlar takasa kapalı! Forgotten World'e hiç katılmadan tüm talismanları silk ve benzeri yollar ile satın almanıza izin vermedik . Son olarak, aşağıda listelenecek talismanlar dışında içeride pek çok değerli başka droplar elde edebileceksiniz.

  Talismanlar.

  • Silver pendant: Takasa açık
  • Cobalt emerald: Takasa açık
  • Logbook: Takasa açık
  • Love letter: Takasa açık
  • Portrait of a woman: Takasa açık
  • Jewelry box: Takasa açık
  • Diamond watch: Takasa kapalı
  • Mermaid's tears: Takasa kapalı
  Tanıtım.
  Holy Water Temple, son Cronos'ta çok önemli bir etkinlikti, oyuncular, botlamaktan daha verimli bir etkinlik olduğundan dolayı, Elixir dropları için günlük olarak Holy Water Temple’ye giriş yapıyordu. Bu sunucumuzda bunu kullanmamak için bir nedenimiz yoktu, aldığımız geri bildirimler hayranlık uyandırıcıydı, oyuncularımız bota atmadan bile görevlerini tamamlayarak günlük Elixir elde etmeyi çok seviyorlardı. Aynı zamanda içeride Seal Of Star Box gibi cezbedici başka droplar da elde edebilirsiniz! Sadece orta seviye zorluk aktif olacak. HWT'nin ödülleri oyun ilerledikçe geliştirilebilir, buna eşdeğer olarak HWT zorluğu da geliştirilebilir.
  Görevler.
  Contribution Lottery.
  Gerçekten oyunculara jobbing aktivitesini teşvik eden bir piyango. Basitçe, tek yapmanız gereken, bulunduğunuz job'a katkıda bulunmak. Katkınız ne kadar yüksekse, bu çekilişe katılma şansınız o kadar yüksek olacak. Katılmak için hiçbir şey satın almanıza gerek yoktur! Ödüller aşağıdaki gibidir.

  Kazananlara.
  1. 5x Magic POP Cards & 50 Activity Tokens.
  2. 4x Magic POP Cards & 40 Activity Tokens.
  3. 4x Magic POP Cards & 40 Activity Tokens.
  4. 4x Magic POP Cards & 40 Activity Tokens.
  5. 4x Magic POP Cards & 40 Activity Tokens.
  6. 3x Magic POP Cards & 30 Activity Tokens.
  7. 3x Magic POP Cards & 30 Activity Tokens.
  8. 3x Magic POP Cards & 30 Activity Tokens.
  9. 2x Magic POP Cards & 20 Activity Tokens.
  10. 2x Magic POP Cards & 20 Activity Tokens.

  Piyango haftada bir kez pazar günü sunucu saatine göre 23:59'da çekilecektir.
  Silk Lottery.
  Tüm sunucularımızda mevcut olan bir piyango tarzı. Katılmak için tek yapmanız gereken Gold Miner'dan piyango bileti almak. Her biri diğerine göre daha fazla şans veren 3 farklı piyango bileti var. Bileti satın aldıktan sonra çekilişe otomatik olarak kaydolursunuz, yapmanız gereken başka bir şey yoktur.

  Biletler.
  1. Gold Ticket: 1B Gold.
  2. Silver Ticket: 500M Gold.
  3. Bronze Ticket: 100M Gold.

  Kazananlar.
  1. 1.000 Silk
  2. 750 Silk
  3. 750 Silk
  4. 400 Silk
  5. 400 Silk
  6. 400 Silk
  7. 200 Silk
  8. 200 Silk
  9. 200 Silk
  10. 200 Silk
  11. 100 Silk
  12. 100 Silk
  13. 100 Silk
  14. 100 Silk
  15. 100 Silk

  Piyango sunucu saatine göre her gün 20:15 çekilecektir.
  Cronos'un bu versiyonunda en büyük odak noktalarımızdan biri,sunduğumuz eğlence seviyesini artıracak yeni etkinlikler oluşturmaktı.
  Gerçekten sizlere heyecan vericeğini düşündüğümüz birçok yeni etkinlik ekledik!


  Çoğu Event'in giriş portalları Janganda bulunmaktadır.

  Capture the Flag.
  Çok klasik bir Silkroad etkinliği,çok büyük bir önemi ve değeri olmayacak olsa da yine de etkinliğe katılmanıza değecek.

  Ödüller.

