Destek Sistemi

İstatistikler

  • Toplam Üye118.637
  • Online Üye9
  • Online Ziyaretçi21
  • Bugün Ziyaretçi4

Destek Saatleri

Hafta İçi 13:00 - 24:00
Cumartesi 13:00 - 22:00
Pazar 13:00 - 22:00

Hürriyet Bumerang Ödülleri 2013 En Bilge Forum MaxiGame

{{ Time zone }}

{{ time }}

{{ date }}

maxigame.com
  • 6.8545$ USD
  • 7.6998€ EURO

ÜYEGİRİŞİ

Kredi Kartıyla Kredi Yükle

Banka Havale / EFT ve ATM Kartsız İşlem ile Ödeme

Haberler » Mobil Ödeme Hakkında

Merhabalar,

Sitemizdeki mobil ödeme sistemi mobil ödeme altyapısını sunan firma ile yaşadığımız bazı anlaşmazlık ve sorunlar sebebi ile bir süre önce kaldırıldı. 

Mobil ödeme siteminde komisyonlar çok yüksek olduğu için açıkçası bu sistemi pek kullanma taraftarı değiliz. Çünkü kesilen komisyonları biz almadığımız halde bazı müşterilerimiz yanlış anlayıp bu yüksek komisyonu biz kesiyormuşuz gibi bazı doğru olmayan rahatsız edici  algılara kapılıyorlar, bu da bizim açımızdan son derece rahatsız edici bir durum. Mobil ödeme sisteminde müşterilerin bakiyesine geçen tutar ne ise firma tarafından bize o oran ödenir, asla 1 kuruş dahi fazlası ödenmez. Aradaki farkı mobil ödeme altyapısını sunan firmalar ve opreratörler almaktadır. Hatta kimi zaman müşterilerin bakiyesine geçen oranı bile alamıyoruz. Mobil ödeme firmaları müşteriler faturalarını ödedikçe tahsil edilen oranları bize öderler, ödenmeyen faturalardan doğan tahsil edilmemiş oranları alamıyoruz. Bazı müşteriler faturalarını aylarca hatta yıllarca ödemeyip mahkemelik hatta icralık durumlara düşmektedirler ve çoğu zaman bu işlemlere ait ödemeleri alamayıp zarar ediyoruz. Aldığımız ödemeleri ise hiç bir zaman tam zamanında alamıyoruz, en az 2-3 ay gecikmeli alıyoruz. Bu kadar sıkıntı ve zararla karşılaşmamıza rağmen mobilden firmaların ve operatörlerin yaptığı kesinti sebebi ile suçlanmamız açıkçası bizi mobil ödeme hizmeti sunmaktan soğutup geri adım attırıyor. 

Ancak müşterilerimizden gelen yoğun talepler sebebi ile bu konuyu yeniden değerlendirip birkaç mobil ödeme firması ile görüşmeye başladık. Şuan için mobil ödemenin tekrar aktif edilip edilmeyeceği veya edilirse ne zaman edileceğine dair net bir şey yok ortada. Bu tamamen görüştüğümüz firmaların tutumuna ve bize sunacakları tekliflere bağlı. Eğer bir firma ile anlaşabilirsek ve mobil ödeme sitemini tekrar aktif etmeye karar verirsek bir yukarda bahsettiğimiz sorunları bir nebze de olsa azaltmak amacı ile bazı sıkı önlemler alacağız. Misal mobil ödeme yapabilmek için daha önceden siteden en az 1 kere kredi kartı veya havale yöntemi ile işlem yapmış olmak gibi. Bunu sağlayamayan müşterilere mobil ödeme hizmeti sunmayacağız, çünkü herkese sunulan mobil ödemede ödemelerimizi alamıyor ve zarara uğruyoruz, eğer müşteri gerçekten faturasını ödeyebilecek sorumlulukta biri ise sitede en azından daha önceden diğer ödeme yöntemlerinden birini en az 1 kez kullanmış olması gerekir. Ve eğer ki mobil ödeme tekrar aktif edilirse şunun açık bir şekilde bilincinde olmanız gerekir: Komisyonlar/kesintiler yok artık dedirtecek kadar yüksektir mobil ödemelerde, bunu biz belirlemiyoruz, ve bu kesintiyi biz yapmıyoruz. Bunu aracı firma ve operatörler belirleyip almaktadır, lütfen bu konuda bizim hakkımızda yanlış fikirlere kapılıp haksız söylemler ve düşüncelere kapılmayınız.

İlginiz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bilginize, saygılarımızla. 

  • E. Tarihi : 04.02.2020 15:15
  • Okunma : 2.125
  • Ekleyen : Yönetici