MaxiGame Forum HitPvP Hardwaren Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil


 1. #1
  MaxiGamer
  Turmalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  06 Aralık 2019
  Konular 
  1
  Mesajlar  
  4
  Edilen Teşekkür 
   0
   Alınan Teşekkür  :  0

  ZSZC Zone | 105 Cap | Chinese & Europe | 14.12.2019


  Sevgili oyuncular/herkes!
  Hepinizin görebileceği gibi bir anda tekrardan geri döndük!
  Ne yazık ki sevilen ZSZC sunucumuz joymax tarafından yaklaşık bir yıl önce kapatıldı,
  onların bu hareketiyle reklamlara yatırdığımız tüm parayı kaybettik
  ve bununla birlikte 70.000 takipçimizi de kaybettik.
  Tüm bunlardan sonra kanun yaptırımları tarafından saldırıya uğradık
  ve kazanamadığımız şeyler için suçlandık. Sunucuya el konuldu.
  Burada daha istikrarlı bir şekilde ve sizler için daha iyi bir sistemle
  kapılarımızı yeniden açmaya hazırlanıyoruz!!
  Başka bir sunucunun bu isimle denediğini gördük,
  fakat biz orijinal ZSZC'yiz ve hala orijinal zszcsro.com & .net alan adlarına sahibiz.
  Yeni sunucu birkaç hafta içerisinde açık ve hazır olacak!
  Geliştiriciler üzerinde çalışmaya çoktan başladılar.
  Bu sefer Avrupa ırkı da mevcut olacak.
  Mükemmel derecede dengelenmiş ve düşürülmüş yetenek setleri ile.
  Çin ırkının mastery seviyesi 360 kalırken Avrupa ırkının yalnızca 210.
  Bu hamle oyuncular arasında eşit şans sağlıyor!
  Tüm bunların yanı sıra, Snow shield int'e bağlandı,
  debufflar düşürüldü özellikle Avrupa kısmında,
  çalışan mercanerys, son derece güçlü Job garment, daha büyük stackler,
  Avrupa type 2-3 silahlar ve setler ve çok daha fazlası!
  Sunucu son seviyesi (cap) tabii ki de 105 olacak ve kapasite 2000 üzerine artırılacak.

  Lütfen bizi yeni Facebook sayfamızdan takip edin ve hadi herkesi ve tüm takım üyelerini toplayalım!


  Kaldırılan ZSZC Zone sayfası:
  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın  Önceki ZSZC sunucularına ne oldu?
  İlk ZSZC sunucusu büyük bir başarıydı. Açılışı 2015 Eylül sonlarındaydı.
  İlk birkaç gün yaklaşık 500 oyuncu oynuyordu. Neyse ki, planladıklarımızı yapmaya devam edecek kadar yeterli bağış aldık.
  Bağışların 80%'i reklamlar için kullanıldı. Bunların çoğu başarılı Facebook reklamlarıydı. 70.000+ silkroad takipçisi.
  Bir yıl sonra ne yazık ki diğer birçok sunucunun da başına geldiği gibi oyuncular sıkıldı.
  Oyuncular maalesef ki oyuna çok sonradan eklediğimiz Job temple için yalvarıyordu...
  Yapmamamızın nedeni ise hala 2000/2000 çevrim içi oyuncumuzun olmasıydı, 100 oyuncu gitti 200 yeni oyuncu geldi.
  Biz de düşündük ki yeni oyuncuların en iyi oyunculara yaklaşabilmesi için biraz daha beklemeliyiz.
  Birkaç ay sonra korktuğumuz çığdan kurtulduk. Oyuna Job temple'ı ekledik fakat çok geç kalmıştık.
  Birkaç hafta sonra oyuncu sayısı azalmaya başladı ve biz bu konuda bir şey yapamadık. Bunun ana sebebi rekabetin çok büyük olmasıydı.
  İlk ZSZC zone 1.5 yıldan daha uzun bir süre açık kaldı!
  ZSZCsro2: İkinci sunucu karşılıklı bir anlaşmaydı. Tam sunucuyu açmak üzereyken takımımız dağıldı ve yeterli destek ve yönetim yoktu. Öte yandan Joxmax da hiç yardımcı olmadı. Facebook sayfamız şu mesaj ile kapatıldı: Üçüncü taraf sayfayı birçok kez rapor etti. Reklamlara yatırdığımız tüm para ve 70.000 takipçimiz hiç iz bırakmadan gitmişti. Tabii ki de sırada internet sitemiz vardı, oyuncularımız yavaşça ayrılmaya başladı ve birkaç gün içerisinde sunucuda neredeyse hiç oyuncu kalmamıştı.
  Facebook sayfamızı geri alamamamıza rağmen en azından internet sitemizi ve domainimizi kurtarabildik, ancak Facebook sorununun çözümünü bulduk ve topluluğu yeniden kurmak istiyoruz.