  1. CTF İçinde aldığınız her kill başına 1 Activity Token kazanacaksınız.
  2. CTF Turunu kazanan takım extra Activity Token kazanır.

  Battle Arena.
  Oynaması en eğlenceli orjinal Silkroad etkinliklerinden biri,Silkroad'ın temel etkinliklerinden biri olarak gördüğümüzden dolayı her zaman bütün sunucularımızda Battle Arena'ya büyük önem veriyoruz.

  Ödüller.

  1. BA Turunu kazanan takım oyuncu başına 10 Arena Coin ile ödüllendirilir.
  2. BA Turunu kaybeden takım oyuncu başına 3 Arena Coin ile ödüllendirilir.

  Trivia.
  Sorular sorulacak,doğru cevabı bulup ilk önce Trivia BOT'a gönderen kişi ilk oyuncu o turu kazanacak.

  Ödüller.

  1. Turu kazanmanın ödülü 25 Silk.

  Kill the GM.
  KTG Bot Jangan South kapısında doğacak.Yapmanız gereken tek şey PvP Capenizi giyip KTG BOT'a saldırmaya başlamak.Bu eventi kazanmak için KTG BOT'a ölmeden önceki son atağı sizin yapmanız gerekmektedir.En çok hasarı vurmak size bir şey kazandırmaz.Tamamen şans odaklı olan bu eventi kazanma konusunda bütün oyuncularımız eşit durumdadır.Etkinlik 3 kez tekrarlanır.

  Ödüller.

  1. Turu kazanmanın ödülü 100 Silk.
  Hide & Seek.
  Bu BOT rastgele bir konuma gizlenecek ve sonra etkinliğin başladığını bildirecek.Bu etkinliği kazanmak için yapmanız gereken şey ise BOT'u bulmak ve ona Exchange isteği göndermek.BOT'un konumuyla ilgili ipuçları alacaksınız.Etkinlik 3 kez tekrarlanır.

  Ödüller.

  1. Turu kazanmanın ödülü 100 Silk.


  Lucky Party Number.
  Etkinlik başladığında sizlerden belirli bir party numarasını oluşturmanız istenecek.İstenen party numarası oluşturulduğunda etkinlik bitecek ve kazanan ilan edilecek.

  Ödüller.

  1. İstenen party numarasını oluşturan kişi 75 Silk ile ödüllendirilecek.


  Search & Destroy.
  Bu etkinlik başladıktan sonra Uniqueler bütün haritadaki herhangi bir Unique Spawn noktasında belirecek.Uniquelerin belirdikleri konumlarla ilgili bazı ipuçları verilecek.Yapmanız gereken tek şey ipuçlarını takip ederek Uniqueleri bulmak ve öldürmek.

  Ödüller.

  1. Öldürdüğünüz her Unique için 80 Silk kazanacaksınız.


  Last Man Standing.
  Bu etkinlik kolay öldürülemeyen karakterler için oluşturulmuş bir etkinliktir.Bu etkinlik başladıktan sonra kayıt yapanlar Etkinlik alanına çekilecektir.Kurallarımız çok basit,hayatta kalmak zorundasın! Hayatta kalan son 5 oyuncu ödüllendirilecek.

  Ödüller.

  1. 150 Silks.
  2. 100 Silks
  3. 75 Silks.
  4. 50 Silks.
  5. 25 Silks.


  Job Fest.
  Bu etkinlik başladıktan sonra Job yapmak size normale göre +%50 daha fazla point getirecek.
  Ancak,gözlemlerimiz sonucunda oyuncularımızın Job yapmak için bu etkinliği bekleyeceğini ve etkinliğin aktif olmadığı zamanlarda Job'un aşırı olumsuz etkileneceğini farkettik.
  Buna sebep olmamak için şöyle bir karar aldık;Bu etkinlik gün içerisinde rastgele zamanlarda gerçekleşecek.

  Ödüller.