  Sunucuda neden fazladan gold/büyük değişiklikler yok?
  Hadi bunu düşünelim.... Silkroad online yine de gerçekten iyi bir oyun. Orijinal serverda(ilk olanı) level atlamak son derecede yavaştı ve çok fazla para, sabır ve zaman gerektiriyordu ve tüm zevki öldüren ise yüksek level oyuncuları yakalamak zordu. Aynı oyun sevincini sadece biraz daha kolaylaştırmak istiyoruz. İçerisinde ekstra hiçbir şey olmayacak bunun nedeni ekstralar koyamamamız değil, koymak istemememiz. Biz ekstra katmanlar yaratıp gerçeği kapatmak yerine oyunun temellerinin değiştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Private serverların ilerleyişine dair farklı bir bakış açısı oluşturmak istiyoruz.
  Tüm yeni sunucular yeni bir şey, daha fazlasını yaratmak istiyor. Diğer yandan biz ise sizlere eski deneyimi geri vermek istiyoruz. Denemek bile istemezdik, çünkü oyuncular deney faresi değil. Orijinal serverda binlerce oyuncu oynuyordu. Onların tüm berbat ettikleri bizim tarafımızdan düzeltildi.  Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.


  Birçoğunuz herhangi bir Avrupa ırkı olup olmayacağını soruyordu.
  Aslında ilk başta bunu oyuna eklemeyi reddettik, çünkü mükemmel olmasının sebebi sadece mükemmel olmasıydı.

  • Neden bunu yine de yaptık? Cevap basit, efsanevi ilk ZSZCSro sona erdi. Bizce onlar da oyunlarına Avrupa ırkı eklemek isterdi, fakat onların döneminde bu dosyalar halka açık değildi.
   Önceki yıllarda "yalnızca çin" dönemi sona erdi. Bu günlerde sunucular arasında küçük farklılıklar var, herkesin ihtiyacına hizmet edecek farklı bir şey yaratmak istiyoruz. Tabii ki birkaç değişiklikle, mesela Skill dengesi ve Mastery (aşağıda daha fazlasını okuyabilirsiniz)  ------------------------------


  ___________ZSZC_____________|___________ZSZC_____________
  Maks cap | 105
  Çin mastery sınırı | 360
  Avrupa mastery sınırı | 210
  Solo exp and skill point oranı | 30x
  Party exp oranı | 34x
  Item drop oranı | 5x
  Gold drop oranı | 3x
  Job oranı | 6x
  Berserk oranı | 2x
  Maks artı | +12
  Pc limit | 2
  ___________ZSZC_____________|___________ZSZC_____________

  • Maks cap 105: Burada iki grup olduğunu söylemiyoruz fakat en çok aranan sunucular 100 ve 110 cap olanlar. Neden bunun ortasında ve herkes için iyi olan bir şey olmasın?

  • Çin mastery: Belli ki aynı şekilde kalmış, çünkü insanlar bu sistem ile karakterlerinde daha fazla fırsat gördü.
   Yaratılmış çok daha fazla eşsiz karakter olabilir ve bu sistem 315 olan temel mastery ile karşılaştırıldığında istediğinizi yapabileceğiniz 45 ekstra demek. Yeni bir 45 level mastery oluşturabilirsiniz veya 4'e bölebilirsiniz.

  • Avrupa mastery: Avrupa mastery'si 210. Böylece, Çin tarafındaki gibi fazladan bir şey kazanamayacaksınız ve sadece iki tarafa seviye atlatabileceksiniz. Bu adım gerekliydi, çünkü hepinizin bildiği gibi Avrupa karakterleri çok daha güçlü. Çin karakterlerde tek avantaj bu ve bunun ne kadar etkili olacağını, beta sunucusunda göreceğiz. Her zaman üzerinde değişiklik yapabileceğiz!

  • Item & Gold Oranı: İnsanların ilk haftada çok fazla gold almasını zaten istemiyorsunuz, değil mi? Anlıyoruz, gerçekten zengin olmak istiyorsun, fakat ne yazık ki, temkinli olmalı ve altın dengesini korumalıyız.
   Bunu biraz daha açıklamaya çalışmamıza izin verin: Sunucuların çoğu gold dengelerini önemsemiyor ve temkinli değil. Bir sunucu yalnızca goldun sunucu içerisinde NPClerden Eventlere uzanan tüm yollar içerisinde ileri geri akması durumunda düzgünce çalışabilir, oyuncuların kendi aralarında gold takası yapması ve herkesin zenginleşmesi veya daha sonra katılan oyuncular çok geride kalması iyi bir şey değildir.

  • Alchemy: Sizin de istemediğiniz gibi biz de itemlere kolayca artı basılmasını istemiyoruz. Ne kadar şanslı olduğunuzu anlamanız her zaman iyidir. Herkes için iyi olan bir şey yaratıp deneyeceğiz.
   Bu nedenle Alchemy oranı 1x olacak. Bir diğer ekstra ise Lucky powder (Şans Tozu) NPC içerisinde birazcık daha fazla gold karşılığında satılacak. Magic lucky powder 3x daha fazla şanslı olacak!
   O kadar şanslı olmayacak olanlar için, onlar da gold karşılığında satın alıp biraz şansa sahip olabilirler!

  • Seal of Star/Seal of moon/Seal of sun: Yapılması gereken 10D Seal of Moon ve Seal of sun öğelerini sildik çünkü onlar 11D Seal of Star'dan güçlüydü.

  • Magic pop: Silindi! Magic card mevcut değil!
   Bir anket başlatacağız ve sizlerin istekleri doğrultusunda oyuna ekleyip eklemeyeceğimize karar vereceğiz.

  • Forgotten world: Aktif! En güçlü eşyaların bulunabildiği yer. Coin sistemini de sıkı çalıştırma gerektirmeyen diğer şeyleri de sevmiyoruz! Talismanları toplaması iSro kadar zor olacak. Fakat üzülmeyin! Eksik talismanlarınızı markette de bulabilirsiniz! D11 SOS eşyalar Sereness'in içerisinde bir yerlerde saklandı! Eğer yeterince şanslıysanız bulabilirsiniz!

  • Job temple: Geçici olarak devre dışı bırakıldı.  • Kale savaşı: Şu an için yalnızca Hotan Kalesi çalışıyor olacak. O anda sunucuda kaç kişi oynadığınıza bağlı olarak değişebilir. Sunucuda yeteri kadar oyuncu yokken diğerlerini açmanın gereksiz olduğunu düşünüyoruz.

  -Mercenaries (Paralı Askerler): 100% çalışan, guild SP ve birazcık gold karşılığında alınabilecek mercenaries (paralı askerler). Umarız ki bununla eğlenirsiniz ve herkese harika guild savaşları diliyoruz!


  -Özel Job giysileri: Özel Job giysileri yaratıldı! Aynı anda üzerlerinde STR ve INT mevcut, çin için ve avrupa için.