  1. Her başarılı Jobbingde normale göre +%50 daha fazla Job Point!


  Automatic Unique Event.
  Bu bizim oluşturduğumuz otomatik bir unique eventidir.Muhan Arenasında gerçekleşir.Etkinliğe katılmak için Janganda bulunan Teleportu kullanabilirsiniz.Bu etkinlik çok kez tekrarlanır.Klasik Uniqeuler ile başlar,Job Uniquleri, Arabian Coast Uniquleri gibi büyük Uniquler ile devam eder.Fazla ilgi olacağını düşündüğümüzden oyunun ilk günlerinde aktif olmayacağını söylemek gerek.  Battleground.
  Bizim geliştiriğim yepyeni bir etkinlik.Etkinlik başladıktan sonra Arenanın ortasından 'Cronos Gladiator' doğacak.Ek olarak,etrafınızda çok fazla sayıda 1.Seviye Battle Golem de doğacak.Onlardan birini öldürmek size Full Zerk verecek.Bu etkinlikte yarışmak için Teleport alanında bir PvP capesi seçmek zorundasınız aksi takdirde Skill ve Buff kullanamazsınız.Arkadaşlarınızla gruplaşabilmeniz için bu tercih imkanını size bıraktık.Bu etkinlik gerçekten çok büyük rekabetler yaratacak.

  Ödüller.

  1. Bu arenada öldürdüğünüz her kişi için 1 Honor Point kazanacaksınız.
  2. 'Cronos Gladiator'güzel ödüller düşürecek.
  Rival Arena.
  Bizim geliştirdiğimiz bir diğer etkinlik olan Rival Arena ise gerçekten eğlenceli.Etkinlik başladıktan sonra event bölgesinde canavarlar doğacak.Jangandaki teleportu kullanarak Event bölgesine ışınlanabilirsiniz.Işınlandıktan sonra tüm oyuncularımıza otomatik olarak PvP Capesi giydirilecek.
  Etkinlik İşleyişi.

  1. Bir çok Snow Slaves(zerk toplamanız için) doğacak.
  2. [INT]Rage Cloud yanında 10x [INT]Cute Little Bears ile birlikte doğacak.
  3. Bu aşamalar bittikten sonra tekrar bir çok Snow Slaves doğacak (Şimdi sıra STR oynayan arkadaşlarımızda).
  4. [STR]White Tiger yanında 10x [STR]Cute Foxes ile birlikte doğacak.
  5. Tamamı öldükten sonra etkinlik sona erecek.  Ödüller.

  1. [INT]Rage Cloud: 50 Silks, 5 Activity Tokens & 5 Silver Coins.
  2. [INT]Cute Little Bear: 10 Silks
  3. [STR]White Tiger: 50 Silks, 5 Activity Tokens & 5 Silver Coins.
  4. [STR]Cute Fox: 10 Silks.


  Sky Temple.
  Yeni geliştiridiğimiz etkinliklerin sonucusunun adı ise Sky Temple.Etkinlik alanına gitmek için Samarkand Şehrindeki Teleportu kullanmalısınız.Etkinlik başladıktan sonra tek yapmanız gereken şey Etkinlik Bölgesine ışınlanmak,otomatik olarak PvP capeniz giydirilecek.Gördüğün her oyuncuyu öldürmeye başla! Bu etkinliği canavarların olmadığı büyük bir Battle Arena olayı gibi düşünebilirsiniz.

  Ödüller.

  1. Etkinlik sırasında öldürdüğünüz her oyuncu için 1 Arena Coin kazanacaksınız.


  Event Portal in Samarkand.

  $ PvP Tournaments.
  Tüm sucularımızda olduğu gibi bu sunucumuzda da Real Para ödüllü PvP Eventleri düzenleyeceğiz.Bu event ortalama olarak oyuncularımızın hazır duruma geleceğini düşündüğümüz ilk haftalardan sonra yapılacaktır.PvP Turnuvası gerçekleştirilmeden birkaç gün önce haberdar edileceksiniz.  Birinci şanslı yorum eventi.
  Premium başlangıç paketini kazanmak için buraya tıklayın.
  Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

  İkinci şanslı yorum eventi.
  20$ dolar değerinde Silk kazan için buraya tıklayın.
  Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

  Üçüncü şanslı yorum eventi.
  Premium starter paketini kazanmak için buraya tıklayın.
  Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

  Dördüncü şanslı yorum eventi.
  Premium starter paketini kazanmak için buraya tıklayın.
  Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

  Etiket eventi.
  Premium starter paketini kazanmak için buraya tıklayın.
  Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

  Birinci paylaş kazan eventi.
  15.000 Silk veya başlangıç paketini kazanmak için buraya tıklayın.
  Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

  İkici paylaş kazan eventi.
  20.000 Silk,başlangıç paketi veya Görsel öğeler kazanmak için buraya tıklayın.
  Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.