  -Global & Reverse scroll gecikmeleri: Tüm dolandırıcıları ve münakaşaları önlemek için, global chat scrollu gecikmeye sahip. Reverse scroll gecikmesi ise Job nedeniyle aktif edildi. Eğer karakterlerden biri ölürse aniden geri dönemeyecekler!


  -Silahlar ve giysiler için daha fazla çeşit: Sunucumuzda eski zszc sunucusunda olduğu gibi daha çok silah ve giysi türü olacak. Hepsini tek tek droplardan toplayabilirsiniz. Görünüşlerinden başka onlarla ilgili olağanüstü bir şey olmamasına rağmen, karakterlerimizi daha eşsiz hale getirmek için onları toplamak iyi bir şey.


  -Çin force yeteneklerinde bekleme süreleri: Force için bazı şeyleri değiştirmeye karar verdik çünkü çok fazla güçlüydü. Kale savaşındaki can sıkan davranışı önlemek amacıyla res yeteneğine 1 dakika bekleme süresi eklendi. Debuff olasılığı %80'den %60'a düşürüldü. PVP'yi ve kale savaşını daha ilgi çekici yapmak için Cure serisinde 30 saniye bekleme süresi mevcut.


  -Takas gecikmesi: Pvp sömürmesi nedeniyle devre dışı bırakıldı.


  -Stall gecikmesi: Pvp sömürmesi nedeniyle aktif edildi.


  -Oyun içerisinde Sql inject düzeltmeleri: Tüm sql inject dosyaları oyun içerisinde devre dışı bırakıldı, mesela kale savaşı duyurusu, birçok sunucunun ölmesinin nedeni bu.


  -90 level atlar ve job petleri: İhtiyaç duyulacak olursa daha yüksek seviye ve daha güçlü petler için anketler yaratacağız. Daha önceki yıllarda onlar hakkında herhangi bir şikayet yoktu, ancak bunun hakkında görüş almak istiyoruz.


  -Dengelenmiş yaratık respawnları: İki gameserver: 42.000+ yaratık, birçok sunucunun yapmak istememesinin nedeni bu. Exp oranı yüksek bu yüzden yaratıklarda bir değişikliğe gerek yok. Hayatta kalmak için dengeli bir şekilde öldürmeye dikkat etmeliyiz, aynı yerde çok fazla yaratık olması bazen çok zor olabilir, çünkü çin karakterler de avrupa karakterler de onlarla uzun süre baş edemez.
  !Dikkat! Eğer herhangi bir sorunla karşılaşırsanız yukarıda bahsettiğim gibi, lütfen hemen bize bildirin ve onu düzeltelim!


  -Avrupa yaratıkları devre dışı bırakıldı/Avrupa eşyaları Çin yaratıklarına eklendi: Avrupa bölümünü oyuna dahil etmek gerçekten zordu çünkü mirror (ayna) dünyası oluşturup oluşturmayacağımıza ya da onlar için tamamen farklı bir yer seçmemize karar veremedik. 90-105 yaratıklar Samarkand ve Constantinople bölgesinde değil mi? Yani avrupa bölgesi tamamen dolu.
  Eski küçük ve oldschool olan haritayı korumak istedik ve büyütmek istemedik. Öte yandan, küçük bir alanda çok fazla oyuncu olması, gerçekten büyük bir alanda çok fazla oyuncu olmasından daha iyidir, birbirimizi daha kolay, daha hızlı bulabiliriz ve sohbet edip yeni arkadaşlar edinebiliriz. Avrupa eşyaları mangnyang gibi Çin moblarından drop olabilecek.


  -Avrupalı karakterler Jangan'da başlayacak: İki taraf da, Çinli ve Avrupalı karakterler aynı noktada başlayacak, Jangan!


  -Stackler: HP & MP potion 100, arrow & bolt 500, elixir 50. Her şeyi ikiye katladık, Fakat oyunun zevki için bazı eski stackleri korumak zorundayız. Buna ihtiyaç vardı, çünkü eğer oyuncular çantalarında bir sürü boşluğa sahip olursa toplayabileceklerdi.
  Kendileri için her şeyi yaratabildikleri ve yeterli alana sahip oldukları sürece, aralarında bir şeyler değiş tokuş etmeye başlamayacaklar.
  Hala tablet, stone ve elixir satın aldığınız oyuncuların isimlerini not ettiğiniz zamanları hatırlıyor musunuz?


  -Guild & Union limit: Guild limit 50, union limit 3


  -Oldschool parlamalar: +3 eskisi gibi beyaz olarak kaldı, +5 turuncu, +7 altın and +9 mavi.


  -Oldschool skill bar


  -Oldschool alchemy window


  -Title sistemi:
  Artık mavi zerkinizi üzerinde ülkenizin adı varken alabilirsiniz!


  -Reverse auto points kaldırıldı: Hepiniz reverse scrollda bulunan otomatik noktaları biliyorsunuz değil mi? Pekala, biz onlardan nefret ediyoruz. Bizce, onlar unique avlamaktaki zevki çalıyor. Biz ayrıca yalnızca bağışçıların bu noktalarla kazanabildiği Unique Rank sistemine sahibiz (yukarısını okuyun). Eğer onları bulamazsanız, sakin olun, onlar kaldırıldı. Bu bir bug değil.


  -Advanced elixirlar kaldırıldı: Bu elixirler kaldırıldı. Neden diye sorabilirsiniz. Çünkü bu sunucu "aşırı-düzenlenmiş" bir sunucu değil. Biz her şeyi mümkün olduğu kadar sade tutmak istiyoruz. Premium ve avatar blueları sayesinde +7 bile o kadar zor olmayacak.


  -Otomatik veritabanı yedekleri: Bir sunucuda verileri korumaktan daha önemli bir şey yok. Karakterlerinize harcadığınız tüm çabaları ve saatleri kaybetmek istemiyoruz. Sunucumuzda çok fazla güvenlik duvarı ve koruma olsa da, bazen bazı şeyler ters gidebilir ve işler başarısız olabilir. Her saat, program veritabanını indirir ve bir klasöre yerleştirir ve sadece bu amaç için kullandığımız başka bir sunucu masaüstüne gönderir. Dış dünyadan tamamen korunmaktadır. Ona yalnızca gameserver erişebilir veya biz evden erişebiliriz.


  Sunucu programı:


  Planın İsmi | Başlama| Bitme
  Special goods sell | Her gün, 01:00 | 02:00
  Special goods sell | Her gün, 04:00 | 05:00
  Special goods sell | Her gün, 08:00 | 09:00
  Special goods sell | Her gün, 13:00 | 14:00
  Special goods sell | Her gün, 16:00 | 17:00
  Special goods sell | Her gün, 20:00 | 21:00
  Kale Savaşı kayıt | Her hafta, Pazar 15:00 | 18:00
  Kale Savaşı kuşatması | Her hafta, Pazar 16:30 | 19:00
  Kale Savaşı vergi | Her gün, 08:00 | 17:00
  Capture the flag | Her gün, 16:00 | 16:30
  Capture the flag | Her gün, 20:00 | 20:30
  Sunucu etkinlik programı:


  Etkinlik ismi | Başlama| Bitme
  Winter event | Her yıl, Ara 15 | Oca 03
  Christmas event and decorations | Her yıl, Ara 15 | Oca 03
  Halloween event | Her yıl, Eki 28 | Kas 03
  Summer event | Her yıl, Haz 22 | Tem 22
  Unique event | Her hafta, Cumartesi 15:00 | 16:00
  Double free silk event | Her hafta, Cumartesi | Pazar
  Double exp event | none | none
  Unique rank reset | Her iki haftada bir, Pazartesi | -
  Honor reset | Her ay, ilk gün | -
  Server maintenance | Her hafta, Pazartesi | -