  Yaklaşan Etkinlikler.
  Discord sunucumuzda şaşıracağınız birçok etkinlik olacak.Cronos'a başlamayı düşünüyorsanız, discord sunucumuza katılmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz, bu sayede o etkinlikleri kaçırmayacaksınız.

  Nitro Boosters Events.
  Sadece Nitro kullanıcıları için haftalık etkinlikler düzenlenecek,discord sunucumuza nitro ile destek olmak size Cronos açılışında büyük destekler sağlayabilir.

  Discord sunucumuza katılın
  Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  Ace ve Foberious tarafından tasarlandı.
  Mesaj Foberious tarafından (13 Aralık 2019 Saat 12:35 ) değiştirilmiştir.

 2. Aşağıdaki 3 üye Foberious isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.


 3. #2
  MaxiGamer
  The Own - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  15 Mart 2018
  Oyun
  Silkroad Private
  Konular 
  3
  Mesajlar  
  101
  Edilen Teşekkür 
   44
   Alınan Teşekkür  :  23
  R. Hali
  The Own's: Brrrrrrr

  Good Lucky Mate

 4. Aşağıdaki üyeler The Own isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:


 5. #3
  Supremacy
  -Comandante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  07 Kasım 2009
  Nerden
  İzmir
  Konular 
  34
  Mesajlar  
  456
  Edilen Teşekkür 
   179
   Alınan Teşekkür  :  797
  R. Hali
  -Comandante's: Busy

  i came here for treasure chest but see nothing The system looks amazing. Lets play silkroad again ^^

 6. Aşağıdaki 2 üye -Comandante isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.


 7. #4
  MaxiGamer
  Xeona1337 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  12 Ekim 2019
  Oyun
  Silkroad Online
  Konular 
  0
  Mesajlar  
  15
  Edilen Teşekkür 
   5
   Alınan Teşekkür  :  8

  Toplululukta çıkan bu ifşa olaylarından sonra, buranın tutacağından gerçekten eminmisiniz?

 8. Aşağıdaki 4 üye Xeona1337 isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.


 9. #5
  Özel Üye
  Foberious - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  16 Ağustos 2018
  Konular 
  5
  Mesajlar  
  20
  Edilen Teşekkür 
   2
   Alınan Teşekkür  :  11  - - - Updated - - -


 10. Aşağıdaki üyeler Foberious isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:


 11. #6
  MaxiGamer
  TheRaWNeSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  30 Nisan 2009
  Nerden
  Kırşehir
  Oyun
  LoL & Silkroad
  Konular 
  2
  Mesajlar  
  181
  Edilen Teşekkür 
   291
   Alınan Teşekkür  :  90
  R. Hali
  TheRaWNeSS's: Uyu?uk

  Tekrardan bir karmakarışık bir server


  http://u1308.hizliresim.com/1d/l/rmbtp.png


  Copyright©TheRaWNeSS — Photoshop Manager/Designer 12. #7
  MaxiGamer
  Spark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  02 Aralık 2019
  Konular 
  2
  Mesajlar  
  126
  Edilen Teşekkür 
   47
   Alınan Teşekkür  :  74
  R. Hali
  Spark's: Busy  Good luck dude

 13. #8
  MaxiGamer
  raQQa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  16 Mayıs 2010
  Konular 
  3
  Mesajlar  
  256
  Edilen Teşekkür 
   80
   Alınan Teşekkür  :  60
  R. Hali
  raQQa's: Wasted

  Sadece top 10 guild liste bakmam yetti.
  Mesaj raQQa tarafından (14 Aralık 2019 Saat 04:18 ) değiştirilmiştir.Benzer Konular

 1. Cevaplar: 2
  Son Mesaj : 09 Şubat 2018, 15:32
 2. Metinoche2 Eğlenceli Eşit Yenilikçi Bir Oyun İçin
  Konuyu Açan: Metinoche, Forum: Metin2 Private Server Tanıtımları.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 06 Eylül 2015, 20:59
 3. Walking Dead tarzı oyun lazım?
  Konuyu Açan: Battle Rap, Forum: Off - Topic.
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj : 13 Kasım 2014, 18:03
 4. Mafia Tarzı Oyun
  Konuyu Açan: PageMaster, Forum: Oyun Yardım.
  Cevaplar: 18
  Son Mesaj : 05 Ağustos 2014, 13:56
 5. Silkroad tarzı online oyun?
  Konuyu Açan: Jokzilla, Forum: Off - Topic.
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj : 16 Eylül 2013, 10:35