  • Çin & Avrupa yetenekleri
  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın
  • Mercenaries (Paralı Askerler)


  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın


  • - Her zamanki hatalar giderildi.
   - Stabilite ve hız Xeon işlemci ve 64gb ramler ile sağlanır.
   - Oyundaki açıklar ve enjeksiyonlar düzeltildi.
   - Dış ve iç güvenlik duvarları etkin.
   - Her saatte otomatik veritabanı yedekleme.
   - Vsro files v.188

  • Sunucu hakkında bazı kurallar


  Diğer sunucular gibi, bizim de kurallarımız var. Ancak, topluluğumuzun büyümesini, çocukça davranmamasını ve yetişkinler gibi davranmasını bekliyoruz. 'Küçük' şeylerin üzerine sızlamayın. Hayat asla adil olmaz, asla olmayacak! Raporlarınız varsa, bunları bize facebook ya da oyunda gönderin. Ekran görüntülerini eklediğinizden emin olun, böylece her olayda daha iyi çalışabiliriz.
  ÖNEMLİ! Eğer bağış yaparak silk aldıysanız, sıradaki kuralı kabul ettiğinizi unutmayın. Dolandırıcılıkla yakalanırsanız veya artık oynamaktan hoşlanmıyorsanız veya örneğin yeni bir güncellemeyi sevmiyorsanız, bağışları tersine çevirme yetkiniz yoktur, çünkü zaten harcadınız.


  1.) Hesap + Item Paylaşımı & Ticareti | Serbest
  Çok dikkatli olun, karakterinizi asla kimseye vermeyin, ancak birisini kandırırsanız büyük bir cezaya hazır olun.


  2.) Gerçek para karşılığında itemlerin satışı/ticareti | Serbest
  Dış dünyadaki gibi, oyunda da eşya alım satımı yapmanıza izin veriyoruz. Aslında bu konuda hiçbir şey yapamayız ve bu bizim işimiz değil. Sadece hizmet veriyoruz. Siz birbiriniz arasında ne yapmak isterseniz onu yapabilirsiniz. Bu bir oyun işi!
  Bu yüzden tedbirli ve dikkatli olun! Sadece sizin sorumluluğunuzda!


  3.) Job Hilesi
  Job Cheating | Yasaklı Job Cheating aynı zamanda "Contribution Cheating" olarka da bilinir ve genellikle thiefler tarafından yapılır. Bu aynı zamanda aynı diğer sömürmelerde olduğu gibi bir şehrin içerisinde bir thiefin pet çıkarmasını kapsıyor. Bu açığı/sömürüyü kullanmak sizin kalıcı olarak yasaklanmanıza neden olabilir.


  4.) Diğer sunucuların reklamını yapmak | Yasak | Kalıcı Ban


  5.) Irkçılık, dini hakaret | Yasak
  Yine de anaokulunda değiliz, hakaret için birini engellemeyeceğiz. Birbirinizi rapor etmeden çözmeyi deneyin.


  6.) Sömürme (Exploiting)
  Sistemi kötüye kullanmak için her türlü istismarın kullanılması sizi kalıcı olarak yasaklar.


  7.) Etkinlikler için ağlamayın!
  Dünyadaki hiçbir şey saatlerce "EVENT PLEZ GM" den başka hiçbir şey yazmayan *****lardan daha can sıkıcı değildir. Bu GM'ler için daha güçlü bir şekilde can sıkıcı. Neden mi? Çünkü etkinlikler oyun dünyasının bir parçası değil. Bu yalnızca yetkililerden oyunculara ara sıra dağıtılan bir şeker. Her saat bir etkinlik olacağı için burada oynamak istiyorsanız, bize katılmayı bile düşünmeyin! Ağlayan insanlar, insanları veya GM'leri rahatsız ediyorlarsa DC alırlar.


  8.) Personele hakaret etmeyin!
  Bizler sunucuyu sürdürmek ve sizi eğlendirmek için ÇOK FAZLA İŞ yapıyoruz. Annelerimizi s**mek istemeniz onur mu? Geçici ban sağlanacak, dikkatli olun.


  9.) Takas bugu | Yasak
  İlk seferinde yönetici tarafından uyarılacaksınız, daha sonrasında her kullandığınızda 5 gün, daha sonra 7 gün şeklinde yasaklanacaksınız.


  10.) Eğer dolandırıldıysanız/hacklendiyseniz.
  Dolandırıldığınızda size bir şey vermek bizim sorumluluğumuz değil. Mümkünse genellikle oyun içi dolandırıcılıklarda size yardımcı oluruz. Ama biz her zaman logları kaydetmiyoruz. Birkaç gün sonra bir aldatmacayı bildirirseniz, yardım edip edemeyeceğimizi merak bile etmeyin. Ücretsiz sos veya silk alabileceğinizi söyleyen sahte internet sitelerine girmeyin.
  Size sahte karakterler ile GM olduğunu söyleyen ve hesabınıza isteyen çocuklara inanmayın. Nasıl bununla kandırılabilirsin? Kimseye ID ve PW'nizi vermeyin. Her hafta en az 2 kişiyi arkadaşlarının karakterlerini dolandırdığını bize ağlarken görüyoruz. Bizi karakterinizin şifresini değiştirme konusunda zorlayamazsınız.


  11.) Eğer botunuz bir şeyi NPCye sattıysa
  Oyunda eklenen herhangi bir şey bizim politikamıza karşıdır. Bunun hakkında yardımcı olamayacağız. Üzgünüz.


  12.) Oyunda ticaret
  Eğer oyun içerisinde birisiyle bir eşyayı ticaret yapmak istiyorsanız, her zaman güvenilir bir aracı bulduğunuzdan emin olun. Eğer alıcının/satıcının leveli 1 ise çok şühpeci olun. Her zaman etrafınızdaki karakterleri görebileceğiniz açık bir alana gidin, her zaman bir şeyi kime verdiğinize dikkat edin. Çok fazla sayıda sahte karakter isimleri ile dolandırmalar oluyor. Eğer ticarete gerçek para dahil edildiyse size yardımcı olamayız.


  13.) Sahte karakter isimleri
  Her zaman bir şey için çalışmaktan daha kolay çalmak olduğunu düşünen çocuklar olmuştur. Arkadaşlarınızın karakterlerine benzer isimli karakterler oluştururlar. Eğer size bilmediğiniz bir yerden takas isteği yollarlarsa kabul etmeyin. Onun arkadaşınız olduğundan emin olun, bazen küçük L harfi ve büyük i harfi fark edilemeyebiliyor, bu yüzden karakterinin görünüşünü de kontrol edin. Fakat kimseye güvenmeseniz daha iyi edersiniz, arkadaşınıza bile.


  14.) Stall "scam"
  Eğer bir ürünü düşük bir fiyata stalla koyarsanız ve onu bir başkası satın alırsa, bu sizin suçunuzdur, bizler kimseyi onu geri vermesi için zorlayamayız. Bir dahaki sefere dikkatli olun.


  15.) Bizlere yalnızca akıcı ingilizce, almaca, macarca veya fransızca konuşabiliyorsanız yazın.
  Yalnızca bu dillerde hizmet sağlıyoruz. Eğer bunlardan hiçbirini konuşamıyorsanız, bize yazmayın bile, çünkü sizin ne istediğinizi tahmin etmeye harcayacak zamanımız yok. Günde en az bir kez oluyor. Bu mesajlar cevaplanmayacak. Spam yapılması halinde kullanıcı engellenecek. Normalde 12 saat içerisinde bir cevap alırsınız.  • Facebook Paylaşım Etkinliği


  Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.


  ZSZC Zone haritası:
  Mesaj Turmalin tarafından (08 Aralık 2019 Saat 16:09 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  MaxiGamer
  N1 Kyuza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  28 Mayıs 2009
  Nerden
  Üsküdar
  Konular 
  24
  Mesajlar  
  165
  Edilen Teşekkür 
   11
   Alınan Teşekkür  :  137
  R. Hali
  N1 Kyuza's: Cool

  Sonunda over edit olmayan,orj. bir server. Sabırsızlıkla bekliyorum


 3. #3
  MaxiGamer
  CorleonMAFIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  29 Nisan 2009
  Nerden
  İzmit
  Oyun
  Formula1
  Konular 
  31
  Mesajlar  
  507
  Edilen Teşekkür 
   312
   Alınan Teşekkür  :  96
  R. Hali
  CorleonMAFIA's: Drunk

  2019 da benim gördüğüm 3. Yada 4. Zszc. Öncekilerle bir alakanız var mıdır ?

  Güzel gözüküyor oyun.
  if you have god on our side everything becomes clear

 4. #4
  MaxiGamer
  N1 Kyuza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  28 Mayıs 2009
  Nerden
  Üsküdar
  Konular 
  24
  Mesajlar  
  165
  Edilen Teşekkür 
   11
   Alınan Teşekkür  :  137
  R. Hali
  N1 Kyuza's: Cool

  Alıntı CorleonMAFIA Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  2019 da benim gördüğüm 3. Yada 4. Zszc. Öncekilerle bir alakanız var mıdır ?

  Güzel gözüküyor oyun.
  Facebook sayfası ve domainden anladığım kadarıyla bu 2016'da açılan orj. ZSZC. Konuda da yazmışlar zaten bizden öncekiler ismimizi kullanıyorlardı diye.


 5. Aşağıdaki üyeler N1 Kyuza isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:


 6. #5
  Çeviri Takımı
  RanstaMonsta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  08 Ekim 2019
  Konular 
  14
  Mesajlar  
  123
  Edilen Teşekkür 
   45
   Alınan Teşekkür  :  48
  R. Hali
  RanstaMonsta's: Drunk

  Alıntı CorleonMAFIA Nickli Üyeden Alıntı Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  2019 da benim gördüğüm 3. Yada 4. Zszc. Öncekilerle bir alakanız var mıdır ?

  Güzel gözüküyor oyun.

  Tanıtım konusundan tüm olup bitenleri öğrenebilirsiniz her şeyi detaylıca anlattık

  Konuya Discord linki eklendi.

  Değerli ziyaretçi linkleri görebilmek için siteye üye olmalı eğer üyeliğiniz varsa üye girişi yapmalı ve konuya düzgün bir yorum yapmalısınız.
  Mesaj RanstaMonsta tarafından (08 Aralık 2019 Saat 16:15 ) değiştirilmiştir.

 7. Aşağıdaki üyeler RanstaMonsta isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:Benzer Konular

 1. vSRO Europe & Chinese Skill Dengeleme hakkında.
  Konuyu Açan: kadirkado123, Forum: SRO Private Server Sorunlar ve Çözümleri.
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj : 14 Temmuz 2020, 00:27
 2. Virgin Online - 110 Cap I Europe & Chinese I ISRO System
  Konuyu Açan: Tiffany, Forum: Private Server Tanıtımları.
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj : 08 Mayıs 2020, 23:01
 3. Cevaplar: 7
  Son Mesaj : 24 Temmuz 2019, 18:51
 4. ZSZC Online | 105 Cap | Chinese | Old School | New features | iSro System
  Konuyu Açan: primary1337, Forum: Kapanan Serverlar.
  Cevaplar: 72
  Son Mesaj : 08 Ocak 2019, 00:31
 5. EN GENİŞ KAPSAMLI 8/8 Europe-Chinese Party
  Konuyu Açan: PageMaster, Forum: MaxiGame Arşiv.
  Cevaplar: 29
  Son Mesaj : 31 Ocak 2012, 00:44